search
Підписатися

logo

Як вживати протеїн

11 Травня, 2019, 01:31 8

Протеїн – це ніщо інше, як білок, що складається з амінокислот з’єднаних пептидним зв’язком. Він грає одну з основних ролей в регенерації клітин живого організму, силі імунної системи, нормальному гормональному фоні, роботі шлунково-кишкового тракту, а також білок важлива цеглинка в побудові м’язової тканини. Навіщо пити протеїн? Йому виділяють одну з основних ролей під час нарощування м’язової тканини, схудненні, позбавленні підшкірного жирового прошарку (сушіння). Нижче розберемо, який протеїн пропонують в якості спортивного харчування і як його приймати для різних цілей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Як пити протеїн для набору маси
 2. Як правильно вживати протеїн?
 3. Протеїни після тренування
 4. Коли краще пити протеїн
 5. Чи варто пити протеїн
 6. Як приймати протеїн дівчатам
 7. Протеїн на ніч
 8. Як приймати сироватковий протеїн

Як пити протеїн для набору маси

За типом статури люди діляться на три: ендоморфний (схильні до повноти, жирових відкладень), мезоморфних (м’язисті, широкоплечі від природи) і ектоморфний (худорляві, з труднощами набору ваги). Перших два типи мають основу для ліплення свого ідеального тіла, і при правильному підборі співвідношення БЖУ мають всі можливості швидко набрати м’язову масу тіла. З особливостями набору маси стикаються худорляві люди, з прискореним метаболізмом, які можуть довго намагатися набрати вагу, м’язову масу, але у них це не виходить. Проблема лежить в тому, що найчастіше ектоморфи їдять висококалорійну, але порожню їжу. Нарощування м’язової тканини має розпочатися з заміни жирної і швидко вуглеводної їжі на вуглеводи з низьким глікемічним індексом: гречка, овочі, топінамбур. При цьому кількість калорій не повинне мати великий надлишок, досить споживання вище норми на 15%.

03

Одну з основних ролей відіграє кількість споживаного білка. Для набору ваги його середня кількість становить 2.5 гр на 1 кілограм ваги. У разі, коли ви не можете вжити достатню кількість протеїну з їжею, тоді вам варто спробувати спортивне харчування.

 

Як краще пити протеїн в цьому випадку і який краще

 • Ті, кому потрібно набрати масу знають, що вони повинні їсти кожні 2-3 години, якщо намічається велика перерва між харчуванням, то рекомендується випити протеїн казеїн. Він відноситься до довго засвоюваним білків, які засвоюються і повністю перетравлюються протягом 5-8 годин.
 • Після тренування також варто підживити м’язи, при цьому рекомендуються швидкі білки – на основі молочної сироватки з однойменною назвою “сироватковий протеїн”. Тут варто знати, що він буває кількох видів:
 1. Сироватковий концентрат – слабо очищений протеїн, який у своєму складі містить лактозу. Переваги такого спортивного харчування в доступній ціні.
 2. Ізолят – очищений протеїн від лактози, вміст білка в такому спортпіт 90%.
 3. Гідролізат – повністю очищений протеїн від вуглеводів, норма білка 100%. Недоліки – висока вартість. Переваги – це можливість вживати людям з непереносимістю лактози.
 • На ніч також рекомендується їсти білкову їжу. При наборі м’язової маси краще віддати перевагу довгоусваімому протеїну (казеїну).

На питання чи варто вживати протеїн при наборі маси відповідь однозначна. Якщо у вас збалансоване харчування і ви повністю задовольняєте потребу організму в білку, то приймати спортивне харчування вам не потрібно.

Протеїни після тренування

Тренування сприяє спалюванню жирового прошарку, а також відкривається так зване “анаболічне вікно”, в цей час білок найкраще засвоюється. А так як білок – основа будови м’язових волокон, то після тренування їх необхідно підтримати. Для цього краще вибрати сироватковий протеїн (ізолят, концентрат, гідролізат). Такого типу білок дуже швидко засвоюється і досягає потрібної мети.

Деякі вважають за краще приймати змішані протеїни. У своєму складі вони зазвичай містять і сироваткові білки, казеїн, яєчний білок, а також є невеликий відсоток вмісту вуглеводів (не більше 5%). Деякі спортсмени вибирають яєчний протеїн, який легко засвоюється і є 100% білком, але є обмеження для алергіків. В цьому випадку можна вибрати соєвий протеїн або яловичий, перший часто вважають за краще вегетаріанці.

Коли краще пити протеїн

Як писалося вище, протеїн – це білок тваринного або рослинного походження, але не якась хімічна субстанція, а натуральний білок у вигляді порошку. Тому його можна вживати, як заміну риби, м’яса або рослинної білкової їжі. Коли ж краще приймати протеїн? Після тренування білкова їжа стане перевагою для нарощування м’язової маси, так як банального білка у вигляді банана – недостатньо. Культуристи воліють пити його до тренувань перед пампинговими вправами. Пити протеїн можна змішуючи з водою або молоком. У разі, якщо ви на сушінні, то краще вибрати просту воду.

Чи варто пити протеїн

Під час процесу сушіння, коли організм максимально позбавляють від підшкірного жиру, а кількість з’їдається білка вище, ніж зазвичай (близько 2.5-3 гр на 1 кг ваги), то дуже складно тримати потрібний ритм. Тоді на допомогу приходить Спортпит в пакетах і банках – протеїн. Це ж стосується при бажанні наростити м’язову тканину або схуднути, в цих випадках потрібно тримати ритм по періодичності споживання їжі, що важко для працюючого / учня. В цьому випадку спортивне харчування також приходить на виручку.

