search
Підписатися

logo

Що важливо врахувати при виборі бойлера

15 Серпня, 2017, 03:36 9

Спочатку може здатися, що вибрати водонагрівач не так складно, але торкнувшись цього питання більш детально, розуміємо, що нюансів безліч.

До вибору будь-якої техніки необхідно підходити вкрай виважено і відповідально. Вся справа в тому, що при виборі нової техніки  треба враховувати абсолютно всі необхідні і важливі для нас нюанси, тоді ми обов’язково отримаємо в підсумку саме такий пристрій, який здатний буде задовольнити всі наші потреби в ньому. Часом може здатися, що є вкрай проста техніка, на якій довго морочитися і не варто. Іншими словами прийшов в магазин і відразу ж купив вподобану. Однак навіть такі, здавалося б, прості пристрої вимагають уважного підходу.

Что важно учесть при выборе бойлера - водонагреватель аристон

Однією з таких технік, яка здається спочатку простою є водонагрівач. Проте, навіть він має масу нюансів, які дуже важливо враховувати в момент покупки. Якщо ж в результаті вам вдасться зробити правильний вибір, то ваш новий водонагрівач не просто буде гріти воду, а робити це правильно і в потрібних обсягах. Таким чином, ми забезпечимо свій комфорт і зручність у власній оселі. Зважаючи на наш досвід, знання та кваліфікацію, нам вдалося виділити дев’ять найбільш важливих моментів, які на нашу думку необхідно враховувати при виборі бойлера. Сьогодні ми детально розповімо вам про них і постараємося пояснити, чому саме ці моменти так важливі.

Тип водонагрівача

Что важно учесть при выборе бойлера - проточный водонагреватель

Більшість з нас звикли до того, що водонагрівач просто висить на стіні і поступово підігріває певні обсяги води. Так робить найбільш поширений тип водонагрівача, званий накопичувальним. Це найбільш популярний тип водонагрівачів, який має  відносно невелику потужність, але при цьому займає певний простір в нашій вбиральні. Однак є ще один тип водонагрівачів, який, безумовно, заслуговує нашої з вами уваги. Це проточний тип. З огляду на свою назву, нескладно зрозуміти, що такі водонагрівачі не накопичують воду, а нагрівають її безпосередньо в момент її надходження в бойлер. Завдяки цьому вода не ризикує «застоятися» в баку і придбати неприємні запахи, але варто враховувати, що проточні водонагрівачі мають високу потужність, яка іноді може досягати десятків кіловат. Таким чином, вибираючи тип водонагрівача перед покупкою, варто враховувати, чи витримає ваша проводка високу напругу проточного водонагрівача або чи зможете ви виділити місце для монтажу накопичувального бойлера.

Обсяг бака водонагрівача

водонагреватель в ванной комнате

У тому випадку, якщо ми все-таки вирішили купувати накопичувальний водонагрівач, то дуже важливим моментом під час його вибору стає те, який саме обсяг нам необхідний. Найчастіше обсяг побутових водонагрівачів коливається від 10 літрів до 200. Для того щоб визначити оптимальний обсяг необхідно враховувати те, для яких цілей ми будемо встановлювати водонагрівач. Якщо ми плануємо встановити бойлер на кухню для того, щоб використовувати його для миття посуду, то великий обсяг нам не буде потрібний, достатньо буде водонагрівача на 10-15 літрів. Якщо ж ми вибираємо водонагрівач для ванної кімнати, тоді буде потрібний водонагрівач трохи більшого обсягу, наприклад на 50-80 літрів, залежно від кількості людей  ​​в родині. У тому випадку, якщо новий бойлер буде обслуговувати і ванну кімнату і кухню, то краще подбати про те, щоб водонагрівач мав обсяг 80-100 літрів. Як правило, таких обсягів для середньостатистичної сім’ї вистачає. При виборі обсягу водонагрівача не менш важливо враховувати і кількість осіб, які будуть регулярно використовувати водонагрівач.

