search
Підписатися

logo

5 книг, які допоможуть навести лад в оселі. А можливо, і у житті

15 Травня, 2023, 02:28 0

Сьогодні Блог COMFY має для вас вельми цікаву тему, котра обов’язково припаде до душі тим, хто хоче дізнатися, як навчитися наводити лад в оселі швидко та просто. Бажаєте дізнатися більше? Що ж, тоді ми поділимося з вами декількома корисними ідеями, які зможуть допомогти у цій справі!

От скажіть, чи бувало у вас так, що ви цілісінький день витратили на прибирання, складання, перескладування, протирання, а вже наступного дня не бачили і сліду від проробленої вами титанічної праці? Це не дивно, адже практично кожен із нас переживав цей так званий ефект «зворотньої дії» хоча б раз, якщо не кілька разів, після прибирання дому. Якщо ви теж відповіли на це запитання «Так», тоді співчуваємо і вітаємо у клубі «Ну скільки ж можна!?»:

 • Вітаю, мене звати Галина і я прибираю щодня по 3 години (оплески).
 • Мене звати Юлія і я витрачаю на організацію речей в оселі весь свій вільний час (ууууу).
 • А мене звати Наталя і я витрачаю на прибирання не більше 3-х годин на тиждень (тиша, заперечення, гнів, компроміс, депресія, прийняття).

Після того, як Наталю викинули з клубу, на її поличці було знайдено 5 книг, які, можливо, і допомогли їй позбутися залежності від прибирання. Ну що, почитаємо? 😉

1.   Викинь мотлох із життя!

 • Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди
 • Марі Кондо
 • Видавництво «Клуб сімейного дозвілля», 2016 рік

Марі Кондо — японська письменниця, консультант із прибирання та організації простору. У її доробку декілька книг, проте ця — перша, яка знайомить читача зі всіма основами та постулатами організації життєвого простору.

Кар’єра Марі почалася у віці п’ятнадцяти років, коли вона зрозуміла, що її тяга до впорядковування та організації не звичайна охайність, а дещо більше. Саме тоді вона серйозно взялася за пошук ефективного методу прибирання. Шляхом спроб та помилок Марі винайшла свій власний метод, який назвала КонМарі (псевдонім авторки). Саме цей метод і описаний у книжці. Сама Марі каже про нього так: «Метод КонМарі не зводиться лише до набору правил, як сортувати, впорядковувати та зберігати речі. Мій метод — це інструкція з досягнення правильного способу мислення, який допоможе вам стати охайною людиною, а також підтримувати порядок».

Електронна книга PocketBook 617 White (PB617-D-CIS)

4999 грн

Купити

Електронна книга PocketBook 628 Touch Lux 5 Black (PB628-P-WW)

5599 грн

Купити

Електронна книга PocketBook 740 Pro InkPad 3 Pro Metallic Grey (PB740-2-J-WW)

10149 грн

Купити

Вже більше 20 років Марі займається справою свого життя — допомагає іншим впорядковувати свої оселі, робити їх чистішими та охайнішими. Зі своїми тренінгами вона об’їздила десяток країн, а усі книги КонМарі стають бестселерами, видаються багатомільйонними тиражами й перекладені безліччю мов.

Процес впорядкування речей в оселі авторка ділить на два етапи. Перший — це позбутися зайвого, тобто визначити речі, які не приносять вам радість, подякувати і попрощатися із ними. Другий — знайти своє місце для речей, які залишилися. Марі має магічну здатність переконування, тож ви дійсно знайдете в собі сили для того, щоби позбутися зайвого. «Кількість речей, яких позбулися мої клієнти, — від предметів одягу та спідньої білизни до фотографій, ручок, вирізок із журналів і пробної косметики — уже давно перевищила мільйон. І це не перебільшення. Я консультувала клієнтів, які викидали двісті 45-літрових мішків сміття за один раз». Уявляєте? Беручи до уваги, що книга писалася у 2011 році, страшно уявити, яка ця цифра станом на сьогодні.

Цікавим буде японський менталітет книги. Японці завжди ставилися з повагою до неживих предметів, тому і до речей, навіть тих, які варто викинути, вони ставляться з повагою та вдячністю за їх службу. Інша особливість — розмір помешкання. Перенаселення мегаполісів, брак вільної землі, сейсмічна нестабільність робить японський ринок нерухомості одним із найдорожчих і найцікавіших у світі. Особливе місце серед помешкань займають крихітні апартаменти, які мають площу від 6 до 13 метрів квадратних. Саме тому у книжці ви знайдете багато корисних лайфхаків для невеликих просторів, що теж цілком доречне у наших реаліях.

