search
Підписатися

logo

Щоб інтернет літав: розбираємося, як вибрати хороший Wi-Fi роутер для дому

03 Травня, 2019, 11:02 10

Навіщо потрібен маршрутизатор з підтримкою бездротових мереж в домі? Роутер забезпечує коректний розподіл як дротового інтернету, так і Wi-Fi серед домашніх пристроїв – комп’ютерів, смартфонів, планшетів, розумної техніки та інших гаджетів, для повноцінної роботи яких потрібен доступ до глобальної мережі. І наскільки хороший роутер може зробити життя сучасної людини простіше і комфортніше, настільки поганий може зіпсувати нерви. Той, кому заглючений маршрутизатор хоча б раз псував запланований вечірній серіальчик, влаштовував веселі ігрища зі раптовим відпадінням інтернету в онлайн-грі, або пачками видавав глюки з підвисань онлайн-трансляцій на Smart TV, знають, якими підступними можуть бути ці маленькі і нешкідливі на перший погляд коробочки.

Роутер для быстрого интернета

До речі про Smart TV: Як легко налаштувати і підключити?

Особливо такі капості люблять робити старі моделі маршрутизаторів і роутери, які за копійки або навіть безкоштовно надають своїм абонентам при підключенні до інтернету провайдери. Та й хороші моделі Wi-Fi маршрутизаторів, які вже не один рік пропрацювали без нарікань, теж можуть відбути в інший світ – падіння, різкі перепади напруги в мережі, перегріви і інші неприємні для техніки події можуть угробити навіть найнадійніший і безвідмовний роутер, і тоді доводиться екстрено купувати новий пристрій. Адже хіба можна жити без інтернету?

А ви знаєте, як вибрати хороший роутер, щоб інтернет був швидким і не падав в самий невідповідний момент? Сьогодні ми розповімо про принцип роботи маршрутизаторів з Wi-Fi, на які параметри варто орієнтуватися при покупці, і які характеристики таких девайсів найважливіші. А ще дамо кілька корисних порад і порекомендуємо парочку хороших надійних моделей в різній ціновій категорії. Поїхали!

Корисний відеоогляд від Comfy: Який Wi-Fi маршрутизатор вибрати в 2019?

Гаджеты в беспроводной сети

Що впливає на швидкість інтернету?

Чим вище швидкість інтернету, тим комфортніше ним користуватися – це знають всі, тільки от треба враховувати, що роутер, здатний роздавати швидкий інтернет, не допоможе, якщо швидкість від провайдера буде маленькою. Уповільнити інтернет для всієї мережі можуть неправильні налаштування роутера або мережевих підключень, велика кількість гаджетів, одночасно підключених до маршрутизатора, запущені на одному з вхідних в мережу пристроїв масштабні закачування, торренти або інші програми, що віддаляють трафік. Також вплинути на швидкість інтернету можуть деякі технічні характеристики маршрутизатора. Чим якісніше використані виробником електронні компоненти – стабілізатори, процесори, радіомодулі, вбудована пам’ять, тим ефективніше працюватимуть гаджети.

Сила сигнала маршрутизатора

Свої нюанси є і у бездротового з’єднання. Реальна швидкість роздачі Wi-Fi залежить від використовуваних в маршрутизаторі бездротових стандартів і деяких інших робочих характеристик. Наприклад, від того, яку технологію підтримує пристрій – новішу MU-MIMO або  таку,що вже відходить в минуле SU-MIMO, від кількості задіяних антеннок, від ширини радіоканалу. Гаджети з бездротовими стандартами, заточені під роботу в якійсь одній конкретній частоті, сумісні один з одним, тобто, наприклад, маршрутизатор, який підтримує стандарт 802.11n, зможе без проблем роздавати інтернет старішим пристроям з існуючим попереднім поколінням зв’язку, наприклад , 802.11b. Більшість моделей сучасних маршрутизаторів може працювати взагалі з усіма стандартами – від найстаріших до найновіших.

