search
Підписатися

logo

Із чистого листа. Системи ефективного й легкого прибирання

17 Жовтня, 2023, 10:18 0

Усі ми неодноразово чули про існування чарівних систем, за допомогою яких прибирання можна перетворити на справжнє задоволення. Проте чути й застосовувати — це різні речі, а іноді взагалі не хочеться братися за ганчірку та швабру.

Нам набридло, що наведення чистоти щоразу нагадує каторгу, а на генеральне прибирання зважитися так складно, немов це один із подвигів Геракла. Тож сьогодні все зміниться!

Безлад

І загляньте сюди: Прибирання на автопілоті — вибираємо робот-пилосос. Прокачай свій будинок разом із Comfy!

Бардак — це не просто так. Причини нелюбові до прибирання

Люди не завжди чесні, коли кажуть, що їм ніколи чи просто ліньки підтримувати порядок. Досвідчений психолог навіть у бардаку знайде тривожні сигнали. Ось що може таїтися за розкиданими шкарпетками та пилом:

  • Бажання привернути увагу. Коли ми не можемо знайти ключі, гребінець або улюблену кавказьку вівчарку в купі квартирного мотлоху і звертаємося за допомогою до своєї другої половинки, це виглядає мило. Нас рятують, і ми відчуваємо, що про нас турбуються. Але небажання змінювати ситуацію та звичка смикати близьких по кожній дрібниці говорить або про нашу невпевненість, або про необхідність отримувати постійні підтвердження кохання з боку оточуючих. Х’юстон, у нас проблеми! Однозначно, у житті час щось змінити.
  • Небажання дорослішати. У підлітковому віці на необхідність прибрати у кімнаті нам часто натякали батьки. Відмова це робити була своєрідним протестом та способом заявити про власну незалежність. Вийшовши з ніжного віку, ми часом продовжуємо асоціювати наведення порядку з маминими ультиматумами та суворим поглядом татуся. Час подорослішати, товариші!
  • Підкреслення значущості. Така ситуація особливо часто трапляється в сім’ях із працюючим чоловіком та дружиною-домогосподаркою. Жінці здається, що оточуючі думають, ніби вона нічого не робить, поки чоловік зашивається на службі. Та й подруги час від часу із заздрістю повторюють, як же чудово не працювати. З’являється бажання подати свої обов’язки, як щось важливе. У результаті прибирання стає чимось пекельним і нестерпним. Але масштаб особистості не можна продемонструвати ступенем безладдя, і якщо ви дійсно відчуваєте, що вашу працю не цінують, подумайте про те, чи задоволені ви ступенем своєї реалізації в інших сферах. Нехай вас цінують за інші якості, а прибирання перейде до розряду корисних звичок. Не звертайте уваги на балаканину «доброзичливців», припиніть самокопання, і буде вам щастя!
  • Перфекціонізм. Тим, хто прагне досконалості, взагалі живеться складно. Коли не вистачає часу підтримувати лад в ідеальному стані, «опускаються руки» і робити не хочеться зовсім нічого. Викоренити у собі перфекціонізм — це те ще завдання. Намагайтеся приділяти на прибирання 20 хвилин на день і потихеньку наводити чистоту. Не впадайте в паніку через те, що не встигаєте за один раз витерти пилюку в усіх закутках квартири. За кілька днів від бардаку не залишиться і сліду.

Прибирання

Насправді причин нелюбові до прибирання значно більше. От би завести собі домашнього робота для цих цілей чи чарівну паличку, га? Але поки такої можливості немає, потрібно брати себе в руки і бадьоро пилососити.

5 міфів про порядок

Ми розуміємо, що порядок потрібен скрізь і в усьому. Від нього залежать працездатність, комфорт і певною мірою наш успіх. Проте тут важливо не потрапити у полон стереотипів. І не вірте міфам!

