search
Підписатися

logo

Як вибрати варильну поверхню?

10 Травня, 2019, 10:16 10

Колись давно варильна поверхня сприймалася нами суто, як складова частина плити газової або електричної. Вона встановлювалася окремо від всіх меблів і чітко виділялася, найчастіше білим кольором, серед іншого інтер’єру. Але вже зараз ситуація кардинально змінилася, а варильна поверхня перетворилася на повноцінний і самостійний пристрій на кухні. Вона більше не прив’язана до духовки і не так часто буває білою.

Цікава інформація: Відповідаємо на популярні запитання –  варильна панель

Різноманіття типів варильних панелей, варіації розмірів, колірних і дизайнерських рішень, можуть викликати деякі труднощі в питанні, як вибрати варильну поверхню. Та й взагалі, навіть якщо ми вирушаємо в магазин за конкретним видом панелі, наприклад газової, все одно ми легко можемо розгубитися, дізнавшись, як багато параметрів вимагають пильної уваги перед покупкою.

Яка варильна поверхня краще?

Коли ми вирушаємо в магазин побутової техніки за покупкою, необхідно чітко усвідомлювати, з чим нам доведеться зіткнутися. А саме, немаленький асортимент різних типів поверхонь. Вони можуть бути газовими, електричними, індукційними, Domino або навіть комбінованими. Яку варильну поверхню вибрати, залежить лише від ваших особистих переваг або технічної можливості для установки і експлуатації.

Как выбрать варочную поверхность - газовая поверхность под старину

Самим популярним і затребуваним типом варильної панелі на сьогодні в нашій країні залишається газова, але з’явилося так само чимало прихильників використання електричних поверхонь, набирають популярність індукційні панелі. Абсолютно кожен тип варильної поверхні, про які ми згадали, має свої переваги один перед одним. Визначитися з найкращим варіантом важливо ще й тому, що підхід до її вибору досить індивідуальний.

Як вибрати газову варильну поверхню?

З чого вона зроблена – матеріал основи

Перед тим, як визначитися з конкретною моделлю, потрібно вибрати поверхню варильної панелі. Це може бути сталь, покрита емаллю, загартоване скло або нержавіюча сталь. Всі три варіанти мають свої особливості, як зовнішні, так і ті, які стосуються питання по догляду за ними.

Comfy рекомендує: Відмінна панель з електророзпалом і газ-контролем – Samsung NA64H3010AS / WT.

Найпоширенішою, популярною і практичною поверхнею вважається емальована сталь. Вона володіє величезним асортиментом колірних рішень – класичний білий колір, чорний, червоний, сірий, бежевий, слонова кістка і безліч інших. Додатковою перевагою може послужити ще й той факт, що варильна поверхня з емальованої сталі зазвичай трохи дешевша за інші варіанти.

03

Також користуються популярністю поверхні з нержавіючої сталі. І хоча в даному випадку вибір кольору перед нами стояти не буде, ми зможемо вибрати лише певний відтінок. Панелі з нержавійки вважаються найбільш довговічними. Немає ризику того, що емаль почне тріскатися, така поверхня не змінює свій зовнішній вигляд з плином часу і досить проста в догляді.

Как выбрать варочную поверхность - газовая поверхность из стекла

Але по праву найкрасивішою і дизайнерською вважається панель із загартованого скла. Зазвичай вони чорні, але можливо вибрати і інші кольори. Зовні вони відразу ж виділяються серед інших варіантів панелей, але купуючи таку поверхню, варто бути готовим до того, що вона зажадає за собою ретельного і регулярного догляду, інакше зовнішній вигляд швидко втратить свою привабливість.

Електропідпал

Дуже корисна функція газової варильної поверхні, яка допомагає нам не морочитися з використанням сірників і запальничок. В сучасних умовах електрозапалювання використовується практично у всіх панелях, за винятком  бюджетних. Тому, якщо ви плануєте купувати недорогу панель, краще зайвий раз переконатися в тому, що дана функція присутня. Різниця у вартості панелей буде вкрай мізерною, але зручностей від кнопки живлення дуже багато.

