search
Підписатися

logo

Що робити з заблокованим смартфоном після його скидання

23 Травня, 2019, 11:21 7

З кожним оновлення операційна система Android все більше вдосконалюється. Ми не станемо говорити про всі оновлення і покращення ОС, зауважимо тільки, що починаючи з версії 5.1 з’явилась одна корисна функція для захисту Вашого гаджету. Factory Reset Protection, або FRP в Android М, робить пристрої на порядок більш захищеними при крадіжці або втраті з іншої причини, залишаючись фактично непомітними для власника пристрою. Що це таке і як ним користуватись, щоб не мати клопоту далі ми з Вами розглянемо детальніше.

Зміст:

  1. Factory Reset Protection. Що це таке і для чого.
  2. Як це реалізовано
  3. Навіть прекрасна  ідея здасться поганою, коли Ви не зможете використовувати свій гаджет
  4. Що краще: iCloud activation lock чи FRP?
  5. Що потрібно робити якщо у Вас заблокований смартфон
  6. Параметри відновлення аккаунта

Factory Reset Protection. Що це таке і для чого.

factory-reset-protection-shho-ce-take-i-dlya-chogo-2

У системних налаштуваннях операційної системи Android 5.1 і вище є опція Factory Reset Protection («Захист заводських налаштувань»). Якщо Ви увімкнете її, то смартфон або планшет не можна повернути до заводських налаштувань без логіна і пароля вашого Google – акаунту. Теоретично це робить будь-який вкрадений гаджет на ОС Android «непотрібною цеглиною» (за висловом Forbes).

Система FRP спрацьовує, коли на пристрої виконується несанкціонована спроба скидання налаштувань: скидання налаштувань за допомогою апаратної кнопки, Android диспетчера пристроїв або служби «Знайти телефон» від компанії Samsung чи якщо під час ремонту скидаються налаштування пристрою, а обліковий запис не був попередньо видалений.

Система FRP не спрацьовує, якщо скидання налаштувань виконується в такий спосіб: Apps (Програми)> Settings (Налаштування)> Backup and reset (Резервне копіювання та скидання)> Factory data reset (Скидання даних). У такому випадку після скидання налаштувань запит на введення даних облікового запису Google, з яким раніше було синхронізовано пристрій, не відображається.

Читайте також: Як розблокувати телефон, якщо забув пароль.

Як це реалізовано

factory-reset-protection-shho-ce-take-i-dlya-chogo

При виконанні умов для активації FRP дані для перевірки записуються в розділ пам’яті, який використовується для зберігання калібровки  радіочастини пристрою. Хитрість полягає в тому, що дана область пам’яті однократного запису. Таким чином, перезаписати їх або підмінити просто неможливо без надзвичайно серйозного підходу до справи, який полягатиме у випаюванні модулів пам’яті і боротьбі з новою криптографією Android. В інших випадках зловмисник отримає телефон без даних, яким навіть не зможе користуватися.

Навіть прекрасна ідея здасться поганою, коли Ви не зможете використовувати свій гаджет

Проблема полягає в тому, що якщо Ви скидаєте до заводських налаштувань свій смартфон, або купили старий телефон, на якому активований FRP, в будь-якому випадку Вам необхідно знати логін і пароль користувача облікового запису, який використовувався востаннє на смартфоні для синхронізації з серверами Google. Перед скиданням налаштувань телефону через настройки слід спочатку видалити обліковий запис, перш ніж будуть відформатовані всі дані. Проте дуже часто ніхто цього не робить. Іноді ми забуваємо деякі деталі чи взагалі в похабцях вводимо яку-небудь пошту і пароль. А купуючи користований смартфон, то старий власний явно ще при цьому не надавав свій логін і пароль акаунту до якого підв’язаний цей гаджет. Та навіть стикнувшись з такою проблемою, наші люди не шукають легких шляхів і по-різному намагаються обійти захист FRP. Для цього встановлюються різні додатки, заливається нова прошивка, підбираються паролі і т.д й т.п. Ми наткнулися на багато способів, та частина з них взагалі не працює, а решта поступово блокується з кожним оновленням ОС Android.

