search
Підписатися

logo

Кращі фільми про зомбі-апокаліпсис

06 Травня, 2019, 10:05 8

Зомбі апокаліпсис – одна з найпопулярніших і улюблених тем сучасних фільмів жахів. Популярність цієї тематики давно просочилася в масову культуру, знайшла відображення в іграх, а також інших сферах мистецтва і розваг. З’явився навіть мобільний фітнес-додаток для бігу “Zombies, RUN!”, Яке обігрує ту ж ідею, занурюючи користувача в атмосферу постапокаліптичного міста, заповненого ходячими мерцями. Але своїм колосальним успіхом ця тематика зобов’язана саме кінематографу. У цій статті ми розглянемо ТОП кращих фільмів про зомбі-апокаліпсис. У ньому будуть згадані знакові, знамениті і просто заслуговують на увагу картини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. З чого все почалося
 2. Фільми про зомбі XX століття
 3. Кращі фільми нового століття про зомбі-апокаліпсис
 4. Зомбі апокаліпсис – шоу триває

З чого все почалося

Хоррор-фільми або, простіше кажучи, “ужастики” стали затребувані ще на зорі розвитку кіно. Психологи і різні теоретики виводять з цього багатоповерхові теорії, з’ясовуючи, в чому причина такого феномена. До числа найпоширеніших і правдоподібних пояснень відноситься наступне: людям подобається відчувати відчуття “контрольованого страху”, як на екстремальних атракціонах. Кому-то такі сюжети допомагають долати власні глибинні страхи і позбавлятися від повсякденної тривожності, кого-то вони привертають як спосіб скинути агресію, яка накопичується. Серія досліджень довела, що у багатьох людей після подібних переживань стабілізується настрій і знижується відчуття втоми.

Зомбі-муві – піджанр, який просто ідеально вписався в хоррор-сімейство. Сьогодні його риси вже цілком визначені і перевірені часом. Найчастіше в основі сюжету лежить якась епідемія, поступово перетворила велику частину людства в ходячих мерців, які полюють за плоттю живих. Головні герої відносяться до небагатьох, хто вижив, які намагаються врятуватися, захиститися від загрози і якось боротися з загрозою,яка насувається .

Може здатися, що це банально. Однак на такий канві побудований цілий ряд шедеврів і просто придатних фільмів, причому тема себе далеко не вичерпала. По-перше, сюжет дійсно працює і його можна подати сотнею різних способів. По-друге, світ апокаліпсису – відмінне поле для розкриття і розвитку персонажів.

Читайте також: 20 кращих фільмів жахів, які варто подивитися.

Топ фільмів про зомбі

Чому саме зомбі? Мабуть, ця нежить стала точним втіленням сучасних побоювань, фобій і проблем. Ходячі мерці – це і страх пандемії, і ксенофобія, і образ безглуздого “суспільства споживання”. А також старий, як світ, жах смерті і самий непривабливий сценарій посмертного існування. Досить уявити подібний коктейль, щоб захотілося якомога швидше втекти від таких монстрів. Або, навпаки – мобілізувати всі ресурси, щоб дати їм серйозну відсіч. У будь-якому випадку, ударна доза адреналіну гарантована.

Знайомий нам вигляд кіношних зомбі був створений порівняно недавно. Це поняття сталося з древнього африканського культу вуду. Воно означало мертвих людей, жвавих вмілим чаклуном для використання їх в якості безвольних рабів. Ні про яку агресію, вірус або прагнення їсти живих мова не йшла.

Лише на початку 20 століття поняття просочилося в західну культуру. З 30-х років їм зацікавилися діячі кіно. За наступні 20 років було створено безліч фільмів, які експлуатують цю тему, поки вона не почала вичерпуватися.

Нову енергію в тематику “ожилих мерців” вдихнув режисер Джордж А. Ромеро. Саме він по праву вважається родоначальником сучасного зомбі-хоррора. А його фільми задали стандарт жанру, який до цих пір надихає режисерів і сценаристів. Цілком справедливо відкрити ТОП двома картинами цього майстра.

 1. Ніч живих мерців (Night of the Living Dead, 1968). Чорно-білий фільм, що само по собі незвично для другої половини XX століття. Однак така похмура естетика відмінно спрацювала на створення відповідної атмосфери. Талант і ентузіазм режисера компенсували мізерний бюджет, і в результаті вийшов фільм, який дав старт новому напрямку “страшилок”. Цікаво, що кіно замислювалося як чорна комедія, але в підсумку вийшов повноцінний, чесний хоррор.