Потужність водонагрівача

Водонагреватели-в интерьере фото 3

Досить важливим моментом при виборі бойлера є його потужність. Однією з причин, чому цей момент настільки важливий, є проводка в наших квартирах. Далеко не завжди вона розрахована на високе навантаження, але ж навіть накопичувальний водонагрівач в середньому буде споживати 1,5 кВт. Якщо ж ми розглядаємо проточний водонагрівач, то його потужність в рази більша. Так, якщо ми плануємо використовувати проточний водонагрівач для душа, то його потужність повинна бути не менше 7,5 кВт. І тільки в тому випадку, якщо подібна потужність допустима в вашому домі, можливо розглядати варіант з установкою проточного водонагрівача. Однак навіть якщо ми вирішили придбати накопичувальний водонагрівач, варто розуміти, що більшість таких бойлерів розраховані на споживану потужність 1,5 кВт. Тим не менш, не рідко зустрічаються водонагрівачі, чия потужність досягає 2 кВт, а окремі моделі можуть досягати 2,5 кВт. Це, як правило, ті моделі, які оснащені відразу двома ТЕНами.

Тип нагрівального елементу

Что важно учесть при выборе бойлера - закрытый нагревательный элемент

Часом, коли на вітрині супермаркету побутової техніки ми бачимо візуально однакові водонагрівачі, але з різницею в ціні як мінімум півтора рази, спочатку нам здається, що в якийсь із цінників закралася помилка. Але розібравшись дещо детальніше, розуміємо, що все правильно і логічно. Вся справа в тому, що накопичувальні водонагрівачі мають спеціальний нагрівальний елемент, який власне і нагріває для нас воду. Цей самий нагрівальний елемент може бути відкритим або закритим (ще їх називають «мокрі» або «сухі»). І ось в залежності від того, яким типом ТЕНа оснащений бойлер, багато в чому буде залежати і вартість пристрою в цілому. Безумовно, «сухий» нагрівальний елемент краще, адже він не контактує з водою, а відповідно не піддається впливу накипу і всіляких окислень, які з часом руйнують його. Однак потужність закритих ТЕНів, найчастіше становить мінімум 2 кВт, а вартість водонагрівача в цілому буде приблизно в півтора рази вище.

Наявність управління водонагрівачем

Что важно учесть при выборе бойлера - механическое управление

Всі ми звикли до того, що можемо в будь-який момент змінити температуру води, до якої наш водонагрівач буде нагрівати воду. Проте, нерідко трапляється так, що купивши новенький бойлер, ми з досадою виявляємо, що включити, наприклад, економ режим на нашому бойлері нам не вдасться, адже він не оснащений панеллю керування. Як правило такі водонагрівачі постійно нагрівають воду до максимуму 65-70 ° С і просто підтримують її температуру. Звичайно ж, встановити меншу температуру ми зможемо, але для цього нам необхідно буде знімати нижню панель. Часто це робити вкрай незручно, тому якщо ви звикли періодично коригувати температуру нагрівання води, не забудьте уточнити про наявність панелі управління водонагрівачем.

Тип управління

Якщо ж ми чітко для себе вирішили, що управління температурою нагріву води для нас необхідно, то варто вибрати тип панелі управління. Це може бути механічний поворотник, який найчастіше розташований на нижній панелі корпусу водонагрівача. Повертаючи його в одну сторону, ми збільшуємо температуру нагрівання, а повертаючи в іншу – навпаки зменшуємо або можемо навіть його вимкнути зовсім. Так само, панель управління може бути виконана у вигляді електронного дисплея. За допомогою такої панелі ми зможемо більш точно задавати температуру або навіть натисканням однієї кнопки включати або вимикати різноманітні режими роботи водонагрівача. Звичайно ж, водонагрівачі з електронним керуванням більш зручні та комфортні  у використанні, але вони коштують трохи дорожче. Як би там не було, але найбільш популярними і поширеними залишаються бойлери з механічним управлінням.