Как выбрать варочную поверхность - электроподжиг на конфорке

Електропідпал може бути механічним або автоматичним. Для того щоб скористатися механічним розпалом необхідно повернути ручку конфорки та натиснути на відповідну кнопку. Такий варіант більш властивий газовим плитам, а у варильних поверхнях найчастіше застосовують автоматичний електропідпал. У цьому випадку досить просто натиснути на ручку конфорки та провернути її – ми чуємо легкий тріск, і полум’я відразу ж з’являється.

Питання безпеки – газ-контроль

Вельми важливе питання при покупці газової поверхні – наявність газ-контролю. На відміну від кнопки живлення, він присутній далеко не в кожній моделі, але його наявність не стане зайвим, адже газ-контроль забезпечить нам додаткову безпеку під час використання панелі. Суть полягає в тому, що якщо полум’я на конфорці з якоїсь причини пропало, наприклад щось википіло чи задуло протягом, то дуже швидко припиняється і подача газу.

Как выбрать варочную поверхность - газ-контроль на конфорке

Це убезпечить нас від можливості витоку газу, адже він може приводити до дуже неприємних наслідків. Дізнатися про наявність газ-контролю у варильній поверхні не складе труднощів навіть недосвідченому покупцеві, досить поглянути лише на будь-яку конфорку і знайти біля неї металевий елемент. Це і є той самий газ-контроль.

Визначаючись, яку вибрати газову варильну поверхню, не варто забувати про те, що її решітки можуть бути виконані з різного матеріалу. Це може вплинути як на подальшу зручність їх використання, так і на остаточну вартість панелі. Решітки в преміальних моделях і в середній вартості зроблені з чавуну, а в бюджетних варіантах – зі сталі.

Как выбрать варочную поверхность - поверхность с чугунной решёткой

Чавунні решітки вважаються чи не вічними, тому найчастіше саме вони виявляються в пріоритеті під час вибору. Але варто пам’ятати, що вони при сильному ударі або падінні на підлогу, можуть запросто тріснути або зовсім розбитися. Якщо вони протягом тривалого часу перебувають у воді, наприклад, коли ми вирішуємо їх почистити і вимити, на чавунній решітці може з’являтися корозія (іржа!).

Поради від Comfy: Як доглядати за технікою на кухні

Решітки зі сталі зазвичай покриті чорною або темною емаллю. Незважаючи на те, що такі решітки тонші, вони трохи міцніші і не бояться ударів або падінь – критичних пошкоджень не буде. Однак вони не такі довговічні, а при сколах емалі можуть дуже швидко зіпсуватися.

Що таке посилена конфорка?

Упевнений, що абсолютно всі опинялися в ситуації, коли потрібно або щось швидко приготувати, або приготувати чогось багато у величезній каструлі. У цьому випадку велике значення має наявність у варильній поверхні посиленої конфорки, її ще називають турбоконфорка. Вона може мати різноманітний вигляд і модифікації, але її покликання в будь-якому випадку не змінюється – в рази збільшена тепловіддача.

Как выбрать варочную поверхность - двухконтурная турбоконфорка

Так посилена конфорка від інших може відрізнятися тільки трохи більшим діаметром, а може мати відразу два, три або навіть чотири контури полум’я. Найчастіше така конфорка розташовується з краю, але іноді її можна знайти розташованою ближче до стіни.

Як вибрати електричну варильну поверхню?

З чого роблять електричні панелі, і які бувають конфорки?

Електрична варильна поверхня може виглядати в двох основних варіантах. Найбільш затребуваний сьогодні – ідеально рівна склокерамічна поверхня з розташованими на ній зонами нагріву High Light. Дізнатися про їхнє розташування спочатку можна лише завдяки окресленому контуру, але коли вони включаються, то дуже швидко стають червоними і чудово віддають тепло. Через це посуд нагрівається дуже швидко.

