search
Підписатися

logo

Як перевірити смартфон на наявність дефектів при покупці

07 Вересня, 2017, 05:29 11

Купівля нового смартфона є досить радісною подією, а щоб не затьмарити її будь-якими дефектами, нам необхідно правильно його перевірити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Перевіряємо зовнішню цілісність смартфону
 2. Перевіряємо комплектацію смартфону
 3. Включаємо смартфон
 4. Як перевірити основні функції смартфону
 5. Аналізуємо якість екрану
 6. Як перевірити камеру смартфону
 7. Для особливо скрупульозних покупців
 8. Як перевірити телефон при купівлі в інтернет-магазині
 9. Резюмуємо перевірку

Купуючи новий девайс, побутову техніку або взагалі що-небудь, безумовно, необхідно вкрай уважно поставитися до процедури перевірки пристрою. У тому випадку, якщо перевірка можлива безпосередньо в магазині, в якому і відбувалася дана покупка, то, звичайно ж, її необхідно провести. Зовсім не потрібно турбуватися з приводу витраченого на це часу, адже правильна та своєчасна перевірка новопридбаного  пристрою допоможе уникнути маси неприємностей, пов’язаних з гарантійним обслуговуванням і тратою нервів та зусиль при спілкуванні з працівниками сервісних центрів.

Как проверить смартфон на наличие дефектов - смартфон в руках

Можна, звичайно ж, заперечити, що якщо я купую якусь техніку, то продавець або просто відповідальний за це співробітник магазина зобов’язаний перевірити її на наявність дефектів і надати мені повністю справний пристрій. А нарватися на бракований товар – це чистої води лотерея. Це, звичайно ж, так, більш того, найчастіше так і відбувається, але варто пам’ятати, що краще нас самих нашу нову техніку ніхто не перевірить і не огляне на наявність дефектів. Сьогодні ми плануємо детально розібратися в тому, як же правильно перевірити смартфон відразу ж після його покупки. Таким чином, отримавши наш довгоочікуваний новенький смартфон в руки безпосередньо в магазині, ми повинні його ретельно оглянути і перевірити на повну справність. Як це зробити ми розповімо вам далі.

Перевіряємо зовнішню цілісність смартфона

Папка «Фото», Разбираемся в брендах_смартфоны2 – два смартфона

Після того як ви зробили покупку, варто пам’ятати, що покупець має право на повну перевірку тієї техніки, яку він придбав. Таким чином, абсолютно ніхто не має права обмежувати нас в цьому або обмежувати наш час на перевірку придбаного пристрою. Тому, вибравши новенький смартфон і сплативши його на касі, ми прямуємо прямо у відділ видачі товару, де і перевіримо свою покупку. Звичайно ж, перша перевірка повинна стосуватися зовнішніх параметрів смартфона.

Как проверить смартфон на наличие дефектов - выключенный смартфон в руках

Насамперед ми повинні оглянути коробку, в яку упакований смартфон. Якщо ми отримали ще упакований пристрій, то ми можемо перевірити наявність заводських пломб на коробці, які свідчать про те, що дана коробка ще не розкривалася. Заводські пломби на коробці – це невеликі наклейки, які неможливо залишити в цілісності відкриваючи коробку вперше. Таким чином, якщо вони цілі, то коробка розкривається вперше і це добре. Якщо ж ці пломби розірвані, то коробка вже розкривалася, і ми повинні проявити ще більше уваги при перевірці такого смартфона. Варто мати на увазі, що нам можуть видавати вже розпакований і попередньо запущений в роботу смартфон (це можуть зробити, щоб заощадити наш час на перший запуск і розпакування), в такому випадку звертати уваги на пломби сенсу немає.

Как проверить смартфон на наличие дефектов - смартфон, который уже включили

Після того, як ми витягли наш смартфон з коробки або просто отримали його в свої руки, нам необхідно ретельно оглянути його. Зробити це ми повинні, щоб упевнитися в тому, що він цілий, не має зовнішніх вад, подряпин або навіть тріщин.Корпус не повинен скрипіти та люфтити. Інакше всередину пристрою буде потрапляти волога та пил, які згубно впливають на ніжну начинку гаджета. Також варто уважно оглянути роз’єми. На них не повинно бути мікротріщин, подряпин та інших ушкоджень. Для перевірки смартфону на цілісність можна скористатися ліхтариком.

