5 3 5

30/09/19,

20:51

Як помити морозильну скриню або камеру? Корисні поради від Блогу Comfy!

Містка морозильна камера – це шикарний помічник для будь-якої господині. З нею можна робити хороші запаси на зиму і купувати багато продуктів про запас. А це відмінна економія часу, адже їздити за покупками доводиться набагато рідше. Але для того, щоб сам пристрій працював безвідмовно, а продукти в морозилці зберігалися дійсно довго, за морозильними камерами і скринями потрібно правильно доглядати – вчасно розморожувати, правильно мити і чистити.

Так що сьогодні Блог Comfy буде розповідати про те, як помити морозильну скриню, з якою частотою її потрібно розморожувати і які взагалі існують правила розморожування. Ну і, звичайно ж, поділимося декількома корисними порадами щодо використання морозильних камер, які допоможуть більш раціонально використовувати такий тип холодильного обладнання. Тож почнемо!

Морозильный ларь

Чому розморожувати потрібно

Зараз виробники випускають морозильні камери і скрині двох типів: зі статичною системою розморожування і з технологією No Frost. Утворення криги в морозильному коробі зі «статикою» – це природний процес, оскільки в таких пристроях відсутні системи примусової циркуляції і осушення повітря. Морозилки з типом заморожування No Frost в цьому плані більш просунуті, тому особливих крижаних відкладень в них не з’являється, тому планові відключення і очищення потрібні більше для підтримки чистоти, ніж для розморожування.

Дізнайтеся більше про морозилки: Відповідаємо на найчастіші запитання – морозильна камера і скриня

Але навіть найкрутіші морозильні камери і скрині, в яких технології запобігають утворенню інею та криги, все одно потроху накопичують лід. Зазвичай це відбувається через відкриття дверцят – тепле повітря з приміщення, в якому встановлена ​​морозильна камера, потрапляє всередину морозильного відсіку і змішується з холодним. В результаті утворюється конденсат, який потім благополучно замерзає, поступово перетворюючись в ту саму ненависну крижану глазур на внутрішніх стінках і поверхні продуктів. Тому, чим частіше і довше відкрито кришку морозильної скрині, тим бадьоріше наростає льодок. Потроху, звичайно, але вже за півроку-рік його набирається пристойна кількість.

Зверніть увагу: Чим більше льоду і снігового нальоту накопичується в морозильній камері, тим вище навантаження на компресор пристрою і тим більше електроенергії потрібно пристрою як для забезпечення заданого рівня температури, так і для нормальної працездатності в цілому. Природно, через постійні підвищені навантаження компресор буде в повному сенсі цього слова працювати на знос, так що поломки, на жаль, не змусять на себе чекати.

Ще одна причина, чому морозильні камери і скрині обов’язково потрібно час від часу розморожувати і мити, пов’язана з гігієною і здоров’ям людей, які споживають в їжу продукти з такого пристрою. Просто подумайте про те, скільки бактерій, грибків та іншої «радості» може потрапити в морозильний відсік разом з заморожуваними продуктами. Так, частина з них буде знищена низькими температурами. Але не всі. Далеко не всі. Просто пам’ятайте про це 🙂 Так що розморожувати і мити морозильні скрині і камери час від часу потрібно обов’язково, хоч і нечасто.

Заморозка ягод на зиму

Коли краще розморожувати

До процесу розморожування морозильної скрині варто ставитися як до необхідної профілактичної процедурою, яку хочеш, не хочеш, але обов’язково потрібно проводити час від часу. А як візуально визначити, що пора розморожувати морозилку? Подивіться на товщину льоду і снігового нальоту всередині камери. Накопичився шар вже 5-10 міліметрів? Однозначно пора.

Якщо ви зберігаєте в своїй морозилці овочі, фрукти, гриби, ягоди власної заготовки, то весна – це найкращий час для проведення щорічного розморожування. Навесні, максимум на початку літа торішні запаси зазвичай підходять до кінця, тому кількість заморожених продуктів всередині пристрою залишається зовсім невелика, і на час проведення всіх потрібних маніпуляцій їх можна без особливих проблем прилаштувати в морозильний відсік звичайного холодильника.

Запасы в морозилке

Ще весняне розморожування зручне тим, що температура повітря в будинку в цей час відносно невисока, адже опалення вже відключено, а літня спека ще не настала. Тому продукти, які не вмістилися в холодильник, упаковувати можна без особливого фанатизму – тимчасове перебування поза морозильною камерою вони перенесуть без втрат. Ну а якщо розморожувати скриню доводиться перед зимовим сезоном, то варто робити це восени до початку опалювального сезону – з тих же причин.

Корисні поради тут: Морозильна камера або скриня – що вибрати?