Коли Ви скидаєте налаштування свого смартфону і спрацьовує Factory Reset Protection, бо Ви забули логін чи пароль, і якщо у вас є доступ з іншого телефону, планшету чи комп’ютера, тоді зайдіть у свій Google-акаунт і перевірте чи змініть свій пароль. Але це тільки блокує установку телефону повністю, по крайній мірі на протязі 24 годин, тому що функція безпеки не дасть доступу до Вашого облікового запису Google через телефон відразу після зміни пароля або іншої “підозрілої” діяльності. Більше того, ця процедура може відбуватися протягом 72 годин, адже програмісти компанії  Google внесли зміни в травні 2016 року, і при цьому в деяких смартфонах потрібне оновлення програмного забезпечення для того, щоб зміни вступили в силу. І кожного разу, коли Ви намагаєтеся якось прискорити даний процес, датчик відліку скидається і знову відраховуються нові 72 години. Так що краще набратися терпіння, якщо потрапили в таку ситуацію.

Що краще: iCloud activation lock чи FRP?

bezymyannyjj

Першою в плані розробки подібної системи захисту стала компанія Apple з iCloud activation lock, тому без їх порівняння опис було б неповним, адже рішення від Google вийшло пізніше, і напевно не без огляду на розробку конкурента.

Первісна настройка і необхідність завдання пароля.

В останніх версіях Android і іOS створення пароля запитується за замовчуванням, але не є обов’язковим, так що тут паритет.

Ясне попередження при скиданні пристрої до заводських налаштувань з меню налаштувань.

Тут iCloud activation lock попросить відключити опцію щодо запобігання повторної активації. Тільки при прошивці через ПК/MAC не з DFU, в інших випадках вважається, що ввести пароль і зайти в меню скидання може тільки власник пристрою. Android ніде і ніяк не попереджає про те, що щось активовано при скиданні. З точки зору безпеки це плюс, з точки зору сюрпризів і проблем через незнання – мінус.

Підказки та простота зняття блокування власником пристрою, якому відомі і логін і пароль або їх варіанти.

В іOS показані початок і кінець адреси пошти, який використовувався на пристрої до скидання, в Android – немає. З одного боку, це плюс до безпеки, з іншого – хоча б мізерна можливість зняти блокування своїми руками в разі якщо пристрій передали Вам для використання, або ж гаджет став жертвою експериментів дітей.

Зрозуміло, що будь-який захист можна зламати або обійти, це лише питання необхідності і ресурсів для вирішення завдання. Але варто пам’ятати, що коли в Apple, ввели цей захист, число крадіжок iPhone різко пішло на спад з огляду на те, що розбір телефону на деталі аж надто специфічний і складний процес для зловмисника. Якщо поява даного механізму після більшого поширення Android M на ринку призведе до такої ж тенденції – це буде вже великою перемогою.

Що потрібно робити якщо у Вас заблокований смартфон

shho-potribno-robiti-yakshho-u-vas-zablokovanijj-smartfon

Є три способи вирішення даної проблеми. Перший з них – використовуючи інструмент для відновлення облікового запису Google. Він буде працювати тільки якщо Ви маєте час і інший смартфон, адже потрібно переставити SIM-карту, щоб отримати підтвердження або відновлювати доступ через адресу електронної пошти акаунту. Переконайтеся в тому, що телефон заряджається і ввімкнений, і що у Вас є повний доступ до телефону для отримання СМС підтвердження або облікового запису електронної пошти. Не важливо яким способом Ви змінили пароль Google акаунту, наступним кроком буде просто чекати 24 (або 72 – дивись вище) години, перш ніж намагатися використати новий пароль. Ви можете залишити смартфон увімкненим або вимкнути його, просто не намагайтеся зробити що-небудь з ним, поки чекаєте щоб не скинути відлік. Очікувати цілу добу (чи три) дійсно не хочеться, але це краще, ніж не мати ніякого доступу до Вашого облікового запису і перетворити свій гаджет в непотрібне залізо.