Сучасним глядачам сюжет може здатися простим. Однак слід розуміти, що на той момент це був дійсно новаторський хід. У центрі подій – збірна компанія, яка ховається в старому будинку від м’ясоїдних мерців, раптово повсталих з могил на старому кладовищі. Ретельно пророблений візуальний ряд і яскраві, чисті емоції акторів – все в кращих традиціях старого кіно. Дивитися варто всім шанувальникам жанру, хоча б для знайомства з класикою.

Ніч живих мерців

 1. Світанок мерців (Dawn of the Dead, 1978). Другий фільм циклу Ромеро, який став ще однією сходинкою для розвитку теми зомбі-апокаліпсису. Від чорно-білого мінімалізму режисер перейшов до насиченою колірною гамою 80-х. Від замкнутого простору фермерського будинку – до освітленій неоновими вогнями території торгового центру. Акцент сценарію теж змістився в бік соціальних проблем американського споживацтва і насильства. Тут досвідчений глядач зустріне знайомі сюжетні ходи – стрімко поширюється зомбі-вірус, масова паніка, конфлікти всередині маленької групи,що виживають. Ця картина вийшла швидше гротескною і пародійною. Що не завадило їй завоювати колосальний успіх, стати джерелом рімейків і відсилань, а в 2005 отримати премію “Сатурн”.

 Світанок мерців

Фільми про зомбі XX століття

Після такого приголомшливого успіху режисери всерйоз взялися за розробку історій про зомбі. Наш ТОП продовжують фільми про мерців, зняті в 80-90х роках минулого століття.

 1. Зловісні мерці (The Evil Dead) – трилогія режисера, сценариста і продюсера Сема Реймі. Перша частина вийшла в світ в 1981 році, третя, логічно завершує “сагу” – в 1992-му. Фільм не можна назвати стовідсотковим представником жанру зомбі-муві. Але агресивні повсталі мерці присутні у величезній кількості, так що ці легендарні картини варто включити в список. Тим більше, що трилогія послужила натхненням для багатьох інших фільмів, коміксів, ігор, книг і різноманітного фанарта.

Сюжет багато в чому натхненний творами Лавкрафта. Наприклад, основою історії стала магічна стародавня книга Некрономикон, яка і послужила причиною оживлення мертвих. Головний герой, Еш Вільямс, стикається з моторошними, містичними і кривавими подіями, поступово перетворюючись з легковажного раздолбая в загартованого супергероя (правда, такого ж легковажного). Бронебійна чарівність цього персонажа і вкрай чорний гумор – ось, як мінімум, дві причини обов’язково ознайомитися з картиною.

Зловісні мерці

 1. Реаніматор (Re-Animator, 1985). Ще один фільм за мотивами Лавкрафта, сюжет якого обігрує тему ожвивлення мертвих. Тут в ролі “чаклуна” виступає медик Герберт Уест, одержимий ідеєю створення сиворотки, яка воскрешає. У фільмі вдало витримана характерна лавкрафтовська атмосфера, яка в поєднанні з відточеним сценарієм і акторською грою допомогла йому увійти до списку світової кінокласики.

Реаниматор

 1. Жива мертвечина (Braindead, 1992). Один з ранніх фільмів Пітера Джексона і перша його робота, знята на дійсно професійному рівні. Зав’язка сюжету – дослідники привозять в зоопарк невідому науці щурів-мавпу, знайдену на далекому острові. Виявляється, що звірятко є носієм згубного вірусу. Через випадкову необережність вірус починає поширюватися, і це стає початком страхітливих і абсурдних подій. Фільм наповнений похмурим гумором, фонтанами крові і бездоганно аналоговими монстрами. При цьому в ньому чітко помітні видатний талант і режисерська скрупульозність Пітера Джексона. Картина отримала 13 нагород. Її однозначно варто включити в свій список для перегляду тим, хто знає толк в фільмах жахів.

