search
Підписатися

logo

Як підбирати кондиціонер відповідно до площі приміщення

01 Серпня, 2017, 09:16 9

Майже всі з нас вже підготувалися до літнього сезону та обзавелися кондиціонером, здатним охолодити нашу квартиру або будинок. Хтось пройшов через процес вибору самостійно, вивчивши безліч відгуків і сайтів, а хтось поклався на раду консультанта в магазині. Ми впевнені, що кондиціонери це затребуваний продукт і навіть якщо він вже встановлений в одній кімнаті, то найчастіше він може знадобитися і в інший. Або, можливо, настав час змінити ваш старенький агрегат на сучасну модель?

Як би там не було, ми пропонуємо вам розібратися в правильності підбору потужності кондиціонера, яке нам пропонують і поверхнево описують на безлічі сайтів або в магазинах. Від цього залежить якість охолодження нашого приміщення, довговічність роботи кондиціонера, а головне наше здоров’я.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

  1. Вибір системи кондиціонування
  2. Які фактори потрібно врахувати при виборі
  3. Основна формула розрахунку потужності кондиціонера
  4. Додаткові рекомендації

Вибір системи кондиціонування

Вибір типу кондиціонера

В даному випадку, вибір типу кондиціонера залежить більше від потреб і бюджету, ніж від потужності кондиціонера. Звичайно, мова йде про більш-менш «стандартних» житлових приміщеннях, площею до ~ 100 кв.м.

 Віконний кондиціонер

Віконні кондиціонери зручні тим, що їх досить легко встановити, (якщо є бажання це може зробити кожен, хто володіє мінімальними навичками роботи «по господарству»). Плюс вони мають можливість надходження свіжого повітря з вулиці, що зручно.

Пересувний блок кондиціонування

Для деяких цілей використовують мобільний / пересувний блок кондиціонування, коли існує необхідність незначно пересувати його. Цей спосіб хороший, хоч і тягне деякі незручності, у вигляді високого рівня шуму або займаного кондиціонером простору.

Спліт-системи

На наш погляд, для побутових цілей все ж найзручніше використовувати спліт-системи, які гармонійно вписуються в будь-яку обстановку і займають основну частину місця зовні будівлі. Так, цей тип кондиціонера самий трудомісткий в установці, але подальша зручність і компактність того варті. Додатковим плюсом буде придбання кондиціонерів інверторного типу – вони більш економічно витрачають електроенергію, часто менш гучні та краще справляються з частими перепадами температури в охолоджуваному приміщенні.

Які фактори потрібно врахувати при виборі

Вибір потужності кондиціонера

При виборі потужності кондиціонера нам необхідно передбачити кілька факторів, які впливають на необхідну потужність обладнання. Не варто лякатися, весь цей процес займає мало часу – достатньо лише сісти й уважно все прорахувати, щоб надалі точно розуміти яка потужність нам буде потрібно.

Які джерела тепла є в приміщенні

Для повноти картини нам важливо розуміти які джерела тепла є в приміщенні, яке ви збираєтеся охолоджувати. Тут важлива наявність суміжних кімнат, їх потрібно врахувати якщо двері у них завжди відкриті, кількість прямих сонячних променів, що потрапляють через вікна, побутові й освітлювальні прилади, які виділяють тепло (комп’ютер, ноутбук, холодильник, телевізор, лампи і т.д.) і, звичайно ж, кількість осіб, які перебувають постійно в кімнаті. Так-так – кожна людина виділяє тепло, а якщо це ще й людина, що активно займається якоюсь фізичною працею, то його тепловиділення зростають у 2-4 рази. Ви скажете, що це не важливо та у вас вдома не цех? Так, але погодьтеся, наша активність у кухні та, наприклад, у вітальні та залі – абсолютно різна. У кухні ми постійно в русі та самі по собі виділяємо більше тепла, а в вітальні вже розслабляємося. Або ж у спальні, де все тепло ми концентруємо під ковдрою, або в кабінеті, де змішана активність – то ми сидимо, але можемо ходити та щось робити. А якщо вас живе 2 або 3 людини, а плюс діти? Не лякайтеся, все це прорахувати дуже легко, і ми розповімо далі, як це зробити.

Враховуйте якщо у вас верхній поверх

Також завжди враховуйте якщо у вас верхній поверх, який охолоджується – під дахом, де частина тепла приходить від нього, особливо якщо там немає горища, додатково створює навантаження на кондиціонер. Важливим моментом є необхідність провітрювати приміщення. І хоч у всіх інструкціях до кондиціонерів написано, що використовувати його можна тільки з закритими вікнами, в реальності цього домогтися дуже складно та не завжди корисно. Як мінімум, це не корисно, оскільки ми знижуємо приплив кисню та концентруємо вуглекислий газ, та й запахи, особливо біля кухні, іноді не здатна усунути ніяка витяжка – тільки провітрювання приміщення допоможе уникнути затхлого повітря.

Основна формула розрахунку потужності кондиціонера

Розрахунок потужності кондиціонера

Потужність охолодження кондиціонера сильно відрізняється від його споживаної потужності (з розетки та вашої мережі) – тому не лякайтеся отриманої цифри, вона може бути у 2-4 рази більше споживаної потужності.

Потужність охолодження, що розраховується рівна:

  • Площа приміщення (м. кв.) * висота приміщення (м) * коефіцієнт затіненості приміщення

Для останнього коефіцієнта може бути застосовано усереднене значення в 30-40 Вт, де 30 приміщення з мінімальним проникненням сонячного світла, 35 – середнє потрапляння прямих променів, 40 – південна сторона, багато сонячного світла.