На екрані нового смартфона обов’язково повинна бути пакувальна плівка, якщо її немає або вона приклеєна на дисплеї нерівно або з бульбашками, то це повинно стати для нас додатковим сигналом для більш ретельної перевірки дисплея. Перевіривши цілісність смартфона, і переконавшись в тому, що все правильно, ми можемо переходити до наступного етапу перевірки.

Перевіряємо комплектацію смартфона

Как проверить смартфон на наличие дефектов - смартфон на столе

На наступному етапі перевірки свого нового смартфона, ми повинні обов’язково перевірити правильність комплектації нашого смартфона. Не бійтеся здатися настирливим або навіть підозрілим, сміливо перевіряйте комплектацію набутого смартфона. Вся справа в тому, що навіть найлояльніші  співробітники магазина неусвідомлено можуть припуститися помилки і не покласти  якийсь кабель або навушники. Напевно кожен з нас чув про таке поняття, як людський фактор, що коротко означає, кожен з нас може допускати помилки. Саме тому, ми повинні ретельно оглянути коробку від смартфона і розглянути його комплектацію.

Как проверить смартфон на наличие дефектов - смартфон galaxy s7

Варто розуміти, що на сьогодні в стандартну комплектацію сучасного смартфона входить сам смартфон, його батарея, якщо вона знімна (в іншому випадку вона знаходиться в самому смартфоні, а не окремо), зарядний пристрій, кабель USB, гарантійний талон та  інструкція. Навушники, які зовсім недавно можна було знайти в комплекті практично кожного смартфона, на сьогодні можна вважати бонусом від виробника, адже в переважній більшості випадків їх в комплекті немає. Не забуваємо і про те, що гарантійний талон обов’язково повинен бути заповнений, що неодмінно  потрібно перевірити. Крім цього кожен покупець зобов’язаний знати просте правило, що базова комплектація смартфона в обов’язковому порядку повинна бути вказана в інструкції смартфона. Таким чином, ми можемо звіритися з фактичною наявністю всього, що знаходиться в коробці.

Включаємо смартфон

Как проверить смартфон на наличие дефектов - смартфон на андроид

Напевно кожен розуміє, якщо ми придбали новий смартфон, то перевіряючи його на працездатність, ми в будь-якому випадку захочемо включити його і перевірити основні функції та параметри. Багато з нас напевно думають, що для того щоб включити смартфон, досить лише затиснути його кнопку включення на 3 секунди. Звичайно ж, якщо ми включаємо смартфон не вперше, то нам цього вистачить, але от якщо буде відбуватися перший запуск смартфона, то ми будемо змушені вводити базові налаштування, які  буде вимагати від нас смартфон. Лякатися таких налаштувань не варто, адже кожен зможе вибрати мову, на якій  наш смартфон буде з нами спілкуватися, вибрати країну і, можливо, регіон, де ми будемо використовувати гаджет. Крім цього нам буде необхідно встановити поточну дату і час, підключитися до мережі Інтернет, встановити параметри безпеки смартфона, якщо вони необхідні та  свої дані, в тому випадку, якщо ви бажаєте їх вказувати.

Зверніть увагу, що в девайсі не повинно бути повідомлень, контактів, фотографій, відео та інших даних. Їх наявність свідчить про те, що ви не перший власник гаджета.

Як перевірити основні функції смартфона

Как проверить смартфон на наличие дефектов - смартфон с наушниками

Відразу хочемо відзначити, що смартфон за своєю суттю є розумним телефоном. До основних функцій телефона можна віднести можливість здійснювати дзвінки, приймати їх, відправляти і приймати повідомлення. До основних функцій розумного телефона, смартфона, ми можемо віднести ще й можливість роботи з глобальною мережею Інтернет. Таким чином, щоб перевірити основні функції нашого нового смартфона, ми повинні будемо встановити сім-карту і, бажано, карту пам’яті (якщо ми плануємо її використовувати). Таким чином, ми зможемо переконатися в тому, що новий смартфон може бачити нашу сімку і карту пам’яті, якщо вона нам необхідна. Для того щоб перевірити якість зв’язку, ми зможемо здійснити пробний дзвінок своїм друзям або близьким, відправити їм повідомлення і підключити смартфон до мережі wi-fi, яка присутня в магазині.

