search
Підписатися

logo

Ігрова миша: історія, особливості та критерії вибору

28 Серпня, 2017, 05:07 8

Кіберспорт завоював небачену популярність. Професійні геймери виграють шестизначні суми і обзаводяться власною армією фанатів. Крім виняткової реакції і вміння швидко знаходити вихід з будь-якої ситуації, для перемоги потрібно запастися «правильним» технічним оснащенням. Кібеспортивні девайси мають приголомшливу ергономіку і відмінні характеристики. Не дарма ж відомі бренди витрачають на їх розробку мільйони доларів! Сьогодні розповімо про ключову деталь арсеналу завзятого геймера – ігрову мишу. Чим цей «гризун» відрізняється від «офісного» побратима, коли його придумали і як його вибрати? На ці та інші питання відповімо в нашій статті.

Історія комп’ютерної миші

Папка «Фото», Игровая мышь - история, особенности и критерии выбора – первая мышка.

Перша мишка разюче відрізнялася від привабливих і зручних сучасних моделей. Все почалося з ідеї Дугласа Енгельбарта створити пристрій для інтерактивної взаємодії з об’єктами на екрані. Замовником виступили фахівці NASA. Інженер працював над концепцією операційної системи NLS і запропонував мишку в якості можливого маніпулятора.

У 1964 році був розроблений перший прототип, який нагадував громіздку дерев’яну коробку з двома перпендикулярними коліщатками і кнопкою. Пристрій не можна було застосувати в космосі, тому в NASA не оцінили новинку. Перша публічна демонстрація мишки і системи NLS відбулася в 1968 році. Через 2 роки Енгельбарт отримав патент на свій винахід. Пізніше він продав його всього за 10 тис. Доларів і явно продешевив.

Папка «Фото», Игровая мышь - история, особенности и критерии выбора – одна из первых мышек с двумя кнопками.

У 1972 році компанія Xerox в тандемі з Біллом Інгліш представила вдосконалений варіант «мишачого маніпулятора». Два коліщатка замінили підшипником і зовні девайс почав нагадувати сучасні моделі. Перший комп’ютер з мишкою в комплекті був випущений в 1981 році. У неї було 3 кнопки і коштувала вона цілих 400 доларів!

Папка «Фото», Игровая мышь - история, особенности и критерии выбора – мышки Apple по хронологии.

Потім за справу взялася фірма Apple, яка в 1983 році створила свою однокнопочну мишку Lisa вартістю всього 25 доларів. Вона відрізнялася надійністю, простотою використання і наявністю пластикового литого корпусу. До цього часу виробництвом комп’ютерних «гризунів» займалося вже близько 10 компаній. Ринок почав стрімко розвиватися.

Папка «Фото», Игровая мышь - история, особенности и критерии выбора – Logitech MX100.

Перша бездротова миша з’явилася в 1991 році. В основу розробки Logitech лягло використання радіосигналу. До речі, через 13 років ця компанія випустила перший лазерний маніпулятор Logitech MX100.

Папка «Фото», Игровая мышь - история, особенности и критерии выбора – Razer.

Історію ігрової миші пов’язують з брендом Razer, який в 1998 році вклав пристойну суму в розробку девайса для дизайнерів, геймерів і користувачів CAD. На створення технології karna precision і готового прототипу пішов рік. Модель Razer Boomslang представили в двох варіантах: Boomslang 1000 і Boomslang 2000. Вони відрізнялися ціною, чутливістю датчика і представляли собою вдалий синтез симетричної форми, непоганого оптичного сенсора і небачених раніше 1000 і 2000 DPI. Новинка отримала визнання і звання «Ігровий аксесуар року». За кілька місяців було продано приблизно 20 тис. екземплярів. Секрет успіху цього продукту полягав в тому, що крім інженерів в процесі тестування брали участь професійні геймери.

Папка «Фото», Игровая мышь - история, особенности и критерии выбора – игровая мышь.

Конструкції мишок постійно розвиваються і допрацьовуються. Зараз можна знайти пристрої на будь-який смак: бюджетні, компактні, іміджеві та ігрові. Виробники враховують все: від типу хвата до ступеня чутливості і ігрового жанру. З’явилися 3D-мишки, варіанти з датчиком пульсу, програмованими клавішами, вбудованим дисплеєм, регулюванням ваги, висоти і налаштуванням DPI. Що все це означає і як вибрати ігрову мишку мрії? Про це читайте далі.

