search
Підписатися

logo

Готуємося до 1 вересня. Крос-фітнес для мозку: прості вправи, які допоможуть порозумнішати

30 Серпня, 2017, 01:09 12

Ніщо не вічне. Ось і фруктово-ягідне  літо-2017 добігає кінця. Здавалося, ми тільки недавно планували відпустку і гуглили секрети ідеальної засмаги , рятувалися від спеки кондиціонерами  і  вітамінними лимонадами , переходили на  легку їжу  і міркували, чим би смачненьким  себе порадувати, як уже – осінь. Напевно не менш цікава і, до речі, продуктивна. Напередодні Дня знань – 1 вересня – активно включаємось вроботу. Із задоволенням ділимося з вами простими вправами нейробіки, які допоможуть порозумнішати, так би мовити, «розворушити» мозок. Адже ще Олександр Поуп, англійський поет XVIII століття, говорив, що «силу розуму надають вправи, а не спокій».

кросс-фитнес для мозга

 

Рекомендуємо:

Хобі, які роблять нас розумніше і продуктивніше

Умный дом-умный homo sapiens

 

Що таке нейробіка і що вона вам дасть

Тренируем мозг-нейробика

Для того щоб бути в тонусі, ми часто п’ємо багато кави кави , користуємося нагадувалками в  смартфонах , але все одно якось забуваємо привітати колегу з днем ​​народження, то плутаємо важливі дати, то не можемо згадати потрібне слово під час свого виступу або презентації, частенько провалюючи їх. Ми рекомендуємо нейробіку – зарядку для мозку. Це своєрідний крос-фітнес для мозку, прості вправи якого сприяють зміцненню пам’яті і стимуляції роботи мозку. Ви станете продуктивні і активні, гострі на язик і цікаві в бесіді. Загалом, треба пробувати.

Нейробіка поєднує в собі різні вправи, які використовують комбінації п’яти почуттів, як то: зір, нюх, дотик, слух і смак.

Органы чувств-нейробика

Таким чином створюється «не звичайний» досвід і запускаються закономірні зв’язки – так звані «асоціації» (наприклад: запах і їжа, ім’я та обличчя) – між нервовими клітинами в різних частинах головного мозку. Ці «асоціації» є своєрідними будівельними блоками пам’яті. Вправи нейробіки, спрямовані головним чином на постійну зміну простих шаблонних дій, сприяють відновленню нейронів. Вони, так би мовити, підтримують мозок в тонусі, не даючи йому старіти, і є профілактикою  депресії,яка частенько загострюється в осінньо-зимовий період.

Сам термін придумали два американця – письменник Меннінг Рубін і нейробіолог Лоренс Кац. В основі гімнастики для розуму лежить простий факт: у людини, яка щодня повторює одні й ті ж рухи, падає концентрація уваги, слабшає пам’ять і знижуються розумові здібності. Щоб цього уникнути, мозок, як і тіло, потрібно тренувати. Ось і придумали для нього особливий фітнес, сенс якого в привнесенні новизни в звичний хід дій. Адже мозку для продуктивної роботи необхідні нові враження. І отримати їх можна дуже просто. Наприклад, достатньо виконувати звичні дії незвичайним способом: чистити зуби неробочою рукою або приймати душ із закритими очима.

Нейробика-кросс-фитнес для мозга

Нейробикой можно заниматься в любое время и в любой обстановке: дома и в дороге, на отдыхе и на работе, в обеденный перерыв и перед сном в кровати

Зручно те, що нейробікою можна займатися в будь-якій обстановці і в будь-який час: вдома і в дорозі, на відпочинку і на роботі, в обідню перерву і перед сном у ліжку, стоячи біля плити і приймаючи душ … Завжди є місце експериментам. Як то кажуть, було б бажання. А ми переходимо безпосередньо до вправ, які допоможуть вам стати трішки розумніше, кмітливіше і уважніше.

Включайте в роботу неробочу руку

Чистка зубов левой рукой-нейробика

Пробуйте чистити зуби лівою рукою (або правою, якщо ви лівша) або, як варіант, їсти нею суп, розмішувати цукор у чаї, застібати ґудзики, друкувати на клавіатурі, користуватися мишкою або ставити підпис.

Использование левой руки-нейробика

Можна навіть писати пальцями ніг! Китайський художник Huang Guofu таким чином – тримаючи кисть правої ногою або ротом – зміг створити приголомшливі картини.

Huang Guofu-картины

Це – перенесення активації моторної кори з лівої на праву півкулі головного мозку – благотворно впливає на творчі здібності.

На час блокуйте одне або кілька почуттів

Коли приймаєте душ, закривайте очі. Використовуючи виключно дотик, довіряючи своїм відчуттям, налаштуйте воду, нащупайте мило і шампунь, вимийте і витріть рушником. Ваші руки помітять те, що неможливо побачити, і дадуть сигнал мозку про те, як діяти.

