Відповідаємо на найчастіші запитання. Морозильна камера і скриня.

26 Вересня, 2019, 08:29 6

Окрема морозильна камера – це дуже зручна техніка для дому. Такий пристрій дозволяє зберігати заморожені продукти протягом довгого часу, робити запаси свіжих фруктів, овочів і зелені на зиму, закуповувати про запас м’ясо і рибу у великих кількостях. Не обійтися без місткої морозильної камери і власникам собак на натуральному годуванні, адже під продукти для улюбленця зазвичай потрібна пристойна кількість місця. Але як вибрати хорошу морозильну камеру і на що звертати увагу при покупці? Сьогодні Блог Comfy відповість на всі найчастіші  запитання про морозильні камери та скрині, а ще розповість, як правильно заморожувати і зберігати продукти в таких пристроях. Корисна стаття для тих, хто хоче купити морозильну скриню для дому! 🙂

Загляньте і сюди: Відповідаємо на найчастіші запитання: холодильники

Морозильный ларь

Які бувають типи морозильних камер

Є два типи окремо розташованих морозильних камер – це вертикальні морозильні шафи і горизонтальні скрині. Принцип роботи у них однаковий, але через особливості конструкції ці пристрої мають певні відмінності в установці і використанні.

morozilnaya-kamera-ovoshhi

 • Морозильні шафи, вони ж вертикальні морозильні камери, зовні нагадують звичайні холодильники. Такий пристрій має одне відділення з полицями, висувними ящиками або контейнерами. Двері морозильної камери відкриваються убік. Вертикальні морозильні камери дуже компактні, вони займають зовсім небагато місця, а користуватися ними і для заморозки свіжих продуктів, і для зберігання вже замороженого досить зручно.
 • Морозильні скрині, так само як і шафи, призначені для заморозки і тривалого зберігання продуктів. Такі пристрої відрізняються від попереднього типу окремо розташованих морозилок конструкцією – вони передбачають не вертикальний, а горизонтальний тип розміщення. А це має свої як плюси, так і мінуси. Зручно те, що морозилки цього типу дуже місткі, оскільки внутрішній відсік не поділений полицями, а кошики з металевої сітки при необхідності легко знімаються, так що в них можна зберігати досить об’ємні запаси, наприклад, цілу заморожену тушку птиці або свинячий окіст. Але, через горизонтальне розташування, морозильні скрині широкі, тому вони вимагають більше вільного місця для розміщення, та й знайти всередині скрині невеличкий пакунок або контейнер через велику кількості запасів іноді виявляється зовсім непросто.

morozilnyiy-lar

Корисна порада: Правильно зберігати свої запаси в морозильних камерах дуже важливо, оскільки, коли заморожених на зиму продуктів багато, знайти щось конкретне серед запасів в морозильній камері часто виявляється непросто. Продукти для морозильної камери краще упаковувати в невеликі контейнери або пакети – так господині буде простіше знаходити потрібне. Якщо ви використовуєте контейнери або інші жорсткі ємності, вибирайте маленькі обсяги, щоб у міру використання запасів місце в морозильному відсіку швидше звільнялося, і напівпорожні коробки не займали вільний простір.

Дізнайтеся більше: Морозильна камера або скриня: що вибрати?

Хранение продуктов в морозилке

Які використовуються системи заморожування в морозильних камерах

Так само, як і в звичайних холодильниках, морозильні камери можуть бути оснащені системою крапельного заморожування або системою заморожування No Frost. Морозильні камери і першого, і другого типу охолодження зручні і надійні, а різниця між ними зводиться переважно до пов’язаних з доглядом за такою технікою особливостям.

Пропонуємо вам ознайомитися: Як вибрати морозильну камеру

Sistema-razmorozki-holodilnika-No-Frost

 • Морозильні камери з системою No Frost – найпростіший і зручний вид окремо розташованих морозилок. У морозильному відсіку таких камер не намерзає іній, оскільки повітря всередині камери досить сухе і постійно циркулює завдяки вбудованим вентиляторам. Активна вентиляція працює не постійно – вона включається через рівні проміжки часу, даючи інею, який утворюється на стінках камери, відтанути і стекти в спеціальні лотки для збору конденсату, звідки утворена вода потім випаровується. Такий принцип роботи робить простим догляд за морозильною камерою, оскільки розморожувати її потрібно рідко – приблизно раз на рік. Причому це потрібно в більшій мірі для підтримування пристрою в чистоті, а не для видалення криги, оскільки в морозилках з системою охолодження No Frost іній практично не з’являється.
 • Морозильні камери і скрині з крапельною (статичною) системою охолодження працюють так само добре, як і пристрої на базі No Frost, але розморожувати їх доводиться частіше – приблизно раз на півроку. Це пов’язано з тим, що повітря всередині морозилки з крапельною системою охолодження не осушується штучно, тому волога осідає на поверхні упаковок з продуктами, на стінках морозильного відсіку, перетворюючись спочатку в тонкий шар інею, а потім і в полій . Тому потрібно стежити за кількістю льоду в морозильній камері і час від часу її розморожувати вручну.

