search
Підписатися

logo

Морозильна камера та скриня — відповідаємо на найчастіші запитання

10 Травня, 2023, 10:29 6

Окремостояча морозильна камера — це дуже зручна техніка для дому. Такий пристрій дозволяє зберігати заморожені продукти протягом тривалого часу, робити запаси свіжих фруктів, овочів і зелені на зиму, закуповувати про запас м’ясо й рибу у великих кількостях. Не обійтися без місткої морозильної камери й власникам собак, яких годують натуральною їжею, адже такі продукти для улюбленого звірятка зазвичай потребують чимало місця у морозилці. Але як вибрати хорошу морозильну камеру та на що звертати увагу при купівлі? Сьогодні Блог COMFY відповість на всі найчастіші питання про морозильні камери та скрині, а ще розповість, як правильно заморожувати та зберігати продукти в таких пристроях. Корисна стаття для тих, хто хоче купити морозильну скриню для дому! 😊

Зазирніть і сюди: Відповідаємо на найчастіші запитання — холодильники

Морозильна скриня

Які бувають типи морозильних камер

Є два типи окремостоячих морозильних камер — це вертикальні морозильні шафи та горизонтальні скрині. Принцип роботи вони мають однаковий, але через особливості конструкції ці пристрої мають певні відмінності у встановленні та використанні.

Морозильна камера овочі

 • Морозильні шафи, вони ж вертикальні морозильні камери, зовні нагадують звичайні холодильники. Такий пристрій має один відсік із поличками, висувними ящиками або контейнерами. Дверцята морозильної камери відчиняються вбік. Вертикальні морозильні камери дуже компактні, вони займають зовсім небагато місця, а користуватися ними і для заморожування свіжих продуктів, і для зберігання вже замороженого доволі зручно.
 • Морозильні скрині відрізняються від попереднього типу морозилок конструкцією — вони передбачають не вертикальний, а горизонтальний тип розміщення. А це має як свої плюси, так і мінуси. Зручно те, що морозилки цього типу дуже місткі, оскільки внутрішній відсік не розділений полицями, а кошики з металевої сітки за необхідності легко знімаються, тому в них можна зберігати об’ємні запаси, наприклад, цілу заморожену тушку птиці або свинячий окіст. Але через горизонтальне розташування морозильні ларі широкі, тому вони вимагають більше вільного місця для розміщення, та й знайти всередині скрині невеличкий згорток або контейнер серед великої кількості інших запасів іноді виявляється непросто.

Морозильна скриня відкрита

Корисна порада: Важливо правильно зберігати свої запаси в морозильних камерах, щоби легко та швидко знаходити потрібні продукти серед інших пакувань із заморозкою. Продукти для морозильної камери краще упаковувати у невеликі контейнери чи пакети — так простіше знаходити потрібне. Якщо ви використовуєте контейнери або інші жорсткі ємності, обирайте маленькі об’єми, щоб у міру використання запасів місце в морозильному відсіку швидше звільнялося, і напівпорожні коробки не займали вільного простору.

Морозильна камера Vestfrost CMFN144W

13777 грн

Купити

Морозильна камера Vestfrost VD865FNW

18555 грн

Купити

Морозильна камера Scandilux FS143-55

9799 грн

Купити

Дізнайтеся більше: Морозильна камера або скриня — що вибрати?

Зберігання продуктів у морозилці

Які є системи розморожування в морозильних камерах

Як і звичайні холодильники, морозильні камери можуть бути оснащені системою крапельного розморожування або системою розморожування No Frost. Водночас морозильні камери першого і другого типу охолодження будуть однаково зручними та надійними, а різниця між ними зводиться до особливостей догляду за такою технікою.

