search
Підписатися

logo

Розбираємося, як працює витяжка

15 Травня, 2019, 09:27 9

Витяжка – це один з тих побутових приладів, присутність якого на кухні може виявитися візуально зовсім непомітним. Ми включаємо її тільки тоді, коли необхідно позбутися від зайвих запахів під час готування. Але насправді це один з найбільш незамінних приладів, який виконує величезну роботу. Завдяки витяжці запахи з нашої кухні не поширюються по всьому будинку, а благополучно залишають його.

Разбираемся как работает вытяжка - вытяжка с подсветкой

Сьогодні існує величезна кількість різноманітних моделей, вони відрізняються не тільки дизайном, але й розмірами, режимами роботи, управлінням, технічними параметрами. Щоб розібратися в тому, як працює витяжка, необхідно дізнатися всі нюанси. Це дозволить нам так само з’ясувати, як правильно її використовувати, щоб витяжка прослужила якомога довше.

Які бувають витяжки?

Першим кроком до усвідомлення того як працює витяжка на кухні, стає розуміння всієї різноманітності і асортименту різних її типів і видів. Вони настільки різні, що одна витяжка може стати дизайнерською пам’яткою на вашій кухні, а друга виявиться зовсім непомітною на ній.

Разбираемся как работает вытяжка - встраиваемая вытяжка на кухне

 Найосновніші типи витяжок наступні:

 • Вбудована витяжка – це або телескопічні, які інтегруються в меблі і виділяються із загального інтер’єру лише невеликою смужкою корпусу, яку можна висунути і витяжка почне працювати. Або повновбудовувані моделі, які цілком перебувають в шафі.
 • Купольна – досить умовна назва, адже далеко не всі подібні витяжки нагадують купол. Це декоративна витяжка, яка може бути виконана в абсолютно різних дизайнерських рішеннях.

Разбираемся как работает вытяжка - наклонная вытяжка на кухне

 • З нахилом – досить новий тип витяжок, який швидко набув великої популярності. Вони не сильно видаються від стіни, тому зручні, адже при готуванні ми не ризикуємо вдаритися об витяжку, і заважати вона нам ніяк не буде.
 • Острівна – незвичний і досить рідкісний вид витяжки. Суть даного типу полягає в тому, що вона кріпиться зовсім не до стіни, як інші, а до стелі. Знаходиться така витяжка посередині кухні, але варто так само розуміти, що витяжка встановлюється над варильною поверхнею. Це означає, що острівна витяжка встановлюється в тому випадку, якщо поверхня розташована далеко від стіни.
 • Традиційна витяжка – довгий час подібні витяжки були найпопулярнішими зважаючи на свою доступність та невисокий цінник. Їх можна встановлювати як окремо, так і під шафку. На жаль, але такі витяжки рідко мають високу потужність.

Як зрозуміти, що витяжка буде ефективна?

Працювати правильно і ефективно зможе лише та витяжка, яка підібрана відповідно до всіх норм і з дотриманням технічних нюансів. На жаль, такий параметр, як дизайн і естетика в дане поняття не входять. Тому найпрактичніша і ефективна витяжка може виявитися не найкрасивішою.

Разбираемся как работает вытяжка - мощная вытяжка

4 основних параметри, що визначають ефективну витяжку:

 1. Потужність – це найбільш важлива характеристика витяжки, адже чим вона потужніша, тим ефективніше і швидше позбавить нашу кухню від зайвих запахів і випарів. Не варто вибирати витяжку з надмірно високою потужністю, але і малопотужна модель ні до чого, адже вона може виявитися марною.
 2. Габарити – витяжка повинна своєю шириною відповідати ширині варильної поверхні, так само допускається, щоб вона була ширше. Іншими словами, витяжка повинна повністю покривати собою площу панелі, щоб більш ефективно відводити повітря над нею.

Разбираемся как работает вытяжка - фильтр вытяжки

 1. Кількість фільтрів – жиропоглинаючий алюмінієвий фільтр приймає на себе основне навантаження при відведенні повітря, тому, чим більша площа таких фільтрів і чим їх більше, тим легше витяжка буде справлятися з поставленим завданням, і тим рідше нам потрібно буде мити ці фільтри. Найбільш оптимальна кількість – два фільтри, але іноді виробники в догоду незвичайному дизайну залишають лише один невеликий фільтр, який і приймає все навантаження на себе.
 2. Діаметр виходу для гофри – він може відповідати від 100 до 150 мм. Зазвичай чим потужніша витяжка, тим більше діаметр, тому якщо ви купуєте потужну витяжку, слід звернути увагу на те, щоб вихід був якомога більшого діаметру, але ніяк не 100 або 120 мм.