Как выбрать варочную поверхность - электрическая варочная поверхность

Другий варіант, так звані, чавунні млинці. Знаходяться вони  на панелях з нержавіючої або емальованої сталі. Такі поверхні відрізняються невисоким цінником, але при цьому чавунні млинці нагріваються досить довго, що ніяк не сприяє актуальному на сьогодні питанню щодо енергоефективності.

Якою може бути панель управління?

У разі електричної панелі, управління грає кілька більш важливу роль, тому не зайвим буде звернути увагу і на цей елемент. Найпростіше рішення – механічне управління. Найчастіше воно застосовується у випадках з чавунними млинцями і представлено чотирма ручками, як і у випадку з газовими поверхнями. Рідше, але все-таки буває, механічне управління такого типу можна зустріти в склокерамічних поверхнях з зонами нагріву High Light.

Как выбрать варочную поверхность - сенсорная панель управления

Але зазвичай, якщо ми зупиняємо свій вибір на сучасних панелях High Light, управляти ними потрібно буде за допомогою сенсорів. Це набагато зручніше, так як, окрім того, що ми зможемо встановити необхідну потужність нагріву, нам може виявитися доступний таймер на відключення, блокування управління, датчик залишкового тепла та інші фішки.

Stop & Go, індикатор залишкового тепла та інші корисні функції

Питання про те, яку електричну варильну поверхню вибрати, може виявитися трохи складнішим, ніж у випадку з газовою. Справа в тому, що електропанель досить багатофункціональна і крім усього іншого нам необхідно визначитися з асортиментом корисних для нас функцій. Ось кілька найпоширеніших додаткових режимів.

Как выбрать варочную поверхность - черная электрическая панель

Іноді нам потрібно відволіктися від приготування на кухні з якихось несподіваних питань, наприклад телефонний дзвінок, або хтось раптом подзвонив у двері. За допомогою функції Stop & Go можна на короткий час зупинити роботу електропанелі, а потім продовжити з тими ж налаштуваннями.

Відразу після готування можна до кінця не зрозуміти охололи конфорки High Light або ще небезпечно гарячі. В цьому випадку не зайвим виявиться індикатор залишкового тепла, який символом «Н» дає нам зрозуміти, що ми все ще можемо обпектися.

Електропанелі цікаві для нас ще й тим, що вони можуть бути досить автоматичними. Щоб звільнити хоч трохи часу від кухонних заходів, ми можемо встановити таймер і відволіктися по інших справах. А коли настане час, High Light конфорки автоматично відключаться.

Как выбрать варочную поверхность - зоны расширения

А ще в деяких електроповерхнях можуть бути присутніми одна або кілька зон розширення. Це зони High Light, які ми можемо включати з різним радіусом нагріву – для маленького посуду включаємо маленький контур, для більшого, відповідно, можемо збільшити його. Це зручно і допомагає ефективно готувати навіть в посуді з нестандартними формами, наприклад, качатниці.

Дизайн і колір – як він впливає на цінник?

Найпоширенішим рішенням в разі електроповерхні виявляється склокерамічне полотно шириною 60 см чорного кольору. Інші відхилення від цього стандарту впливають на цінник моделі. Наприклад, якщо ми вирішуємо придбати більш широку модель, то це призводить до збільшення її вартості. Той же самий сценарій відбувається і в тому випадку, коли ми хочемо вибрати якийсь колір крім чорного. Білі, червоні, сірі, піщані та інші кольори коштувати будуть помітно дорожче.

Comfy рекомендує: Відмінна електрична панель чорного кольору – Hansa BHC63366.

Як вибрати індукційну варильну поверхню?

Переваги індукції

Індукційні поверхні мають величезні переваги перед своїми основними конкурентами. Проявляється це в їх основних властивостях, які полягають в роботі на основі магнітного поля. Це означає, що посуд буде нагріватися не від розпеченої конфорки, а від роботи магнітного поля. Так поверхня залишається холодною, а каструля або сковорода на ній все одно нагріваються.