Ключові особливості та критерії вибору ігрової миші

Папка «Фото», Игровая мышь – история, особенности и критерии выбора – игрок.

Покупку ігровий миші можна порівняти з тим, як художник вибирає фарби й олівці. Для різних ліній і полотен потрібні особливі інструменти.

Серед основних відмінностей геймерських маніпуляторів можна виділити:

 • Правильну ергономіку, яка підходить для тривалого використання.
 • Висока роздільна здатність сенсора, яку можна перемикати «на льоту».
 • Наявність моделей для різних видів хвата.
 • Виняткову надійність конструкції.
 • Зручне розташування додаткових кнопок.
 • Настроюється ПО з можливістю створення макросів.
 • Якісні «довгоживучі» ніжки.
 • Добротний кабель, який не скручується.
 • Високі характеристики передачі даних в бездротових моделях.
 • Ретельно пророблений дизайн.

Папка «Фото», Игровая мышь – история, особенности и критерии выбора – крутая мышь.

При виборі мишки потрібно звернути увагу на її вагу, тип сенсора і якість деталей. Лазерні сенсори кілька більш технологічні оптичних і зазвичай мають більш широкий діапазон настройки. Є варіанти, які оснащені відразу двома сенсорами.

Перед покупкою потрібно відповісти на 9 питань:

 • Якому жанру ігор ви віддаєте перевагу?
 • Ви лівша чи правша?
 • У вас велика долоня або маленька?
 • Який хват для вас зручніше: пальцями, долонею або «кіготь»?
 • Чи потрібні макроси?
 • Який килимок будете використовувати?
 • Потрібна дротова або бездротова модель?
 • Чи буде мишка використовуватися на декількох ПК?
 • Яка чутливість краще: середня, висока або низька?

Папка «Фото», Игровая мышь – история, особенности и критерии выбора – необычная мышка.

Існують три форми корпусу ігрової миші: симетрична, для правшів і для лівшів. Для хвата «кіготь» відмінно підійдуть невеликі симетричні моделі. Для долонно-пальцевого типу хвата кращі мишки середніх і великих розмірів, на які зручно покласти кисть руки. Потрібно, щоб кожна кнопка легко і швидко відгукувалася на натискання.

Папка «Фото», Игровая мышь – история, особенности и критерии выбора – быстрая мышка.

Зверніть увагу на покриття девайса. Глянцеві моделі простіше чистити, а варіанти з поверхнею Soft-touch забезпечать хорошу посадку, навіть якщо долоня сильно потіє.

Папка «Фото», Ігрова миша – історія, особливості та критерії вибору – швидка мишка.

Залежно від того, які ігри ви більше любите, можна скласти список обов’язкових «мишачих» характеристик. Завдання ММО-мишки полягає в тому, щоб перенести частину навантаження по управлінню з лівої руки на праву. Саме для цього потрібні програмовані кнопки. Для стратегій гарні легкі симетричні миші з високим параметром APM. Для шутерів важливі точність сенсора (без ривків і «змазування»), перемикання DPI для різного типу зброї, м’який і швидкий скролл, легкий і чіткий клік. Розмір і форма у всіх випадках підбираються індивідуально.

Загалом, нюансів купа! Розібратися допоможуть відгуки покупців і досвідчені продавці-консультанти.

Огляд популярних моделей геймерських мишок

Виробники пропонують нам безліч варіантів ігрових маніпуляторів. У кожного геймера свої переваги. Одні категорично проти бездротових моделей, інші хочуть побільше кнопок для налаштувань, а треті шукають універсальне «знаряддя». Ми вибрали 5 варіантів, які підійдуть широкій аудиторії.

 

 1. Death Adder Elite (RZ01-02010100-R3G1)

Це відмінний вибір для любителів шутерів. Death Adder Elite від Razer – провідна миша для правшів з сучасним оптичним сенсором чутливістю 16 тис. DPI. Висока швидкість, точність 99,4%, миттєвий відгук і надійність в 50 млн кліків зроблять вас непереможним. Також модель оснащена калібруванням сенсора під поверхню, сімома  програмованими кнопочками, регулюванням висоти відриву і можливістю налаштування  чутливості «на льоту». Привабливий дизайн доповнений шикарним  підсвічуванням з 16,8 млн відтінків. Більш докладно про цей крутий девайс читайте тут.

Папка «Фото», Игровая мышь - история, особенности и критерии выбора – Death Adder Elite.

