search
Підписатися

logo

Як позбутися від мурах

25 Квітня, 2023, 02:15 6

З приходом літнього тепла природа оживає, наповнюється буйно квітучої зеленню і комахами, які кишать в ній. Вся ця дрібна живність така мила, поки копошиться в листі, траві. Але зовсім не до розчулення, коли комашки норовлять проникнути в будинок, порушують наш спокій. Зальотні комарі, метелики, жучки, павучки. Але є серед цієї дрібниці і досить надокучливі хлопці, сусідство з якими не приносить ніякого задоволення, – мурахи. Ну, з’явилися в кімнаті дві мухи, залетів хрущ – з ними легко впоратися. А що якщо на кухні завелося маленьке військо рудих комашок, струнко марширують уздовж плінтусів, по столу? Тут вже не до жартів. Доведеться боротися з непроханими гостями усіма можливими способами. А для цього корисно знати, як позбутися від мурах в будинку. Які засоби використовувати для ефективного усунення наглої напасті.

Оселитися в будинку можуть різні види мурашок: великі чорні, коричневі, червоні і навіть білі. Але найчастіші гості – дрібні руді фараонові мурашки. Основна небезпека будь-якого виду цих комах – висока організація їх спільноти. Кожен член мурашиної сім’ї виконує свою роль. Комахи, яких ми помічаємо – робочі особини, які добувають їжу. Добре, якщо вони приходять з вулиці. Але найбільші проблеми виникають, коли вдома заводиться гніздо, де мешкає матка, солдати, самки, самці. Тоді позбутися мурах буде набагато складніше. Без паніки: все можна вирішити. Ми підкажемо дієві способи, як вивести настирливих комах.

Як позбутися мурах у будинку

Перш, ніж почати боротьбу з дрібними шкідниками, потрібно зрозуміти причини, за якими вони завелися в житло. Усунення цих факторів – перший крок до позбавлення від неприємного сусідства.

Мурах привертає їжа, яку можна без праці добути на кухні:

 • Фрукти, хліб, що лежать на столі, нічим не прикриті;
 • Погано закрита каструля їжі на плиті;
 • Негерметичний пакет з крупами;
 • Розсипаний цукор або відкрита цукорниця. Солодке – улюблені ласощі мурашок. Забули на столі булочку, капнули медом на скатертину – чекайте гостей;
 • Немитий посуд;
 • Сміття у відрі або відкритому пакеті, до якого легко підібратися.

Кондиціонер спліт Vestfrost VFE07AF5 inverter (Wi-Fi опція)

10499 грн

Купити

Кондиціонер спліт Vestfrost VFE09AF5 inverter (Wi-Fi опція)

10999 грн

Купити

Кондиціонер спліт Samsung AR09TXHQASINUA

18299 грн

Купити

Як боротися з мурахами: Профілактика вторгнення

Звичайно, постійно підтримувати ідеальну чистоту на кухні складно. Але для початку варто прибрати видиме сміття, регулярно виносити покидьки. Зберігайте хліб у хлібниці, а фрукти – в холодильнику або пакеті. Пересипте крупи в герметичну тару: банки або спеціальні ємності. Без цих простих заходів підтримки чистоти боротьба з домашніми мурахами буде марною. Адже за ласощами прийдуть нові комахи.

Як позбутися мурах у приватному будинку

Перша неприємність від комах – моральний дискомфорт. Немає нічого веселого в тому, що по кухні нишпорять дрібні комашки в пошуках ласощів. Неприємно варити кашу і виявити в крупі рудих партизан або підсолодити чай цукром з білковою добавкою.

Крім того, укуси комах завдають фізичний дискомфорт. По-перше, вони болючі. По-друге, на них може розвинутися алергія. А це вже пряма загроза здоров’ю. Та й просто немає нічого приємного, якщо за комір заползе невеликий жучок.

Але головна проблема – комахи переносять на лапках інфекції. Вони бігають по столу, продуктам, готової їжі, посуді. Після цього ми контактуємо з домашнім начинням, їмо заражену їжу. Великий ризик заразитися інфекціями, які принесли з вулиці жучки. Тому так важливо розуміти, як боротися з мурахами, запобігати їх нові появи.

Як позбутися мурах у квартирі

Найчастіше мурашки з’являються в приватних будинках або квартирах на нижніх поверхах висоток. Там, куди комахи без проблем можуть дістатися з землі або дерев. Але, розшукуючи ласощі, комашки можуть забиратися і на верхні поверхи, проникати в будь-які квартири. На жаль, герметично законопатити всі щілини в стінах і вікнах не вдасться. Одного разу ви можете помітити на кухні парочку мурах.