Як розрахувати необхідну потужність витяжки для кухні?

Отже, ми з’ясували, що одним з найбільш важливих і значимих параметрів в роботі нашої витяжки є її потужність. Тому вкрай важливо підібрати витяжку саме з такою потужністю, щоб та змогла легко впоратися з будь-яким завданням на нашій кухні. У мережі Інтернет існує чимало формул і прикладів того, як правильно цю саму потужність розрахувати, виходячи з габаритів і площі кухні, де витяжка повинна буде працювати.

Разбираемся как работает вытяжка - вытяжка удаляет пар

Ми не будемо наводити ті десятки різних варіантів підрахунків, а покажемо вам найбільш просту, але при цьому ефективну формулу. Вона враховує мінімальні санітарні норми, які полягають в тому, що повітря на кухні повинно оновлюватися 10-12 разів на годину, а також обсяги кухні. Давайте припустимо, що наша кухня має площу 9 м² і має стандартну висоту стель 2,5 м.

Ось як відбувається розрахунок необхідної потужності витяжки:

 1. З’ясовуємо кубатуру кухні: 9 х 2,5 = 22,5 м ³;
 2. З’ясовуємо мінімальну необхідну потужність: 22,5 х 10 = 225 м³ / год;
 3. З’ясовуємо оптимальну потужність витяжки: 225 х 2 = 450 м³ / год.

Останній крок наших розрахунків необхідний для того, щоб витяжка не працювала постійно на граничній потужності і мала якийсь запас для того, щоб впоратися з усіма випарами і запахами навіть при інтенсивному готуванні.

Як працює витяжка?

Принцип роботи витяжки на перший погляд досить простий. Ми її включаємо під час готування якоїсь страви на плиті, а витяжка, в свою чергу, видаляє з нашої кухні зайві запахи і випаровування. Насправді це все правильно, але варто розуміти, що вона здатна працювати двома способами.

Разбираемся как работает вытяжка - вытяжка над плитой

Відведення. У цьому випадку, ми встановлюємо гофру одним кінцем до витяжки, а другим до вентиляційної шахти. Все те повітря, яке витяжка забирає з кухні, повністю видаляється за межі нашого будинку. Це найбільш ефективний метод.

Рециркуляція. Даний метод роботи використовується лише в тому випадку, якщо перший неможливий через відсутність вентиляційного виходу в стіні. Витяжка забирає повітря, очищає його від жирів і запахів, і повертає назад в кімнату. Для роботи в даному режимі, витяжці знадобиться додатково вугільний фільтр, саме він видаляє запах.

Основні режими роботи витяжки

Назвати витяжку багатофункціональним пристроєм неможна, адже вона сконцентрована на одному завданні, але ця задача вкрай важлива. Важлива вона тому, що якщо в квартирі витяжка не працює, то абсолютно все ризикує просочитися кухонними запахами. Але, не дивлячись на відсутність багатофункціональності, сучасні витяжки мають цікаві режими, про які ми повинні знати.

Разбираемся как работает вытяжка - панель управления вытяжки

 • Регулювання потужності – найчастіше витяжка має три режими потужності, але іноді їх може бути чотири або п’ять. Завдяки цьому ми зможемо встановити роботу витяжки на максимум, мінімум або середній режим.
 • Підсвічування – під час готування дуже важливо, щоб світла було достатньо і ніякі тіні не заважали додавати потрібну кількість інгредієнтів. Для цього витяжка має додаткове освітлення, спрямоване безпосередньо на варильну поверхню.
 • Таймер – він зустрічається далеко не в кожній витяжці, але якщо таймер є, то його можна запрограмувати на відключення витяжки через певний час. Завдяки цьому режиму нам не потрібно буде зайвий раз повертатися на кухню, щоб вимкнути витяжку, це відбудеться автоматично.
 • Датчик диму і пари – подібний режим здатний максимально автоматизувати витяжку. Якщо такий датчик є в ній, він здатний визначати рівень випарів і самостійно включить витяжку, а також встановить оптимальний режим роботи. Після того, як запахи і пара пропадуть, витяжка автоматично відключиться.

Чому витяжка не працює?

Одного разу, з якоїсь загадкової причини витяжка може припинити працювати зовсім, або вона буде працювати, але без видимого ефекту. Для початку давайте розберемося в тому, що робити, якщо витяжка не працює взагалі.