  • 11b \ g – зараз вже практично не застосовується в техніці. Підтримувана в цьому стандарті частота – 2,4 ГГц. Пристрої, заточені під 802.11b, можуть видавати швидкість на рівні 11 Мбіт, а у маршрутизаторів стандарту 802.11g швидкісна межа – 54 Мбіт в секунду.
  • 11а – формат, що теж пішов в минуле. Гаджети, які працюють з цим стандартом, здатні підтримувати частоту 5ГГц, але максимальна для них швидкість інтернету буде складати не більше 54 Мбіт \ с.
  • 11n – використовується дуже широко. Може підтримувати частоти в 2,4 ГГц при максимальній швидкості бездротового інтернету в 600 Мбіт \ с.
  • 11ас – найсучасніший стандарт мереж Wi-Fi. Маршрутизатор цього типу підтримують роботу на частоті в 5ГГц, а найвища швидкість, яку вони можуть видавати, сягатиме 2,6 Гбіт в секунду.

При покупці бездротового маршрутизатора варто попередньо перевірити, яка у вподобаної вами моделі максимальна ширина каналу, адже чим ширше канал, тим більше у нього пропускна здатність, і тим більшою, відповідно, буде швидкість бездротового інтернету. Wi-Fi роутери можуть підтримувати як один діапазон частот, наприклад, тільки 2,4 ГГц або тільки 5ГГц, так і обидва одночасно. Маршрутизатори, в яких використовуються обидві частоти Wi-Fi, дозволять своєму власникові без проблем підключати більш старі гаджети на доступній для них частоті в 2,4 ГГц, а девайси новіші – на 5ГГц.

Интернет дома

Навіщо потрібен роутер: Крім того, що роутер розподіляє інтернет між різними пристроями, в ньому можуть бути передбачені й деякі інші функції. Наприклад, такі гаджети створюють для своєї мережі непоганий рівень безпеки, а ще забезпечують бездротове з’єднання з принтерами, сканерами і іншими пристроями, роблячи їх доступними для всіх користувачів в мережі.

Корисний гайд: Роздача Wi-Fi з ноутбука – прості поради по налаштуванню

Питання з антенн – скільки їх треба?

Деякі моделі роутерів не мають зовнішніх ріжків-антеннок, але більша частина маршрутизаторів все ж обладнана однією або навіть декількома антеннами. Так скільки зовнішніх антенн має бути у роутера, щоб сигнал бездротового інтернету був сильним і стабільним? Та й чи потрібні ці роги взагалі?

Необхідні для генерування і відправки пристроям-одержувачам сигналу передавачі та приймачі спочатку вбудовані в Wi-Fi маршрутизатор. А ось за якість роздачі сигналів одержувачам відповідають якраз ці антени – вони є обов’язковим компонентом в будь-якій системі радіопередачі. Антеннки можуть бути як прихованими всередині корпусу роутера, так і розташованими зовні. Другий тип антенн і виглядають, як ті самі зовнішні ріжки. Дальність дії і рівень потужності сигналу бездротової мережі залежить від чутливості радіомодуля, встановленого в маршрутизаторі, від посилення його антен і реальної потужності передавача маршрутизатора. Дуже важливо, щоб антена мала гарне посилення. Зазвичай Wi-Fi маршрутизатори обладнані антенами з посиленням на рівні 1,5-3дБі, але більш просунуті моделі можуть підтримувати і 5дБі.

Подключение к роутеру

Корисна порада: Хорошим рішенням стане покупка роутера зі знімними антенами – така конструкція дозволяє відкрутити і замінити «ріжки» маршрутизатора на більш потужні в разі, якщо антени з базової комплектації виявляться занадто слабкими. Можемо порекомендувати пару хороших моделей роутерів зі знімними антенами: Ethernet TP-Link Archer C60, який підтримує максимальну швидкість передачі на рівні 867 мегабіт в секунду, і Ethernet Asus RT-N66U, для якого граничної верхньою планкою швидкості є 1 гігабіт на секунду.