Прибирання на автопілоті: Вибираємо робот-пилосос. Прокачай свій будинок разом з Comfy!

«У Японії люди вірять, що чистота вдома приносить удачу, але якщо ваш дім захаращений, ефекту від прибирання буде мало. Те саме стосується і мистецтва фен-шуй. Лише після того, як ви наведете лад у домі, ваші меблі та предмети декору сяятимуть життям. Коли ви приведете свій дім до порядку, ваше життя кардинально зміниться». Марі впевнена, що ті люди, котрі використовують метод КонМарі, не тільки більше ніколи не повернуться до безладу, а й зможуть розпочати новий, яскравіший та щасливіший етап свого життя. «Це та магія, секретом якої я хочу поділитися з якомога більшою кількістю людей», — каже Марі.

Ще маленькою Марі обожнювала вирізати із журналів замітки про домоведення, пізніше застосовувала їх на практиці та залишала у своїй «скарбничці» лише ті, які дійсно давали результати. Марі вдалося не лише допомогти тисячам жінок у світі справитися із домашніми клопотами, але й перетворити дитяче захоплення на справу свого життя. А це, погодьтеся, надихає не менше, ніж чистий та організований простір.

2.   Перетвори свій дім. Посібник з організовування та усвідомлення цілей своєї оселі

 • Клеа Ширер та Джоанна Теплін
 • Видавництво «ArtHuss»
 • 2022 рік

Авторки книги — дві американські домогосподарки, які не бояться викликів безладу та хаосу, а сміливо закочують рукави і наводять лад, викидаючи зайве, комплектуючи органайзери та клеячи наліпки із підписами (повірте, для них це дуже важливо).

Клеа Ширер та Джоанну Теплін познайомила спільна подруга, яка знала про захоплення обох жінок — чітку організацію та естетику простору. Вже у перший вечір знайомства (висячи на телефоні між годуванням та купанням дітей) наші героїні складали який-не-який бізнес-план власної компанії «The Home Edit». Яку, власне, з успіхом і реалізували: «Якщо тебе гнітить думка, як упорядкувати речі у своїй оселі, то видихни з полегшенням. Відверто кажучи, ми з командою The Home Edit ледве справляємося з такими простими справами, як прасування чи приготування рису (ти накриваєш його кришкою чи не накриваєш? Його треба помішувати чи ні? Чому все так складно??). Але є те, що нам удається: ми заходимо в кімнату, бачимо там безлад і складаємо план дій».

Авторки розподіляють зони впорядкування за кімнатами та їхніми призначеннями. Звичайно, не в кожного з нас є власна комора чи пральня, але хто ж забороняв мріяти про щось більше? Проте авторки радять починати працювати над впорядкуванням простору з малих площ, найкраще з шухляд. Здобудь маленьку перемогу, а тоді застосуй здобуті впевненість і знання до трохи більшої роботи. «Ми знаємо, що ти мрієш про красиві баночки для круп — і ти їх матимеш! — але спочатку реально оціни свій час, досвід та здібності. Не соромно починати з малого!».

Велику увагу приділено наведенню ладу у дитячій кімнаті. Письменниці не тільки розповідають основні принципи сортування, а й надихають прикладами робіт, діляться секретами, як привчити малюків підтримувати порядок самостійно. Як от, наприклад, сортування одягу за кольорами веселки — тоді складання одягу, по-перше, перетвориться на веселу гру, а, по-друге, кольори допоможуть малюкові зорієнтуватися як правильно розмістити ту чи іншу одежинку. «Така організація робить куточок твого дому привабливішим для ока. Однак ми також зрозуміли, що ці простори, створені наче помахом чарівної палички, надихають людей підтримувати в них лад. У цьому й річ!».

Клеа та Джоан чудовий приклад того, що, докладаючи зусилля та вірячи у власні сили і вміння, можна стати успішними у будь-якій справі, навіть у прибиранні. «Ми на власному досвіді переконалися, яку силу має звільнення від мотлоху та перетворення простору на функціональне приміщення — від організування місця для сніданків, щоб діти могли самостійно приготувати собі пластівці (ми ладні на все, щоби поспати на півгодини довше), до можливості нарешті розвісити одяг у гардеробі так, щоби він був на видноті й не викликав ностальгії за минулим (ні, твоя донька не захоче носити цю блузку одного прекрасного дня)».

