search
Підписатися

logo

Вибираємо світлодіодні лампи: корисні рекомендації Comfy

22 Травня, 2019, 04:52 7

Тарифи на електроенергію в Україні підвищуються з кожним роком. І в другому півріччі 2019 го очікується чергове зростання цін. Цифра за 1 кВт / г буде відрізнятися в різних містах в залежності від поточних тарифів. Але навряд чи українців чекає зменшення вартості. При таких умовах саме час замислитися про економію електроенергії, розумному її споживанні. Чим нижче показники лічильника, тим ціліше сімейний бюджет. Крім скорочення споживання електроенергії, розумним рішенням стане використання лід ламп для будинку. Вони вважаються найбільш економічними джерелами освітлення.

Led-лампочки – це освітлювальні прилади, де джерела світла – світлодіоди. Звідси їх друга назва – світлодіодні. Тут немає нитки розжарювання, як в старих-добрих лампочках Ілліча. Вони не містять шкідливих парів ртуті, як люмінесцентні світильники. Такі вироби вважаються екологічно чистими джерелами світла, безпечні для здоров’я.

Конструктивно лампочка складається з цоколя, алюмінієвого корпусу, який служить радіатором, охолоджуючим елементи виробів. Джерело світла – плата зі світлодіодами, обрамлена захисною півсферою.

Що таке лед лампа

Лід-лампи відрізняються від інших типів світильників рядом характеристик. Вибирати їх потрібно не тільки виходячи з необхідної потужності. Слід врахувати і інші параметри.

Ми розповімо вам, як вибрати світлодіодну лампу. На які характеристики звернути увагу. Як не помилитися при покупці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Переваги світлодіодних ламп
 2. Таблиця потужності світлодіодних ламп
 3. Характеристики освітлення
 4. Інші важливі параметри
 5. Види led-освітлювачів

Переваги світлодіодних ламп

Головне достоїнство світлодіодних лампочок – економна витрата електроенергії. Цей фактор стає вирішальним при переході на даний тип освітлювачів. Ви можете заперечити, що ціни лід-освітлювачів далеко не бюджетні, лампи розжарювання коштують дешевше. Так, на момент покупки звичайна лампочка коштує дешево. Але за час її використання витрачається куди більше електроенергії. Світлодіодний світильник дозволяє економити в 2-2,5 рази більше електрики. А якщо таких лампочок встановлено кілька? Нескладна математика – покупка led-світильника окупається менше, ніж за рік. А якщо врахувати, що термін його служби доходить до 5 років і більше, вигода очевидна.

Але економним споживанням електроенергії переваги світлодіодних ламп не обмежуються:

 • Надійні в експлуатації. Стійкі до вібрацій. Немає побоювання, що елементи вийдуть з ладу. Корпус виготовлений з міцних матеріалів.
 • Мають тривалий термін служби до 50 000 годин – від 10 до 15 років. На ділі ці цифри перевірити складно. Краще орієнтуватися на гарантійний термін роботи. У різних виробників він становить від 2 до 5 років. Якщо за цей час виріб вийде з ладу, продавець зобов’язаний безкоштовно замінити його на нове.
 • Чи безпечні для здоров’я. Не містять шкідливих парів ртуті, як люмінесцентні лампи. Чи безпечні при утилізації на відміну від тендітних ламп розжарювання.
 • Стійкі до перепадів напруги. Яскравість освітлення не змінюється при нестабільній напрузі. Лампи продовжують світити також яскраво, без мерехтіння.
 • Не нагріваються під час роботи. Якісні світильники з хорошими радіаторами відрізняються низьким температурним режимом. Якщо ви доторкнетеся до працюючої або тільки що виключеної лампочки, не обпалитеся. Згадайте, як поводиться лампа розжарювання.

Тепер, коли ви знайомі з перевагами виробів, залишається дізнатися, як вибрати лід лампу. З лампою розжарювання все просто і зрозуміло – вибираєте варіант підходящої потужності і справа з кінцем. Але зі світлодіодними моделями все трохи складніше. Тут доведеться врахувати колірну температуру, кут розсіювання світла, коефіцієнт передачі кольору. На перший погляд здається складно. Але все набагато простіше, цікавіше. Ви зможете підібрати підходящу лампочку для будинку або робочого приміщення.

Таблиця потужності світлодіодних ламп

Коли мова заходить про економію електроенергії, насамперед при виборі освітлювального приладу ми звертаємо увагу на потужність. Від неї залежить скільки заповітних ват споживає виріб, наскільки економним воно буде. Тому перше питання, на яке потрібно відповісти при виборі світлодіодних ламп – скільки ват брати.

