search
Підписатися

logo

Як дізнатися розмір взуття.Перевірені способи Comfy

08 Травня, 2019, 09:46 9

Пригледіли симпатичну пару туфель або чобіт в інтернет-магазині? Хочете купити мокасини дитині? Але не знаєте, яку вибрати модель в залежності від довжини устілки і ширини стопи? Автор блогу Comfy приходить на виручку. Сьогодні я вам розповім, як правильно визначити розмір взуття дорослого і дитини. Для цього існує багато способів. Ви зможете підібрати пару туфель або кросівок, які точно ляжуть по нозі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Вимірюємо довжину стопи
 2. А що з шириною?
 3. Що таке повнота ноги, і навіщо потрібно її знати
 4. Як позначається повнота
 5. Як визначити повноту ноги
 6. Як визначити розмір взуття дитини
 7. Розмір взуття в Європі

Вимірюємо довжину стопи

Перш за все, нам потрібно виміряти стопу. Найкраще це робити в кінці дня. Тоді ваша стопа розтоптується і стає більше. Приготуйте аркуш паперу, олівець або ручку. Встаньте на папір, обведіть олівцем свою стопу, дотримуючись самих опуклих її частин. Робіть, як на картинці.

Виміряйте відстань між найдальшою точкою п’ятки і великого пальця. Не поспішайте ховати папір і олівець. Одягайте шкарпетки і виконайте те ж саме в шкарпетках. Якщо значення розрізняються, то за основу візьміть найбільше число. В іншому випадку ви ризикуєте отримати пару туфель, які будуть малі. При вимірі важливо дотримуватися саме 90 градусів.

baby-shoes-color-colors-1909014

Другий спосіб, за допомогою якого можна дізнатися розмір взуття по устілці, потрібна звичайна шкільна лінійка. Прикладіть її до стопи і виміряйте відстань від кінчика великого пальця до п’яти. До слова, зараз продаються спеціальні лінійки для виміру стопи.

Ще один хороший варіант – вийміть устілку пари кросівок, в яких вам максимально комфортно, і виміряйте її. До отриманого значення слід додати 5 мм.

Розмір ноги по довжині стопи для дорослого

Довжина стопи, см

21,3 – 21,9

21,9 – 22,6 26,6 – 23,3 23,3 – 23,9 23,9 – 24,6 24,6 – 25,3 25,3 – 26 26,0 -26,7 26,7 – 27,3 27,3 – 28 28,0 – 28,8

28,8 – 29,7

Розмір взуття

35

36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

46

А що з шириною?

Найчастіше при покупці нової пари чобіт або туфель в інтернеті ми звертаємо увагу тільки на відстань від великого пальця до п’яти. Більшість з нас випускає з уваги такий важливий показник, як ширина устілки. В результаті такого упущення ми можемо отримати в своє розпорядження пару, яка незважаючи на відповідність по довжині, буде занадто вузькою. Або, навпаки, буде дуже велика. Тоді шльопанці або мокасини будуть постійно злітати з ноги.

Ширину можна виміряти за аналогією з довжиною:

 • обвести стопу на аркуші паперу і виміряти відстань між великим пальцем і мізинцем;
 • виміряти цю відстань лінійкою;
 • виміряти устілку з відповідної пари кросівок або балеток.

best-classic-color-1027130

Що таке повнота ноги, і навіщо потрібно її знати

При виборі пари туфель, кедів або мокасинів в інтернеті обов’язково потрібно знати, як виміряти повноту ноги. Багато хто навіть не знають про такий термін. Під ним мається на увазі обхват стопи від кісточки великого пальця до кісточки мізинця. Цей показник прописаний в ГОСТі. Однак далеко не кожен виробник дотримується державних стандартів. Та й ГОСТи різних країн можуть відрізнятися. Адже ми далеко не завжди отримуємо чоботи або шльопанці вітчизняного виробництва.

У більшості з нас повнота ноги стандартна. Однак не варто випускати з уваги цей параметр. Адже кожна людина індивідуальна.

macro-shoe-sneakers-1625620

Зазвичай цим показником не надають великого значення. Він навіть ніде не вказується. Вважається, що цей параметр відповідає загальноприйнятому стандарту. Зараз підприємства спеціалізується на виготовленні чобіт, туфель, черевиків і ін. різної ширини. Випустивши з уваги цей показник, ви ризикуєте отримати пару, яка буде занадто велика або мала. Особливо велике значення цей параметр набуває при виборі спортивного приладдя: ковзанів, бутсів, гірськолижних черевиків і ін.

 

Як позначається повнота

Даний показник може позначатися як цифрами, так і буквами. Числове позначення типово для українських і європейських виробників. У Великобританії і США зазвичай вказуються літери A, B, C, D, F.

В Україні використовується 12-бальна шкала, де 1 = 4 мм. В європейських країнах використовується градація від 1 до 10 з інтервалом 5 мм. Таким чином, якщо взяти взування з цифрою 5 у нас і, скажімо, у Франції можна отримати пару різної ширини. Тому при виборі черевик в Мережі, особливо в закордонному інтернет-магазині, варто взяти до уваги цей параметр.