Жива мертвечина

Кращі фільми нового століття про зомбі-апокаліпсис

 1. Зомбі на ім’я Шон (Shaun of the Dead, 2004). Перший фільм з трилогії зоряної британської трійці – Едгара Райта, Саймона Пегга і Ніка Фроста. Райт став режисером, сценарій вони створювали спільно з Пеггом. Чудовий акторський дует Саймона Пегга і Ніка Фроста став третім стовпом успіху цієї картини.

Фільм представляє собою пародійну комедію жахів, яка в кінцевому підсумку стала не стільки той, що лякає, скільки забавною і навіть по-своєму милою. Лондон, охоплений зомбі-апокаліпсисом – лише фон для розкриття і розвитку відносин героїв. Специфічний британський гумор, часом досить чорний; трохи сентиментальності, трохи романтики і трохи трагедії; міцна дружба і безліч легких діалогів, що затягують. Фільм обов’язково дивитися тим, хто цінує якісне нестандартне кіно.

Зомбі на ім'я Шон

 1. Обитель зла (Resident Evil, 2002) – перша частина тривалої серії фільмів, останній з яких побачив світ вже в 2017 році. Стрічки були випущени, як частина медіафраншизи від японської компанії Capcom. Перша картина, створена в жанрі фантастичного трилера, стала дійсно еталонною. Філігранний відеоряд, міцний динамічний сценарій, монстри у величезній таємній лабораторії і чудова Мілла Йовович – що ще потрібно для успіху?

Обитель зла

 1. 28 днів по тому (28 Days Later, 2002). Наелектризований трилер видатного британського режисера Денні Бойла. Головний герой, якого зіграв Кілліан Мерфі, прокидається на лікарняному ліжку. Виявляється, що вже пройшов місяць з того часу, як людство впало під натиском вірусу. Навколо – місто-привид Лондон, заповнений швидкими і злісними зомбі. Це один з перших фільмів, де фігурують саме такі “швидкісні” зомбі-мутанти, запеклі мисливці на тих, що вижили. Ті, хто залишився в живих, об’єднуються перед загрозою. Але незабаром з’ясовується, що багато уявні союзники можуть виявитися не менш небезпечними, ніж інфіковані.

28 днів по тому

 1. Світова війна Z (World War Z, 2013) – масштабний бойовик Марка Форстера. Продюсером став Бред Пітт, він же зіграв головну роль. Фільм знятий за твором Макса Брукса, який також створив сценарій.

Є чимало прикладів вдалих кіно про зомбі-апокаліпсис, знятих на ентузіазмі, практично підручними засобами. На відміну від них, ця картина – справжній крупнобюджетний блокбастер. У неї було вкладено приблизно 190 мільйонів доларів, а в прокаті фільм заробив близько 540 мільйонів $. Основа сюжету така: колишній співробітник ООН відправляється в подорож по світу, щоб якомога швидше відшукати вакцину і зупинити пандемію зомбі-вірусу.

Тонкі цінителі зомбі-хоррора визнали фільм грубуватою, наповненою спецефектами “гонкою за прибутком”. Картина дійсно націлена на масового глядача, що можна розцінювати і як гідність, і як недолік. У будь-якому випадку, це придатне кіно, яке цілком підійде для знайомства з жанром. Або просто для захоплюючого перегляду з друзями.

Світова війна Z

 1. Поїзд в Пусан (Train to Busan, 2016) – за всіма параметрами видатний представник цього ТОПу. Перш за все, це одна з найсвіжіших картин, які поповнили ряд зомбі-хоррорів. По-друге, вона створена в Південній Кореї. По-третє, фільм був номінований на 8 кінопремій по безлічі категорій і в результаті отримав 10 нагород.

Дія фільму відбувається в поїзді, який йде до одного з останніх осередків безпеки в світі постапокаліпсіса. По дорозі в ньому виявляється заражений – і вірус починає смертельний рух по вагонах.

Критики і глядачі відзначили динаміку і напруженість фільму, які ріднять його з “28 днів потому” і “Світова війна Z”. При цьому в ньому є яскрава емоційна складова, яка дійсно чіпляє за живе.

Поїзд в Пусан

 1. Ласкаво просимо в Зомбіленд (Zombieland, 2009). Перелік американських кіно про зомбі був би неповним без цієї комедії в стилі роуд-тріп. Студент Коламбус прямує додому по охопленій зомбі-епідемією Америці. По дорозі він зустрічає бравого попутника Таллахассі і двох відважних сестер – Вічіту і Літл-Рок. Подальший розвиток подій – типова дорожня історія в постапокаліптичному світі з нісенітницями, трагедіями, зрадою і взаємовиручкою.

