search
Підписатися

logo

Закладає вуха: причини

01 Червня, 2019, 11:41 5

Іноді людина відчуває дискомфорт і зниження гостроти слуху. На жаль, нам не завжди відомо від чого закладає вуха. Звичайно буває і так, що можна обійтися своїми силами. Але все ж, трапляються ситуації, коли необхідна допомога лікаря. Давайте ж докладніше розберемо, що провокує закладеність і як з цим боротися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Заклало вухо: причини проблеми
 2. Заклало вухо при застуді
 3. Заклало вухо після застуди
 4. Що робити якщо заклало вуха
 5. Заклало вухо після купання
 6. Якщо заклало вухо і дзвенить, болить

Особливість будови наших вух така, що при появі фактора, що перешкоджає нормальному функціонуванню системи, ми не завжди відчуваємо біль. Найчастіше першою ознакою неполадки – закладеність і зниженність слуху. Щоб краще зрозуміти причини і їх вплив, необхідно знати з яких анатомічних частин складається людське вухо. Це:

 • Зовнішня частина – включає зовнішній кістково-хрящової канал (в середньому довжина становить 2,5 см) і вушну раковину, яка оточує вхід в нього.
 • Середня – включає в себе барабанну перетинку (нею закінчується зовнішній канал), слухові кісточки (3 шт.) І слухова труба, яка допомагає проникнути повітрю з носоглотки в простір за перетинкою.
 • Внутрішня частина – представляє з себе перетинчастий лабіринт і складається з равлики, 3 півколових каналів і нервів.

Схематична будова вуха

Хоч вушна раковина велика, всі інші органи малі і за розміром можна порівняти з рисовим зернятком. Знаходяться вони в товщі черепа недалеко від головного мозку. Вухо – вельми тендітна система і відповідає не тільки за слух, а й за відчуття рівноваги. Практично будь-яка проблема з вухами може спричинити за собою неприємні наслідки для організму в цілому.

Читайте також: Як схуднути без дієти.

Заклало вухо: причини проблеми

Перш, ніж вирішити проблему з закладеністю вух, спершу необхідно визначити, що спричинило появу цього стану. Адже просто так не закладає вуха – причини є завжди. Це може бути:

 • Ущільнення вушної сірки (пробка), яка обтурирує зовнішній кістково-хрящової канал.
 • Викривлення носової перегородки.
 • Різниця в тиску зовні тіла і в середині області за барабанної перетинки.
 • Попадання чужорідних тіл або речовин в слуховий прохід.
 • Інфекція і розвиток запального процесу в тканинах вуха.
 • Надмірне виділення секрету при нежиті. Він порушує циркуляцію повітря між носоглоткою і середнім вухом по евстахієвому каналу.

Жінка в профіль тримає фотографію вуха

А тепер давайте докладніше розглянемо випадки виникнення закладеності у вухах і способи подолання цього.

Заклало вуха при застуді

Кожен з нас хоч раз у житті стикався з тим, що закладає вуха при застуді. Причина криється в нежиті, через якого набрякає слизова, забуваються проходи секретом і ускладнюється доступ повітря з носоглотки в вухо по євстахієвої трубі. Особливо помітна закладеність при сморкании. На жаль, єдиний спосіб позбутися відчуття глухоти – регулярно очищати носові проходи від слизу і лікувати нежить.

У чоловіка болить вухо

Також закласти вухо може через розвиток ускладнення. Часто на фоні простуди і закладеності спостерігається підвищення температури тіла, запаморочення, дзвін і біль у вусі. Все це свідчить про початок запального процесу в тканинах вуха і потрібна допомога фахівця – оториноларинголога.

Поле з кульбабами і жінка з алергією

Крім застуди (або грипу) також закладає вуха при нежиті через алергію. У більшості випадків така реакція виникає на летючі і пахучі речовини. Як правило, алергіки знають, що провокує у них цей стан і уникають алергени. Але буває, що алергічна реакція наздоганяє несподівано. В цьому випадку закладеність вух утворюється на фоні нежиті, печіння шкіри, сльозоточивості в очах і першіння в горлі. Як і при застуді, причиною закладеності служить порушення циркуляції повітря через слухову трубу. Але позбутися симптому можливо лише після прийняття протівогестамінного препарату.

Заклало вухо після застуди

Нерідко люди помічають, що у них заклало вухо після застуди і причина найчастіше криється в нежиті, який не проходить за тиждень. В цьому випадку можуть допомогти наступні дії.

