search
Підписатися

logo

Хобі, які роблять нас розумнішими і продуктивніше

03 Березня, 2017, 09:50 8

У потоці рутинних справ складно залишатися енергійними і життєрадісними. З щоденними стресами допоможе впоратися правильно підібране хобі. Завжди цікаво спілкуватися з людьми, у яких є незвичайні захоплення. Одні здорово роблять орігамі, інші займаються віндсерфінгом, а треті люблять косплеїти. А ще грамотно підібране дозвілля може зробити нас розумнішими, продуктивнішими й успішнішими. Досить виправдань і життя за маршрутом «дім-робота-дім». Давайте виберемо найправильніше і корисне хобі!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Що таке хобі і як його вибрати
 2. Хобі, які роблять нас успішнішими
 3. Захоплення, що підвищують продуктивність
 4. Заняття, розвиваючі мислення
 5. ТОП-5 найдивніших хобі
 6. Завершення

Що таке хобі і як його вибрати

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----vindserfing.

Хобі – це захоплення, яким ми з радістю займаємося у вільний час. Воно не повинно бути добровільно-примусовим обов’язком. Правильніше буде сказати, що це щось для душі. Люди, що приділяють увагу своєму дозвіллю, рідше впадають в депресію і виявляють більше інтересу до життя. При виборі хобі варто керуватися наступними принципами:

 • Захоплення має приносити справжню насолоду. Якісь заняття можуть виглядати круто, але не особливо Вам подобатися. Не думайте, що пройде рік-другий і Ви неодмінно полюбите катання на сноуборді або альпінізм. Вам зовсім не обов’язково припаде до душі те, що люблять інші. Змиріться з власними дивацтвами і особливостями. Якщо любите колекціонувати монети, Вам дорога в нумізмати і пересилювати себе, піднімаючись по горах, зовсім не варто.

fotograf

 • Не розпилюйтеся. Захоплення не повинно бути скороминущим. Якщо стоїть вибір між двома заняттями, спробуйте обидва і віддайте перевагу більш глибокому і захоплюючому (навіть якщо воно потребує додаткові витрати). Деякі люди дуже шкодують, що раніше не зайнялися професійною фотографією або не пішли на курси малювання манги. Їм завжди хотілося це робити, але було шкода грошей. Душевна рівновага коштує набагато дорожче техніки або навчання.
 • Дозвілля не повинне завдавати шкоди психіці або фізичному здоров’ю. Будьте обережні і не переборщіть з екстримом.

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----talant.

 • Вибирайте хобі усвідомлено. Проаналізуйте свої здібності, темперамент і характер, щоб підібрати найбільш відповідне заняття. Здорово, якщо вийде розвинути талант або посилити якісь якості особистості.
 • Подумайте про майбутнє. Чи буде Вам цікаво вбранне хобі через рік? Чи хочете Ви займатися ним професійно або аматорського рівня більш ніж достатньо? Позадавайте собі питання, щоб зрозуміти ступінь власної зацікавленості.

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----nachat-s-malogo.

 •     Не критикуйте себе. Применшення власних здібностей і самокритика – це величезні помилки. Щоб домогтися високої мети, потрібно почати з малого і докласти зусиль. Відомі художники теж колись машинки з кривими колесами малювали і не знали, що таке перспектива. Можете порадитися з друзями і близькими, дізнатися їхню думку про те, на що Ви здатні.
 • Коли визначитеся з заняттям, купіть для нього все необхідне. При виборі прагніть до якості, адже ці речі повинні по-справжньому радувати. Побільше спілкуйтеся з однодумцями, проявляйте цікавість і постійно розвивайтеся. Так, Ви можете поділитися своїми досягненнями і побачити, чого досягли інші люди. Може, це Вас надихне на нові звершення. Пам’ятайте, що розпочате можна кинути на півдорозі. Якщо хобі набридло або не сподобалося, направте енергію в інше русло і ні про що не шкодуйте. Все, що не робиться – приносить досвід.

Хобі, які роблять нас успішніше

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----beg.

Хобі не тільки роблять життя щасливішим і яскравіше, але і допомагають нам стати успішними. Деякі захоплення розвивають вміння та навички, які виявляються дуже корисними в роботі. Ось невеликий список таких занять:

 • Біг. Спорт, взагалі, повинен бути обов’язковою складовою життя. Біг допомагає нам позбутися накопиченої негативної енергії, вчить цілеспрямованості, вмінню концентруватися і блокувати проблеми. Це дуже доступне заняття, для якого навіть необов’язково записуватися в тренажерний зал. Пробіжки на свіжому повітрі принесуть ще більше користі.

