search
Підписатися

logo

Як вибрати витяжку, яка легко позбавить від всіляких запахів

26 Травня, 2019, 08:51 11

На сьогоднішній день, напевно, залишилося мало домогосподарок, які обходяться на своїй кухні без такого чудесного пристрою, як витяжка. Адже якщо на кухні працює витяжка, то немає потреби створювати штучний протяг, шляхом відкриття вікон, щоб позбутися від зайвих запахів і випарів, що створюються в процесі приготування. Погодьтеся, відкривати вікно не завжди комфортно, особливо, якщо на вулиці спекотне літо або, навпаки, морозна зима.

Правильно підібрана витяжка швидко і легко позбавить Вас від всіляких запахів, безпосередньо в процесі приготування. Або ж навпаки, якщо витяжка підібрана неграмотно або, що ще гірше, витяжки на кухні зовсім немає, то це може привести до неприємних наслідків. Починаючи від запахів у всьому будинку, які можуть поширюватися з кухні, і закінчуючи кухонними запахами на одязі або меблів, що в’їдаються. Такі ситуації досить неприємні і, ми думаємо, кожен хотів би їх уникнути.

Підписуйтесь на наш Telegram — канал

Зміст:

  1. Основні параметри
  2. Традиційні витяжки
  3. Декоративні витяжки
  4. Вбудовані витяжки
  5. Догляд за витяжкою
  6. Висновок

Основні параметри, за якими правильно підбирається витяжка

Витяжки бувають трьох видів: традиційні, декоративні (так само їх називають купольними) і вбудовані (друга їх назва – телескопічні). Ширина витяжок, як правило, становить 50-55 або 60 сантиметрів. Рідко, але зустрічаються і більш широкі – 80, 90 і 120 сантиметрів. Вибір ширини витяжки, як правило, залежить від ширини газової поверхні. Якщо робоча поверхня має ширину 60 см, то, відповідно, і витяжку потрібно підбирати таку ж або ширше. Найбільш ефективно витяжка буде працювати, якщо її фільтри повністю охоплюють площу газової поверхні.

Наступний, не менш важливий фактор при виборі витяжки – це її потужність. Саме неправильно підібрана потужність найчастіше є головною причиною неефективної роботи витяжки на Вашій кухні.

Витяжка в інтер'єрі

Потужність витяжки підібрати теж нескладно. Існує кілька формул для розрахунку необхідної потужності витяжки саме для Вашої кухні. Ми розповімо Вам про одну з найпростіших, яку найлегше освоїти. Існують загальноприйняті санітарні норми, за якими повітря на кухні під час готування повинно оновлюватися 10-12 разів за одну годину. Отже, виходячи з цього, нам потрібно дізнатися кубатуру нашої кухні і помножити її на 10.

Наприклад, якщо площа кухні 12 м², а висота стель стандартна для звичайної квартири 2,5 м., То кубатура кухні складе 12х2,5 = 30 м³. Таким чином, мінімальна потужність витяжки повинна буде становити 30х10 = 300 м³ / год.

Але пам’ятайте, що це мінімально необхідна потужність для такої кухні, а в характеристиках витяжки виробники вказують максимальну потужність. Тому, розраховану потужність можна подвоїти для того, щоб при інтенсивному готуванні, не сталося такого, що витяжка не справляється з обсягами випарів.

Не бійтеся вибрати більш потужну витяжку. Практично кожна витяжка володіє трьома режимами роботи (рідше двома або чотирма), тому при необхідності Ви завжди зможете виставити середній або мінімальний режим. Шумові характеристики витяжки, відповідно, будуть залежати від того режиму, який Ви виставите.

Витяжка в інтер'єрі потужна

Наступна характеристика, на яку слід звертати увагу, це зовнішні характеристики витяжки. Колір витяжки, дизайн і безпосередньо її вид, якою вона буде традиційною, декоративною або ж вбудованою. Все це має велике значення і впливає на те, як Ваша витяжка буде гармоніювати з усією іншою технікою і меблями в кухні.

Традиційні витяжки

Традиційні витяжки є самим недорогим видом витяжок, але в той же час і найменш ефективним. Такі витяжки підходять, якщо площа вашої кухні менше 10 м², адже потужність таких витяжок найчастіше становить 320 м³ / год, а у найпотужніших – 480 м³ / год. Вони мають простий дизайн і практично не відрізняються за своєю формою, хоча колірна гамма досить широка. Ширина таких витяжок – 50 см або 60 см

 Традиційна витяжка в інтер'єрі

Монтуватися традиційна витяжка може як самостійно, так і спільно з шафкою, в який зазвичай ховається гофра.

Такі витяжки можуть працювати як на відведення повітря, так і на рециркуляцію. Звичайно ж, ідеально, якщо витяжка працює на відведення повітря, коли через гофровану трубу повітря відводиться у вентиляційну шахту і більше не повертається в приміщення. Але в наших реаліях таке не завжди можливо. В такому випадку витяжка працює в режимі рециркуляції. Встановлюються вугільні фільтри, які поглинають запах у переробляється повітря,в якому  переробляється  і повертають його назад в приміщення. Але слід пам’ятати, що подібний режим збільшує шумові показники витяжки та зменшує її ефективність.

Ознайомитися з асортиментом традиційних витяжок на comfy.ua

Декоративні (купольні) витяжки

Декоративні витяжки – одні з найпопулярніших серед рядових споживачів. Така популярність обумовлена ​​хорошою потужністю (потужність таких витяжок може сягати 1200 м³ / год), широким вибором зовнішніх характеристик і ціновим діапазоном від 1 300. до 14 000 грн.