Вигоряння

  • Міф №1: Організованим треба народитися. На жаль, постійний бардак не можна списати на гени, а порядок не потребує вродженого таланту. Щоби стати організованим, потрібно докласти зусиль, наприклад, спробувати вести щоденник або заводити таймер. Спочатку буде складно, але потім ваше життя зміниться на краще.
  • Міф №2: Якщо в бардаку виходить орієнтуватися, значить, все чудово. Це не так. Дотримуючись цього принципу, необхідно жити самітником і ніколи нікого до себе запрошувати або ж спілкуватися лише з однодумцями. Як не крути, люди судять про нас за зовнішнім виглядом, станом житла та порядком на робочому столі. Хаос може принести безліч кар’єрних та особистих неприємностей. Орієнтуватися в бардаку — це здорово, але набагато крутіше з ним розібратися.
  • Міф №3: Творчість та порядок несумісні. Найчастіше правильно організований простір для роботи та творчості лише допомагає талановитим особистостям. Якщо ви спробуєте впорядкувати речі, то одразу помітите, що вас перестали відволікати дрібниці, а думки стали яснішими.
  • Міф №4: Потрібно розробити план. А для цього створити штаб та скликати термінову нараду! План — це добре, але порядок має бути не лише у схемах та пунктах, а й у голові. Бажання організувати дії, думки, час та простір запустить процес. Розберіть свої завали та відчуйте легкість. Не думайте, а просто робіть.
  • Міф №5: Порядок — це довго і складно. Усе треба робити вчасно й поступово. Заведіть звичку класти речі на місце, виконувати доручення і регулярно прибирати.

Усі рамки та перепони в нашій голові, тому забудьте про вираз «я не можу», не чекайте відповідного моменту, натхнення та знаку згори. Це ж просто прибирання, а не політ на Місяць!

COMFY рекомендує: Якщо ви давно хочете купити робот-пилосос,  то заглядайте в КОМФІ за цим посиланням, адже у нас є великий вибір різних моделей такої техніки. Оригінальні гаджети для легкого прибирання за найкращими цінами та з повною гарантією!

Найефективніші системи наведення чистоти

Чіткий і логічний порядок дій допоможе виконати будь-яке завдання, і прибирання не є винятком. Існують різні підходи, які підвищують нашу ефективність у підтримці порядку та домашнього затишку. Ми вибрали кілька найкращих систем і розповімо вам про них. До речі, усі вони мають дещо спільне.

Легке прибирання

Система наведення порядку Анонімні ледарки

Цю систему розробила американка Сандра Фелтон, яка одного разу не змогла знайти у своєму будинку власну дисертацію. Сандра вважає, що порядок важливіший за чистоту. Головне, щоби кожна річ була на своєму місці, а натирати підлогу до блиску з маніакальною наполегливістю зовсім не обов’язково. А ще не робіть усю роботу по господарству наодинці, адже немає нічого поганого в тому, щоби попросити допомоги у дітей та чоловіка.

Перед прибиранням розкидані речі діліть на 3 групи: ті, що можна продати або віддати, речі, які вирушать у смітник, і предмети, які випадково опинилися не на своєму місці. Від перших двох груп позбавтеся якнайшвидше.

Система прибирання Блискучий будинок

Ця німецька система з’явилася близько 15 років тому, і її головне правило свідчить: «знищ докази». Не збирайте у комп’ютера всі тарілки та чайний сервіз, а прибирайте за собою відразу. Наводити чистоту «по гарячих слідах» складно для тих, хто любить чекати, поки гора посуду відмокне в раковині. Але якщо спробувати, ця система покаже свою ефективність. Окрім того, будуть рутинні завдання, які потрібно виконувати щодня, та спеціальні завдання із кумедними назвами.

Блискучий будинок

Принципи Кайдзен

Цю практику вигадали на заводах Toyota, щоби за мінімальних витрат довести робочі процеси до досконалості. Так була сформульована знаменита система 5S, яка полягає в сортуванні, систематизації, утриманні в чистоті, стандартизації та вдосконаленні. Внаслідок прибирання за принципами кайдзен з’явиться більше місця, а підтримання порядку перетвориться на природну звичку.

Мета системи кайдзен — створити простір, у якому буде просто та зручно наводити чистоту. Речі потрібно нещадно розділити на потрібні й непотрібні (від останніх позбавляємось), а все необхідне слід зберігати таким чином, щоби легко знаходити і використовувати. Коли принципи кайдзен увійдуть у звичку, вам захочеться вдосконалюватись.

