search
Підписатися

logo

Розбираємося в класах енергоспоживання пральних машин

19 Травня, 2019, 05:21 10

У нашому будинку стає все більше побутових приладів. Користь від них очевидна, вони роблять наш побут більш затишним і комфортним. Погодьтеся, що без холодильника, пральної або посудомийної машини обійтися буде вже дуже і дуже складно. Хтось навіть може сказати, що неможливо. Але така велика кількість різних побутових пристроїв носить в собі певний нюанс, а саме зі збільшенням числа побутових приладів збільшується і витрата електроенергії.

Разбираемся в классах энергопотребления стиральных машин - стиральная машина в интерьере

Нескладно простежити зв’язок між збільшенням енергоспоживання і збільшенням рахунків за електрику. І щоб ці рахунки не вводили нас в шок і жах, необхідно заздалегідь потурбуватися про те, щоб наша техніка була економічною. Але як можна заздалегідь дізнатися чи буде нова, наприклад, пральна машина економною чи ні? Насправді все просто і ми розповімо вам все про енергоспоживання пральної машини і як вибрати найбільш економну серед всіх інших.

Що таке клас енергоспоживання?

Пральна машина для своєї роботи вимагає підключення до електромережі. В процесі своєї роботи вона витрачає певну кількість електроенергії. Але ми повинні розуміти, що різні моделі пральних машин використовують різні технології і режими, через що одна модель може споживати більше електроенергії, ніж інша. Або навпаки – менше. Щоб створити якусь систему, була розроблена спеціальна класифікація, де детально вказані класи енергоспоживання пральних машин.

Разбираемся в классах энергопотребления стиральных машин - встраиваемая стиральная машина

Позначаються класи латинськими буквами A, B, C, D, E, F, G. Клас А, в даному випадку, найбільш економний, але трохи пізніше до існуючої градації додали А +, А ++ і А +++. Таким чином, виробникам вдалося домогтися значно більшої економічності сучасних пральних машин, ніж очікувалося спочатку. Це означає, що в разі, якщо ви хочете дізнатися клас економічності пральної машини, вам досить поглянути на маркування і ви побачите відповідну букву.

Класифікація енергоспоживання пральних машин

Класс энергопотребления Расход КВтч/кг
А+++ Менше 0,13 КВт/ч на кг
А++ 0,13-0,15
А+ 0,15-0,17
А 0,17-0,19
B 0,19-0,23
C 0,23-0,27
D 0,27-0,31
E 0,31-0,35
F 0,35-0,39
G Більше 0,39 КВт/ч на кг

 

Варто зауважити, що енергоспоживання пральної машини фронтального завантаження і вертикального класифікується однаково.

Як з’явилася класифікація енергоспоживання?

Перед тим, як дізнатися все з максимальною детальністю, давайте зробимо невеликий екскурс в історію. Можливо, я зможу вас трохи здивувати, але ми далеко не перші, хто всерйоз задумався про енергоспоживання пральних машин в КВт, ну і, власне, іншої техніки теж. Ще у 80-х роках минулого століття європейці задумалися про те, що побутова техніка споживає чимало електроенергії і не погано б зробити її трохи економічніше.

Разбираемся в классах энергопотребления стиральных машин - стиральная машина с полотенцем

Недовго думаючи, вже у 1992 році в ЄС і в багатьох інших країнах Європи розробили єдину класифікацію для побутових приладів. Спочатку позначалася вона всього вісьмома латинськими буквами від А до G, але у 2002 році класифікація поповнилася А +, а трохи пізніше з’явилися А ++ і А +++. Завдяки цій класифікації споживачі всього світу отримали можливість заздалегідь дізнатися наскільки економічну техніку вони купують.

Дуже скоро ця практика поширилася в усьому світі і вже сьогодні ми маємо можливість отримати всю необхідну нам інформацію про пральну машину зі стандартизованої наклейки. Там же можна дізнатися і про енергоспоживання пральної машини за цикл прання.

Як дізнатися клас енергоспоживання?