Душ с закрытыми глазами-нейробика

За аналогією можна їсти з зав’язаними очима (до речі, вчені з Університету Констанца в Німеччині, впевнені, що це не тільки загострює інші почуття, але і сприяє схудненню) або, наприклад, затикати вуха під час виконання звичайних справ.

Прием пищи с завязанными глазами-нейробика

Міняйте звичний розпорядок дня

Можна, наприклад, влаштувати «день навпаки»: замість сніданку – вечеря, замість зарядки – зустріч з друзями і танці і так далі. Інакше кажучи, розпорядок дня починається з кінця.

Утренняя пробежка-здоровый образ жизни

Якщо не хочете кардинальних змін, можете просто привнести елемент новизни в свій ранковий режим. Незвичайний сніданок , не такий як зазвичай, музика і пробіжка в незнайомому парку – нові завдання підвищують рівень активності головного мозку.

І маршрути

Ну і нехай це буде просто дорога додому або на роботу. Зміна системи координат відмінно розвиває просторову пам’ять. Крім того, ви станете краще орієнтуватися в місті і завжди зможете підказати дорогу тим, хто в ньому вперше.

Дорога на работу-фото

До речі, пересуватися можна не тільки на своїх двох, авто або громадському транспорті, але і на  сучасному персональному електротранспорті, наприклад, гіроскутері гіроборді  або  електровелосипеді .

У цьому ж ключі рекомендують частіше подорожувати і намагатися проводити кожну відпустку в нових місцях.

Пейзаж-отпуск

Перевертайте предмети догори ногами

Жизнь вверх ногами-фото

Буквально. Переверніть догори дригом картинку на робочому столі, картини на стінах, годинник і календар – та що завгодно. Права півкуля головного мозку включиться в роботу, намагаючись розпізнати колір, форму і ставлення незрозумілої йому картинки.

Позитивний досвід – візит в перевернутий будинок. Таких по світу багато. Автору тексту вдалося побувати в карпатському «перевертні», що біля самої дороги на шляху до гірськолижного курорту Буковель. Треба сказати, враження незабутні.

Дом «вверх ногами»-в Полянице

Періодично міняйтеся за столом місцями

Семья за столом-фото

Зазвичай в родині кожен за столом має своє місце. Якщо ви періодично будете його міняти, отримаєте новий досвід.

Вдихайте нові аромати

Чашка ароматного кофе-доброго утра

У багатьох запах кави асоціюється з бадьорістю і початком нового дня, ваніль – з затишком і теплими булочками, що тільки з  духовки . Як у вас?

Створіть нові асоціації, зв’язавши з будь-яким видом діяльності незвичні вам аромати. Ванну, наприклад, можна приймати з лавандовими  аромабомбочками  або капати прямо в воду ефірну олію, в платтяну шафу – укласти ароматні шоколадні або лимонні саше, а біля ліжка тримати подушечку з сухих польових трав.

Травки для травяной подушки-лаванда

Ароматні трави для такої екоподушки, що сприяють здоровому сну , можна виростити і на своєму підвіконні .

Травки для травяной подушки-фото

Також періодично міняйте парфуми. Не виключено, що досвід буде вдалим.

Сменить парфюм-нейробика

Вважається, що запахи прекрасно пробуджують емоційну пам’ять. Варто вдихнути знайомий аромат – відразу оживає цілий ланцюг асоціацій, з якими він пов’язаний. Причому доведено, що у людей різних культур той самий запах викликає різні асоціації.

І відкривайте вікна

У тому числі в авто. Якщо в спогадах беруть участь запахи, звуки і образи, вони будуть більш яскравими.

Собака-путешественница-открытое в авто окно

У подорожах звертайте увагу на нові запахи і звуки, спробуйте їх розпізнавати.

Пробуйте нові страви

Якщо дорогий гастрономічний тур не входить у ваші плани, експериментуйте на своїй кухні. Балуйте себе і свою сім’ю оригінальними поєднаннями . Ну і нехай у вас мало часу, нехай ви віддасте перевагу чомусь не дуже корисному і  на швидку руку , але це« щось »буде новим для ваших смакових рецепторів. А на вихідних можна розщедритися і на щось особливе на кшталт найніжніших  французьких макаронів . А щоб було ефективно з точки зору нейробіки, спробуйте насолодитися цими ласощами з закритими очима.

Макароны-новые вкусовые впечатления

І нові напрямки

Vitamin dlia creativa-photo

Чи то буде музика, кіно або живопис.

Vitamin dlia creativa-photo 2

Насолоджуючись плодами творчості інших людей, ви не тільки «розворушите» свій мозок, а й, можливо, надихнетесь на власні твори.