Пам’ятайте, що при відкритті дверцят морозильної камери всередину відсіку з продуктами потрапляє тепле повітря з приміщення, що сприяє утворенню конденсату, інею та криги в морозилці. Чим частіше і довше відкриваються дверцята, тим більше буде інею.

Comfy рекомендує: Кращі морозильні камери для зберігання заморожених фруктів

Замороженные ягоды

Які додаткові функції бувають в морозильних камерах

Якщо холодильники можуть передбачати значний набір додаткових опцій, аж до складання списку покупок і підрахунку калорій приготованих страв, то морозильні камери в цьому плані, звичайно, мають більш скромний функціонал. Основне завдання таких морозилок – швидка заморозка і тривале зберігання продуктів, але і крім цього вони теж вміють робити щось цікаве. Звичайно, що чим дорожче коштує морозильна камера, тим ширше буде її функціонал. Найчастіше в список додаткових опцій морозильних камер входять такі функції:

 • Опція суперзаморозки – дозволяє максимально швидко заморожувати продукти. Це дуже корисна фішка, якщо ви самостійно заготовлює на зиму фрукти, овочі, ягоди, а не купуєте вже готові морожені продукти. Під час звичайної заморозки волога всередині продукту застигає повільно, кристалізуючись в процесі, через що порушується однорідність структури в м’якоті, та й смак після відтавання погіршується. Але цього не відбувається при швидкому заморожуванні на дуже низьких температурах, тому функція суперзаморозки дозволить робити більш якісні і корисні запаси на зиму.
 • Індикатор закриття дверцят – інформує про погано закриті дверцята морозильної камери звуковим сигналом. Опція допомагає мінімізувати втрати холоду і накопичення інею в морозильному відсіку через забуті двері. Так що опція справді зручна.
 • Можливість перевішування дверцят – рятує в разі переїзду або масштабних перестановок меблів на кухні. Маючи можливість перевісити двері під інше розташування морозильної камери, ви зможете розставити меблі саме так, як вам буде зручно.
 • Захист від дітей – опція блокування будь-яких змін активованих програм і режимів. Вам не доведеться турбуватися, що діти випадково відключать морозилку або включать інший температурний режим. З цією опцією задані вами налаштування не порушаться і не скинуться позапланово.
 • Антибактеріальне покриття – в деяких моделях морозильних камер на поверхні стінок внутрішнього відсіку нанесено спеціальне захисне покриття, що захищає від бактерій, цвілі, виникнення неприємних запахів.

Рекомендуємо моделі: 3 морозильні камери до 7 000 гривен

morozilnaya-kamera

Як вибрати кліматичний клас морозильної камери

Ще один важливий момент при виборі морозильної камери для дому – це кліматичний клас пристрою, тобто діапазон допустимої для нормальної працездатності приладу температури навколишнього середовища. Користувачі не завжди звертають увагу на цей параметр при покупці нової техніки, і якщо у випадку з холодильниками цей момент не надто критичний, оскільки практично всі моделі побутових холодильників, що поставляються на український ринок, відповідають клімату в цілому, і умовам використання в житлових приміщеннях , то з морозилками можуть бути певні нюанси.

Морозильная камера в гараже

Справа в тому, що холодильниками ми користуємося постійно, багато разів на день, а продукти з морозильної камери зазвичай потрібні набагато рідше. Тому, якщо холодильники завжди ставляться на кухні або поруч з нею – якщо площа зовсім маленька, то морозильні камери часто встановлюються навіть не в квартирі. Деякі користувачі для економії житлового простору ставлять морозильні камери і скрині на засклених, але все ж досить холодних лоджіях, в неопалюваних гаражах, підвалах, на дачах. Так, це зручно, бо дає змогу економити місце в будинку. Але щоб техніка прослужила вам довго і без поломок, для подібних нестандартних місць установки потрібно вибирати моделі, призначені саме для таких умов використання. Ось список температурних діапазонів для кліматичних класів морозильних камер:

 • SN – 10-32 ° C
 • N – 16-32 ° C
 • ST – 18-38 ° C
 • T – 18-43 ° C

Загляньте сюди: Що можна заморожувати в морозильній камері і як це правильно зробити?