Метод прибирання від Марі Кондо

Марі написала цілу книгу про «магічне» прибирання, і вона стала безумовним бестселером. Достатньо один раз як слід навести лад і подальша його підтримка стане легким завданням. Важливими є лише дві дії: порятунок від зайвого та правильне зберігання всього іншого. Прибирати краще за категоріями, а не за кімнатами, наприклад сьогодні розберіться із сувенірами, завтра — із книгами тощо. І в жодному разі не просіть поради щодо речей, які плануєте викидати, і не переводьте непотрібний одяг у категорію домашнього!

Про корисну літературу: 5 книг, которые помогут навести порядок в доме. А может быть, и в жизни

Але головний секрет Марі полягає у вертикальному зберіганні речей. Складіть предмет одягу прямокутником, потім згорніть у рол і покладіть у ящик комода. Така система дає хороший огляд і можливість витягнути одну річ, не потривоживши решту. Речі одного типу потрібно зберігати поряд.

Пакунки з речами

Система Флайледі або Реактивні домогосподарки

Систему «Флайледі» вигадала Марла Сіллі, і вона голосує за щоденне 15-хвилинне прибирання. Сьогодні навели чистоту у спальні, завтра у ванній і так по колу. Потрібно застелити ліжко і привести себе до ладу відразу після пробудження. Обов’язково слід щодня мити кухонну раковину, адже саме вона є символом чистоти нашого будинку. Виконуйте одну справу за раз, не відволікайтеся на соціальні мережі та не забувайте ставити речі на місце. А ще Марла радить частіше усміхатися та приділяти час собі, коханим.

Подбайте про правильне харчування: Тайм-менеджмент на кухні — готуємо смачні швидкі сніданки

Можете вибрати один із запропонованих варіантів наведення порядку або вигадати свій — головне, щоби він був вам до вподоби і викликав бажання діяти. І дуже добре, якщо всі члени сім’ї робитимуть свій внесок у підтримку чистоти, адже коли один прибирає, а четверо смітять — це нечесно.

Придбайте необхідні для прибирання якісні засоби для чищення, дізнайтеся, як правильно чистити різні поверхні і не забудьте про хорошу техніку. Потужний пилосос та чарівний пароочисник стануть вашими улюбленими та незамінними помічниками. А пилосос-робот ще й кота покатає. 😜

Завершення

Не бійтеся розлучатися з речами і зберігайте лише ті, що приносять задоволення. Під час прибирання думайте про те, як ви хочете жити, адже порятунок від мотлоху відкриває можливості для змін, і ви почнете розуміти, скільки речей вам насправді потрібно для щастя. Це допоможе перестати купувати зайве та почати відкладати гроші на подорожі чи втілення заповітної мрії.

Погодьтеся, сумно одного разу прокинутися в захаращеній квартирі й усвідомити, що ці 20 пар туфель і сумки всіх кольорів веселки зовсім не радують і насправді ви вже років 10 хочете побачити Париж. Тож прислухайтеся до себе і не бійтеся діяти, адже все починається з малого! 😘

129282 0 cookie-check Із чистого листа. Системи ефективного й легкого прибирання

Читайте також:

Тайм-менеджмент на кухні — готуємо смачні швидкі сніданки
Тайм-менеджмент на кухні — готуємо смачні швидкі сніданки
03 Жовтня, 2023, 12:48 3014
Їжа — одна з головних насолод у житті людини. Окрім насичення, вона несе у собі й інші функції, виступаючи і як елемент естетичного задоволення, і...
Смотреть результаты
Топ бездротових навушників 2023: огляд та коротке порівняння
Топ бездротових навушників 2023: огляд та коротке порівняння
Сьогодні навушники є не просто аксесуаром, який дозволяє слухати музику заради розваги. Вони допомагають у навчанні, роботі для прослуховування аудіо- та відеоматеріалів, запису тренінгів, участі...
Смотреть результаты
Сінабони – цікаві факти та простий рецепт
Сінабони – цікаві факти та простий рецепт
Полюбляєте випічку? Не уявляєте сніданок без філіжанки кави та солодкого? Тоді пропонуємо вам скуштувати смачні сінабони, які здивують вас приємним ароматом і неперевершеним смаком. Пишні...
Смотреть результаты