search
Підписатися

logo

Як обрати проточний електричний водонагрівач

26 Травня, 2019, 08:16 9

На нинішній день багато хто зіштовхується з проблемою гарячого водопостачання. В багатьох містах, а тимпаче селах, взагалі зневірились дочекатися централізованого постачання гарячої води. Тому кожен шукає різні виходи сам. В багатьох є газова колонка, яка і гріє воду для всіх потреб, проте, знову ж таку змогу мають не всі. Ще значну нішу в постачанні гарячої води займають так звані бойлери. В них вода накопичується, гріється і підтримується температура, проте її кількість обмежена. В основному це від 10 до 120 літрів. Але якщо вам потрібна постійна подача гарячої води чи просто в великих кількостях, то тут найкраще впорається саме електричний проточний водонагрівач.

Підписуйтесь на наш Telegram — канал

Зміст:

  1. Принцип роботи
  2. Види проточних електричних водонагрівачів
  3. Переваги і недоліки
  4. Поради стосовно вибору проточного водонагрівача
  5. Інші поради щодо купівлі та використання проточних водонагрівачів

Принцип роботи

Безымянный

Принцип роботи проточного електричного водонагрівача є нагрів води вбудованим ТЕНом при її проходженні через пристрій. Під тиском води, що надходить у водонагрівач спрацьовує реле, яке автоматично задіює нагрівальний елемент (ТЕН), розташований в мідній колбі. Нагрівання відбувається миттєво і підтримується на заданому рівні температури. Задати необхідну температуру можна за допомогою спеціального регулятора, яким обладнаний будь-який проточний водонагрівач. Також, проточні прилади забезпечені термоциклічним запобіжником, який змонтований на мідній колбі. Таким чином, в разі перевищення критичної температури, запобіжник відключає подачу електроенергії до ТЕНу до тих пір, поки вода не охолоне до потрібного рівня. Для захисту від перепадів напору води є стабілізатор тиску, який підтримує сталість водяного потоку.

Обов’язкові умови для підключення проточного водонагрівача є достатній напір в водопроводі і хороша електропроводка, яка витримує необхідну потужність. У разі, якщо напір води недостатній, можлива поломка ТЕНу. Якщо причиною виходу з ладу нагрівального елементу став слабкий напір води, то ні про який гарантійний ремонт не може бути й мови. Те ж стосується і правильного електроживлення. Всі електричні проточні водонагрівачі вимагають різного споживання потужності. Є моделі яким достатньо підключення однофазної мережі (споживана потужність не більше 12 кВт), а є і пристрої, яким необхідна трифазна мережа (споживана потужність від 12 до 30 кВт). При виборі проточного водонагрівача потрібно враховувати цю особливість.

Багато сучасних проточних водонагрівачів мають систему автоматичного включення при відкритті крана. Таке рішення робить пристрій більш економічним, споживаючи електроенергію тільки в момент отримання гарячої води

Види проточних електричних водонагрівачів

Проточні водонагрівачі бувають напірні і безнапірні. Безнапірні пристрої – це водонагрівачі, в яких внутрішній тиск не перевищує атмосферного рівня.

Види проточних електричних водонагрівачів

На вході стоїть кран, який убезпечує прилад від високого водопровідного тиску. На виході крана немає для вільного виходу водяного потоку, інакше прилад може зламатися. Часто має власну лійку або душовий комплект. Потужність таких пристроїв становить 2-8 кВт. Відзначимо, що прилади даного типу більше призначені для кухні і максимум для літнього душу. Зважаючи на свою відносно слабку потужність, безнапірні нагрівачі не здатні забезпечити потрібний розігрів потоку води. Зате, не потрібно переробляти проводку в квартирі, оскільки стандартна електропроводка цілком справляється з таким навантаженням. Відмітна риса проточних нагрівачів малої потужності – вони придатні для підігріву води тільки в літній період. Справа в тому, що подібні прилади розраховані на температуру холодної води в крані 15º С. Влітку малий проточний нагрівач з легкістю піднімає її температуру на 25º і тим самим забезпечує цілком комфортні для приймання душу 40º. У нашому кліматі взимку температура води опускається до 5º С, тому, взимку ці ж 25º в сумі з вихідними 5º підійдуть лише любителям загартовуватися.