Огляд вуха ЛОР-ом

Що робити якщо заклало вуха

 • Очищення носових проходів від слизу. Для цього промийте ніс морською водою – вона розріджує слиз, допомагає легше висякатися і зволожує слизову в носових проходах. Після потрібно закапати судинозвужувальним засобом.
 • Позіхайте.
 • Жуйте жувальну гумку.
 • Масажуйте вушну раковину.
 • За допомогою соломинки надуйте повітряну кулю.
 • Закрийте рот, затисніть пальцями ніздрі і спробуйте видихнути в ніс (техніка Вальсальви).

Також після застуди закласти вухо може через отит. Він може протікати практично безсимптомно і видає себе лише у вигляді закладеності. Але з розвитком запального процесу підвищується температура, з’являються больові відчуття і дзвін у хворому вусі, запаморочення.

 Жінка виконує техніку Вальсальви

Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням! Отит загрожує неприємними наслідками в майбутньому. Перед оглядом лікарем не можна капати у вухо будь-які препарати. Дозволяється лише прийом антигістамінного (для зменшення набряку), жарознижуючий і знеболюючий засіб. ЛОР проведе огляд, встановить тип отиту (зовнішній, середній і внутрішній) і розпише курс лікування.

Заклало вухо після купання

Найпростіша ситуація – коли заклало вухо після купання. Вода хоч і перешкоджає нормальному функціонуванню вуха, але через час випарується або самостійно витече назовні. Ви можете прискорити цей процес. Наприклад, скрутіть невеликий тампон з марлі (або вати), акуратно засуньте в слуховий канал і очистіть його. Можна також полежати на вусі, в яке потрапила вода. Під силою тяжіння вона самостійно витече. Ще один спосіб – нахилити голову в сторону потерпілого вуха і пострибати на одній нозі.

Вухо поблизу

У більшості випадків хвилюватися про воду в вусі не варто. Однак є ті, хто можуть потрапити в неприємну ситуацію. У зоні ризику знаходяться люди з незатянутой розривами в барабанній перетинці (провокує отит), з незначним запальним процесом у вусі (посилюється) або з пошкодженнями епітелію в слуховому проході. В останньому випадку виникає ризик, що з водою через ранки може відбутися інфікування. Якщо вам відомо, що у вас є одна з цих проблем, то радимо перед купанням закладати в вухо ватний тампон, змащений вазеліном.

Якщо заклало вухо і дзвенить, болить

Не тільки вода і нежить провокують зниження гостроти слуху. Існують ще причини, коли вухо заклало і дзвенить, болить в ньому. Нижче ми докладніше розглянемо їх.

У жінки болить і дзвенить вухо

Сірчана пробка

Ущільнення вушної сірки є однією з найпоширеніших причин проблем зі слухом. Утворення сірки – особливий процес нашого тіла, який захищає наші вуха. Як правило, для видалення вушної сірки не потрібне втручання з нашого боку. Адже виводиться вона з вушного каналу природним чином. Наприклад, при жуванні або веденні розмови. Але іноді це не відбувається. Тоді сірчана маса починає ущільнюватися і утворює закупорку каналу.

Процедура з вухом

Сірчана пробка не завжди тверда. У деяких індивідів вона буває пастообразной. Але в будь-якому випадку вона обтурирує слуховий канал і перешкоджає нормальному функціонуванню органу. У деяких випадках пробка може дратувати нервові закінчення, порушувати кровопостачання і тиснути на барабанну перетинку. Тоді людина крім того, що закладено вухо і шумить в ньому, відчуває ще й біль. Також може піднятися температура. Якщо не видалити пробку, то в результаті може розвинутися туговухість та навіть глухота.

Самостійні спроби позбутися від ущільнення вушної сірки у вусі можуть закінчиться плачевно. Крім повної закупорки каналу, людина може ненароком пошкодити перетинку. Тому краще всього звернутися до фахівця, який підтвердить причину і видалить надлишок сірки.

Викривлення носової перегородки

Приблизно третина дорослого населення нашої планети і трохи більше 20% дітей мають викривлення носової перегородки. Як правило, причиною стає удар по носі, який трохи зміщує перегородку в сторону. Якщо це сталося в дитинстві, то викривлення відбувається за рахунок неправильного розростання тканин. У деяких випадках викривлення перегородки буває вродженою.