 

 1. Lancehead Tournament Edition (RZ01-02130100-R3G1)

Це симетрична модель з корпусом середнього розміру. Вона володіє такими ж точністю, чутливістю, швидкістю відгуку і сенсором п’ятого покоління, як Death Adder Elite. Але в Razer Lancehead Tournament Edition 9 кнопок і більш простеньке підсвічування. Зате завдяки платформі Razer Synapse 3, можна зберегти налаштування  не тільки в пам’яті маніпулятора, але і на хмарі. Хай живе миттєвий доступ до ігрового профілю!

Папка «Фото», Игровая мышь - история, особенности и критерии выбора – Lancehead Tournament Edition.

 

 1. Rival 700 (62331)

Система відчутних сповіщень, OLED-дисплей, що налаштовується , модульна конструкція, підтримка Gamesense, оптичний сенсор Pixart PMW3360 з регулюванням роздільної здатності від 100 до 16 тис. DPI, миттєвий відгук, круте підсвічування і 7 кнопок. Це маля від SteelSeries озброєне до зубів. З нею ви відчуєте все, що відбувається в грі. Розглянути її детальніше можна тут.

Папка «Фото», Игровая мышь - история, особенности и критерии выбора – Rival 700 (62331).

 

 1. HyperX Pulsefire FPS (HX-MC001A / EE)

Ще одна гідна модель для фанів шутерів. Сенсор Pixart 3310 і перемикачі Omron з 20-мільйонним ресурсом натискань роблять цю мишку надійною і точною. Конструкція для правшів, вага 95 г, 6 кнопок, м’який кабель, бічні накладки проти ковзання та 4 пресета, що перемикаються, роздільної здатності (400, 800, 1600 і 3200 DPI) … HyperX Pulsefire FPS від Kingston ¬- відмінний варіант за приємною ціною.

Папка «Фото», Игровая мышь - история, особенности и критерии выбора – HyperX Pulsefire FPS (HX-MC001A EE).

 1. Bloody V7M

Крім вартості, ця симетрична красуня від A4tech радує часом відгуку в 1 мс, відсутністю «випадкових даблкліків», трьома режимами стрільби і регульованою роздільною здатністю від 200 до 3200 DPI. А ще у Bloody V7M 7 кнопок і міцні металеві ніжки. Її курсор в 54 рази чіткіше, ніж у звичайних маніпуляторів. Завдяки технології Holeless всередину пристрою не потрапить рідина або пил. Просто, надійно і ефективно.

Кожна з представлених моделей по-своєму гарна і обов’язково знайде свого геймера. Щоб відшукати мишку мрії, потрібно гарненько постаратися. Але воно того варте!

Папка «Фото», Игровая мышь - история, особенности и критерии выбора – Bloody V7M

Висновок

Папка «Фото», Игровая мышь - история, особенности и критерии выбора – мышка - самолет.

Вибір геймерской миші – це індивідуальний процес. Важливо пам’ятати, що не все залежить від кіберспортивного арсеналу. Грайте, отримуйте задоволення і прокачувайте свої скіли. Без винахідливості, азарту та цілеспрямованості перемогти не вийде. А ми завжди раді підтримати вас і запропонувати найсучасніші девайси. Розкажіть про ваші улюблені ігри і мишки в коментарях. Нам цікаво!

 

39603 28 cookie-check Ігрова миша: історія, особливості та критерії вибору

Читайте також:

Топ-5 телевізорів літа 2017 – Блог Comfy!
Топ-5 телевізорів літа 2017 - Блог Comfy!
22 Серпня, 2017, 12:02 1093 10
Телевізор практично в кожному будинку є тим пристроєм, завдяки якому, хоч іноді, збирається вся родина разом. Сучасний телевізор перестав бути просто телевізором. Вони стали розумними...
Смотреть результаты
Комп’ютер в школу. Розглядаємо найбільш зручні та необхідні параметри.
Комп'ютер в школу. Розглядаємо найбільш зручні та необхідні параметри.
Зібрати в школу дитину перед початком навчального року є нелегким заходом. Більш того, необхідно ще й забезпечити гідні умови навчання. Щорічно мільйони наших громадян в...
Смотреть результаты
Як почистити і надалі максимально ефективно користуватися акаунтом gmail
Як почистити і надалі максимально ефективно користуватися акаунтом gmail
Gmail.com став одним з найважливіших поштових серверів на даний час. Для цього, звісно, є купа причин. Це і зручність, і розповсюдженість, і, звісно ж, прив’язка...
Смотреть результаты