Рекомендуємо ознайомитись: Як вибрати морозильну камеру

 • Морозильні камери з системою No Frost — це найпростіший і найзручніший вид морозилок окремого розміщення. У морозильному відсіку такої камери не намерзає крига та іній, оскільки повітря всередині камери доволі сухе й постійно циркулює завдяки вбудованим вентиляторам. Завдяки такому принципу роботи доглядати за морозильною камерою дуже просто, оскільки розморожувати її потрібно рідко — приблизно раз на рік. До того ж це потрібно більшою мірою для підтримання пристрою у чистоті, а не для видалення льоду, оскільки в морозилках із системою охолодження No Frost іній та лід практично не з’являються.
 • Морозильні камери та скрині з крапельною (статичною) системою охолодження працюють так само, але розморожувати їх доводиться частіше — приблизно раз на півроку. Це пов’язано з тим, що повітря всередині морозилки з крапельною системою охолодження не осушується штучно, і волога осідає на поверхні упаковок з продуктами, на стінках морозильного відсіку, перетворюючись спочатку в тонкий шар інею, а потім і на крижану скоринку. Тому потрібно стежити за кількістю льоду в морозильній камері та час від часу розморожувати її вручну.

Пам’ятайте, що при відкритті дверцят морозильної камери всередину відсіку з продуктами потрапляє тепле повітря з приміщення, що сприяє утворенню конденсату, інею та криги в морозилці. Чим частіше й довше відкриваються дверцята, тим більше буде інею.

Заморожені ягоди

Які додаткові функції бувають у морозильних камерах

Якщо холодильники можуть передбачати значний набір додаткових опцій — навіть складати список покупок та підраховувати калорії приготовлених страв, то функціонал морозильних камер у цьому плані значно скромніший, адже основне завдання таких морозилок — швидке заморожування і тривале зберігання продуктів. Проте й окрім цього вони теж вміють робити дещо цікаве.

Звичайно, чим дорожче коштує морозильна камера, тим ширшим буде її функціонал. Найчастіше до списку додаткових опцій морозильних камер входять такі функції:

 • Опція суперзаморозки дозволяє максимально швидко заморожувати продукти. Це дуже корисна фішка, якщо ви самостійно заготовляєте на зиму фрукти, овочі, ягоди, а не купуєте готові заморожені продукти. Під час звичайного заморожування волога всередині їжі застигає повільно та кристалізується у процесі, через що порушується однорідність структури в м’якоті продукту, та й смак після відтавання погіршується. Але цього не відбувається під час швидкої заморозки на дуже низьких температурах, тому функція суперзаморозки дозволить робити більш якісні та корисні запаси на зиму.
 • Індикатор закриття дверцят — інформує про нещільно зачинені двері морозильної камери звуковим сигналом. Опція допомагає мінімізувати втрати холоду та накопичення інею у морозильному відсіку, тому ця функція є дійсно зручною та корисною.
 • Можливість перевішування дверцят — рятує під час переїздів та масштабних перестановок меблів на кухні. Коли є можливість переважити двері під інше розташування морозильної камери, ви зможете розставити меблі саме так, як вам буде зручно.
 • Захист від дітей — опція блокування будь-яких змін вже активованих програм та режимів. Вам не доведеться турбуватися, що діти випадково вимкнуть морозилку або увімкнуть інший температурний режим. З цією опцією задані налаштування не зміняться і не скинуться позапланово.
 • Антибактеріальне покриття — у деяких моделях морозильних камер на поверхні стінок внутрішнього відсіку нанесене спеціальне захисне покриття, що захищає від бактерій, плісняви та виникнення неприємних запахів.

Морозильна камера

Морозильна камера Daewoo FFN278FLR0UA

22999 грн

Купити

Морозильна камера Beko RFNE312K21W

18777 грн

Купити

Морозильна камера Vestfrost CMFN144W

13777 грн

Купити

Як вибрати кліматичний клас морозильної камери

Ще один важливий момент при виборі морозильної камери для дому — це кліматичний клас пристрою, тобто діапазон допустимої для нормальної працездатності приладу температури навколишнього середовища. Користувачі не завжди звертають увагу на цей параметр при покупці нової техніки, і якщо у випадку з холодильниками цей момент не є особливо критичним, то з морозилками можуть виникнути певні нюанси.

Морозильна камера

Справа в тому, що холодильниками ми користуємося постійно, багато разів на день, а продукти з морозильної камери зазвичай потрібні значно рідше. Тому холодильники встановлюються на кухні або поруч із нею (якщо площа зовсім маленька), а морозильні камери часто встановлюються у підсобних приміщеннях та за межами житлоплощі. Наприклад, морозильні камери і скрині можуть розміщуватися на засклених, але все ж таки досить холодних лоджіях, у неопалюваних гаражах, підвалах, на дачах.