Що може послабити сигнал Wi-Fi?

Проблеми при передачі даних бездротовим способом зазвичай виникають через перешкоди від інших пристроїв, через демпфірування або просто через занадто слабкий сигнал. Демпфірування можуть створювати стіни, меблі в будинку і навіть люди, що рухаються і перекривають собою час від часу промінь передачі. Ще на якість сигналу впливають особливості частот Wi-Fi, наприклад, сигнал при частоті 2,4 ГГц буде легко проникати крізь внутрішні перегородки в будинку, двері і меблі, але через те, що багато інших бездротових девайсів теж її використовують, нерідко виникають перешкоди , що заглушують сигнал маршрутизатора і зрізують частину початкової можливої ​​швидкості бездротового інтернету. На частоті 2,4 ГГц діапазони Wi-Fi більше, тому такі роутери часто ловлять перешкоди, та й самі теж цілком успішно глушать інші прилади, що працюють в тій же частоті. У техніки, що працює на 5ГГц, і швидкість передачі, і стійкість до різного роду перешкод вище, але при цьому діапазон у сигналів на частоті 5ГГц набагато вужчий.

Беспроводная сеть в доме

Слід пам’ятати, що чим більшу має роутер ширину радіоканалу, тим вище буде доступна користувачам швидкість передачі в мережі, але в такому випадку і сприйняття перешкод теж буде набагато вище. Хороше рішення для «забитого ефіру» – Wi-Fi маршрутизатори з опцією DFS (абревіатура розшифровується як Dynamic Frequency Selection), які вміють сканувати всі доступні для роботи частоти, вибирати канал з найнижчим рівнем перешкод і самостійно переналаштовуватися на більш чистий діапазон.

Корисні поради тут: Особливості роутерів і їх налаштування. Як налаштувати маршрутизатор?

Безпека маршрутизатора в передачі даних

Хороший Wi-Fi роутер повинен вміти забезпечувати найвищий з усіх можливих рівень безпеки для захисту передачі призначених для користувача даних, оскільки мережа Wi-Fi – це найбільш вразливий тип з’єднання. Більшість моделей сучасних маршрутизаторів обладнані такими алгоритмами безпеки:

  • Фільтрація МАС-адрес – в мережі можуть працювати тільки дозволені власником гаджети (пристрої фільтруються по МАС-адресами мережевих карт), які можуть підключатися до Wi-Fi без пароля. Гаджети, які не внесені до білого списку, роутер не пропустить до мережі. Спосіб хороший, але він не гарантує повної безпеки з’єднання, оскільки клієнтська МАС-адреса може бути без особливих складнощів клонована хакерами.
  • Шифрування WEP і WPA – найпростіше і примітивне шифрування передачі даних. Вимагає пароля. Слабке, рівень захисту низький, але навіть такий варіант краще, ніж Wi-Fi взагалі без будь-якого захисту, хоча особливо покладатися на нього все ж не варто. Навіть виробники роутерів не радять користуватися тільки цим типом шифрування.
  • Шифрування WPA2 (WPA-PSK і WPA2-PSK) – надійний спосіб захисту бездротодного з’єднання. Він забезпечує дуже хороший рівень захисту, а для доступу до Wi-Fi на гаджет потрібно одноразово ввести пароль від цієї бездротової мережі.

Comfy рекомендує модель: Ethernet TP-LINK TL-WR841N – один з найпростіших і надійних бюджетних роутерів

Найпростіші моделі роутерів з бюджетного сегмента хоч і передбачають опцію фільтрації по MAC адресам і шифрування WEP, але дуже часто видають збої і обриви бездротового з’єднання, якщо до зашифрованої мережі підключається більше двох-трьох пристроїв одночасно. Це відбувається через низьку продуктивність вбудованого в маршрутизатор процесора.