Давайте запишемо на прикладі, побачену формулу:

30 кв. м. * 3 м * 35 Вт = 3150 Вт (або 3,15 кВт)

а) Також враховуйте розмір вікон, за замовчуванням вважається що площа вікна не більше 2 м. кв., але якщо вікно не одне або його площа більше, то за кожен 1 м. кв. необхідно додати в підсумковій сумі 50-100 Вт, для кімнат з низьким проникненням сонячних променів, 100 -200 Вт, для середнього рівня освітленості сонцем і 200-300 Вт, у разі сильного сонячного світла у вікна.

б) Якщо влітку за вікном температура у вас піднімається до 35-40°, а ви любите, щоб у приміщенні була температура близько 20°, то сміливо додавайте до підсумкової цифри 20-30%, оскільки такий великий перепад температури буде великим навантаженням для кондиціонера та у нього повинен бути запас потужності.

в) якщо ваше приміщення знаходиться під дахом без горища, а особливо плоским і з темним покриттям (як у багатьох багатоповерхівках, на жаль), то додавайте до підсумкової цифри 10-20%.

г) як ми і писали раніше, необхідно враховувати можливість провітрювання приміщення, що буде створювати додаткові раптові навантаження на кондиціонер, але є необхідністю для нас. У цьому випадку необхідно додати 20-25% до підсумкової цифри.

У результаті ми отримуємо (при усереднених значеннях):

3150 (Вт) + 150 (Вт, вікна) + 25% (788 Вт) + 15% (473 Вт) + 20% (630 Вт) = 5191 Вт (або 5,191 кВт)

  • Сумарна кількість тепла від людей, що знаходяться в приміщенні. При офісній роботі, або будь-який інший спокійній сидячій роботі, це ~ 100 Вт на одну людину. При активному русі – це може бути, як кухня, так і жвава вітальня – ~ 200 Вт на людину. При установці кондиціонера в приміщенні, де відбувається не лише активна розумова, але і фізична робота, тепловиділення може становити ~ 400 Вт на людину.

Додамо по 200 Вт на двох осіб = 400 Вт (або 0,4 кВт).

  • Сумарна кількість потужності кожного побутового або освітлювального приладу. Припустимо, що у вас у вітальні знаходиться телевізор, холодильник і домашній кінотеатр. З урахуванням, що вони можуть працювати одночасно, вважаємо їх сумарну потужність. Беремо 30% з номінальної потужності, по паспорту.

Додаємо 200 Вт (комп’ютер) + 100 Вт (холодильник) + 150 Вт (домашній кінотеатр) = 450 Вт (або 0,45 кВт)

  • Необхідна потужність охолодження – це сума всіх перерахованих вище даних. 3150 + 400 + 450 = 4000 Вт. З урахуванням, що потужність техніки, призначеної для кондиціонування вимірюється в British thermal unit (BTU), то переводимо Ватт у BTU. 1 BTU = 0,293 Вт.

4000 / 0,293 = 13652 BTU. Рекомендуємо купувати кондиціонер з потужністю від -5% до + 15% від даної цифри (краще трохи більше, чим менше).

Додаткові рекомендації

Додаткові рекомендації

Ось, мабуть, всі основні параметри, які варто прорахувати для придбання відповідного вам кондиціонера. Погодьтеся, що витратити 30 хвилин часу, щоб потім багато років насолоджуватися правильним вибором стоїть. Більш того, правильно підібраний кондиціонер буде не тільки служити довше, він також буде видавати менше шуму, ви менше будете відчувати на собі його холодні потоки, а головне, будете менше схильні до застуд, пов’язаних з різкими перепадами температури та потоком повітря з нього.

Корисні рекомендації

На додаток хочемо порекомендувати вам кілька деталей, які можуть бути корисні при створенні комфортного мікроклімату у вас вдома. Використовуйте світлі штори або жалюзі, щоб сонячне світло могло відбиватися від них, а не затримуватися та нагріватися, як це трапляється з темною поверхнею. Подбайте про те, щоб ваша проводка витримувала струми, необхідні для роботи кондиціонера. Завжди беріть 30% у більшу сторону, від споживаного струму пристрою, щоб мати безпечний запас. І, звичайно ж, намагайтеся використовувати сучасні технологічні напрацювання, для максимальної зручності використання. Кондиціонери з інвертором, з режимом сну, з таймером включення й інші, зручні функціональні можливості. Вони допоможуть заздалегідь підготувати приміщення до вашого приходу або не створюватимуть пікових навантажень на мережу і сам кондиціонер, ніж зменшать рівень шуму та інтенсивність охолодження (захистять вас від неприємних потоків крижаного повітря).

Сподіваємося наша стаття допоможе вам у виборі кращого варіанту – вдалих покупок!

91393 0 cookie-check Як підбирати кондиціонер відповідно до площі приміщення

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Маловідомі факти о популярних месенджерах
Маловідомі факти о популярних месенджерах
31 Липня, 2017, 12:26 701 7
На сьогоднішній день мессенджерами користуються сотні мільйонів людей і з кожним днем ​​ця цифра збільшується. При цьому багато хто використовує лише частину можливостей таких програм,...
Смотреть результаты
Xiaomi Mi Max 2: огляд максимумів та мінімумів смартфона
Xiaomi Mi Max 2: огляд максимумів та мінімумів смартфона
Новинка від компанії Xiaomi в 2017 році під назвою Mi Max 2 справляє дуже гарне враження і стала гідним продовженням флагманської лінійки. Смартфони Xiaomi нам...
Смотреть результаты
Все, що потрібно знати про шкоду та  користь улюблених соків
Все, що потрібно знати про шкоду та  користь улюблених соків
  Всім нам з дитинства відомо, що соки дуже корисні. У них містяться мінерали, вітаміни та інші речовини, які беруть участь в обмінних процесах. Створюється...
Смотреть результаты