 Як позбутися від мурашок в будинку: Виявлено розвідник

Без паніки, швидше за все це розвідники, які прийшли дізнатися, чи є чим поживитися. Для боротьби з ними досить профілактичних заходів і тапка. Просто зробіть житло непривабливим для дрібних шпигунів. Слідкуйте за чистотою, не залишайте їжу на видному місці.

Щоб запобігти новим вторгнення, обробіть можливі шляхи проникнення жучків домашніми засобами:

 • Розведіть у воді оцет. Протріть розчином підвіконня, рами вікон.
 • Якщо не переносите запах оцту, використовуйте більш ароматне рішення: розчиніть рідке мило у воді, додайте до нього кілька крапель ефірного масла апельсина або лимона. Цим ароматним розчином обробіть поверхні.

Зручно залити розчин в розпилювач, обприскати рами, плінтуси, вхідні двері по периметру. Адже мурашки можуть проникнути в житло не тільки через вікна. Якщо ви живете в багатоквартирної висотці, гості можуть навідатися від сусідів. Варто обробити витяжку, вентиляцію.

Використовуйте спеціальні захисні засоби від мурах в будинку. Це можуть бути дрібні, для створення бар’єру на вікнах, дверях. Обведіть таким засобом поріг, дверний отвір, раму, витяжку, тощо Мурашки не пройдуть через хімічний бар’єр. Але будьте обережні. Якщо в будинку є діти або тварини, подбайте про те, щоб вони не контактували з хімічними речовинами.

Гніздо – серйозна проблема

Якщо мурашки простують по стіні або столу стрункими рядами, стали частими гостями у вас вдома, швидше за все вони створили гніздо. Боротися з цілим сімейством складніше. Оскільки знищення окремих особин може виявитися неефективним. Ви вб’єте робітників-видобувачів, але замість них прийдуть нові комахи. І так до нескінченності, поки не буде знищено все гніздо.

 Як позбутися від мурашок в будинку: Відшукати гніздо

Ситуація погіршується, якщо гніздо комах знаходиться в квартирі у сусідів, а до вас вони ходять за ласощами. Вивести їх буде складніше. Доведеться скооперуватися з сусідами, разом відшукати джерело всіх бід. Тоді як позбутися від мурах в приватному будинку набагато простіше. Адже ви можете спокійно локалізувати гніздо, самостійно знищити його.

При масштабному нашестя комашок одних профілактичних заходів буде недостатньо. Доведеться вжити цілий комплекс дій для ефективного усунення гнізда.

Кондиціонер спліт Vestfrost VFE07AF5 inverter (Wi-Fi опція)

10499 грн

Купити

Кондиціонер спліт Vestfrost VFE09AF5 inverter (Wi-Fi опція)

10999 грн

Купити

Кондиціонер спліт Samsung AR09TXHQASINUA

18299 грн

Купити

Засіб від мурах

Сучасний ринок інсектицидів пропонує засоби для знищення комах на будь-який смак і бюджет.

Найефективніший спосіб боротьби з дрібними шкідниками – викликати спеціальну службу. Хімічна обробка житла – метод радикальний, але дієвий. Правда вам доведеться кілька днів пожити в іншому місці. Оскільки сильнодіючі хімікати шкідливі для здоров’я. Якщо такої можливості немає, обмежтеся побутовими засобами, які можна купити в будь-якому супермаркеті.

Вибирайте для боротьби з мурахами в будинку аерозолі, гелі для обробки мурашиних доріжок. Відмінне рішення – спеціальні пастки. Вони наповнені гранулами, які залучають мурашок. Робочі особини заповзають всередину пасток, потім переносять шкідливу речовину в гніздо. За тим же принципом діють хімічні отрути, які робочі особини приносять замість їжі в мурашник. Як наслідок – гине все велике сімейство.

 Як боротися з мурахами: Яд-приманка

Важливо пам’ятати: Не розпилюйте аерозолі поблизу продуктів. Не викладайте отрути, не встановлюйте пастки там, де до них можуть дотягнутися діти або домашні тварини. Адже хімічні засоби шкодять не тільки комахам, але і людині.

Якщо побоюєтеся за здоров’я близьких, не ризикуєте використовувати хімічні склади, корисно буде дізнатися, як позбавитися від домашніх мурашок народними засобами.

Борна кислота

Головне достоїнство використання домашніх продуктів – вони більш безпечні для домочадців. Ризик отруєння або виникнення алергії мінімальний.