Водонагрівачі напірні не бояться водопровідного тиску. Мають потужність 3-12 кВт (однофазні) і 3-30 кВт (трифазні). Дозволяють підключати декілька точок водозабору. Найчастіше такі прилади монтують в шафках у ванній кімнаті або під раковиною.

Безымянный

При цьому проточні водонагрівачі поділяються за типом управління на електронні та гідравлічні. Моделі, які мають електронний тип управління, мають терморегулятор. А значить, вони здатні самостійно контролювати температуру води, що нагрівається. Користувачеві досить на регуляторі виставити необхідну температуру, а все інше пристрій зробить самостійно. Управління гідравлічного типу є менш точне, ніж електронне. Ступені потужності можна контролювати тільки вручну. Для цього, на нагрівачеві розташовується спеціальний перемикач. Тому, перед тим, як купити проточний водонагрівач, слід заздалегідь визначити, який вам більше підійде: дорогий, але який забезпечує комфортне управління та нагрів води і дозволяє підключати відразу декілька точок водозабору або дешевший, але з мінімумом функцій і на один прилад.

Переваги і недоліки

Хочеться відразу ж зазначити, що переваг у проточного водонагрівача значно більше, ніж недоліків. Проте це справа відносна і кожен визначає сам, що для нього важливіше.

Переваги:

Проточний нагрівач має компактні розміри. В середньому, розмір його корпусу становить 30×15 см. Це дає змогу встановити його в будь-якому місці так, щоб він не заважав і не псував інтер’єр кімнати.

Безымянный

 

Такий пристрій дуже просто експлуатувати. Він автоматично включається в той момент, коли ви відкриваєте кран, і вимкнеться сам, коли ви цей кран закриваєте.

Пристрій не вимагає постійного догляду та обслуговування.

Постійна і  нічим необмежена подача гарячої води. Причому нагрівається вода дуже швидко. Залежно від моделі нагрівача на це йде від 30 секунд до 2-х хвилин.

Якщо вам не потрібен великий об’єм дуже гарячої води, то проточний водонагрівач буде працювати більш економно, ніж накопичувальний. Адже йому не потрібно постійно підтримувати температуру води в баку.

Ціна проточного електричного нагрівача, зазвичай, набагато менша, ніж накопичувального.

Вода, яку нагріває такий пристрій не втрачає свої якості. Адже вона не зберігається тривалий час в ємності. А значить, у ній не відбувається розмноження різних бактерій. Вода в баку не застоюється і не псується, оскільки бака просто немає.

Недоліки:

Велика одноразова споживана потужність.

Безымянный

Можливість установки тільки в одному місці водопровідної системи (для безнапірних).

Отримати багато гарячої води можна, лише використовуючи проточний водонагрівач потужністю від 8 кВт і вище, тобто такий пристрій можна встановлювати тільки в будинках з трифазною електричною мережею. У старих будинках проточний водонагрівач потужністю понад 3,5 кВт ставити не можна, бо не витримає проводка.

Поради стосовно вибору проточного водонагрівача

Перш за все потрібно визначитись, яка продуктивність проточного водонагрівача вам потрібна. Для цього можна скористатися простим способом. Візьміть ємність відомого об’єму (наприклад, 10-ти літрове відро), включіть душ зі звичним напором і подивіться, за який час це відро наповниться. Якщо ємність наповнилася за 1 хвилину, то зрозуміло, що вас влаштує витрата 10 літрів в хвилину. Якщо ж вода стала текти через край вже через півхвилини, то очевидно, що ви звикли витрачати 20 літрів в хвилину. Таким способом можна визначити потужність водонагрівача, який буде задовольняти ваші потреби. Однак, при цьому необхідно враховувати можливість одночасної роботи декількох точок водорозбору (душ, мийка тощо). Також треба враховувати те, що в зимовий період вода в квартиру може надходити з водопроводу більш холодна, ніж в літній час.

Також слід визначитися, де і для яких цілей він буде застосовуватися. Вибір типу обладнання безпосередньо залежить від функціональних можливостей приміщення, в якому воно буде встановлюватися. Прилад з потужністю до 3,5 кВт підійде тільки для літнього застосування, коли температура води у водопроводі не нижче 18ºС, та й то більше 3 літрів гарячої води за хвилину ви не отримаєте; модель потужністю 5 кВт зможе нагріти воду навіть в зимовий час; проточні водонагрівачі потужністю від 8 кВт і вище йдуть з розширеною кількістю функцій, але вони більш вимогливі до якості електропроводки. У той час як в стандартній квартирі звичайна проводка може витримати близько 3 кВт. Тому для повноцінної роботи потужного нагрівача необхідно буде значно посилити електромережу.