Аналізуємо якість екрану

Как проверить смартфон на наличие дефектов - экран смартфона

При виборі нового смартфона, ми, безумовно, чули або читали про те, наскільки якісний у нього екран і наскільки він яскравий. Проте, перевірити якість такого під силу будь-якому покупцеві. Після того, як ми запустили свій смартфон і перевірили його на зовнішні дефекти, нам необхідно буде перевірити його на відповідність тим параметрам, які заявлені виробником. Зробити це ми зможемо за допомогою спеціальних додатків, які нам доступні в безкоштовних електронних магазинах. Так ми зможемо перевірити екран на наявність битих пікселів або якість відгуку сенсорного екрану. Звичайно ж, ми можемо перевірити екран і без спеціальних програм, але для цього нам необхідно буде робити фотознімки з однотонними кольорами. Морочитися так сьогодні не варто, адже вже придумано чимало програм з уже готовими зображеннями для перевірки. І якщо ми виконали подібні операції, а на наявність зовнішніх дефектів ми перевірили наш смартфон ще на першому етапі, то варто переключитися  на наступний рівень аналізу.

Як перевірити камеру смартфона

Как проверить смартфон на наличие дефектов - камера смартфона

Важливим доповненням сучасного смартфона є його камера. Напевно кожен з нас хоче, щоб камера в його смартфоні, незалежно від вартості, була максимально якісною. Звичайно ж, вибір камери ми зробили на етапі вибору підходящого нам смартфона, тому зараз ми розглянемо лише те, як ми повинні зробити її перевірку. Насправді все дуже просто. Достатньо лише запустити камеру і упевнитися, що вона працює. Крім цього ми можемо зробити кілька пробних знімків, при цьому бажано робити фотознімки при різному рівні освітлення – в добре освітленому місці і, навпаки, в недостатньо освітленому. Так ми можемо перевірити як фронтальну, так і основну камеру нашого смартфона. Не потрібно забувати і про те, що камера в смартфоні призначена не тільки для фотознімків, а й для відео. Таким чином, ми можемо зробити і пробну відеозйомку. Важливим аспектом може виявитися програмне забезпечення камер, таким чином, ми можемо перевірити працездатність всіх режимів і фільтрів камери, через меню налаштувань.

Для особливо скрупульозних покупців

Как проверить смартфон на наличие дефектов - проверяем настройки смартфона

Якщо ми вирішимо перевіряти свій новий смартфон особливо скрупульозно, то ми можемо зробити кілька наступних операцій з ним. Наприклад, ми можемо перевірити номер IMEI свого нового смартфона. Зробити ми це зможемо за допомогою команди * # 06 #. Завдяки цьому ми зможемо дізнатися, чи є наш смартфон ліцензійним в Україні або ж немає (в тому випадку якщо немає, то про гарантійне обслуговування ми зможемо забути), чи знаходиться він в розшуку, вкрадений або загублений.

Как проверить смартфон на наличие дефектов - Проверяем параметры смартфона

Крім цього, ввівши код * # * # 4636 # * # *, ми зможемо дізнатися основну технічну інформацію смартфона і звірити її з тією, яку нам надав співробітник магазина. Завдяки цьому ми зможемо переконатися в тому, що нас не надурили  і ознайомили з правильними параметрами смартфона.

Як перевірити телефон при купівлі в інтернет-магазині

Все частіше ми купуємо девайси у всесвітній павутині. Адже це дуже зручно: кликнули купити та чекаємо доставку. Проте при придбанні техніки в інтернет-магазині ми не можемо її оглянути, увімкнути, зробити фото/відео та ін. Що ж робити? Інтернет-магазини дають підказки. Вони розміщують детальні описи з таблицями та pdf- документами. Також на сайті може бути відеоогляд. Далі вам треба прочитати відгуки власників моделі гаджета, яка вас зацікавила. На основі оглядів і відгуків ви зможете зробити висновки про заводську якість девайса. Після отримання замовлення вам треба перевірити телефон за вищеописаною схемою. Пам’ятайте, інтернет-магазин зобов’язаний гарантувати повернення замовлення у разі його браку та гарантійне обслуговування! Для придбання гаджета вибирайте перевірений сайт.