Види викривлень носової перегородки

В результаті цього явища повітря не може нормально циркулювати з боку викривлення і не потрапляє в пазухи. Що обтяжує перебіг (а іноді, і провокує появу) нежиті і збільшується ймовірність розвитку отиту.

Також відомі випадки, коли викривлення носової перегородки було настільки велике, що блокувало прохід євстахієва каналу. При цьому, людина не завжди знає чому у нього закладає вуха. Але якщо не прибрати закладеність, то з плином часу буде розвиватися набряк і запальний процес в середньому відділі вуха. Вирішується проблема з перегородкою хірургічним путем в нормальной ситуації.

Сторонній предмет у вусі

У дівчинки болить вухо

Чужорідне тіло, як і сірчана пробка, через закупорку слухового проходу також провокує відчуття закладеності у вусі. Найчастіше така ситуація відбувається з маленькими дітьми. Через неуважність з боку дорослих і дитячої цікавості дитина ховає маленькі предмети у вуха або ніс, але витягнути потім не може. Рекомендуємо не займатися самостійним вилученням чужорідного тіла, а звернутися до оториноларинголога.

ЛОР оглядає вухо жінці

Також відомі випадки, коли в вухо людини ненароком забираються комахи і не можуть потім вибратися звідти. Тоді, крім закладеності, людина відчуває неприємний свербіж і біль. Як і з попередньою ситуацією, буде краще, якщо вухо огляне ЛОР. Самостійні спроби витягти комаха найчастіше невдалі. Якщо воно досить велике, то може в процесі витягування розчепірити лапки і застрягти.

Тиск

Багато пасажирів літаків при зльоті та посадці борту відчувають неприємне відчуття закладеності у вухах. У нормальній ситуації, показники тиску зовні і всередині середнього відділу вуха рівні. Однак при швидкому наборі висоти (або зниженні) показники тиску зовні швидко змінюються, а у середині вуха не встигає. Як правило, хвилюватися не варто. Хоч і закладає вуха, але тиск досить швидко вирівнюється і стан нормалізується. Запобігти цьому або самостійно вирівняти тиск можна, використавши частину способів при нежиті про які ми писали вище.

 Дівчині заклало вуха в літаку

Але іноді, закладеність не проходить. І навіть більше того. Може супроводжуватися хворобливими відчуттями, дзвоном і запамороченням. Ці симптоми говорять про те, що в вусі або носової порожнини відбувається запальний процес. Тому бажано скористатися судинозвужувальними краплями для носа.

Варто зазначити, що подібне явище зі слухом відбувається при будь-якому різкому русі тіла вгору або вниз. Наприклад, почуття закладеності вух може наздогнати в ліфті. Також часто на проблеми зі слухом скаржаться після дайвінгу. Новачки мало що знають про безпечне, повільне зануренні і підйомі. Також не завжди їх інструктують про те, що з запальним процесом в носі або вухах дайвінг протипоказаний. В результаті людина отримує баротравму вуха після занурення на глибину більше 2,5 метрів.

Пірнальник продуває ніс під водою

Для того, щоб уникнути баротравми, рекомендується продути. Це допоможе розкрити євстахієві канали та вирівняти тиск. Допоможуть в цьому техніки Вальсальви, Лоурі, Едмондс, Френзель, Тойнбі або метод довільного відкриття.

80231 0 cookie-check Закладає вуха: причини

Читайте також:

Як поставити таймер на вимикання комп’ютера: Windows 10
Як поставити таймер на вимикання комп'ютера: Windows 10
31 Травня, 2019, 05:02 8176 5
Ситуації, коли корисно запланувати автовідключення ПК, трапляються частіше, ніж може здатися. Звичайно, вручну завершити сеанс – проста хвилинна справа. Але сучасному користувачеві необхідні гнучкість і...
Смотреть результаты
Офіційно: розповідаємо, що чекає смартфони Huawei і Honor
Офіційно: розповідаємо, що чекає смартфони Huawei і Honor
У травні весь світ сколихнули новини про Huawei – торгова війна між США і Китаєм виявилася не такою вже й локальною, раз торкнулася мільйонів користувачів...
Смотреть результаты
Вагітність і туризм – корисні поради мандрівницям в цікавому положенні
Вагітність і туризм - корисні поради мандрівницям в цікавому положенні
Сьогодні все частіше можна побачити туристок в цікавому положенні – вони відпочивають на тропічних курортах, купаються в морях-океанах, їздять по екскурсіях і захоплено займаються шопінгом....
Смотреть результаты