Напевно завдяки природнім талантам Клеа та Джоани книга «Перетвори свій дім» стала зразком книжкової естетики. Це книга не просто для читання, це книга для гортання та перегортування знову і знову. Безліч фото красиво та якісно впорядкованих речей доповнюють зміст книги естетичною насолодою.

Сьогодні агенція Клеа та Джоан стала мегапопулярною. Вони працюють з клієнтами по всьому світу, їхні книги стали бестселерами, а на основі «Перетвори свій дім» було знято документальний серіал для Netflix, де наші героїні впорядковують будинки селебретіз та зірок Голлівуду. Але кожна з авторок пам’ятає, що починалось все з однієї маленької, спільної на двох мрії — принести трошки порядку і краси у цей світ.

А ще зазирніть сюди: Як відмити холодильник? Прості лайфхаки для домашнього прибирання

3.   Вишукане мистецтво прибирання по-шведськи

 • Маргарета Магнуссом
 • Видавництво «КМ-букс»
 • 2020 рік

«Мабуть, усі ми маємо речі, з якими пов’язані різні приємні спогади і які свого часу робили нас щасливими, та правда у тім, що з роками речей стає дедалі більше, вони займають усе більше простору, і серед безлічі предметів з часом втрачається цінність кожного з них. А коли для людини настає момент вирушати у прасвіти, перед її рідними постає нелегке завдання — вирішити, що робити з купою мотлоху, який вони просто не в змозі гідно оцінити, і при цьому не пересваритися й не збожеволіти» — Маргарета Магнуссом.

Книга 3

Ця книга навіяна новим скандинавським трендом Dostadning — предсмертне прибирання, на перший погляд, тема книги може здатися сумною, та такою, що не є на часі. Проте це зовсім не так — прямим свідченням цього є наявність розділу «Моє третє прибирання, як востаннє». Можна пофантазувати ширше — а раптом завтра з’явиться чарівний незнайомець, і ти, забувши про всі свої пожитки і золоту рибку, помчиш з ним на інший край планети (пробачте мене чоловіки, вірю, що й вам може випасти нагода чкурнути із прекрасною незнайомкою). Ти зникла, а комусь потім вичищати твою орендовану квартирку. Ось тут і воно! Питання — чи дійсно варто зберігати ВСЕ ЦЕ, і як забути про «А раптом знадобиться?» чи «Може ще колись влізу у ці джинси?».

Маргарета не відкриває нам таємниці Всесвіту, але допомагає відповісти на ці запитання. Вона чітко називає речі своїми іменами і вказує напрям їхнього руху, дає поради, як простіше попрощатися з тим, що навряд чи вам колись знадобиться, але так хочеться ще трохи потримати його у своїй шафі. Загалом лозунг книги звучить так: життя стане більш приємним і значно комфортнішим, якщо ми позбудемося деякого надлишку.

«В однієї з моїх дочок на кухні висить табличка «Я цілуюся краще, ніж готую!» Це інформативне та чесне попередження для її гостей про те, що на них очікує вечір різного роду сюрпризів, — можливо, хороших, а можливо й не дуже. Мені подобається готувати, хоча я, звичайно, не зоряний шеф-кухар, але за своє життя зібрала багато кухонного начиння, і тепер повинна придумати, що з ним роботи». Мова авторки — легка та іронічна, книгу читаєш з ледь помітною посмішкою на вустах. Прийняття авторкою невідворотності — заспокоює, а її спогади про чоловіка, про щасливі роки прожиті у цьому будинку — наповнюють серце ніжністю та щемом.

Прийняття смерті не є чимось новим, навпаки, у наш час це може стати своєрідним плацебо для багатьох із нас. Для цього можна використовувати спеціальні східні практики, або написати некролог самому собі, або, прочитавши книгу про чергове «фінальне прибирання» та скандинавський мінімалізм, зажити заново, у чистому, впорядкованому домі, наповненому теплими спогадами та відкритим до написання нових.

4.   Дім хюґе

 • Мік Вікінг
 • Видавництво «Клуб сімейного дозвілля»
 • 2023 рік

Спробуйте вгадати, яке місце у рейтингу найщасливіших країн може посісти країна, де податкова ставка становить близько 53%, де приблизно 170 днів на рік падає дощ, де взимку особливо немає снігу, а справжнє літо триває не довше одного місяця, і так наче цього всього було замало — ще й населення надає перевагу чорним і темним відтінкам в одязі?