Тип установки водонагрівача

Что важно учесть при выборе бойлера - горизонтальная установка

Ще одним важливим моментом під час вибору нового водонагрівача є те, як цей самий водонагрівач буде монтуватися. Найчастіше водонагрівач встановлюється вертикально, але можлива так само установка водонагрівача горизонтально, під раковину або над раковиною. Це не означає, що купивши будь-який бойлер ми зможемо встановлювати його так як ми захочемо, адже кожна модель водонагрівача призначена на той чи інший тип установки. Так якщо водонагрівач призначений для установки під раковину, ми не зможемо встановити його над раковиною і навпаки. У тому випадку якщо ви вибираєте водонагрівач, але не впевнені як він буде встановлений горизонтально або вертикально, то краще вибрати той бойлер, монтаж якого передбачає обидва способи.

Форма бака

Что важно учесть при выборе бойлера - водонагреватель слим

Як ми вже з’ясували, накопичувальний водонагрівач вимагає для свого монтажу певного простору. Часом нам не вдається виділити достатньо місця для монтажу стандартного водонагрівача і нам доводиться братися за пошуки бойлерів нестандартної форми. Так ми можемо вибрати для себе водонагрівач форми slim, які мають обсяги 50, 80, 100 або навіть більше літрів, але при цьому їх корпус дуже тонкий (часом навіть менше 40 см), але при цьому досить довгий. Так само ми можемо знайти водонагрівачі круглої форми. Найчастіше це невеликі бойлери, які призначені для установки під або над раковиною. Якщо місця для установки водонагрівача досить, але небажано щоб він далеко виступав від стіни, то найкращим варіантом для нас стане плоский прямокутний бойлер. Він займає більшу  площу на стіні, ніж стандартний циліндричний, але не виступає далеко від стіни, на якій його встановлено.

Внутрішнє покриття бака

Что важно учесть при выборе бойлера - внутреннее покрытие бака

Кожен виробник водонагрівачів крім основної гарантії на свій виріб, яка, як правило, коливається в межах одного-двох років, надає окрему гарантію на бак. Така гарантія має істотно більший період і може досягати навіть 10 років. Багато в чому це говорить про його якість, але сліпо довіряти великому терміну гарантії на бак не слід, а краще вибрати найбільш підходяще його покриття. Найчастіше водонагрівачі мають баки з емальованим покриттям, але деякі виробники пропонують нам баки з більш міцним і довговічним покриттям, таким як, наприклад склокерамічне покриття, сталь з напиленням срібла або титану тощо.

Підіб’ємо підсумок

Что важно учесть при выборе бойлера - прямоугольный водонагреватель

Ми розглянули найбільш важливі нюанси, з якими ви можете зіткнутися під час вибору нового водонагрівача. Безумовно, вкрай важливо розглянути кожен з них і детально проаналізувати весь той асортимент бойлерів, між якими ви проводите свій вибір. І якщо кожен із запропонованих нами дев’яти пунктів буде проаналізовано і розглянуто, то, без сумніву, ви зробите правильний вибір і будете цілком задоволені вашим новим водонагрівачем. Якщо ж, на вашу думку, ми не врахували якісь з нюансів, які варто було б розглянути або важливість яких ми недооцінили, ми будемо дуже раді ознайомитися з вашою думкою в коментарях до цього матеріалу.

39086 0 cookie-check Що важливо врахувати при виборі бойлера

Читайте також:

Гаджети в руках школяра
Гаджети в руках школяра
10 Серпня, 2017, 03:41 977 6
Світ з кожним днем стає сучаснішим. Ще нещодавно діти в школах користувалися лише підручниками, ручками і зошитами, а сьогодні всі ці предмети легко можна замінити...
Смотреть результаты
Огляд Huawei Nova 2
Огляд Huawei Nova 2
У новому смартфоні Huawei Nova 2 не так багато спільного з попередньою версією даного гаджета, тому буде вкрай цікаво дізнатися про нього більше. Huawei Nova...
Смотреть результаты
Розбираємося в посуді: частина 1 – каструлі
Розбираємося в посуді: частина 1 – каструлі
  Який посуд вибрати? Практично жодна жінка в світі не може пройти повз дзеркало, щоб не подивитися в нього, як вона виглядає, і повз вітрини,...
Смотреть результаты