Разбираемся как работает вытяжка - встраиваемая вытяжка над плитой

Насамперед, коли ми включаємо витяжку, а вона не реагує на це, потрібно перевірити підключення до електромережі, адже причина насправді може виявитися вельми банальною. У тому випадку, якщо витяжка включена в розетку, але все одно не включається, необхідно перевірити шнур живлення на наявність пошкоджень. Якщо все в порядку, то, найімовірніше, причина неполадки криється в несправності перемикача або, що гірше, двигуна. Найчастіше така проблема вирішується їх заміною на нові елементи, але такий ремонт повинен проводити майстер.

У тому випадку, якщо витяжка працює, але немає підсвічування, виправити ситуацію можна самостійно. Для цього витягаємо лампи освітлення, купуємо в магазині такі ж і встановлюємо нові. В даному випадку все просто!

Разбираемся как работает вытяжка - белая вытяжка на белой кухне

Може виникнути проблема, коли витяжка включається і працює, але ефекту від її роботи ніякого не відбувається. Пара не зникає, запахи так само залишаються. Це відбувається через неправильну експлуатацію витяжки, тому необхідно терміново вимити жиропоглинаючий фільтр і замінити вугільний, якщо він використовується.

Правильний догляд за витяжкою

Стабільна і ефективна робота витяжки багато в чому залежить від правильності і своєчасності профілактичного догляду за нею. Але насправді, доглядати за витяжкою досить просто і такий захід не забирає багато часу і зусиль.

Отже, як доглядати за витяжкою? Необхідно виконати всього три кроки і витяжка буде працювати правильно і стабільно завжди.

Разбираемся как работает вытяжка - уход за вытяжкой

 1. Після приготування будь-яких страв на варильній поверхні потрібно протерти злегка вологою ганчіркою зовнішній корпус витяжки. Це очистить її від випарів і жиру, який може накопичуватися і з часом давати неприємний запах.
 2. Приблизно два рази на місяць потрібно знімати жировий фільтр і промивати його або в теплому мильному розчині, або спеціальними засобами побутової хімії. Це очистить від жиру, що нагромадився.
 3. Якщо витяжка працює в режимі рециркуляції, слід регулярно міняти вугільний фільтр. Якщо цього не робити, якось запахи перестануть зникати, навіть при працюючій витяжці.

Підведемо підсумок

Безумовно, все, що ми розповіли вам у цьому матеріалі, виявиться корисним особливо для тих, хто лише тільки збирається придбати нову витяжку, або тим, хто намагається розібратися в основах роботи витяжки та зробити її ефективною. Давайте підсумуємо, що ми з’ясували сьогодні.

Разбираемся как работает вытяжка - кухня с островной вытяжкой

По-перше, витяжки бувають абсолютно різними і мають свої параметри продуктивності. Але при цьому принцип їх роботи однаковий.

По-друге, ми з’ясували які основні характеристики, і елементи впливають на ефективність роботи витяжки – це потужність, її габарити, фільтри і достатня пропускна здатність виходу для гофри.

По-третє, ми дізналися, як швидко і правильно розрахувати необхідну потужність витяжки для своєї кухні, щоб вона працювала максимально продуктивно.

По-четверте, ми з’ясували основні можливі причини неправильної роботи витяжки або недостатньої її продуктивності, а також розібралися в тому, як доглядати за витяжкою.

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, про які ми вам розповіли, вам вдасться не тільки вибрати і купити правильну витяжку, але й зробити її роботу ефективною, а також уникнути безлічі проблем і поломок.

78477 0 cookie-check Розбираємося, як працює витяжка

Читайте також:

10 простих рецептів салату з авокадо від блогу Comfy
10 простих рецептів салату з авокадо від блогу Comfy
12 Травня, 2019, 10:08 12425 9
Авокадо ще недавно було екзотичною грушоподібною ягодою. Сьогодні його можна знайти в будь-якому супермаркеті. Плід має приємний горіховий запах і ніжний смак. Він багатий на...
Смотреть результаты
Чому комп’ютер не бачить флешку
Чому комп'ютер не бачить флешку
Так буває, що при відсутності видимих ​​поломок флешки або будь-яких маніпуляцій з комп’ютером, він перестає бачити портативний пристрій при підключенні або видає якісь помилки. Причин...
Смотреть результаты
Як вживати протеїн
Як вживати протеїн
Протеїн – це ніщо інше, як білок, що складається з амінокислот з’єднаних пептидним зв’язком. Він грає одну з основних ролей в регенерації клітин живого організму,...
Смотреть результаты