search
Підписатися

logo

Чому батарея смартфона швидко розряджається?

05 Червня, 2019, 09:09 9

Відразу ж після покупки нового смартфона, ми можемо бути вражені тим, як довго той працює, не вимагаючи додаткової підзарядки. Навіть не дивлячись на те, що ми можемо за звичкою щовечора залишати його на підзарядку, можна помітити, що і пізно ввечері його батарея цілком працездатна. Але з часом ситуація змінюється, і ми можемо отримати певний ефект розчарування.

Рекомендуємо смартфон з великою батареєю: Samsung Galaxy M20

Справа в тому, що через якийсь час, іноді більше, а іноді менше, батарея нашого смартфона починає розряджатися помітно швидше. Цей фактор може нас насторожити і сильно стривожити. Причин такої поведінки акумулятора може бути кілька, але не варто переживати, адже найчастіше ці проблеми виявляються вирішуваними, варто лише з’ясувати, в чому дійсно справжня причина швидкої втрати заряду.

Основні причини швидкої втрати заряду батареї смартфона

Дисплей смартфона на максимальній яскравості. Екрани сучасних смартфонів стають більше і яскравіше. Це очевидний тренд розвитку мобільних технологій, який подобається нам, користувачам. Але не варто забувати про те, що саме дисплей несе найбільше навантаження на батарею смартфона і чим яскравіше налаштований екран, тим більше ресурсів акумулятора він споживає. Залежно від тих технологій, які застосовуються у вашому смартфоні, дисплей може витрачати більше половини всього ресурсу батареї за день!

02

Рішення проблеми. Тут все просто, необхідно або зменшити яскравість дисплея до більш-менш оптимального, або встановити автоматичний режим, коли смартфон самостійно буде регулювати необхідний рівень підсвічування. Так само можна встановити темні шпалери на робочий стіл, адже вони найменше потребують яскравого підсвічування.

Цікава інформація: Як доглядати за екраном смартфона? Прості і корисні поради для користувачів

Використання смартфона при екстремальних температурах. В це може бути складно повірити, але наші смартфони дуже не люблять екстремальну спеку або дуже сильний мороз. Результатом того, що ми будемо використовувати свій гаджет в той час коли дуже жарко або холодно, може стати дуже швидка його розрядка. Явище, як правило, в цьому випадку тимчасове, поки температура повітря не повернеться в нормальні межі, але все-таки незручності ми можемо отримати.

Почему батарея смартфона быстро разряжается - смартфон в мороз

Рішення проблеми. У тому випадку, якщо навколо дуже холодно, то краще за все смартфон одягнути в чохол, який буде захищати його з усіх боків. Ідеальним рішенням виявляється чохол-книжка, йому вдасться хоч якось додатково «зігріти» смартфон. Але якщо навколо жарко, то краще не перевантажувати смартфон запуском ресурсомістких ігор або додатків, адже в цьому випадку нагрів буде відбуватися ще й від процесора.04

На смартфоні можуть бути віруси. Це страшне слово «віруси» у когось може викликати почуття страху, а хтось може просто з усмішкою сприйняти цю інформацію. Насправді мобільні віруси існують, і вони можуть легко доставити нам масу неприємностей. Однією з основних таких неприємностей може виявитися сильне навантаження на батарею смартфона, при якій вона стане розряджатися швидше звичайного. Найчастіше до появи вірусу на смартфоні призводить безладне завантаження різних файлів з неперевірених джерел.

Рішення проблеми. Встановити звичайнісінький антивірус буде відмінним рішенням проблеми. Навіть найпростіші рішення зможуть більш-менш захистити ваш пристрій від небажаних вірусів. Але Блог Comfy в першу чергу рекомендує такі популярні програми, як Avast і Eset Mobile. Найбільш радикальним рішенням може стати відкат пристрою до заводських налаштувань.

coffee-contact-email-4831

Нестабільний зв’язок. Деякі причини швидкої втрати заряду нашого смартфона можуть здатися очевидними і не потребують роз’яснень. Але тільки не ця. Насправді, нестабільний зв’язок нашого оператора може впливати на більш швидку розрядку акумулятора смартфона, адже той постійно намагається відшукати невловимий сигнал. Якщо йому це не вдається, він продовжує робити це знову і знову. Такі постійні спроби смартфона змушують нас заряджати його частіше.

До чого дійшов прогрес! Розроблено технологію, що дозволяє заряджати смартфони за кілька секунд

Рішення проблеми. На жаль, але дану проблему власними силами вирішити не вдасться. Адже й справді, власноруч сигнал від оператора мобільного зв’язку ми не посилимо. Тому в цьому випадку, якщо у нас немає можливості покинути зону нестабільного зв’язку, краще або змиритися з прискореної розрядкою акумулятора, або озброїтися зовнішньою батареєю.