Як правило, ми приймаємо за еталон лампи розжарювання. Ми приблизно уявляємо яскравість світіння виробів з різною потужністю. Відштовхуючись від потрібного значення світлового потоку, порівнюємо еквівалентні потужності у різних типів освітлювачів.

Математика проста: беремо потужність лампи розжарювання, ділимо її на 7,5 і отримуємо потужність світлодіодного виробу при тому ж світловому потоці. Простіше кажучи, замість звичайної 75 Вт лампочки підійде 10 Вт світлодіодна. Економія очевидна.

Як вибрати лід лампу

Детальніше про співвідношення потужностей різних типів ламп дивіться в таблиці:

Світловий

потік, Лм

Лампа

розжарювання, Вт

Лампа люмінесцентна, Вт Лампа світлодіодна, Вт
200 20 5-7 2-3
400 40 10-13 4-5
700 60 15-16 8-10
900 75 18-20 10-12
1200 100 25-30 12-15
1800 150 40-50 18-20
2500 200 60-80 25-30

Для освітлення житлових кімнат підійдуть вироби потужністю від 8 до 12 Вт, які замінять 60-100 Вт лампи розжарювання. Споживатимуть набагато менше електроенергії.

Для нічників, приліжкових світильників, настільних ламп вибирайте вироби меншої потужності: 4-8 Вт.

Для робочих приміщень, де потрібне яскраве освітлення, підійдуть потужні 18-30 Вт освітлювачі.

Характеристики освітлення

При виборі світлодіодних ламп важливу роль відіграють характеристики світла. Буде він теплим або холодним, розсіяним або вузьконаправленим, наскільки реалістично будуть передаватися відтінки. За кожен параметр відповідає своя характеристика.

Колірна температура – визначає наскільки теплим або холодним буде освітлення. Вимірюється в градусах Кельвіна. Чим вище значення, тим холодніше світло. Звичні лампочки розжарювання мають комфортне для ока тепле жовтувате світіння. Такий колір підходить для освітлення житлових кімнат. Якщо потрібно спокійне, розслаблююче світло, вибирайте лід-вироби з колірною температурою 2600-3000 К. Це діапазон теплого жовтого кольору, який дозволяє очам відпочити. Для освітлення офісу підійдуть моделі з теплим білим світлом: колірна температура 3000-4000 К. Таке світло підвищує працездатність, тримає в тонусі. Для виробничих, складських приміщень підійдуть лампи нейтрального або холодного білого світла температурою 4000-6500 К. Щоб не помилитися і не купити додому лампочку, яка буде горіти яскравим білим світлом, звертайте увагу на цей параметр при виборі виробу.

Світлодіодні лампи - характеристики колірної температури

Кут – характеризує спрямованість світла. Світлодіоди поширюють світіння тільки перед собою. Світло не розсіюється, виявляється вузьконаправленим. Для того, щоб світло від лампи охоплювало якомога більше простору, враховуйте кут розсіювання. Його значення залежить від розташування діодів. Якщо вони знаходяться в одній площині – світло буде вузьконаправленим. А якщо розташовуються на декількох рівнях і під різними кутами – світло буде охоплювати більше простору. Також збільшити кут розсіювання допомагає спеціальна лінза. Вона покрита зсередини люмінофором, який розсіює потік світла.

Коефіцієнт передачі кольору – визначає те, наскільки чітко, ясно ми будемо сприймати відтінки навколишніх предметів. При низькому значенні цього коефіцієнта ми будемо бачити кольора неправильними. Деякі близькі відтінки будуть сприйматися, як один і той же. Це негативно позначиться на сприйнятті навколишніх предметів, нашому зору. Мінімальне комфортне значення коефіцієнта передачі кольору – 80 Ra. Оптимальне значення – 90-98 Ra.

Інші важливі параметри

Підбираючи освітлювач, враховуйте гарантійний термін. Чим він вищий, тим якісніше виріб. Гарантійний термін може досягати 5 років. При цьому термін служби у лампочки може бути більше. Але з часом відбувається деградація діодів. Вони починають світити слабкіше. В період гарантійного обслуговування виріб буде світити однаково яскраво, без перебоїв. Якщо освітлення стане слабким або лампочка вийде з ладу, ви безкоштовно замініть її.

При виборі led ламп пам’ятайте про робочий діапазон напруги. Стандартні вироби, розраховані на напругу 220 В, легко справляються з різкими його перепадами. Продовжують стабільно світити навіть при значенні 70 В або підвищеному до 240 В. Перепади напруги ніяк не позначаються на якості освітлення. Все завдяки встановленому в корпус виробу блоку живлення. Окремі моделі розраховані на напругу 12 В. Працюють як від змінного, так і постійного струму.