Ласкаво просимо в Зомбіленд

 1. Я – легенда (I Am Legend, 2007). Картина з Уіллом Смітом у головній ролі, створена за мотивами знаменитого роману Річарда Метісона. Вихідний сюжет описує світ, що гине від віруса, що викликає захворювання, подібне до вампіризму. В кіноверсії інфіковані перетворюються в типових “лютих зомбі” – сильних, стрімких, але позбавлених людського розуму хижих мутантів. Головний герой – вчений Роберт Невілл, який завдяки наявності імунітету залишився останньою людиною в спорожнілому, дикому Нью-Йорку. Він займається пошуками їжі, проводить дослідження, сподіваючись все ж створити вакцину, і кожен день відправляє радіоповідомлення, які могли б почути інші,що вижили. А також постійно зберігає пильність – адже мутанти зовсім поруч, і стримує їх тільки сонячне світло. У цій картині м’який перебіг подій в мить змінюється стрімкими атаками, на зміну повсякденного спокою приходять болючі спогади. Але над усім панує надія і віра в людський дух. Це фільм, який хочеться переглядати знову і знову.

Я легенда

Зомбі апокаліпсис – шоу триває

І, нарешті, бонус під символічним тринадцятим номером – фільм, який вийде тільки цієї весни. Однак фанати жанру напевно встигли ознайомитися з трейлером і порадіти багатообіцяючому зоряному складу. Йдеться про новинку від культового режисера Джима Джармуша “Мертві не вмирають” (в оригіналі – The Dead Do not Die). Судячи з попередньої інформації, очікується соковитий комедійний хоррор про те, як поліцейські протистоять розбурханим зомбі.

На битву з колишніми мирними жителями, а нині неспокійними мерцями вийшли Білл Мюррей, Хлоя Севіньї і Адам Драйвер (який виглядає значно переконливіше, ніж в нових “Зоряних війнах”). Також кінолюбів надихне присутність в переліку акторів Стіва Бушемі і Тільди Свінтон (остання така гарна в бойовій стійці з катаної). Світова прем’єра відбудеться вже 14 травня, так що пора готуватися і уважно моніторити афіші кінотеатрів.

Нове кіно про зомбі - Мертві не вмирають

Цілком зрозуміло, що в цей ТОП не потрапили багато гідних картини. Може бути, навіть ті, які для когось є зразками стилю. Але це лише доводить, що жанр дійсно невичерпний і різноманітний, а це може тільки радувати.

Так що сподіваємося, що навіть записні знавці зомбі-хоррора дізналися з цієї статті дещо цікаве. Або хоча б надихнулися переглянути улюблені стрічки разом з приятелями-однодумцями. А ті, хто ще не оцінив красу таких фільмів, зважаться на знайомство хоча б з однією з цих картин. Зрештою, будь-яке захоплення починається з малого.

Продовжуйте читати наш блог і збагачуватися цікавими відомостями про найрізноманітніші аспекти сучасної культури!

77351 0 cookie-check Кращі фільми про зомбі-апокаліпсис

Читайте також:

Програми для відновлення видалених даних
Програми для відновлення видалених даних
05 Травня, 2019, 05:57 4063 9
Кожен користувач хоч раз зіткнувся з відчаєм, коли помилково були видалені важливі файли. Їх відновлення можливо, але раніше було потрібно звернення в який-небудь сервісний центр,...
Смотреть результаты
Що подарувати дівчинці на 5 років. 25 ідей цікавих подарунків від блогу Comfy
Що подарувати дівчинці на 5 років. 25 ідей цікавих подарунків від блогу Comfy
Ви ламаєте голову над тим, що подарувати дівчинці на 5 років? Тоді ідеї Comfy вам точно знадобляться. Перш, ніж оформляти замовлення в інтернет-магазині або йти...
Смотреть результаты
Як вибрати навушники для геймера? Корисні поради і хороші моделі
Як вибрати навушники для геймера? Корисні поради і хороші моделі
Навушники для ігор – штука просто необхідна. Без зручної гарнітури не обходиться жоден онлайновий заміс, та й в офлайнові ігрухи не завжди зручно грати на...
Смотреть результаты