Який клас енергоспоживання для пральної машини краще ми з’ясували. Тепер давайте розберемося в тому, як ми можемо отримати інформацію про те, яким саме класом володіє конкретна пральна машина. Зробити це буде досить просто, адже жоден порядний виробник не приховує подібної інформації.

Стандартизована наклейка. Саме на ній зазначено найбільшу кількість інформації про пральну машину, включаючи модель, клас енергоспоживання, обсяг завантаження, шум тощо. Наклеюється вона, як правило, на фронтальну частину корпусу машини і служить для нас відмінним орієнтиром.

Офіційний сайт виробника. У разі якщо ми вибираємо пральну машину онлайн в інтернет-магазині або з якоїсь причини ви не виявили наклейку на самій машинці, то детальну інформацію про клас енергоспоживання та багато іншого можна дізнатися на сайті виробника.

Разбираемся в классах энергопотребления стиральных машин - стиральная машина в комнате

Документація пральної машини. Існує ще й третій спосіб дізнатися, наскільки економною виявиться ваша пральна машина. Інформацію можна почерпнути з документації, яка йде в комплектації до пральної машини або на заводському шильдику. Конкретний клас там може бути не вказано, але точні цифри є.

Як розрахувати клас енергоспоживання самостійно?

Пральні машини з класом енергоспоживання А, А +, А ++ і А +++ вважаються найбільш економними. Виробники стежать за цим показником і намагаються зробити свої кращі моделі найбільш енергоефективними. Як результат, пральну машину з енергоспоживанням класу В знайти практично нереально. Однак якщо у вас зачаїлася певна недовіра і почуття того, що дані виробників непогано було б перевірити, то ми розповімо вам про те, як це можна зробити.

Разбираемся в классах энергопотребления стиральных машин - стиральная машина bosch

Знаючи те, скільки витрачає пральна машина електроенергії за одну годину своєї роботи, ми можемо самостійно з’ясувати, яким класом енергоспоживання вона володіє. Потужність пральної машини і енергоспоживання взаємопов’язані, так само на класифікацію може вплинути і обсяг завантаження пристрою. Наприклад, якщо ми знаємо, що пральна машина за 1 годину своєї роботи використовує 0,86 КВт / год і має завантаження 6 кг, то шляхом нехитрих обчислень ми можемо з’ясувати, що вона відноситься до класу енергоспоживання А ++ і є економною.

Разбираемся в классах энергопотребления стиральных машин - белье в стиральной машине

Нам важливо знати яким завантаженням має пральна машина, так як розрахунок йде КВт / год на 1 кілограм. Розраховується все наступним чином: 0,86 КВт / год ділимо на 6 кг і отримуємо результат 0,1433 кВтг / кг. З таблиці вище зіставляємо цей показник з класом А ++.

Технології, які роблять пральну машину економніше

Багато виробників самостійно розробляють технології, які допомагають їх пральним машинам ставати більш економними. Деякі роблять ці розробки самі, а деякі купують їх і також застосовують в своїх пральних машинах. Ось найефективніші інновації, які за короткий час зробили наші пралки в рази економічніше.

Разбираемся в классах энергопотребления стиральных машин - инверторная технология

Інверторний двигун. Інверторна технологія з’явилася відносно недавно, задовго після того, як вперше застосували класифікацію енергоспоживання до пральних машин. Завдяки своїй інноваційній технології витрата електроенергії інверторним двигуном зменшився в рази. Яскравим прикладом цього є енергоспоживання пральних машин LG, які по праву вважаються одними з найбільш економних.

Інтелектуальна система. У різних виробників ця система називається по-різному, але суть її приблизно однакова. Головне в цій системі, що робить пральну машину економною, це можливість дозування води в залежності від того скільки білизни ми в неї завантажимо. Таким чином, якщо ми не завантажуємо барабан пральної машини повністю, перевитрати води не буде. Для того щоб нагріти менший об’єм води буде потрібно менше електроенергії.