Как выбрать варочную поверхность - индукционная поверхность

Ось основні переваги індукційної панелі:

Високий коефіцієнт корисної дії – нагрів відбувається не за допомогою зони нагріву, а нагрівається конкретно посуд. Тому вся теплова енергія йде строго за призначенням, а не гріє додатково повітря над плитою.

Безпека – поверхня в будь-якому випадку завжди залишається холодною, завдяки чому ми не ризикуємо обпектися.

Швидкий нагрів і економія – тепло передається дуже швидко, закипання теж відбувається скоро, що сприяє не тільки економії часу, але й електрики. Розігрів починається лише тоді, коли ми встановлюємо посуд на поверхню.

Який потрібен посуд для індукції?

Існує думка про те, що для індукційної поверхні необхідний спеціальний посуд. Частково це виявляється правдою, адже як ми встигли з’ясувати, вони працюють за допомогою магнітного поля. Виходячи з цього, нескладно припустити, що посуд, який ми плануємо використовувати, повинен мати магнітні властивості. Це означає, що ми спокійно можемо користуватися чавунним або емальованим посудом, але не підійде посуд з нержавіючої сталі або алюмінію.

Как выбрать варочную поверхность - кастрюля на индукционной панели

Незважаючи на це, багато виробників завчасно дбають про те, щоб їх посуд був призначений і для індукційних поверхонь. Для цього на дні посуду з нержавійки або алюмінію встановлюється спеціальна металева пластина, яка магнітиться. Дізнатися про те, що каструля або сковорідка можуть працювати на індукційній поверхні просто – на них є спеціальне гравірування і вказівка.

Колір і дизайн – яку індукційну варильну поверхню вибрати?

Як і в випадку з електричною поверхнею, на цінник буде сильно впливати дизайн і колірне рішення поверхні. Класичним або навіть стандартним вважається чорне полотно шириною 60 см. Але так само ми можемо вибрати індукційні поверхні в білому, бежевому, сірому та інших кольорах. Однак готуйтеся до того, що такі моделі будуть мати цінник трохи вище.

Comfy рекомендує: Відмінна індукційна варильна панель від відомого бренду – Gorenje IT 640 BCSC.

Bridge, Power Boost та інші фішки

Крім своєї основної фішки, а саме магнітного поля, індукційна поверхня має додаткові функції і режими, які роблять її використання значно комфортніше.

Как выбрать варочную поверхность - черная индукционная панель

Якщо необхідно приготувати щось у великій каструлі або жаровні, яка не вміщується на одну зону нагріву, можна скористатися функцією Bridge, вона об’єднує роботу декількох конфорок.

Завдяки функції Power Boost ми отримуємо щось на кшталт посиленої зони нагріву на індукційній поверхні. Рівень нагріву збільшується мінімум наполовину і допомагає значно швидше приготувати або розігріти страву.

Автоматика закипання дозволяє уникнути ситуацій, коли з каструлі може щось «втекти». Це неприємно, адже тоді поверхню необхідно буде відмивати і чистити. Коли ми активуємо режим автоматики закипання, зона нагріву потроху зменшує свої обороти, не дозволяючи тим самим нічому википіти з каструлі.

Найсучасніша функція Hob2Hood дозволяє не відволікатися для регулювання витяжки, адже поверхня сама дасть знати, коли роботу витяжки потрібно збільшити або зменшити, залежно від того скільки зон нагріву активні і як інтенсивно проходить приготування.

Що таке поверхня Domino?

У тому випадку, якщо нам не потрібно багато газових конфорок або спіралей High Light, відмінним рішенням може стати придбання поверхні DOMINO. Це особливий вид варильної поверхні, який складається всього з двох газових конфорок або електроконфорок. Таким чином, ми отримуємо додаткове місце на кухні, адже поверхня Domino вдвічі компактніша за інші. Крім цього у нас з’являється можливість складати різні види поверхонь між собою, по типу кісточок доміно (звідси і назва такої поверхні).