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----tantsyi.

 • Танці. Найбільш значущим елементом цього захоплення є робота в команді. Будь-який танцювальний стиль (особливо балет) прищеплює дисципліну, почуття відповідальності і командний дух. Потрібно буде дотримуватися графіка тренувань і намагатися, щоб не підвести партнерів. До речі, хореографія розвиває координацію і пам’ять.
 • Кулінарія. У процесі приготування смачних страв ми стаємо зосередженими і вчимося планувати свої дії. Кулінарія дає нам можливість експериментувати і бути сміливими, поєднуючи нові інгредієнти і смаки.

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----yoga.

 • Йога. Вона дозволяє повністю сконцентруватися на собі і досягти гармонії, щоб протистояти викликам життя.
 • Садівництво. Ця активність розвиває терпіння, увагу до деталей і вміння керувати одночасно декількома проектами. А ще вирощування рослин розслабляє і дозволяє перебувати в єднанні з природою.

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----poker.

 • Покер. Тут задіяні стратегічне мислення, логіка, уміння ставити цілі і блискавично приймати рішення.

На думку автора, одним з найкорисніших хобі є валяння на дивані. Займатися цією справою потрібно в помірній кількості. М’який чотириногий друг допомагає нам відновити сили, подумати про щось нове і розвинути креативність. Але не успіхом єдиним! Хобі можуть принести більше користі, ніж ми могли собі уявити. Всі секрети розкриємо далі.

Захоплення, що підвищують продуктивність

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----igra-na-instrumente.

Іноді ось прям дуже шкода, що не існує заклинання «продуктивність максима». Ну нічого, ми дізналися, які захоплення зроблять Вас мрією будь-якого роботодавця.

 • Музика. Гра на віолончелі, скрипці або іншому інструменті з красивою назвою позитивно вплине на розумові здібності і навіть збільшить рівень IQ! А ще таке хобі поліпшить зорово-моторну координацію. Зможете швидко орієнтуватися у великих масивах інформації.
 • Ігри. Не всі, звичайно, а тільки їх певні жанри. Вибирайте стратегії і квести. Вони навчать послідовно мислити і розширять кругозір. Ви почнете набагато швидше вирішувати робочі проблеми, роблячи це нетривіальними способами.

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----shahmatyi.

 • Шахи і кросворди. Обдумуючи хід або згадуючи слово, Ви змушуєте мозок працювати на повну потужність. Зверніть увагу, літні люди, що захоплюються таким дозвіллям, мислять набагато швидше і ясніше, ніж їх ровесники, які проводять час біля телевізора.
 • Ведення щоденника. Записуючи думки і емоції, ми позбавляємося від психологічного вантажу, що благотворно впливає на самопочуття. Також щоденник допомагає навчитися краще складати пропозиції і створювати логічний, послідовний текст. Фіксуючи події і цілі, ми вчимося аналізувати і планувати, що позитивно позначається на продуктивності.

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----chtenie.

 • Читання. Це нехитре заняття розвиває фантазію, робить нас зосередженими і допомагає заснути. У підсумку на роботі ми стаємо більш креативними і краще вникаємо в поставлені завдання. Ми вже присвячували статтю даному захопленню.

Проводьте вільний час з користю і задоволенням. Радійте маленьким перемогам в шахових партіях, створюйте музику, грайте – робіть те, що Вам подобається!

Заняття, розвиваючі мислення

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----ver-v-sebya.

Поле цієї статті хобі стане не просто способом розслабитися після пекельного робочого дня, а реальною можливістю прокачати свої розумові здібності. Отже, ось 5 занять, які підвищать Вашу пізнавальну функцію до максимуму:

 • Вивчення іноземних мов. Здорово, якщо Ви з дитинства захоплюєтеся іноземними мовами, але немає нічого жахливого в тому, щоб почати вчити їх пізніше. Таке хобі відмінно тренує мозок.

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----zagadki-i-kvestyi.