Разбираемся в классах энергопотребления стиральных машин - технология ecobubble

EcoBubble. Ця технологія, розроблена компанією Samsung для своїх пральних машин, зробила їх на багато енергоефективнішими. Суть її полягає в тому, що змішуючи порошок і воду для створення піни, додається третій інгредієнт – повітря. В цьому випадку піни стає набагато більше, вона легко проникає в пори тканини і відпирає набагато ефективніше. Завдяки цьому, ми можемо встановлювати для прання температуру нижче, ніж зазвичай. Це прямий шлях до економії додаткових кіловат на нагріванні.

Що може вплинути на збільшення витрат електроенергії?

Часом зусиль лише тільки виробників пральних машин зі створення умов для економії електроенергії недостатньо. Іноді ми власноруч створюємо умови для того, щоб пральна машина витрачала більше електрики. Робимо ми це, як правило, несвідомо, тому, щоб не допускати таких помилок надалі, давайте з’ясуємо, в чому може бути проблема.

Разбираемся в классах энергопотребления стиральных машин - панель управления стиральной машиной

Вибираємо неправильну програму. У тому випадку, якщо ми вибираємо програму для прання з надмірно тривалим часом і високою температурою для речей, які не сильно забруднені, ми, тим самим, збільшуємо і витрата електроенергії.

Перевантажуємо пральну машину. Розрахунок класу енергоспоживання розраховується виходячи з витрат електрики на кілограм білизни. Це означає, чим більше ми завантажуємо пральну машину, тим більше енергії їй необхідно. А якщо ми перенавантажуємо пральну машину, то вона не тільки витратить електрики більше норми, але й не випере наші речі ефективно.

Разбираемся в классах энергопотребления стиральных машин - белье в барабане

Відсутність догляду за пральною машиною. ТЕН нашої пральної машини потребує регулярного догляду, адже з часом на ньому може з’являтися накип. Чим його більше, тим складніше нагрівальному елементу віддавати тепло. Саме з цієї причини витрата електроенергії зростає, а наші витрати на оплату рахунків так само ростуть.

Підведемо підсумок

Створення єдиної класифікації енергоспоживання не тільки пральних машин, а й в цілому побутової техніки, виявилося величезним кроком вперед. Адже це дозволило нам, споживачам, наочно бачити і розуміти, яку техніку ми купуємо, економну або навпаки, енерговитратну. У свою чергу це дало стимул виробникам розробляти технології для зменшення витрати енергоспоживання їх технікою для того, щоб залишатися конкурентоспроможними.

Разбираемся в классах энергопотребления стиральных машин - стиральная машина samsung

Подібний підхід дозволив розширити таблицю класів ще на три позиції, додавши до вже існуючих класи А +, А ++ і А +++. Але ми маємо право очікувати ще більшого прогресу і можливо вже зовсім скоро ми отримаємо ще більш енергоефективні побутові прилади. Принаймні, прогрес рухається саме в бік максимального збереження ресурсів і економії.

78676 0 cookie-check Розбираємося в класах енергоспоживання пральних машин

Читайте також:

Розбираємося, як працює витяжка
Розбираємося, як працює витяжка
15 Травня, 2019, 09:27 2834 9
Витяжка – це один з тих побутових приладів, присутність якого на кухні може виявитися візуально зовсім непомітним. Ми включаємо її тільки тоді, коли необхідно позбутися...
Смотреть результаты
10 простих рецептів салату з авокадо від блогу Comfy
10 простих рецептів салату з авокадо від блогу Comfy
Авокадо ще недавно було екзотичною грушоподібною ягодою. Сьогодні його можна знайти в будь-якому супермаркеті. Плід має приємний горіховий запах і ніжний смак. Він багатий на...
Смотреть результаты
Чому комп’ютер не бачить флешку
Чому комп'ютер не бачить флешку
Так буває, що при відсутності видимих ​​поломок флешки або будь-яких маніпуляцій з комп’ютером, він перестає бачити портативний пристрій при підключенні або видає якісь помилки. Причин...
Смотреть результаты