Вибирайте світлодіодний освітлювач з відповідним типом цоколя. Стандартний варіант – Е27. Він використовується в люстрах, нічниках. Також в бра, настільних лампах застосовується зменшений тип Е14. А для установки точкового світильника вибирайте цоколь GU 5.3.

Форма, дизайн виробу – важливий параметр вибору. Тут все залежить виключно від вашого смаку, побажань до оформлення інтер’єру.

Види світлодіодних ламп

Зверніть увагу на пульсацію світла. Побачити її неозброєним поглядом складно. Але якщо лампа пульсує, це негативно відіб’ється на нервовій системі, зору. Дешеві вироби низької якості часто пульсують. Допустимий діапазон пульсації 5-20%. Але виробники не завжди вказують цей параметр. Перед покупкою перевірте виріб на наявність пульсації простим способом. Для цього знадобиться смартфон. Наведіть камеру телефону на включену лампу. Якщо ви побачите на екрані мерехтіння, значить освітлювач пульсує, купувати його не варто.

Види led-освітлювачів

Стандартні світлодіодні лампочки зовні нагадують лампи розжарювання. Елементи освітлення покриті прозорим або матовим ковпаком, який розсіює світло від діодів. Світлодіоди групуються на спеціальній платформі. Їх розташування відрізняється в залежності від конструкції конкретного виробу. Залежно від типу угруповання світлодіодів виділяються різні види світлодіодних ламп:

 • Світлодіодні групи в старих лампах скомпоновані за формою «кукурудзи».
 • У сучасних моделях діоди розташовуються на сферичної платформі. Вони можуть бути розділені на кілька рівнів для кращого розсіювання світла.
 • Точкові світильники оснащені невеликою кількістю світлодіодів. Світло від них вузькоспрямоване. За допомогою таких виробів створюються світлові конструкції. Вони використовуються в якості декоративних елементів, коли потрібно підсвітити окремі ділянки приміщення.
 • Найсучасніший тип виробів – філаментні лампи. Замість окремих великих діодів використовується світлодіодна нитка. Вона покрита скляною захисною смужкою і люмінофором, що розсіює світло. На нитці встановлено безліч дрібних діодів. Зовні такі моделі нагадують лампи розжарювання: прозора кругла колба, що світиться нитка. Тільки елемент,який випромінює світло має незвичайну форму, виглядає дуже оригінально. Додамо до цікавого дизайну економну витрату електроенергії – отримаємо ідеальну світлову прикрасу інтер’єру.

Філаментная лід лампа для дому

Тепер, коли ви знаєте, що таке лід лампа, знайомі з її характеристиками, ви без зусиль підберете підходящий виріб.

Для освітлення будинку вибирайте лампочки потужністю 8-12 Вт з широким кутом розсіювання світла. Колірна температура повинна бути 2600-3000 К, коефіцієнт передачі світла не менше 80 Ra. Вибирайте моделі з діапазоном пульсації 5-20%, придатної форми, дизайну.

Для офісних приміщень підійдуть 10 Вт вироби з колірною температурою 3000-4000 К.

А для виробничих зон, складських приміщень вибирайте 18-30 Вт освітлювачі 4000-6500 К.

Пам’ятайте: установка світлодіодних лампочок – це в першу чергу економія електроенергії. Навіть дорогий виріб окупиться за рік використання. Не економте на покупці. Вибирайте якісні освітлювачі від перевірених виробників. Такі моделі прослужать довше, будуть ергономічними в експлуатації.

Успішних вам покупок і розумної економії!

78380 0 cookie-check Вибираємо світлодіодні лампи: корисні рекомендації Comfy

Читайте також:

Що подарувати дитині на рік
Що подарувати дитині на рік
22 Травня, 2019, 09:01 7709 12
Перша посмішка, перше “агу”, перші зуби і кроки – все це відбувається з малюком всього за рік. У перші місяці життя він освоює дуже багато...
Смотреть результаты
Кращі фільми з несподіваною розв’язкою
Кращі фільми з несподіваною розв'язкою
Щороку в прокат виходять мільйони кінострічок. Більшість з них мають затертий до дірок сюжет і передбачуваний фінал. Але зустрічаються шедеври, які тримають в напрузі до...
Смотреть результаты
Розбираємося в класах енергоспоживання пральних машин
Розбираємося в класах енергоспоживання пральних машин
У нашому будинку стає все більше побутових приладів. Користь від них очевидна, вони роблять наш побут більш затишним і комфортним. Погодьтеся, що без холодильника, пральної...
Смотреть результаты