Як визначити повноту ноги

Існує кілька способів підрахунку цього показника. Спочатку вимірюємо довжину і ширину стопи по виступаючих точках. Краще виміри проводити ввечері, коли стопа розтоптана. При цьому найкраще надіти шкарпетку. Кожну стопу варто заміряти окремо. Якщо значення різні, орієнтуйтеся на максимальний показник. Отриманий замір потрібно перевести в мм.

Далі нам знадобиться формула W=0,25×B-0,15 × C – A. Тепер розберемося, що ховається під позначеннями формули:

 • W – шукана нами повнота;
 • B – обхват стопи;
 • C – довжина стопи;
 • A – постійна величина. Якщо ми розраховуємо показник для чоловіків, то беремо 17. Для жінки – 16.

Як визначити розмір взуття дитини

Як визначити розмір взуття дитини

Вибір чобітків і кросівок для дитини завжди не простий. Важливо підібрати комфортну пару, щоб чобітки або кросівки щільно облягали ногу, але при цьому не тиснули. Найчастіше батьки в першу чергу звертають увагу на дизайн, а вже потім враховують комфорт. Багато з метою економії купують чобітки, мокасини і сандалі на пару сантиметрів більше на виріст, чим завдають шкоди дитячій ніжці. Стопа неправильно формується, що призводить до таких наслідків, як плоскостопість. Туфельки або кросівки повинні бути точно впору.

Перед тим як замовити пару в інтернет-магазині або відправитися в торговий центр, потрібно зробити вимір ніжки дитини. Ось кілька способів:

 • Зробити замір за допомогою лінійки. Поставте ніжку малюка на лінійку. При цьому малюк повинен саме стояти. Варіанти сидячи і лежачи не годяться. Це обумовлено тим, що при ходьбі ніжка стає більше. Зверніть увагу, щоб всі пальчики були випрямлені. П’ята повинна стояти на позначці 0.
 • Обведіть контур ніжки на папері або виміряйте відстань від кінчика пальців до п’яти. Це робиться за аналогією з виміром стопи дорослого. Про це йшла мова вище.
 • Зробіть відбиток на папері. Але такий замір може виявитися не дуже точним. Відбиток можна вирізати і взяти з собою в магазин.

child-fashion-footwear-267262

Майте на увазі, при ходьбі ніжка збільшується, тому до отриманого значення додайте 5-10 мм. Лікарі-ортопеди радять додавати саме 1 см на “хід ноги”. Це стосується мокасинів і кросівок. Для зимових і утеплених осінніх чобіт потрібно додати 1,5 см. Запас більше небажаний, навіть якщо плануєте одягати малюкові теплі шкарпетки. У дуже великих чоботях малюк буде постійно спотикатися. Для туфель, сандалій і домашніх тапочок, навпаки, потрібно брати запас менше 1 см. Цілком достатньо 5-7 мм. Якщо купити пару з запасом більше, вона не сяде за повнотою. Буде дуже великий.

Заміряйте дві ніжки. Якщо значення різні, то беріть до уваги обидва. Враховуйте тип пари, яку збираєтеся придбати, щільність фіксації і інші показники. Тоді ви зможете підібрати туфельки або черевички, в яких маляті буде комфортно.

Дитяче взуття

Довжина стопи, см

11

11,5 12,5 13 13,5 14,5 15 15,5 16,5 16,5 17

17,5

Розмір взуття

17

18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

28

Розмір взуття в Європі

Все частіше ми вважаємо за краще купувати кросівки або туфлі в європейських інтернет-магазинах. Але при виборі ми стикаємося з проблемою невідповідності систем вимірювання розмірів. Вам потрібно заміряти стопу і скористатися наведеною нижче таблицею.

Чоловіче взуття

Довжина стопи, см

25,2

25,5 26 26,5 27 27,5 28 28,2 28 28,5

29

Розмір взуття

40

40,5 41 41,5 42 43,5 44 44,5 45 45,5

46

 

Жіноче взуття

Довжина стопи, см

22

22,5 23 23,5 24 24,5 25 25,5 25,7 26

26,5

Розмір взуття

35

35,5 36 37 37,5 38 38,5 39,5 40 40,5

41

Якими способами вимірів ви користуєтеся? Діліться своїми Лайфхак в коментарях.

76097 1 cookie-check Як дізнатися розмір взуття.Перевірені способи Comfy

Читайте також:

Для геймерів: вибираємо ідеальний монітор для CS: GO! Корисні поради і хороші моделі!
Для геймерів: вибираємо ідеальний монітор для CS: GO! Корисні поради і хороші моделі!
08 Травня, 2019, 12:02 1443 9
Отже, ти хочеш прикупити собі крутий монітор для CS: GO. Похвальне рішення, адже хороший монік – штука дуже корисна. І справа не тільки у великій...
Смотреть результаты
Як поміняти мову в телеграмі на Android
Як поміняти мову в телеграмі на Android
Телеграм – месенджер для спілкування, обміну новинами, створення груп за інтересами. Відноситься до безкоштовних програмних комунікаційних забезпечень, які можна встановлювати, як на комп’ютер, так і...
Смотреть результаты
Як зробити шугарінг вдома
Як зробити шугарінг вдома
Гладка шкіра без необхідності день через день видаляти волосся – це мрія багатьох жінок. Що тільки не терплять дами заради ідеальної шкіри: епілятори, воскові смужки,...
Смотреть результаты