Хороший роутер для дома

Також в більшості маршрутизаторів є функціонал брандмауера для захисту з’єднання. Хорошим рішенням буде покупка роутера з опцією батьківського блокування. Ще одна корисна функція – можливість фільтрації сайтів за заданими користувачем категоріям і (або) певними ключовими словами. Користувачам, які планують в подальшому віддалено підключатися до своєї домашньої мережі, варто купити роутер з підтримкою віртуальних приватних мереж, тобто технології зашифрованого з’єднання VPN.

Дізнайтеся більше про батьківський контроль і блокування: Як заборонити доступ до небажаних сайтів на комп’ютері – 8 способів

Що таке WPS і як користуватися цією функцією?

Кнопку WPS можна назвати чарівною, і ви не дуже згрішите проти істини, адже вона дозволяє підключатися до роутера без введення пароля. А це дуже зручно. Щоб під’єднати пристрій до бездротової мережі, потрібно натиснути на роутері кнопку з міткою WPS, а потім активувати цю ж опцію на другому гаджеті, після чого новий пристрій буде розпізнано і підключено до Wi-Fi автоматично.

Знайти та активувати цю функцію в смартфонах зазвичай можна в розширених налаштуваннях підключення Wi-Fi, а комп’ютери і ноутбуки повинні підключитися до роутера з активним WPS самостійно. Якщо на вашому маршрутизаторі немає кнопки WPS, загляньте в його налаштування через браузер на вхідному в цю мережу комп’ютері – у багатьох моделях без кнопок на корпусі цю опцію можна активувати саме через панель управління.

Корисна стаття: Зміна пароля на Wi-Fi маршрутизаторі

Який роутер краще вибрати геймеру?

Які Wi-Fi маршрутизатори найкраще підходять для геймерів, які віддають перевагу онлайн-грі? Ще кілька років тому більшість користувачів вважало, що єдино вірний для геймера спосіб підключення – це кабель, а про бездротовий варіант навіть думати не варто. Та й зараз таку думку теж частенько можна почути. Але що робити, якщо з якоїсь причини підключитися по дротах фізично неможливо? Правильно – користуватися Wi-Fi і не морочити собі голову застарілими страшилками, адже з бездротовою мережею в стандарті 802.11ас навіть найвибагливіший геймер не відчує ніякого дискомфорту під час гри.

Роутеры для геймеров

У Wi-Fi 802.11ас використовується частота 5ГГц, набагато менш сприйнятлива до перешкод, ніж широко використовувана в більш ранніх версіях маршрутизаторів частота 2,4 ГГц. На якість сигналу в нових моделях роутерів добре впливають додаткові механізми для спрямованого формування променя (технологія MIMO), які дозволяють точково посилювати сигнал, який передається на потрібний користувачу пристрій, і оптимізований для підтримки декількох користувачів одночасно функціонал. Швидкість бездротового інтернету з подібним роутером може навіть перевищувати 1 гігабіт на секунду, так що геймерам скаржитися на якість такого інтернет-з’єднання точно не доведеться. До того ж, не варто забувати і про механізми QoS, за допомогою яких можна вказувати пріоритет різних типів пакетів даних для більш ефективної роботи.

Це цікаво: Проблеми з Wi-Fi на iPhone або iPad? Ось рішення!

Від чого залежить ціна роутера?

Зараз у продажу можна знайти багато різних моделей маршрутизаторів, і розкид цін на них дуже великий. А що впливає на вартість роутера? Ми склали список основних параметрів маршрутизаторів, від яких залежить ціна пристрою – ця маленька, але корисна шпаргалка не дозволить вам загубитися у вирі характеристик і специфікацій 🙂

Дополнительные порты в роутере

Електроніка та компоненти: Маршрутизатори, здатні видавати високу швидкість інтернету і передбачають більший набір всіляких опцій для поліпшення якості мережі та її додаткової безпеки, припускають велику потужність. Тому в більш дорогих моделях встановлені швидкі багатоядерні процесори і великий об’єм вбудованої оперативної пам’яті – для підтримки серйозного функціонала обов’язково потрібна спритна і максимально продуктивна начинка.