Vitamin dlia creativa-photo 3

Звичайно, далеко не факт, що напишете другу «Джоконду», але точно станете іншою людиною: трішки досконаліше, чи що. До речі, доведено, що малювання, будучи свого роду арт-терапією, що допомагає позбутися від стресу, покращує зв’язки між нейронами людського мозку. Наукові роботи про це були опубліковані ще в 2014 році в журналі PLOS ONE. На думку вчених, образотворче мистецтво допомагає зосереджуватися на предметі і швидше засвоювати нові знання. А згідно з іншим дослідженням, проведеним в Університеті Ватерлоо, воно ще й пам’ять покращує.

А ми тут ще порадимо просту вправу для розвитку креативності: уявіть, що до кінчика вашого носа прикріпили кисть для малювання; намалюйте нею в повітрі – улюбленим кольором – цифру 8. Дивно, але це відмінно освіжає мозок, як ранковий контрастний душ тіло.

Креативность-creativity

Спілкуйтеся і ще раз спілкуйтеся

Друзья-общение

Брак спілкування негативно позначається на пізнавальних здібностях. Так що збільшуйте кількість комунікацій протягом дня, особливо з людьми, які вам цікаві.

Нетривіально відповідайте на набридлі питання

Оригинальный ответ-на типичный вопрос

Навчіться цього. Замість стандартних «нормально» або «добре» на звичні «як справи?» згадайте жарт. Придумайте оригінальні відповіді-заготівлі, які допоможуть вам спробувати свої сили у розмові, запам’ятовуйте цікаві історії і факти – і люди до вас потягнуться.

Читайте і читайте по-різному

Умный ребенок-творчество и креативность

Коли читаємо самі і коли слухаємо, коли нам читають, ми використовуємо різні відділи головного мозку. Чергуйте ролі читача і слухача.

Рекомендуємо:

Читаємо про читання

Вчимося читати правильно: як читають успішні люди

А ще час від часу корисно читати слова навпаки. Це можна робити навіть в громадському транспорті, вивчаючи рекламні оголошення і вивіски магазинів.

Рекомендуємо ще ігри з буквами. Так, наприклад, можна складати нові слова з букв, що входять до складу певного слова, або вибрати три букви в будь-якому слові і скласти з них пропозицію. Ще варіант – представити будь-яке слово як абревіатуру, спробувати розшифрувати його.

Медитуйте і розслабляйтеся

Медитация-фото

І це порада від самого Стіва Джобса. «Якщо ви сядете і просто прослідкуйте за собою, то виявите, наскільки неспокійний ваш розум. А коли спробуєте його заспокоїти, ситуація тільки погіршиться. Якщо ж через якийсь час розум все ж заспокоїться, вам відкриються найтонші речі. Загостриться інтуїція, проясниться бачення, ви зможете відчути себе в теперішньому моменті часу – тут і зараз. Ваші думки сповільняться, свідомість розшириться, і ви побачите набагато більше, ніж раніше », – так він описав ефект від медитації, позитивний вплив якої вже доведено нейронаукою.

Стив Джобс-фото

І сьогодні такі гіганти, як Google, Ford, General Mills і інші, практикують для свого персоналу медитацію.

Рекомендуємо:

Так і сказав! П’ять пророцтв Стіва Джобса, які збулися 

Зарядка для ума-фото

А як ви тренуєте мозок? Розкажіть нам всім в коментарях. Це дуже цікаво! А якщо ви знаєте когось, кому ця стаття може бути корисна, надішліть йому посилання на дану сторінку.

 

39737 0 cookie-check Готуємося до 1 вересня. Крос-фітнес для мозку: прості вправи, які допоможуть порозумнішати

Читайте також:

Огляд популярних моделей вакуумних навушників
Огляд популярних моделей вакуумних навушників
28 Серпня, 2017, 05:20 1211 7
Велика кількість сучасних гаджетів, що дозволяють здійснювати дзвінки та відеоконференції, грати в ігри та дивитися фільми, стежити за популярними відеороликами або навіть просто слухати музику...
Смотреть результаты
Ігрова миша: історія, особливості та критерії вибору
Ігрова миша: історія, особливості та критерії вибору
Кіберспорт завоював небачену популярність. Професійні геймери виграють шестизначні суми і обзаводяться власною армією фанатів. Крім виняткової реакції і вміння швидко знаходити вихід з будь-якої ситуації,...
Смотреть результаты
Топ-5 телевізорів літа 2017 – Блог Comfy!
Топ-5 телевізорів літа 2017 - Блог Comfy!
Телевізор практично в кожному будинку є тим пристроєм, завдяки якому, хоч іноді, збирається вся родина разом. Сучасний телевізор перестав бути просто телевізором. Вони стали розумними...
Смотреть результаты