Купольна витяжка

Декоративні витяжки діляться на три підвиди: 1). Купольні (іноді іменовані камінними), які кріпляться безпосередньо над варильною поверхнею; 2). Кутові, які встановлюються на стику стін в кутку; 3). Острівні, які можуть встановлюватися далеко від стіни, навіть в центрі кімнати.

Купольна витяжка нержавіюча 1

Ширина декоративних витяжок буває 50-55, 60, 80, 90 і 120 сантиметрів.

Декоративна витяжка тому й декоративна, що володіє величезним асортиментом форм, кольорів і матеріалів, з яких вона виготовлена. Тому під будь-який дизайн кухні обов’язково можна буде підібрати одну з декоративних витяжок. Декоративна витяжка може бути виконана як з скла, так і з металу, а іноді навіть і з дерева. Вона може бути матовою або глянсовою.

Напевно, не існує кухні, до якої неможливо підібрати відповідний дизайн декоративної витяжки.

Купольна витяжка нержавіюча2

Ознайомитися з асортиментом купольних витяжок на comfy.ua

Вбудовані (телескопічні) витяжки

Вбудовані витяжки є досить цікавим варіантом, який набирає все більшої популярності. Першочерговим фактор популярності таких витяжок, це, звичайно ж, ціна. Максимальна вартість таких витяжок, як правило, не перевищує 5 000 грн.

 Телескопічна витяжка

Ширина вбудованих витяжок, як і в традиційних, буває 50 см і 60 см, але на відміну від традиційних витяжок, що вбудовуються вимагають наявність шафки в обов’язковому порядку. Завдяки цьому, така витяжка не буде виділятися із загального дизайну всієї кухні, адже фасад шафки можна підібрати відповідно решті всіх меблів.

Телескопічні витяжки в інтер'єрі

Потужність таких витяжок не поступається декоративним, тому вони так само підійдуть для кухонь з великою площею, але ціна помітно нижче. Тим не менш, не забувайте, що купуючи відносно недорогу вбудовану витяжку, Вам так само знадобитися під неї шафка. І якщо цієї шафки у Вас немає, то додавайте вартість шафки до вартісті витяжки, адже Вам обов’язково доведеться її придбати.

Ознайомитися з асортиментом вбудованих витяжок на comfy.ua

Догляд за витяжкою

Будь-яка витяжка вимагає періодичного догляду за собою. Кожна з них оснащена жировим фільтром, а якщо витяжка працює на рециркуляцію, то і вугільним.

 Всі проти жиру фільтри

З вугільним фільтром все просто. Коли такий фільтр перестає виконувати свої функції, тобто очищати повітря від запахів, його слід замінити. А ось жировий фільтр міняти не обов’язково. Найчастіше жировий фільтр достатньо всього лише помити. Такі фільтри виготовлені з алюмінію, який є досить м’яким металом. При чищенні такого фільтра важливо підбирати неабразивні засоби і використовувати в невеликих обсягах (таких, які рекомендує виробник), інакше неправильно підібраний засіб просто може «роз’їсти» крихкий алюмінієвий фільтр.

Висновок

Найчастіше, витяжку вибирають сугубо виходячи з принципів її зовнішніх характеристик. Це найголовніша помилка, адже найголовнішою її характеристикою, яка забезпечує ваш комфорт – є її потужність. У найпершу чергу необхідно підібрати правильну потужність, яка буде в змозі працювати в тій кубатурі, якою володіє Ваша кухня. І лише потім приступити до вибору зовнішності, яка вписується в дизайн самої кухні.

Погодьтеся, якщо витяжка ідеально вписується в дизайн кухні, але не в змозі обробити той об’єм повітря, який необхідно, можливо навіть надмірно шумить. Навіщо потрібна така витяжка?

Також, не забувайте, що найбільш ефективно працює та витяжка, яка максимально покриває своїми фільтрами робочу поверхню варильної плити.

Витяжка висновок

Найчастіше витяжки виробляються з двома жировими фільтрами, але іноді декоративні витяжки поступаються корисний простір дизайну. Наприклад, для того, щоб зробити гарний скляний купол, виробники позбавляються від однієї частини фільтра і залишають лише один жировий фільтр. Враховуйте, що в такому випадку, все навантаження дістанеться тільки цьому одному фільтру, відповідно його знос збільшується.

Найголовніше, вибирайте ту витяжку, яка вам подобається, а в усьому іншому ми вам з радістю допоможемо.

79395 0 cookie-check Як вибрати витяжку, яка легко позбавить від всіляких запахів

Читайте також:

Як обрати проточний електричний водонагрівач
Як обрати проточний електричний водонагрівач
26 Травня, 2019, 08:16 2475 9
На нинішній день багато хто зіштовхується з проблемою гарячого водопостачання. В багатьох містах, а тимпаче селах, взагалі зневірились дочекатися централізованого постачання гарячої води. Тому кожен...
Смотреть результаты
М’ясорубка. Як вибрати?
М'ясорубка. Як вибрати?
Всі знають, що таке м’ясорубка і як вона працює. Та які ще пояснення тут потрібні, якщо навіть її назва говорить сама за себе? Але ось...
Смотреть результаты
Келихи. Збираємо домашню колекцію
Келихи. Збираємо домашню колекцію
Майже усі ми знаємо, що в ідеалі для кожного напою потрібен свій особливий тип келиха, але про те, який саме знають переважно тільки бармени та...
Смотреть результаты