Так, це зручно, оскільки допомагає заощаджувати місце в будинку. Але щоби техніка служила вам довго і не виходила за ладу, для таких нестандартних місць установки потрібно вибирати призначені саме для таких умов використання моделі. Ось список температурних діапазонів для кліматичних класів морозильних камер:

 • SN — 10-32°C
 • N — 16-32°C
 • ST — 18-38°C
 • T — 18-43°C

Зазирніть сюди: Що можна заморожувати в морозильній камері та як це правильно зробити?

ТОП-5 моделей морозильних камер на літо 2023

Ви хочете купити морозильну камеру або скриню для свого дому, але не можете визначитися, яку модель вибрати? Тоді вам може стати у нагоді наш ТОП-5 морозильних камер та скринь, до якого потрапили найпопулярніші серед покупців мережі магазинів COMFY варіанти. Придивіться до цієї добірки, адже до неї увійшла справді крута техніка!

1.   Морозильна камера Scandilux FS143-55

І почнемо ми з гарної та водночас бюджетної моделі морозильної камери — Scandilux FS143-55, вертикальної морозилки зі статичною системою охолодження та корисним об’ємом 157 літрів. Тут є 5 просторих ящиків для зберігання продуктів, а найнижча температура всередині може досягати -18°C, а без доступу до електроенергії така морозилка зможе підтримувати необхідну температуру до 10 годин. Кліматичний клас: N-ST. Рівень енергозбереження: А+.

2.   Морозильна камера Vestfrost CMFN144W

Друга модель, яка потрапила до нашого списку хороших морозильних камер, це Vestfrost CMFN144W, чудова морозилка No Frost. Вона трохи більша за попередню — корисний об’єм камери становить 175 літрів, тому тут вже 6 ящиків для зберігання. Виробник дає 1 рік повної гарантії на пристрій та 4 роки окремої гарантії на компресор. Кліматичний клас: N-ST-T. Рівень енергозбереження: А+.

3.   Морозильна камера Beko RFNE312K21W

Якщо ж ви хочете купити велику морозильну камеру, то вам може підійти Beko RFNE312K21W — вона ще більша, аніж попередня. Тут ви отримаєте вже 8 відділень для зберігання та 277 літрів корисного об’єму, а ще така вертикальна морозилка може автономно підтримувати холод до 18 годин. Система охолодження No Frost, а повна заводська гарантія надається на 3 роки. Клас енергоспоживання на рівні А+.

4.   Морозильна камера Vestfrost VD865FNW

Четверта модель, що потрапила до нашого сьогоднішнього топчику, це морозильна камера Vestfrost VD865FNW із кліматичним класом N-ST-T. Ще одна хороша і велика морозилка для окремого розміщення, у якій передбачено 280 літрів корисного об’єму та 7 містких боксів для зберігання. Тут також використовується система охолодження No Frost. Клас енергоспоживання на рівні А+. 1 рік повної гарантії на пристрій та 4 роки окремої гарантії на компресор.

5.   Морозильна камера Daewoo FFN278FLR0UA

І завершує нашу добірку шикарна модель — Daewoo FFN278FLR0UA, виконана в стильному сріблястому кольорі. Такий пристрій може заморожувати продукти до -24°C, що забезпечує дуже тривале зберігання, і має кліматичний клас рівня SN-N-ST-T. Усередині розташовано 7 містких відділень (корисний об’єм 278 літрів). Панель керування з інформаційним дисплеєм винесена на зовнішній бік дверцят. Повна гарантія на пристрій надається на 1 рік, а на компресор — на 10 років. Клас енергозбереження А+, а в автономному режимі така морозилка може зберігати холод до 15 годин.