Швидкість мережі і підтримка різних стандартів: Бюджетні моделі роутерів пропонують базовий рівень швидкості на частоті 2,4 ГГц, тобто швидкість у них буде на рівні від 150 до 300 мегабіт в секунду. Гаджети дорожче підтримують швидкість вище завдяки використанню найбільш швидких сучасних стандартів 802.11ас. Крім того, вони можуть працювати у відразу двох частотних діапазонах.

Характеристики антен: Від кількості антен на роутері і їх якості залежить дальність, зона покриття та рівень сигналу в бездротовій мережі. У бюджетних моделях маршрутизаторів зазвичай передбачена тільки одна, максимум дві антеннки – цього достатньо, щоб створити мережу Wi-Fi для маленького будинку або квартири. А ось моделі подорожче можуть мати від трьох до шести або навіть восьми антеннок. Дорогі маршрутизатори оснащені технологією спрямованого формування потоку даних, яка дозволяє посилювати сигнал, спрямований на певні пристрої, а не передавати його однаково в усіх напрямках.

Кількість портів: Найпростіші бюджетні моделі роутерів можуть передбачати всього два-три порти LAN для підключення пристроїв до мережі через кабельне з’єднання, а в аксесуарах дорожче їх кількість, звичайно. буде великою. Орієнтуйтеся на те, скільки пристроїв у вашому домі вимагає підключення не через Wi-Fi, а по дротах – хорошим рішенням стане маршрутизатор, в якому портів більше, ніж передбачуваних пристроїв, на кілька штук. Тоді, якщо роз’єм пошкодиться в процесі експлуатації гаджета, ви зможете перемкнути кабель в запасний порт.

Додаткові функції: У недорогих роутерах передбачений набір базових опцій, якого достатньо для побудови простої домашньої мережі Wi-Fi. Маршрутизатори подорожче можуть запропонувати вже набагато цікавіші можливості конфігурації – брандмауер, опцію батьківського контролю або інші корисні функції. У деяких моделях є підтримка спеціального ПЗ для смартфонів Android або iOS, за допомогою якого можна налаштовувати і повністю контролювати мережу. Крім того, маршрутизатори можуть бути додатково оснащені роз’ємами eSATA або USB 3.0, тому до них можна підключати зовнішні диски або принтери для спільного використання їх ресурсів в мережі.

Хочете більше корисних статей про техніку? Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, і тут вас чекає багато цікавих новин, корисних оглядів, гайдів і лайфхаків. Ми розповідаємо про техніку все!

76722 0 cookie-check Щоб інтернет літав: розбираємося, як вибрати хороший Wi-Fi роутер для дому

Читайте також:

Пральні машини з функцією сушки. Кращі моделі
Пральні машини з функцією сушки. Кращі моделі
03 Травня, 2019, 09:35 2271 6
Коли настає час великого прання, всі інші справи, як правило, відкладаються на потім. І хоча багато хто з нас є власниками автоматичних пральних машин, які...
Смотреть результаты
10 кроків до успішного вибору духової шафи.
10 кроків до успішного вибору духової шафи.
Духовка – одне з найбільш незвичайних місць на нашій кухні. Використовується вона не так часто, але обійтися без неї в побуті, напевно, неможливо. Принаймні, сучасній...
Смотреть результаты
Як варити заморожені креветки
Як варити заморожені креветки
Відомості про те, як приготувати креветки актуальні в будь-який час року. Адже відомо, що креветка – продукт, що вимагає особливої ​​уваги під час приготування. І...
Смотреть результаты