Сидите? Мова йде про Данію, і з часів започаткування рейтингу «Всесвітньої доповіді про щастя» (World Happiness Report), який щорічно проводять в ООН, вона не залишає трійку лідерів ні-ко-ли!

«Як таке може бути?» — справедливо запитаєте ви. Відповідь ховається у загадковому данському «хюґе». Українського аналога цьому поняттю ви не знайдете, так само як і пояснення що ж це таке, одним словом. Адже хюґе — це ціла окрема філософія, це система поєднання настрою, гармонії, звуків, світла, запахів, кольорів, напівтонів — всього того, що створює затишок і комфорт у найвищих їхніх межах проявлення. Хюґе — це щось швидше про атмосферу і досвід, ніж про речі. Ось тепер ви можете уявити яка ж вона, книга про «Дім хюґе».

Мік Вікінг — засновник та виконавчий директор Інституту дослідження щастя в Копенгагені (звісно, ким ще міг бути автор цієї книги? 😊). Тому про щастя та хюґе він знає не тільки з особистих переживань, а ще й з точки зору наукового підходу та нудних графіків. Мік пише, що: «Дім — це місце, у якому можна сховатися від буденних проблем, відновити сили, налаштуватися на новий день». Гадаю, більшість із нас з ним погодяться.

Данці просто одержимі інтер’єрним дизайном. Домівка — центр соціального життя в Данії, саме тому вони не соромляться докладати чималих зусиль і витрачати купу грошей на те, щоб зробити свої оселі хюґними. Тут варто згадати і той фактор, що щасливчики данці володіють титулом «Найбільший метраж житлової площі на особу в Європі» — 51 м.кв. Для порівняння, у Німеччини це 40, а у французів — і того 38 м.кв. Обов’язковим для кожної данської оселі має бути наявність «свого хюґе-місця», тобто свого затишного куточка для кожного члена сім’ї. Це те місце в помешкані, де ви можете сховатися, закутавшись у ковдру, з книжкою і чашкою чаю. «Моє хюґе-місце — біля кухонного вікна. Я поскладав там подушки, свою ковдру, поклав килимок з оленячої шкури. Увечері я сідаю там працювати і чимало сторінок цієї книги написано саме там».

Окремо варто звернути увагу на екологічність та тягу до всього природного, які властиві данцям. Будь-який шматок природи, який ви принесете у дім, підсилить почуття затишку. Листя, горіхи, шкури тварин і багато зелені. Озеленення вашого дому — це створення такої собі оази серед сірих буднів чи міських джунглів. В інтер’єрі обов’язково мають бути присутніми вироби із дерева. Дерево дарує відчуття повернення до природи. Це просто і природно, як і сама концепція хюґе. Автор радить по-максимуму використовувати природне освітлення, а коли сутеніє — запалювати свічки. Чим більше, тим краще.

А ще зазирніть сюди: Hygge. Рецепт датського щастя

Попри мрійливість та ефемерність ідеї книги, автор знає, що для створення затишного дому потрібно чимало працювати. Мік вчить нас помічати елементи декору, які б могли зробити наше помешкання кращим, вчить відчувати атмосферу закладів, де ми любимо бувати, і намагатися відтворити її вдома. Він показує, що радість не коштує дорого, не продається в IKEA і запросто оселиться у вас, якщо ви цього дійсно забажаєте.

Можливо, автор не навчить вас, як правильно та гармонійно сортувати шкарпетки чи запаси шампунів, проте, якщо ваш дім для вас це, перш за все, місце щасливих людей — відкрийте цю книгу, і нехай данська філософія щастя принесе трішки хюґе і вам.

5.   Точка G твого будинку: 52 способи відшукати її

 • Вероніка Зубко, Олена Полковська
 • Видавництво «Раритети України»
 • 2021 рік

Досліджуючи простори українського нон-фікшину на наявність книг про організацію та впорядкування осель, можна натрапити на несподівану знахідку — «Точка G твого будинку: 52 способи відшукати її» — скажіть, хіба можна пройти повз такої назви? 😉 Проте, погортавши сторінки та придивившись уважніше, побачите, що крім назви, яка безсумнівно вмикає уяву (і не має нічого спільного зі змістом книжки), ця книга заслуговує бути прочитаною ще з декількох причин.