Як зберігати продукти в морозильній камері

Ну а щоби запаси на зиму зберігалися довго і зберігали після розморожування максимум своїх корисних речовин та смакових якостей, важливо не лише правильно їх зберігати — їжа має бути правильно підготовленою до заморожування. Ось основні правила якісного заморожування домашніх запасів:

 • Продукти перед заморожуванням повинні бути попередньо вимиті і, якщо це потрібно, очищені та подрібнені.
 • Якщо ви заморожуєте овочі, фрукти, ягоди або зелень, то такі продукти заздалегідь обов’язково потрібно перебрати — зіпсоване та підгнивше в заморозку в жодному разі потрапляти не повинно.
 • Якщо температура підготовленої для запасів на зиму їжі вища за кімнатну, то їх попередньо треба охолодити.
 • Полиці, відсіки, контейнери для заморожування завжди мають бути чистими та сухими.
 • Якщо ваша морозильна камера підтримує режим суперзаморозки, активуйте його перед тим, як класти до морозилки свіжі продукти — при закладці незамороженої партії температура повітря всередині морозильного відсіку підвищиться, а це може негативно вплинути на якість вже заморожених запасів.

Корисна порада: Щоразу, коли ви додаєте до морозильної камери нову порцію продуктів, обов’язково маркуйте її яскравим ярликом або стікером з датою укладання. Це дозволить контролювати якість їжі та відстежувати терміни придатності.

Які терміни зберігання заморожених продуктів

Усі продукти мають свій термін зберігання. Завдяки глибокому заморожуванню він, звісно ж, суттєво збільшується, але все одно не стає нескінченним. Занадто довгий термін зберігання деяких продуктів може спричинити серйозні отруєння, тому обов’язково звертайте увагу на те, скільки часу їжа зберігається в морозильній камері.

Овочі заморожування

Скільки продуктів зберігаються при температурі нижче — 18°C :

 • свіжі гриби — 5-6 місяців
 • сирі овочі — 10-12 місяців
 • свіжі фрукти та ягоди — 10-12 місяців
 • овочеве асорті у сирому вигляді — 6-7 місяців
 • свіжа риба — не більше 2-3 місяців
 • готові рибні страви та напівфабрикати з риби — 3-6 місяців
 • свіже м’ясо та птиця — не більше 12 місяців
 • напівфабрикати та готові м’ясні страви — до 3-4 місяців
 • птиця та субпродукти — 6-9 місяців за умови роздільного зберігання з тушками

Заморожуємо літні продукти: 12 смачних ідей для зими

Риба

Зверніть увагу, що зазначені терміни — це орієнтовна, стандартизована тривалість зберігання замороженої їжі. У разі ретельного дотримання умов зберігання деякі продукти можуть зберігатися й довше, але будь-які перепади температур, а також порушення умов зберігання можуть скоротити зазначений термін у декілька разів. Тому, перш ніж використовувати запаси заморожених продуктів, обов’язково уважно їх оглядайте та перевіряйте, чи не з’явився після розморожування неприємний запах.

Овочі

Наша сьогоднішня стаття вам знадобилася? Чудово! А бажаєте ще більше корисних публікацій? Тоді зберігайте наш Блог до закладок та частіше заглядайте на його сторінки, адже тут завжди є багато корисних порад та свіжих ідей на різні випадки! 😘

 

88827 0 cookie-check Морозильна камера та скриня — відповідаємо на найчастіші запитання

Читайте також:

Як помити морозильну скриню або камеру? Корисні поради від Блогу Comfy!
Як помити морозильну скриню або камеру? Корисні поради від Блогу Comfy!
04 Травня, 2023, 11:51 2874 8
Містка морозильна камера – це шикарний помічник для будь-якої господині. З нею можна робити хороші запаси на зиму і купувати багато продуктів про запас. А...
Смотреть результаты
Як зменшити ризик застудитися через інверторний кондиціонер
Як зменшити ризик застудитися через інверторний кондиціонер
Коли температура в приміщенні досягає +30 ° С, літо вже не здається найчудовішою порою року. Не хочеться ні спати, ні їсти, ні думати. Тому вдома...
Смотреть результаты
Як відмити холодильник? – Прості лайфхаки для домашнього прибирання
Як відмити холодильник? – Прості лайфхаки для домашнього прибирання
Холодильник – незмінний «житель» кожної кухні. Без нього ніяк не обійтися, тому й прибирання неминуче. Як правило, найчастіше доводиться боротись з жирними плямами, пліснявою та...
Смотреть результаты