Як правильно розморожувати морозильну скриню

Щоб розморожування морозильної скрині пройшла без втрат, всі заморожені продукти потрібно перекласти на час відключення пристрою в морозилку холодильника, але якщо з якої-небудь причини зробити це неможливо, то зберегти запаси можна іншим способом. За 24 години до розморожування встановіть найнижчу температуру в морозильній камері, підтримувану вашою моделлю рефрижератора – добу інтенсивної заморозки дозволять продуктам довше залишатися в замороженому стані без штучного охолодження. Потім, щоб правильно розморозити свою морозилку, дотримуйтесь такого порядку дій:

  • за допомогою панелі управління або ручки регулятора повністю вимкніть режим охолодження
  • від’єднайте морозильну камеру від розетки
  • витягніть всі продукти з морозильного відсіку, вийміть знімні лотки і піддони
  • максимально широко відкрийте двері морозильної камери
  • встановіть містку плоску ємність з низькими бортиками в тому місці, куди після відтавання льоду стікає вода
  • звільніть дренажний отвір для стоку талої води від заглушки

Щоб прискорити процес розморожування рефрижератора, можна вручну прибрати частину вже підталого снігу і льоду, але для цього можна використовувати тільки спеціальні пластикові скребки, ні в якому разі не використовуючи для цих цілей ножі або інші металеві предмети. Зверніть увагу, що не можна з силою відламувати лід і намагатися здирати заморожені шари інею – коли при видаленні снігового нальоту доводиться докладати навіть невеликі зусилля, стінки морозильного відсіку вже пошкоджуються.

Вынуть заглушку для разморозки

Корисна порада: Якщо всередині морозилки накопичилося дуже багато льоду, можна прискорити процес відтавання безпечним способом, а саме посипати крижану кірку невеликою кількістю звичайної кухонної солі.

Після того, як морозильна скриня повністю розморозиться, а вода після відтавання буде видалена, всі внутрішні поверхні морозильного короба, знімні піддони і кошики в тому числі, потрібно протерти серветкою, зволоженою слабким оцтовим розчином, і витерти насухо м’якою тканиною. Після цього встановіть на місце всі зняті полички, ящики та сітки, поверніть на місце заглушку в отвір для зливу талої води, підключіть шнур живлення до розетки і встановіть потрібний температурний режим.

Продукти можна знову класти в морозилку не відразу, а через кілька годин після включення – це потрібно, щоб пристрій швидше відновив свій робочий температурний режим. Зазвичай продукти можна класти вже після одного-двох годин роботи морозилки, але моделі, які повільно генерують холод, можуть наморожувати потрібну температуру довше – до п’яти-шести годин. Повністю температурний режим відновлюється приблизно за добу, тому після розморожування та миття рефрижератора небажано часто відкривати двері морозильної камери.

Більше корисних порад: Що можна заморожувати в морозильній камері і як це правильно зробити?

Як не можна розморожувати морозильну камеру

У морозильних камерах з технологією No Frost практично не накопичується сніг, тому весь процес очищення і миття таких пристроїв зазвичай займає не більше півгодини, але морозилки зі статичною системою розморожування вимагають від своїх власників трохи більшого часу і сил на догляд і очищення. І процес може виявитися дійсно довгим, якщо морозильна камера довгий час працювала без розморожування, і всередині короба накопичилася дуже велика кількість льоду і снігу.

Природно, що в таких запущених випадках власникам хочеться прискорити процес розморожування, і морозилці починають посилено «допомагати» швидше розморозитися. Так, саме «допомагати», адже подібні маніпуляції зовсім не сприяють збереженню довгої працездатності техніки. Отже, розповідаємо, як не можна розморожувати морозильні камери і скрині, щоб ви знали про найчастіші помилки при розморожуванні і не робили їх, доглядаючи за своєю морозилкою.

  • Ніколи не використовуйте металеві предмети для видалення криги, особливо ножі – тверді металеві скребки легко ушкоджують внутрішні поверхні такої техніки, а якщо ці предмети будуть ще й гострими, то ними можна легко пробити стінку, що загрожує витоком фреону і дорогим ремонтом морозилки.
  • Не можна прискорювати процес розморожування за допомогою фена або окропу, оскільки такий сильний локальний нагрів може стати причиною несправностей, тріщин, розривів і деформацій.
  • Ще одна погана ідея – використання для миття та дезінфекції морозилки миючих засобів на основі хлорки. Це дуже агресивна речовина, яка, до того ж, ще й дуже довго вивітрюється, тому такий миючий засіб може не тільки зашкодити поверхні всередині морозильного короба, а й зіпсувати продукти. Ви ж не хочете, щоб всі ваші запаси в морозильній камері просочилися парами хлору?

Як вимити морозильну скриню правильно

Мити морозильні камери і скрині потрібно м’якими кухонними губками без використання абразивів і агресивних миючих засобів. Щоб ретельно вимити всі складки ущільнювачів, кути та інші важкодоступні місця, можна використовувати м’яку зубну щітку.

Важливо! Якщо є плями цвілі, можна обробити уражені грибком місця перекисом водню, але ні в якому разі не допускайте змішування перекисуі оцтового розчину!

Оптимальний варіант для очищення, дезінфекції та усунення неприємних запахів – це розчин звичайного столового оцту (змішуємо з водою в пропорціях 1: 1). Можна використовувати і м’які миючі засоби для миття посуду. Добре очищає, до речі, і содовий розчин – всього одна столова ложка соди на літр ледь теплої води допоможе добре відмити і продезінфікувати морозильну камеру.

Наші поради вам знадобилися? Читайте Блог Comfy і додавайте його в закладки, щоб не пропустити жодної корисної статті від нашої редакції, адже ми постимо тут тільки найдієвіші поради, найцікавіші огляди та свіжі новини для вас! А в Telegram-каналі Якось Так вас завжди чекає море гарного настрою та розіграші крутих призів від Comfy. З нами не нудно і дуже призово! 😉

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Підпишіться!

Читайте також:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: