search
Підписатися

logo

Офіс в капцях: як працювати з дому

13 Березня, 2024, 10:50 0

Отже, 12 березня — чим цікавий цей день? А це у нас День організації домашнього офісу — таке собі раптове міні-свято для фрілансерів, дистанційників та інших працівників домашньої клавіатури. Та й не тільки її, адже працювати з дому можуть багато професій.

А як правильно організувати такий дистанційний робочий процес, щоби було і комфортно, і продуктивно? Отже, Блог COMFY сьогодні приготував добірку корисних порад, які допоможуть свій домашній офіс зробити більш затишним і зручним, а робочі справи — спростити та покращити. І, звісно ж, налагодити баланс між роботою, спілкуванням та здоровою фізичною активністю.

Отже, робимо наш хоум-офіс правильним, комфортним та безпечним для менталочки! 😉

Як облаштувати своє робоче місце

Робота має бути продуктивною навіть у рідних стінах. А якщо комфортна на перший погляд домашня обстановка тільки гальмує та ускладнює всі процеси, а ти раз-по-раз ловиш себе на перегортанні стрічки Facebook або Instagram… То причина проста: твій робочий процес неправильно організований. Та як його організувати?

Відділися від домашньої обстановки

Мозку треба пояснити: ось тут він заробляє, а он там — так-так, у цьому зручному ліжечку — відпочиває. Якщо постійно працювати, не вилазячи з ліжка, ти ризикуєш одного НЕпрекрасного моменту прокинутися неврастеніком без сталого режиму та з назавжди пропущеними дедлайнами. Тому дуже важливо створити зонування в будинку — з окремою робочою зоною та рештою простору для життя, відпочинку й домашніх справ.

Ідеально, якщо ти маєш окремий кабінет для роботи вдома або хоча б невеличку кімнату, де можна відокремитися. Але і в однокімнатній квартирі теж можна «сховатися» — зонуватися за допомогою тієї самої ширми. На час роботи вона буде чимось типу шлагбаума, перетинати який рідним вкрай небажано, і ця межа місць чітко простежуватиметься. Так психологічно простіше перемикатися з відпочинку на роботу і навпаки. 

Важливо! У зоні хоум-офіса не повинно бути: ліжка, телевізора, ігрової приставки та інших подібних речей. Вони завжди збиватимуть робочий настрій.

Як варіант, можна створити зручне робоче місце для віддаленої роботи навіть на балконі — і відокремлено, і приплив свіжого повітря забезпечений, і Wi-Fi-роутер охоплює це місце хорошим сигналом. А ізолюватися від занадто цікавих перехожих завжди можна за допомогою жалюзі чи рулонних штор.

Корисні поради від Блогу COMFY: Як створити точку доступу для роздачі інтернету зі смартфона?

Також дуже важливо, щоби твій робочий куточок був таким собі табу для молодших членів сім’ї. Дитина все сприймає набагато простіше, і якщо цей прикольний стіл щовечора перетворюється на «пасовище для динозавриків із Лего», а матусин (або татусин) робочий ноутбук починає транслювати мультики, то жодні заборони не запобігатимуть спробам отримати звичні розваги поза обумовленим часом. А це стрес і для дитини, і для батьків. І зірвані дедлайни, звичайно ж.

Добре обладнай робоче місце

Твій робочий куточок повинен бути не лише комфортним, але й достатньо обладнаним усім необхідним: меблі, техніка, розхідники, зручні джерела освітлення та інші необхідні предмети. Й у цьому моменті дуже важливою є ергономіка, адже вона не лише забезпечить комфорт, а й підвищить продуктивність праці.

До речі, на твоєму робочому місці завжди має бути достатнє освітлення. Причім буде дуже круто, якщо вдень воно забезпечуватиметься саме природним сонячним світлом.

Не менш важливо купити зручне комп’ютерне крісло, тобто правильної висоти і з гарною спинкою. А ще — з підлокітниками, адже постійно тримати руки у напіввисячому положенні то не лише незручно, а й шкідливо. Також за потреби можна використовувати спеціальну підставку для ніг.

Але головні робочі інструменти дистанційника — це ноутбук або комп’ютер і комп’ютерна мишка. До речі, добре буде, якщо вона буде саме бездротовою та ергономічною, та ще й відповідною до форми долоні.

Тим, хто працює віддалено на ноуті, також варто купити і охолоджувальну підставку під ноутбук. Такий аксесуар не тільки продовжить термін служби твоєї робочої машинки, але й зробить взаємодію з нею зручнішою завдяки зміненому нахилу положення клавіатури. А ще ноут із гарною охолодною підставкою можна розташувати не лише на стільниці, а й навіть поставити на диван.

Монітор — що в ноутбука, що в настільного ПК — обов’язково має бути якісним, а клавіатура — тихою. А якщо час від часу тобі доводиться брати участь в онлайн-дзвінках і нарадах, потурбуйся також і про веб-камеру. Але це вже є опціональним і залежить від бюджету.

Корисний огляд: Для комфортної роботи та навчання — ТОП-6 недорогих ноутбуків у КОМФІ на осінь 2023  

А ось хороші навушники з опцією шумозаглушення та вбудованим мікрофоном точно не завадять. Вони стануть у пригоді як під час онлайн-конференцій, так і для small talk з колегами. Ну і щоби музику послухати, звісно ж. А ще — щоби не чути фоновий шум. Коли важливою є максимальна концентрація уваги, заважає все: розмови близьких, телевізор, які вони вмикають у ваш робочий час, як шарудить у своєму лотку кіт та як сусіди пилососять. Поринути з головою в роботу багатьом фрілансерам допомагає музика — з нею простіше зосередитися й усунутися від навколишнього оточення. 

Підтримуй чистоту

Най у кімнаті, де ти працюєш, завжди буде чисто. Ідеально, звичайно, щоб і в решті будинку теж, але давай почнемо хоча б тільки зі твого робочого куточка. Регулярно витирай пил з усіх поверхонь і роби вологе прибирання. А клавіатуру, мишку і ті предмети, яких ти торкаєшся під час роботи найчастіше, ще й протирай антисептичними серветками — навіть у домашніх умовах на них накопичується багато «цікавого».

Також важливо прибрати зі своєї робочої зони всі предмети, які не відносяться до робочого процесу, особливо — з робочого столу і найближчих поличок, які постійно перед очима. Це зробить твій хоум-кабінет просторішим, а тебе — продуктивнішим і щасливішим.

Також рекомендуємо: Із чистого листа. Системи ефективного й легкого прибирання

А ще багатьом допомагає заспокоїтися і налаштуватися на робочий лад присутність якоїсь рослини в горщику, а то й не однієї. Головне, щоби вони не заважали — постав їх десь поруч, але подалі, на другому плані. Буде і гарно, і зручно. До речі, ще чимало рослин, наприклад, звичайні спатифіллум, хлорофітум, герань або сансевієрія, відмінно очищають і зволожують повітря. 

І якщо в тебе є не дуже капосні домашні тваринки, можеш запросити до свого робочого кабінету ще й їх. У доброзичливій компанії ненав’язливого пухнастого працюватиметься приємніше.

Як організувати робочий процес

Працездатність потребує структури. Тому дотримуйся розкладу та встанови рамки робочого й особистого часу: коли ти починаєш роботу, коли закінчуєш, коли в тебе заплановані перерви на обід та перекуси. Або навіть на денний сон. І це є завданням №1 у самоорганізації. 

Спробуй приготувати:Похрумкаємо — ТОП-7 корисних чіпсів з овочів >

Головною проблемою віддаленої роботи є саме розмита межа між домом і роботою. Це дійсно проблема. Коли ти кидаєшся між двома таборами, а в результаті ніде немає продуктивності. Пам’ятай: або робота, або відпочинок. І чергуй їх.

Окрім того, тут є місце і для прокрастинації. Коли ти самостійно визначаєш свій графік, коли ніхто не випише догану за запізнення, буває складно не дозволити собі зайву годинку такого солодкого ранкового сну і серію свіженького серіалу впродовж дня. Усе це дозволяє не без задоволення відсунути роботу на другий план, якщо вона не термінова, а тебе ніхто не контролює. Ще складніше самоорганізуватися, якщо є діти, яких треба зайняти, розважити, навчити, нагодувати — і так по колу. 

Ніколи не піддавайся прокрастинації та не дозволяй собі відволікатися, адже мозок не багатозадачний, і якщо ти відволікаєшся, то потім доводиться наново налаштовуватися на роботу і відновлювати концентрацію уваги, буквально з нуля. Тож приступай до завдань у строго відведений час — згідно зі своїм графіком та розпорядком. Це дозволить тобі зберегти як концентрацію уваги, так і високу продуктивність віддаленої роботи.

Поясни близьким, що в тебе робочий час, тому тебе тут немає. Ти на роботі. А те, що ти фізично знаходишся вдома, не означає, що тебе можна відволікати, тому всі ці «допоможи, принеси, прибери, приготуй» — посил не в твій бік.

Не ігноруй основи тайм-менеджменту

І тут саме час згадати про основні принципи тайм-менеджменту та впровадити їх у свій робочий процес. І випробувати різні закони, техніки та методи — Парето або Pomodoro, наприклад.

Якщо у твоїй компанії нормований робочий день, а перед тобою стоять механічні обов’язки, наприклад, відповідати на дзвінки з 9:00 до 17:00, то тими самими 17:00 робота закінчиться. А от якщо завдання автономні, якщо вони вимагають результату до певного, чітко прописаного часу, доведеться згадати, що таке тайм-менеджмент.

А ще обов’язково роби своєчасні перерви згідно зі своїм розкладом: на обід, перекуси, побутові питання, щоби розім’ятися або навіть на сон. Це дуже важливо. Завдяки таким павзам і відволіканням ти протягом дня перезаряджатимеш свою внутрішню батарейку. Загалом, не заганяй конячку, давай їй відпочити.

А ще краще — подрімати, адже це один із плюсів дистанційки. Іноді 20 хвилин денного сну дарують такий запас бадьорості, що гріх не прилягти. А ще сон знижує рівень гормону стресу кортизолу, надлишок якого провокує набір ваги. Трохи подрімати, щоби після пробудження стати усмішливішим і енергійнішим — чом би й ні?

А в ті моменти, коли розумієш, що дистанційна робота остаточно дістала, обов’язково трохи потіш себе. Наприклад, доступом до соціальних мереж або чимось смачненьким. Це як преміальні для твого мозку — побалували себе, і ентузіазму наче трохи додалося.

Керуй комунікаціями та спілкуйся з колегами

Обмін інформацією та плітками в офісі відбувається сам собою, особливо у невеликих командах. А коли ти працюєш віддалено, інформацією потрібно керувати, причому усвідомлено: за допомогою листів, повідомлень та онлайн-зустрічей. Відеоспілкування, періодичні дзвінки, листування в месенджерах та робочих чатиках вгамують голод екстраверта. А якщо є можливість особистих контактів, то ще краще.

Тому встанови приблизний графік комунікацій, і нехай вони будуть регулярними. А ще — оперативно реагуй на потреби колективу та проекту, своєчасно повідомляй про форс-мажори.

Це цікаво: Як музика впливає на продуктивність?

Дотримуйся свого дрескоду

Відеодзвінки — це хороший привід навести марафет — зробити зачіску і змінити улюблену, але вже розтягнуту домашню футболку на симпатичну блузу або сорочку. Водночас «робочим», тобто доречним у камері, може бути лише верх. Знизу, якщо тобі так буде комфортніше, можуть бути навіть домашні треники. Ніхто й не дізнається. 😉

А ось затишна піжама, навпаки, заважає налаштуватися на роботу. Та й у разі раптового відеодзвінка такий одяг може створити непотрібну суєту через необхідність терміново переодягатися та додати цим нервів. А такого нам точно не треба. 

Правильне харчування під час роботи з дому

Максимум, що можна дозволити собі біля ноутбука, це чашка чаю чи кави, і нехай найвищі сили вбережуть його клавіатуру від будь-яких рідин. А ось їсти біля техніки не варто, і не лише задля чистоти та через ризик випадково перегорнути вміст тарілки на клавіатуру. 

Розділяючи робочий та обідній стіл, ти швидше зосереджуєшся на завданнях, сидячи на своєму робочому місці. І взагалі, краще їсти, не відволікаючись на комп’ютер чи інші подразники. Ідеально, звісно ж, разом із сім’єю. Такі спільні обіди можуть стати милим сімейним ритуалом. Головне, заздалегідь подбати про те, що саме поставити на стіл, адже від харчування безпосередньо залежить і те, як ти працюєш.

COMFY рекомендує: Якщо часу не вистачає, а гаряча їжа потрібна, тобі допоможе хороша мультиварка — цей кухонний гаджет спростить кухонний клопіт і подбає про те, щоб у тебе на столі завжди був гарячий обід.

Більше зелені, овочів та фруктів, достатня кількість білків, мінімум швидких вуглеводів та шкідливих жирів з фастфуду — тоді імунітет впорається з будь-якою хворобою, а в тебе з’являться сили на ефективну роботу.

І не лише харчування має бути збалансованим — також важливо пам’ятати про питний режим. Якщо забуваєш, став нагадування або користуйся спеціальними додатками.

Спорт та рух

Рухайся. Вставай і розминайся. Якщо весь час сидіти, можна не лише зіпсувати зір, а й набрати зайву вагу. Воно тобі потрібно? Тому найкращий варіант — знайти час на 2-3 повноцінні тренування на тиждень, хоча б у домашніх умовах. А ще завжди можна побігати парком або на стадіоні десь поряд із домом.

Упродовж дня розім’ятися допоможуть прості вправи, навіть без спеціального інвентарю та аксесуарів — усі ці присідання, віджимання, скручування та планки дійсно є ефективними. Тільки не забувай тренуватися регулярно. 

Переваги віддаленої роботи

Багатьом подобається працювати з дому, а не в офісі, оскільки такий спосіб життя (і роботи) справді має певні переваги. Наприклад, ось основні з них:

  • Більше часу на сон та на себе. На роботу добиратися не потрібно, адже вона прямо у тебе вдома, тож можна і поспати довше, і приділити час самому собі. Ранкова гімнастика, гарний повноцінний сніданок, неспішні півгодини читання цікавої книги за чашечкою запашної кави — усе те, що ми зазвичай ніколи не встигаємо через довгу дорогу на роботу і з роботи.
  • Економія на проїзді. Що у громадському транспорті, що особистим авто — цих витрат просто немає.
  • Можливість працювати у власному режимі. Не завжди, звісно. Іноді дедлайн уже «тут і зараз» або вид діяльності змушує бути на зв’язку від і до, а не коли ти можеш виділити час на роботу. Та у будь-якому випадку хороший інтернет та потрібна техніка під рукою — це все, що потрібно на зараз. 
  • Відсутність суворого офісного дрескоду. Його взагалі нема. Просто носи те, що тобі подобається, у чому зручно. Це ж чудово, правда?

Але щоби все було так солодко і райдужно, на віддаленій роботі потрібно дотримуватись і деяких правил, інакше всі ці плюси можуть нівелюватися. Наприклад, самоконтроль доведеться напружити, щоби не забувати про режим і не захоплюватися надміру якимись розвагами.

Також віддалена робота зобов’язує дотримуватися розкладу — офіційного або ж неофіційного. У деяких компаніях вимагають його дотримуватися суворо, хоча б в обумовлені моменти, коли вся команда виходить на зв’язок. «Пропадати з радарів» без попередження не можна, та й про будь-які форс-мажори треба одразу повідомляти, щоби не підвести команду.

Недоліки віддаленої роботи

А тепер про мінуси. Мабуть, єдиним суттєвим недоліком видаленої роботи є необхідність працювати без помахів батога вимогливого начальника і бонусу у вигляді казенної кавомашини. Тобі доведеться самому собі бути наглядачем начальником, який і робочий графік складає, і за його дотриманням стежить, і прогрес виконання робочих завдань контролює. 

Хоча це не так уже й складно. А якщо ти, навпаки, полюбляєш тишу, спокій та усамітнення, то віддалена робота з дому може стати для тебе чудовим рішенням — комфортним і продуктивним. 

101781 0 cookie-check Офіс в капцях: як працювати з дому

Читайте також:

Вареники зі свіжими вишнями під солодким вишневим соусом. Простий рецепт!
Вареники зі свіжими вишнями під солодким вишневим соусом. Простий рецепт!
12 Березня, 2024, 04:07 1882
Кому не подобаються вареники з вишнею? Ці солодкі смаколики готуються дуже просто, а смак мають неймовірний. Приготувати вареники з вишнею можна, в принципі, будь-якої пори...
Смотреть результаты
Види тіста, які обов’язково потрібно навчитися готувати – Блог Comfy!
Види тіста, які обов'язково потрібно навчитися готувати - Блог Comfy!
Всім привіт! Тісто, мабуть, найуніверсальніший з усіх продуктів. З нього можна приготувати все, що завгодно: від перших страв і хліба до вишуканих десертів, не кажучи...
Смотреть результаты
Вареники на пару: 7 рецептів
Вареники на пару: 7 рецептів
Як і у випадку з будь-якою іншою стравою, перш ніж починати підготовку, потрібно розібратися в основах. Який посуд можна використовувати, а який не варто. Які...
Смотреть результаты