Книга 5

По-перше, авторки — українки. Дизайнерка Вероніка Зубко та Олена Полковська — співзасновниці студії декорування інтер’єрів. А це означає, що мова книги та реалії, які описані в ній, будуть більш зрозумілими та доступними нашим українським читачам. Авторки пропонують нам цілком зрозумілий алгоритм змін в будинку. Крок за кроком, кімната за кімнатою. Пропонують свої формули порядку, затишку й гармонії, а вам лишається зрозуміти — резонують вони з вашим світоглядом чи ні.

По-друге, на відміну від попередніх книг, ця не вчить розбирати, викидати, складати та сортувати все те, що нажито непосильним трудом за багато років, а буде корисною на етапі чистої сторінки — коли ваша оселя ще не понівечена роками накопичення. Тобто це чудова нагода одразу організувати простір таким чином, щоби потім не мати з цим клопоту.

Якщо ж ви дійшли до етапу в житті, коли «стіни не радують» і хочеться змін — вам теж сюди! Авторки мають інструкцію, як зрозуміти, що твій будинок застарів, допоможуть визначити, чи дійсно настав час ремонту, чи вам буде цілком достатньо скористатися порадами, як змінити настрій в будинку без ремонту: «Ремонт свідчить лише про фінансові успіхи і не має нічого спільного із затишком, смаком і стилем. Саме тому нас оточує стільки дорогих, але позбавлених смаку інтер’єрів».

Щоби ваш дім не поповнив ряди вищезгаданих, завдяки цій книзі ви матимете у своєму розпорядженні прекрасний бонус — авторки книги мають безпосередній стосунок до дизайну інтер’єрів, тому крім організації простору ви отримаєте поради з декорування, а також своєрідні стоп-списки та категоричні «ні» в облаштуванні будинку. Особливо заслуговують на увагу розділи про побудову стосунків з вінтажем та практичні прийоми роботи з мистецтвом в інтер’єрі (привіт, «пшонкастайл»!).

Окремо хочеться поговорити і про естетику власне самої книги. Вона гарно оформлена, має непогані поліграфічні характеристики, її приємно тримати в руках. Текст книги доповнений яскравими і влучними колажами, що теж робить її частиною мистецтва. Така книга стане чудовим елементом декору чи подарунком.

Насамкінець про безсумнівну практичну цінність — на сторінках цієї книги можна знайти чек-листи необхідних речей по зонах і кімнатах, що неабияк зекономить ваш час та збереже не одну нервову клітинку. Ви зможете дізнатися, що і де купити в будинок, а головне — навіщо. З корисної інформації і такі собі списки покупок, а разом із ними контакти нішевих магазинів і кращих виробників декору і меблів, від мас-маркету до одиничних інстаграмів.

Словом, книга «Точка G твого будинку: 52 способи відшукати її» має в собі тонну натхнення на зміни вдома. Ви точно захочете новий килим, книжкову полицю, набір для сервірування столу чи просто нову рослинку. Але задоволення від змін і того, що ви це осилили самостійно — вам ґарантовано!

Як бачите, ці п’ять книг дійсно зможуть допомогти вам у наведенні ладу в оселі, адже поради та ідеї в них є дійсно корисними та дієвими. Тож читайте, надихайтесь і втілюйте свої мрії! 😘

 

127207 0 cookie-check 5 книг, які допоможуть навести лад в оселі. А можливо, і у житті

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як правильно вибрати модель кондиціонера
Як правильно вибрати модель кондиціонера
11 Травня, 2023, 12:02 1936 9
Здавалося б, весна саме час для того, щоби підготуватися до літа та вибрати новенький кондиціонер для своєї квартири. Але насправді купити новий кондиціонер ніколи не...
Смотреть результаты
Морозильна камера та скриня — відповідаємо на найчастіші запитання
Морозильна камера та скриня — відповідаємо на найчастіші запитання
Окремостояча морозильна камера — це дуже зручна техніка для дому. Такий пристрій дозволяє зберігати заморожені продукти протягом тривалого часу, робити запаси свіжих фруктів, овочів і...
Смотреть результаты
Як помити морозильну скриню або камеру? Корисні поради від Блогу Comfy!
Як помити морозильну скриню або камеру? Корисні поради від Блогу Comfy!
Містка морозильна камера – це шикарний помічник для будь-якої господині. З нею можна робити хороші запаси на зиму і купувати багато продуктів про запас. А...
Смотреть результаты