Почему батарея смартфона быстро разряжается - обновление системы

Неактуальна версія операційної системи. Крім апаратного навантаження на акумулятор смартфона, яке несуть процесор або дисплей, він ще піддається і програмному. Розробник операційної системи вашого смартфона, будь то Android або iOS, постійно дбає про оптимізацію програмного забезпечення, щоб зменшити навантаження на батарею і, таким чином, збільшити термін її автономності. У тому випадку, якщо ви давно не оновлювали версію своєї операційної системи, то акумулятор пристрою може розряджатися швидше, ніж він міг би.

Рішення проблеми. Тут все просто, необхідно просто зайти в налаштування операційної системи і перевірити її на доступні оновлення. Якщо вони є, то знайдіть час і запустіть це оновлення. Варто розуміти, що цей процес може відбуватися не дуже швидко, тому ідеально було б провести запуск поновлення на ніч. Поки ви будете спати, все оновиться і запрацює як треба.

comfort-comfortable-contemporary-920382

Фонова активність додатків. Неактуальна версія операційної системи на нашому смартфоні може бути не єдиною проблемою програмного навантаження на акумулятор пристрою. Деякі програми, які ми встановлюємо на смартфон і запускаємо на ньому, продовжують активно працювати, навіть після того, як ми виходимо з них. Саме це і називається фоновою активністю. Непомітно для нас вони продовжують розряджати наш смартфон. Найчастіше це роблять месенджери, ігри і новинні програми.

Рішення проблеми: Для того щоб уникнути швидкої розрядки смартфона в цьому випадку, нам потрібно звернутися до його налаштувань і обмежити фонову активність тих додатків, якими ми користуємося не так часто. Якщо ми встановлюємо новий додаток і розуміємо, що він може працювати у фоновому режимі, то можна відразу ж після його установки обмежити програму.

bed-bedroom-cellphone-1125048 (1)

Знос батареї смартфона. У нашому світі немає нічого вічного, в тому числі і акумуляторів. Життєздатність сучасного акумулятора досить невизначене поняття і виміряти її дуже складно. Але рано чи пізно ресурс автономності смартфона добігає кінця, і ми бачимо це в стрімко зменшуваному проміжку часу між заряджаннями. Заряджатися потрібно частіше, а витривалість смартфона до високих навантажень стає менше.

Рішення проблеми. В цьому випадку необхідно вдаватися до радикальних заходів. Рішенням стає або заміна акумулятора на новий, або і зовсім покупка нового смартфона, що, насправді, краще. Якщо батарея смартфона застаріла, це означає, що ви користуєтеся ним не перший і навіть не другий рік, тому було б непогано задуматися про покупку новішого і сучасного смартфона.

Почему батарея смартфона быстро разряжается - wi-fi На смартфоне

Включені модулі смартфона. Опустивши «шторку» смартфона, можна побачити всілякі модулі, які можуть бути активними чи ні. Насправді, крім додаткових можливостей і зручностей для нас вони створюють ще й додаткове навантаження. Невиправдано включений Bluetooth або GPS здатні створити умови для дуже швидкої розрядки нашого смартфона. Крім цього навантаження може створювати і модуль Wi-Fi.

Рішення проблеми. У тому випадку, якщо ви помічаєте швидку розрядку смартфона, не зайвим виявиться перевірити чи включені ці модулі чи ні. Якщо, наприклад, включений Bluetooth, але при цьому ви не використовуєте цю функцію, то, не зайвим буде відключити Bluetooth. Це ж стосується і інших модулів, які доступні в функціоналі нашого смартфона.

Що таке калібрування батареї смартфона?

Ставити на зарядку свій смартфон ми можемо в найрізноманітніших умовах, він може бути розряджений на рівень до 20%, а може перебувати в критичному стані і ось-ось вимкнеться. Фахівці не рекомендують розряджати свій смартфон до рівня нижче 20%, і як тільки рівень зарядки наближається до критичної позначки, краще поставити пристрій на підзарядку. Крім цього, не бажано дуже довго залишати девайс на зарядці від мережі, це теж може негативно впливати на роботу смартфона.

Почему батарея смартфона быстро разряжается - заряжаем смартфон

Якщо режим акумулятора смартфона відбувається не правильно, то в подальшому це може вплинути на, так званий, ефект пам’яті батареї. Якщо це все-таки відбулося, то необхідно зробити калібрування. Зробити це зможе кожен.

КРОК №1. З’ясовуємо ємність акумулятора смартфона, якщо ми ще цього не знаємо. Він зазначений в характеристиках смартфона на коробці або цю інформацію можна дізнатися в мережі Інтернет.

КРОК №2. Встановлюємо спеціальну програму для відстеження рівня заряду батареї за мАг. Зробити це можна в Google Play абсолютно безкоштовно.