Comfy пропонує великий вибір телефонів з гарантією та можливістю повернення у разі отримання бракованого товару.

Резюмуємо перевірку

Как проверить смартфон на наличие дефектов - качество снимков

Якщо підводити короткі підсумки того, що ми розглянули в нашому матеріалі, то перевіряючи свій смартфон, який ми придбали в магазині, в першу чергу ми повинні провести перевірку зовнішніх параметрів смартфона, його комплектації і лише потім  переходити до перевірки працездатності гаджета. Давайте ж розглянемо всі етапи перевірки смартфона  по черзі:

 1. Оглядаємо смартфон зовні;
 2. Перевіряємо наявність заводської комплектації;
 3. Запускаємо смартфон і вводимо базові налаштування;
 4. Перевіряємо смартфон на можливість і якість дзвінків, відправлення повідомлень та зв’язку з мережею Інтернет;
 5. Оглядаємо і перевіряємо якість екрану за допомогою спеціальних програм;
 6. Робимо пробні фотознімки з основної та фронтальної камер, а так само не забуваємо зробити пробну відеозйомку з камер смартфона;
 7. Крім цього можемо перевірити IMEI смартфона та інші дані за допомогою спеціальних команд.

Крім процедури самої перевірки, є й важливі чинники, які повинні насторожити покупця. Всі ці фактори проявляються в момент перевірки придбаного смартфона. Давайте розглянемо ці чинники далі:

 1. Якщо нам передали повністю розпакований смартфон, то його необхідно перевіряти більш скрупульозно, адже на коробці абсолютно нового смартфона повинні бути збережені пломби від виробника;
 2. Якщо, перевіряючи смартфон, ми виявляємо відсутність пакувальної плівки на дисплеї смартфона, це так само є сигналом до того, що смартфон необхідно перевіряти уважніше, адже на новому смартфоні зобов’язана перебувати пакувальна плівка на дисплеї;
 3. Якщо ми вперше включаємо смартфон, а операційна система запускається відразу без вимоги базових налаштувань, це означає, що смартфон вже запускався раніше;
 4. У тому випадку, якщо нас обмежують у часі перевірки смартфона або намагаються зовсім перешкоджати їй, ми повинні розуміти, що кожен покупець має повне право на перевірку придбаного ним пристрою.

Как проверить смартфон на наличие дефектов - анализируем смартфон

Знаючи ці прості правила, ми зможемо уникнути ризику отримати неправильно працюючий  смартфон з дефектами або браком. Це заощадить наш час і нерви, адже нам не потрібно буде надалі мати справу з сервісними центрами. Все це завдяки нашій пильності при перевірці придбаного смартфона.

Якщо знаєте інші способи перевірки телефону, напишіть про них у коментарях.

40376 0 cookie-check Як перевірити смартфон на наявність дефектів при покупці

Читайте також:

Готуємося до 1 вересня. Крос-фітнес для мозку: прості вправи, які допоможуть порозумнішати
Готуємося до 1 вересня. Крос-фітнес для мозку: прості вправи, які допоможуть порозумнішати
30 Серпня, 2017, 01:09 1306 12
Ніщо не вічне. Ось і фруктово-ягідне  літо-2017 добігає кінця. Здавалося, ми тільки недавно планували відпустку і гуглили секрети ідеальної засмаги , рятувалися від спеки кондиціонерами  і...
Смотреть результаты
Огляд популярних моделей вакуумних навушників
Огляд популярних моделей вакуумних навушників
Велика кількість сучасних гаджетів, що дозволяють здійснювати дзвінки та відеоконференції, грати в ігри та дивитися фільми, стежити за популярними відеороликами або навіть просто слухати музику...
Смотреть результаты
Ігрова миша: історія, особливості та критерії вибору
Ігрова миша: історія, особливості та критерії вибору
Кіберспорт завоював небачену популярність. Професійні геймери виграють шестизначні суми і обзаводяться власною армією фанатів. Крім виняткової реакції і вміння швидко знаходити вихід з будь-якої ситуації,...
Смотреть результаты