Якщо Ви купили використовуваний смартфон, то найкращим способом буде зв’язатися з минулим власником, щоб отримати від нього його логін і пароль.

Третій варіант призначений для досвідчених користувачів, і може не працювати на Вашій конкретній моделі. Ви можете спробувати стерти дані телефону і розділів кешу через відновлення пристрою. Це дає результат на деяких моделях, проте може не працювати на інших. Але якщо Ви не боїтесь труднощів і готові навіть змиритися з можливою невдачею, тоді варто спробувати. Інша справа, це спробувати перепрошити операційну систему. Використовуючи будь-які з додатків за допомогою комп’ютера (FastBoot, Odin, LG Flash Tool і т.д.) і правильного заводський образу, щоб повністю стерти всі дані і почати з нуля. Це теж працює не на 100%.

Якщо жодне з цих рішень не працює, Ви можете спробувати отримати допомогу через меню обслуговування клієнтів облікових записів Google. Також можна зв’язатися з компанією в якій Ви купували смартфон, можливо вони мають досвід у вирішенні такого роду питань.

Що точно не допоможе якщо Ваш пристрій заблоковано за допомогою FRP:

  • Прошивка модифікованого рекавері (якщо OEM-розблокування дозволена, шахраї можуть стягнути інформацію)
  • Зміна програмного забезпечення і прошивка сервісного
  • Прошивка модифікованого програмного забезпечення з вирізаними сервісами Google (знову ж, якщо не вимкнений OEM)
  • Wipe data/factory reset – скидання до заводських налаштувань з Android Recovery запустить захист FRP

Параметри відновлення аккаунта

parametri-vidnovlennya-akkaunta

Заощадьте свої нерви і налаштуйте параметри відновлення облікового запису. Перейдіть на сторінку Налаштування облікового запису Google і запустіть “Перевірку безпеки”, яку Ви знайдете в лівій колонці. Ви можете вказати, щоб Google відправляв Вам підказки, щоб увійти в свій акаунт, якщо він заблокований і виберіть питання для відновлення в рамках першого етапу. Ми рекомендуємо Вам надати всі деталі, які тільки можна. Просто тому, що якщо “питання” FRP не виникало у Вас раніше ще не означає, що цього ніколи не станеться.

Через менеджерів паролів і налаштувань 2FA, ті дні коли Ви просто пам’ятали свій простий пароль облікового запису закінчилися для багатьох з нас. Витратьте кілька хвилин і переконайтеся, що Google може допомогти Вам отримати всю інформацію, якщо Вам це буде необхідно.

Якщо Вас не лякає можлива втрата апарату і акаунту, та не хочеться втрачати 72 години, тоді можна вимкнути Factory Reset Protection. Для цього включіть інструменти розробника, тапнувши у пункті налаштувань «Про телефон» стільки разів, поки система не повідомить, що Ви стали розробником. Далі перейдіть в розділ Включення OEM розблокування і зніміть з нього позначку. Якщо такого пункту немає, то це може означати, що ваш гаджет не підтримує цю функцію або вона не активована виробником.

79173 5 cookie-check Що робити з заблокованим смартфоном після його скидання

Читайте також:

Як дізнатися свій розмір одягу
Як дізнатися свій розмір одягу
22 Травня, 2019, 07:07 2921 7
Все частіше ми робимо покупки онлайн. І одяг не став винятком. В інтернет-магазинах ціни нижче. До того ж шопінг онлайн – це легко і зручно....
Смотреть результаты
Вибираємо світлодіодні лампи: корисні рекомендації Comfy
Вибираємо світлодіодні лампи: корисні рекомендації Comfy
Тарифи на електроенергію в Україні підвищуються з кожним роком. І в другому півріччі 2019 го очікується чергове зростання цін. Цифра за 1 кВт / г...
Смотреть результаты
Що подарувати дитині на рік
Що подарувати дитині на рік
Перша посмішка, перше “агу”, перші зуби і кроки – все це відбувається з малюком всього за рік. У перші місяці життя він освоює дуже багато...
Смотреть результаты