 • Рішення загадок і участь в квестах. Ці захоплення запобігають розвитку когнітивних порушень і стимулюють розум. Люди, які люблять ребуси, зберігають ясність і активність мислення до глибокої старості. Також Ви навчитеся зіставляти факти, шукати алогізм і розглядати ситуацію/проблему з різних точок зору.
 • Колекціонування. Можна збирати монети, марки, купюри, фігурки кішок і, взагалі, що захочете. Це допоможе пізнати світ, розвинути цікавість і хитрість, яка допомагає оволодіти новими експонатами. А в майбутньому Ваша колекція стане неймовірно цінної!

puteshestviya

 • Подорожі. Там, де закінчуються межі зони комфорту, починається справжнє життя. Кожна поїздка – це пригода, що змушує мозок ефективно працювати. Враження змінюють нас, надихають на творчі подвиги і дарують ідеї. А ще в інших країнах ми зустрічаємо цікавих людей і постійно розширюємо свій кругозір.
 • Пазли. Головоломки по типу пазлів роблять нас уважними, посидющими, акуратними і терплячими. Вони розвивають логічне мислення, уяву і розуміння просторових характеристик.

Постійно шукайте щось нове і не зупиняйтесь на досягнутому. Так наш мозок створює нейронні з’єднання, що поліпшують якість і швидкість його роботи. Але не забувайте про відпочинок і спокій. У цьому допоможе медитація.

ТОП-5 найдивніших хобі

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----rezba-po-tyikve.

Ці заняття припадуть до душі любителям приколів. Деякі з них викликали у автора здивоване «хм».

 • Різьба по гарбузу. Рей Віллефен живе в США і працює шкільним учителем. Ще в дитинстві Рей проявив талант до різьби по дереву і всьому, що потрапляло під руку. Зараз вільний час він витрачає на створення справжніх гарбузових шедеврів. Одного разу його запросили вирізати гарбуз до Хелловіну в Білий дім.

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----skulpturyi-na-grifele.

 • Скульптури на кінчику олівця. Американський тесля Далтон Гетті вже 25 років вирізає маленькі скульптури на карандашном грифелі. В роботі Далтон використовує лише ніж, швейну голку, збільшувальне скло і лезо. На створення одного шедевра йде приблизно місяць.

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----shar-iz-kraski.

 • Куля з фарби. Декоратор Майкл Кармайкл одного разу вирішив зробити життя яскравішим і пофарбувати бейсбольний м’яч. Ось уже 40 років він не може зупинитися і постійно завдає на нього все нові шари фарби. На отриману в результаті величезну кулю приїжджають подивитися люди з усього світу. Цікаво, що кожен новий нанесений колір відрізняється від попередніх.

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----tyuning-sobak.

 • Незвичайні зачіски собак. Багато людей дуже своєрідно «тюнингуют» улюблених вихованців. Виходять гламурні вовняні твори мистецтва.

Hobbi-kotoryie-delayut-nas-umnee-i-produktivnee.-----skulpturyi-iz-shin.

 • Скульптури з покришок. Кореєць Йонг Хо Джі створює дивовижні арт-об’єкти з шин. Він з хірургічною точністю передає анатомічні особливості різних тварин і витрачає на одну скульптуру близько трьох місяців.

Можливо, хобі Вас не прославить, але вже точно врятує від емоційного вигорання, допоможе дізнатися себе, підвищить творчий потенціал і самооцінку.

Завершення

Кожна людина сама створює свій світ. У одних він виходить зовсім крихітним, а у інших безмежним і вражаючим. Нам дарована абсолютна свобода вибору, можливість розширювати рамки і з кожним днем ​​ставати мудрішими. Головне, зробити перший крок у напрямку до мети, відчути натхнення і йти далі, більше ніколи не повертаючись в стан сонної апатії. Серед безлічі цікавих занять неодмінно знайдеться те, яке Ви полюбите. А який Ваш світ?

73062 0 cookie-check Хобі, які роблять нас розумнішими і продуктивніше

Читайте також:

Різдвяна кутя!
Різдвяна кутя!
06 Січня, 2017, 04:24 1979 5
На підході Різдво – одне з найсвітліших і зворушливих свят на рік! Його відзначають всі народи, сповідують християнство. Немає напевно людини, серце якої залишилося б...
Смотреть результаты
Готуємо в мікрохвильовці. ТОП-5 швидких десертів в чашці + сюрприз
Готуємо в мікрохвильовці. ТОП-5 швидких десертів в чашці + сюрприз
Напевно ви чули про десерти в чашках – новому кулінарному тренді. Сьогодні все більше і більше людей його дотримуються, готуючи в мікрохвильовій печі. А все...
Смотреть результаты
Овочеве рагу для всієї родини
Овочеве рагу для всієї родини
Овочеве рагу – страва, до якої здобуваєш смак з віком. Запитайте будь-яку дитину, чи любить вона тушковані овочі. Жодної відповіді «так» ви не дочекаєтеся! Таке...
Смотреть результаты