КРОК №3. За допомогою цієї програми потрібно відстежувати рівень заряду смартфона, як тільки він досягне 100%, відключаємо пристрій.

КРОК №4. Після перших трьох кроків, перезавантажуємо смартфон. Завдяки цій процедурі, акумулятор смартфона повинен запам’ятати свою межу і надалі продовжувати заряджатися до максимуму, а не зупинятися на помилкових показниках.

Таке калібрування батареї свого смартфона рекомендується проводити регулярно, як тільки ви починаєте помічати дуже швидку розрядку пристрою.

Як правильно заряджати свій смартфон?

Для того щоб зберегти рівень автономності свого смартфона, важливо правильно його заряджати. Зазвичай ми проводимо підзарядку мінімум один раз на день, що досить часто. Це означає, що необхідно вивчити основні правила правильної зарядки смартфона і перетворити цей захід на щоденну звичку. В першу чергу, це в наших інтересах.

Почему батарея смартфона быстро разряжается - смартфон заряжается

ПРАВИЛО №1. При низькому заряді батареї смартфона, нижче 15-20%, необхідно підключати пристрій до мережі. Інакше є ймовірність того, що батарея втратить свою працездатність, і нам потрібно буде або проводити її калібрування, або повну заміну смартфона.

Корисна порада: Як правильно заряджати ваш смартфон? – Повсякденні і екстремальні способи

ПРАВИЛО №2. Найпоширеніша помилка, залишати свій смартфон на зарядку на всю ніч. Рекомендується, відразу ж після досягнення 100% -зарядки смартфона, відключити його від мережі. В такому випадку, це забезпечить найбільш тривалу життєдіяльність батареї.

ПРАВИЛО №3. Наступне правило для правильної зарядки смартфона випливає з попереднього. Щоб не залишати заряджатися гаджет на всю ніч, що не дуже благотворно впливає на нього, краще заряджати пристрій кілька разів на день до неповного заряду, наприклад, до рівня 70-90%.

ПРАВИЛО №4. Незважаючи на те, що вкрай небажано допускати розрядку смартфона нижче 15-20%, періодично раз на місяць, бажано розряджати свій девайс до повного 0%. Після цього потрібно зарядити смартфон до максимуму і знову відключити від мережі.

Дотримання цих простих правил правильної зарядки нашого смартфона дозволить продовжити термін служби акумулятора і позбавить нас від необхідності часто проводити його калібрування.

Що в підсумку?

Як бачимо, розрядка смартфона і низька його автономність наслідок безлічі причин, які ми можемо легко вирішити, варто тільки розібратися в причинах їх виникнення. Як тільки ми розуміємо, що наш девайс не просто швидко розряджається, а це відбувається регулярно, слід вживати заходів. У тому випадку, якщо ми забарилися з профілактичними заходами для свого смартфона, то потрібно буде проводити калібрування роботи батареї. Етапи цього калібрування ми привели вам детально, не варто боятися цих заходів.

Оптимальна робота смартфона залежить не тільки від кількості ядер його процесора, пам’яті і розмірів дисплея, але і від його автономності. Неможливість смартфона працювати більш-менш тривалий термін без підзарядки в значній мірі нівелює його інші переваги. Основним інструментом, який доступний будь-якому користувачеві сучасного смартфона, є алгоритм його правильної підзарядки. Якщо ми будемо проводити цей захід правильно, то з проблемами недостатньої автономності ми зіткнемося не скоро.

Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, заглядайте сюди частіше, і вас чекає багато корисних статей і просто цікавих публікацій від Блогу Comfy! Тут не нудно! 🙂

80633 0 cookie-check Чому батарея смартфона швидко розряджається?

Читайте також:

Топ-5 портативної акустики. Беремо з собою на літній відпочинок і не тільки
Топ-5 портативної акустики. Беремо з собою на літній відпочинок і не тільки
03 Червня, 2019, 05:36 1130 7
Портативна акустика виявилася здатна зробити справжнісіньку музичну революцію в нашому світі! Вдумайтеся, адже вже зараз, навіть якщо вам не хочеться слухати або не подобається той...
Смотреть результаты
Закладає вуха: причини
Закладає вуха: причини
Іноді людина відчуває дискомфорт і зниження гостроти слуху. На жаль, нам не завжди відомо від чого закладає вуха. Звичайно буває і так, що можна обійтися...
Смотреть результаты
Як поставити таймер на вимикання комп’ютера: Windows 10
Як поставити таймер на вимикання комп'ютера: Windows 10
Ситуації, коли корисно запланувати автовідключення ПК, трапляються частіше, ніж може здатися. Звичайно, вручну завершити сеанс – проста хвилинна справа. Але сучасному користувачеві необхідні гнучкість і...
Смотреть результаты