Як зберігати продукти в морозильній камері

Щоб запаси на зиму зберігалися довго і зберігали після розморожування максимум своїх корисних речовин і смакових якостей, важливо не тільки правильно їх зберігати – їжа повинна бути підготовлена ​​до заморожування відповідним чином. Ось основні правила якісної заморозки домашніх запасів:

 • Продукти перед заморожуванням повинні бути попередньо вимиті і, якщо це потрібно, очищені і подрібнені.
 • Якщо ви заморожуєте овочі, фрукти, ягоди або зелень, то такі продукти попередньо обов’язково повинні бути перебрані – зіпсоване, підгниле в заморозку ні в якому разі потрапляти не повинно.
 • Якщо температура підготованої для запасу на зиму їжі вище кімнатної, то її обов’язково потрібно попередньо остудити.
 • Полиці, відсіки, контейнери для заморозки завжди повинні бути чистими і сухими.
 • Якщо ваша морозильна камера підтримує режим суперзаморожування, увімкніть його перед тим, як класти в морозилку свіжі продукти – при закладці незамороженої партії температура повітря всередині морозильного відсіку підвищиться, а це може негативно позначитися на якості заморожених запасів.

podgotovka-k-zamorozke

Корисна порада:Щоразу, коли ви додаєте в морозильну камеру нову порцію продуктів, обов’язково маркуйте її яскравим ярликом або стікером з датою укладання. Це дозволить контролювати якість їжі і відслідковувати терміни придатності.

Які терміни зберігання заморожених продуктів

Всі продукти мають свій термін зберігання. Завдяки глибокому заморожуванню він, звичайно, істотно збільшується, але все ж не стає нескінченним. Занадто довгий термін зберігання деяких продуктів може стати причиною серйозних отруєнь, тому обов’язково звертайте увагу на те, скільки часу їжа зберігається в морозильній камері.

morozit-ofoshhi

Скільки зберігаються продукти при температурі нижче -18 ° C:

 • свіжі гриби – 5-6 місяців
 • сирі овочі – 10-12 місяців
 • свіжі фрукти і ягоди – 10-12 місяців
 • овочеве асорті в сирому вигляді – 6-7 місяців
 • свіжа риба – не більше 2-3 місяців
 • готові рибні страви і напівфабрикати з риби – 3-6 місяців
 • свіже м’ясо і птиця – не більше 12 місяців
 • напівфабрикати і готові м’ясні страви – до 3-4 місяців
 • субпродукти птах – 6-9 місяців за умови роздільного зберігання з тушками

Заморожуємо літні продукти: 12 смачних ідей для зими

Зверніть увагу, що зазначені терміни – це орієнтовна, стандартизована тривалість зберігання замороженої їжі. При ретельному дотриманні умов зберігання деякі продукти можуть зберігатися і довше, але будь-які перепади температур, а також порушення умов зберігання можуть скоротити зазначений термін в декілька разів. Тому перед тим, як використовувати запаси заморожених продуктів, обов’язково потрібно уважно їх оглядати і перевіряти, чи не з’явився після розморожування неприємний запах. Якщо терміни зберігання не порушені, а продукти виглядають і пахнуть добре, то їх можна сміливо використовувати в готуванні.

ovoshhi

Наша сьогоднішня стаття вам стала в нагоді? Відмінно! А хочете ще більше корисних публікацій? Тоді зберігайте наш Блог в закладках і частіше заглядайте на його сторінки, адже тут завжди є багато корисних порад і свіжих ідей на всі випадки життя! Ми розповідаємо про різновиди, можливості та особливості побутової техніки, ділимося смачними рецептами, цікавими новинами і оглядами. А ще не забудьте підписатися на наш Telegram-канал Якось Так – тут ми постимо ще більше цікавого. І розігруємо подарунки! 😉

88827 0 cookie-check Відповідаємо на найчастіші запитання. Морозильна камера і скриня.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Mercedes припинив розробку двигунів внутрішнього згоряння
24 Вересня, 2019, 07:33 635 8
Битва між природними джерелами енергії та відновлювальними давно переросла у щось глобальне і часто розвивається за межами нашого поля зору. Ми лише можемо спостерігати її...
Смотреть результаты
Перший погляд на iPhone 11, 11 Pro і 11 Pro Max
Ось їх і показали. Разом з наступним поколінням Apple Watch, дешевим iPad і сервісами для геймерів і кіноманів. Всі подробиці з презентації в блозі. Ну...
Смотреть результаты
БУДЬ В ТРЕНДІ! Холодильники та їх технології у 2019 році
Рекомендуємо почитати: БУДЬ В ТРЕНДІ! Найбільш затребувані технології в кондиціонерах 2019 БУДЬ В ТРЕНДІ! Технології пральних машин 2019 Незаперечним фактом стає твердження, що ми з...
Смотреть результаты