Рецепти домашніх отрут:

 1. Приманка з борною кислотою. Купіть в аптеці пакетик борної кислоти. Зваріть куряче яйце. Змішайте жовток з порошком. Додайте мед, варення або цукор для приманки. Скачайте маленькі кульки. Залиште їх в недоступному для дітей місці. Мурашки охоче розтягнуть частування, віднесуть смертоносні ласощі в гніздо. Схожу приманку можна зробити з суміші борної кислоти і фаршу.
 2. Дріжджі + цукор. Додайте до солодощів трохи дріжджів, розкладіть приманку. Ті, що прийшли за ласощами комахи віднесуть в гніздо небезпечну їжу. Набряклі дріжджі смертельні для маленьких комах. Той же ефект викликають манна крупа, кукурудзяна мука.
 3. Кавова гуща. Ще один ефективний спосіб як знищити мурах. У чистому вигляді вона не приваблює комах. Але ви вже знаєте хитрість – досить додати солодкість. Змішайте каву з цукровим сиропом, варенням або медом і смертоносні ласощі готові.

Щоб боротьба була максимально ефективною, потрібно не тільки засилати отруєну їжу в гніздо, а й знищувати мурашині стежки.

Можна обробляти доріжки соняшниковою олією, збиваючи комах зі шляху.

Більш акуратний, зручний спосіб – використовувати мильний розчин. Розведіть в 0,5 л води 1 ч. л. рідкого мила. Протріть отриманим розчином мурашині стежки. Робочі особини втратять дорогу до гнізда. Ну, а з ними ви вже зможете розібратися підручними засобами.

Зробіть пастку. Візьміть блюдечко, обклейте його края двостороннім скотчем. Налийте в ємність солодку принаду: цукровий сироп або варення. Чекайте. Комахи приповзуть на запах ласощів, але потраплять в пастку клейкої стрічки. Єдиний мінус цього методу – ви будете знищувати робочих особин і ніяк не впораєтеся з гніздом.

Засоби від мурашок в будинку: Готуємо пастку

А ось якщо вам пощастило відшукати мурашник, варто звернутися до більш радикального методу. Усуньте проблему одним махом, заливши гніздо 50 мл бензину. Суворо, але дієво.

Ароматний захист

Феромони – мурашин засіб комунікації. За допомогою запахів комашки позначають їжу, стежки, посилають один одному сигнали небезпеки. Замислюючись, ніж вивести мурах, зверніться до продуктів з ароматами, які відлякують їх:

 • м’ята;
 • камфора;
 • часник;
 • гвоздика;
 • кориця;
 • цедра цитрусових фруктів;
 • лаванда;
 • ромашка;
 • лавровий лист.

Виберіть приємний для вас аромат, наповніть їм житло. У такій атмосфері комахи не зможуть перебувати.

За допомогою ароматних розчинів обробляйте мурашині доріжки протягом тижня. Відмінний засіб – суміш етилового спирту (250 мл) з ефірними маслами м’яти (20 крапель) і лаванди (10 крапель).

Така ароматерапія приємна для домочадців, але відлякує непрошених гостей.

Як позбутися від домашніх мурашок

Тепер ви знаєте, як вивести домашніх мурах. Вибирайте відповідний для вас спосіб. Використовуйте хімічні склади або народні засоби. Наповніть будинок приємними для вас ароматами. Не забувайте про чистоту на кухні. Вчасно мийте посуд, виносьте сміття. Не залишайте їжу на відкритому місці. Завжди простіше попередити нашестя мурашок, ніж потім боротися з цілим гніздом.

81774 13 cookie-check Як позбутися від мурах

Читайте також:

Рейтинг кондиціонерів 2023: найкращі кондиціонери в Україні
Рейтинг кондиціонерів 2023: найкращі кондиціонери в Україні
07 Квітня, 2023, 03:00 2169
Якщо ви бажаєте купити найкращий кондиціонер до початку спекотного літнього сезону, то варто вже зараз почати придивлятися до такої техніки. Ви ж хочете встигнути вибрати,...
Смотреть результаты
Почалося тестування чат-бота Bard, розробленого в Google
Почалося тестування чат-бота Bard, розробленого в Google
Google не відстає від світових трендів і запускає власний чат-бот із технологіями ШІ, який, як сподіваються в компанії, у майбутньому становитиме серйозну конкуренцію ChatGPT та...
Смотреть результаты
Звільняємо пам’ять гаджетів Mac — корисні програми та поради
Звільняємо пам’ять гаджетів Mac — корисні програми та поради
А ви знаєте, які програми для очищення пам’яті комп’ютерів, планшетів та смартфонів Apple  існують, і що саме вони можуть робити? А насправді ж таке періодичне...
Смотреть результаты