Тому на питання чи варто приймати протеїн, відповідь завжди однакова – якщо ви в змозі задовольняти потребу організму в білках залежно від вашої мети з основними прийомами їжі, то немає. Якщо ви хвилюєтеся, що спортивне харчування – це хімія і тому ставите такими питаннями, то протеїн – це не отрута, це натуральний білок в порошку, тому як додаток до правильного харчування його можна пити.

Як приймати протеїн дівчатам

Немає відмінностей в Спортпіт в залежності від статі. Що для чоловіків, що для жінок випускаються однаковий протеїн: змішаний (універсальний), швидкий, складний.

Вибір порошкоподібного білка повинен грунтуватися тільки від цілей споживання. Приймати протеїн дівчатам, потрібно розрахувавши БЖУ, зазвичай для підтримки м’язової маси і схуднення розраховують 1.5-2 гр на 1 кг ваги, для набору 2-2.5 гр на 1 кг ваги, при сушінні 2.5-3 гр на 1 кг ваги. Який і коли приймати, так само залежить від цілей і необхідності:

 • Очікується велике вікно між прийомами їжі, а дівчина перебуває в процесі нарощування м’язів або сушки, тоді перевага віддається казеїну. Він повільно буде насичувати м’язи і ви без втрат дійдете до прийому їжі.
 • Після тренування краще протеїн сироватковий або змішаний. Перший швидко засвоюється, буквально миттєво доставляючи білок до м’язових волокон. Універсальний містить, як повільно засвоювані і швидкозасвоювані білки, тому можуть не тільки швидко наситити їм організм, але і будуть продовжувати насичувати до основного прийому їжі.
 • Якщо ви “сидите” на підтримкі або в процесі схуднення, то на ніч краще пити сироватковий протеїн. Ті, хто нарощує м’язову масу або знаходяться в процесі сушіння на ніч краще довгограючий білок – казеїн.

Немає точного рецепта у виборі протеїну для дівчат, все залежить від ваших цілей, збалансованості основних прийомів їжі по білку.

Протеїн на ніч

Вночі в організмі відбуваються процеси відновлення і регенерації, для нього наше тіло бере енергію за рахунок розпаду білків, а не жирів. Така фаза у культуристів називається катаболічной, саме її вони прагнуть уникати, так як втрачають м’язову масу. Уникнути катаболічне вікно вночі можна, якщо обдурити організм і наситити його білком, який буде довго засвоюватися. Тому найкращим протеїном на ніч в разі сушіння і нарощування м’язів вважається казеїн. Якщо людина стоїть на етапі схуднення, то кращі на ніч випивати сироватковий протеїн, який швидко насичує організм білком без зайвого споживання вуглеводів.

Як приймати сироватковий протеїн

Вживання протеїну залежить від цілей з якими ви вирішили його пити:

 1. Перед тренуваннями сироватковий протеїн п’ють, щоб уникнути катаболічного вікна при пампингових тренуваннях.
 2. Під час тренування може бути випитий в невеликій кількості для того, щоб збільшити на пару відсотків силові показники організму.
 3. Після тренування сироватковий протеїн п’ють, щоб закрити білкове вікно.
 4. При схудненні вживають, щоб зняти навантаження на шлунково-кишковий тракт, а також заповнити недобір білка.
 5. При сушінні сироватковий протеїн п’ють, щоб знизити катаболізм, підтримувати рівень білка без зайвого набору калорій і вуглеводів.

При цьому в залежності від того для чого вам потрібно спортивне харчування, потрібно вибирати протеїн сироваткового концентрату, ізоляту, гідролізату. Перший може мати досить високу концентрацію вуглеводів, яку потрібно враховувати, наприклад, під час сушіння.

Як приймати сироватковий протеїн

Розраховується прийом спортивного протеїну в поєднанні показників ваги, кількості тренувань на тиждень, кількість споживання білка під час основних прийомів їжі і перекусів. Зазвичай в комплекті з спортпітом йде мірна ложка. Один прийом протеїну – це одна мірна ложка (30 гр). Якщо немає мірної, то можна просто столовою набрати, це приблизно 3 столові ложки. Така доза протеїну містить 25 гр білка і розбавляється в середньому в 300 гр води, молока. Кількість прийомів спортивного харчування залежить від насиченості білком ваших основних прийомів їжі.

77394 0 cookie-check Як вживати протеїн

Читайте також:

У яких продуктах багато кальцію: огляд від блогу Comfy
У яких продуктах багато кальцію: огляд від блогу Comfy
11 Травня, 2019, 12:26 3413 1
Правильне харчування – не просто модний тренд, якому слідують все більше сучасних людей. Це не тільки про дієти і стрункість. Це – турбота про здоров’я,...
Смотреть результаты
Секрети подорожей. Що можна брати в літак
Секрети подорожей. Що можна брати в літак
Кожна авіакомпанія може встановлювати свої правила і обмеження на те, що не можна брати в літак. Але все-таки вони намагаються дотримуватися загальних рішень про предмети,...
Смотреть результаты
Програми для запам’ятовування паролів
Програми для запам'ятовування паролів
Наше життя плавно перетікає в віртуальний світ, де вже зараз бурхливо йде процес товарообміну, купівлі / продажу, спілкування та інших аспектів соціального життя. Природно, що...
Смотреть результаты