Как выбрать варочную поверхность - варочная поверхность домино

Поруч можна розташувати варіант з двома газовими конфорками і двома спіралями High Light. При цьому розташовувати обидві поверхні не обов’язково поруч, вони можуть перебувати на певній відстані одна від одної або ж зовсім в різних місцях на кухні.

Навіщо потрібна комбінована поверхня?

Якщо ніяк не виходить прийняти рішення про те, яку варильну панель вибрати, газову, електричну або індукційну, можливо найраціональнішим рішенням стане комбінована поверхня. Вона допоможе використовувати газові конфорки, спіралі High Light або чавунні млинці  одночасно, чи по черзі. Складатися ця поверхня може з трьох конфорок і одного чавунного млинця або склокерамічної електроконфорки. Або ж їх може бути порівну – 2 на 2.

Как выбрать варочную поверхность - комбинированная варочная поверхность

Габарити комбінованої поверхні зазвичай не перевищують ширину 60 см, але, безумовно, є нестандартні рішення. Розташувати різні типи конфорок на відстані, як у випадку з поверхнею Domino, ніяк не вдасться.

Алгоритм правильного вибору варильної поверхні

Сьогоднішня стаття, безумовно, допоможе тим, хто вирішує нелегку задачу – яку варильну поверхню краще вибрати? Звичайно ж, щоб остаточно, але що важливо правильно, визначитися зі своїм вибором, необхідно вибрати тип варильної поверхні і розібратися у всіх нюансах і технічних параметрах поверхні. Ось як слід діяти, коли необхідно придбати поверхню на кухню:

Как выбрать варочную поверхность - кастрюля на варочной поверхности

  1. Визначаємося з типом поверхні – газова, електро, індукційна, Domino або комбінована;
  2. Вибираємо підходящі габарити – найбільш поширене рішення відповідає ширині 60 см;
  3. Визначаємо, який матеріал основи поверхні підійде нам найкраще – нержавіюча сталь, емаль, загартоване скло або склокераміка;
  4. Звертаємо увагу на всі потрібні функції і режими – газ-контроль, таймер, Stop & Go, автоматика закипання, блокування управління тощо;
  5. Якщо доступні різні рішення, то можна так само підібрати варіант дизайну і відтінку.

Слідуючи цим простим, але основним п’яти крокам, ми зможемо вибрати для кухні якісну, а головне найбільш підходящу поверхню, яка не тільки буде забезпечувати наш комфорт і допомагати в приготуванні, але й радувати нас своїм сучасним дизайном.

Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, заглядайте сюди частіше, і вас чекає багато корисних статей і просто цікавих публікацій від Блогу Comfy! Тут не нудно! 🙂

77814 0 cookie-check Як вибрати варильну поверхню?

Читайте також:

Топ емуляторів Андроїд на ПК
Топ емуляторів Андроїд на ПК
10 Травня, 2019, 05:47 4107 11
Дуже активно розвивається ринок розваг на одну з найпопулярніших операційних систем – Андроїд. Десятки цікавих ігор і додатків, які можна встановити на портативний гаджет. Але...
Смотреть результаты
Як зав’язати шарф: ідеї та поєднання з різними видами одягу
Як зав'язати шарф: ідеї та поєднання з різними видами одягу
Різноманітні шарфи були знаковими модними аксесуарами для багатьох поколінь. При цьому вони залишаються зручними і незамінними предметами одягу, яким круглий рік знаходиться місце в гардеробі....
Смотреть результаты
35 кращих містичних серіалів за версією блогу Comfy
35 кращих містичних серіалів за версією блогу Comfy
Містичні явища завжди манили людство. Багато вчених і детективи намагалися розгадати загадки, які не піддавалися логічному поясненню. Їх спроби докопатися до суті приводили до дивних...
Смотреть результаты