Отже, можна зробити висновок: якщо гаряча вода потрібна тільки для миття посуду, то можна сміливо вибирати прилад потужністю до 8кВт, якщо планується приймати гарячу ванну, то слід купувати більш потужний пристрій, що має потужність від 8 кВт до 13 кВт. А щоб мати можливість нагрівати воду до температури гарячої води централізованого водопроводу і користуватися таким же сильним напором, потрібні водонагрівачі потужністю 15-30 кВт.

Інші поради щодо купівлі та використання проточних водонагрівачів

При покупці електричного проточного водонагрівача слід звертати увагу на ступінь електробезпеки пристрою. Існують апарати, що добре переносять пряме попадання води на корпус, а є прилади, для яких згубним буде навіть вологий пар. Крім того, ступінь електричної безпеки свідчить про рівень захищеності приладу від випадкових зіткнень зі сторонніми предметами (наприклад, з пальцями).

Водонагрівач слід завжди підключати до окремого відводу води зі своїм вентилем. Як правило, разом з нагрівачем продається спеціальний кран або душ. Звичайний кран або лійку на проточний водонагрівач встановити можна, але вода буде дуже погано нагріватися. За допомогою спеціальних насадок на виході пристрою в кілька разів збільшується опір і нормується витрата води, що змушує воду повільно протікати по ТЕНу, рівномірно заповнюючи весь його обсяг. Без таких насадок вода не буде встигати нагріватися, швидко протікаючи по нижній частині корпусу ТЕНу.

Практична порада: дірочки душової насадки дуже маленькі. Це зроблено тому, що нагрівач не може забезпечити велику кількість води, а за допомогою цієї маленької хитрості струмінь виходить сильніше. Але в зв’язку з тим, що якість нашої води залишає бажати кращого отвори приладу можуть забитися і можливий перегрів приладу. Так що якщо ви помітили, що натиск трохи ослаб, необхідно зняти насадку, промити її і потримати в розчині, що видаляє накип.

Так як проточний водонагрівач є досить потужним електроприладом, йому потрібна окрема електропроводка. Також прилад має бути обов’язково заземлений. Зазвичай місця передбачувані для використання проточного водонагрівача не оснащені такою електропроводкою, тому пристрої потужності від 5 кВт і вище не укомплектовані вилкою і кабелем живлення з метою захисту від включення приладу неуважних користувачів в звичайну розетку. Це в кращому випадку може привести до спрацьовування запобіжників на електрощиті, а в гіршому – до оплавлення ізоляції і короткого замикання.

Для підведення підсумків, варто додати наступне. Якщо проводка у вашому домі дозволяє використовувати електричний проточний водонагрівач, то, визначившись з потужністю, ви отримаєте надійного і вірного помічника, що забезпечить вас гарячого водою і навіть зекономить гроші (у порівнянні з накопичувальним водонагрівачем) та й коштує відносно не дорого. Проте, все ж у погоні за економією, вибирайте краще прилади відомих брендів, щоб економія не виявилася фатальною.

79388 0 cookie-check Як обрати проточний електричний водонагрівач

Читайте також:

М’ясорубка. Як вибрати?
М'ясорубка. Як вибрати?
26 Травня, 2019, 04:00 1464 11
Всі знають, що таке м’ясорубка і як вона працює. Та які ще пояснення тут потрібні, якщо навіть її назва говорить сама за себе? Але ось...
Смотреть результаты
Келихи. Збираємо домашню колекцію
Келихи. Збираємо домашню колекцію
Майже усі ми знаємо, що в ідеалі для кожного напою потрібен свій особливий тип келиха, але про те, який саме знають переважно тільки бармени та...
Смотреть результаты
Розбираємося в лінійках смартфонів Honor
Розбираємося в лінійках смартфонів Honor
У нашій країні смартфони Honor з’явилися не так давно, але вже встигли отримати масу приємних відгуків. Зважаючи на своє відносно коротке перебування, даний бренд може...
Смотреть результаты