search
Підписатися

logo

Звільняємо пам’ять гаджетів Mac — корисні програми та поради

04 Квітня, 2023, 05:25 0

А ви знаєте, які програми для очищення пам’яті комп’ютерів, планшетів та смартфонів Apple  існують, і що саме вони можуть робити? А насправді ж таке періодичне очищення пам’яті гаджетів є вельми корисним, адже воно і місце в пам’яті пристрою звільняє, і продуктивність гаджетів підвищує. Тож нехтувати ним точно не варто.

Як ви вже зрозуміли, наша сьогоднішня стаття присвячена зручним способам очищення пам’яті гаджетів, тобто спеціальним додаткам та інструментам, які допомагають швидко та повністю видалити з ПК та смартфонів небажані програми, «сміттєві» файли та різні непотрібні дані. А ще ми поділимося декількома корисними порадами щодо того, як можна видалити непотрібні файли та залишки даних на айфонах вручну — за допомогою вбудованих інструментів на ваших смартфонах.

Також рекомендуємо: Запускаємо глобальне цифрове прибирання. Приєднуйтесь до Digital Cleanup!

Додаток CleanMyMac X

І почнемо ми з корисної програми для обслуговування комп’ютерів та ноутбуків, що працюють під управлінням операційної системи macOS — з CleanMyMac X,  що був розроблений українською компанією MacPaw. Ця утиліта для очищення та оптимізації була створена у 2008 році, і за час свого існування вона неодноразово доопрацьовувалась і вдосконалювалася, тож сьогодні вона є потужним інструментом для обслуговування ПК.

Зараз користувачам доступна вже четверта версія CleanMyMac X, і вона має широкий функціонал для оптимізації роботи комп’ютерів. Програма звільняє місце на жорсткому диску та видаляє непотрібні файли, очищає кеш та логи, видаляє непотрібні програми, розширення браузера та потенційно небезпечні програми. А ще тут є дуже зручний автоматизований модуль «Кмітливого сканування», який виконує ретельний аналіз та оптимізацію системи в один клік. Окрім того, у 2022 році модуль «Деінсталятор» отримав додаткову опцію для знаходження та видалення підозрілих додатків від російських та білоруських розробників.

Розробниками передбачена платна передплата на рік та одноразова купівля програми CleanMyMac X. Також є безкоштовний пробний період тривалістю 7 днів, під час якого новим користувачам доступні всі функції програми без обмежень.

Програма SpyBuster

Ще одна крута програма для безпеки яблучних ПК і смартфонів — це утиліта SpyBuster, заточена під захист персональних даних від передачі на сервери в рф чи рб, а також під блокування та видалення небажаного або навіть потенційно небезпечного софту, створеного в рф та рб. Програма ефективно розпізнає та знешкоджує потенційно небажані та шкідливі програми, блокує небезпечні з’єднання та відстежує підозрілу активність веб-сайтів країн-агресорок.

SpyBuster виконує дві функції:

  • Сканує пристрій на наявність встановлених програм, які мають зв’язки з росією та білоруссю.
  • Відстежує, чи програми або сайти надсилають приватні дані користувачів на російські чи білоруські сервери.

За бажанням користувачі SpyBuster можуть видалити такі програми та заблокувати потенційно небезпечні з’єднання за декілька секунд і захистити таким чином свої персональні дані від потенційних кіберзагроз з боку країн-агресорок. Бонусом є й те, що дані не дублюються на серверах, що сприяє турботі про діджитал деклаттерінг.

SpyBuster можна встановити окремо, але функціональність застосунку частково вбудували як додатковий модуль у CleanMyMac X. Програма працює на пристроях з macOS та iOS, а також доступна як розширення у браузері Google Chrome.

Додаток Gemini Photos

Третя корисна програма для очищення пам’яті гаджетів, про яку ми хотіли б сьогодні розповісти, це Gemini Photos — ще один крутий додаток, створений розробниками з MacPaw. Що робить Gemini Photos?

Ця програма допомагає керувати галереєю на смартфонах, що працюють під ОС iOS, тобто знаходить дублікати фотографій і пропонує швидко видалити непотрібні зображення та нотатки. Також вона ділить знімки за категоріями та сортує вдалі та невдалі кадри, використовуючи для їхньої оцінки та розпізнавання технології штучного інтелекту. Ще ця програма допоможе упорядкувати відеозаписи, що зберігаються на вашому айфоні — відсортує їх і систематизує, щоби вам було простіше визначити потрібні й непотрібні файли.

Gemini Photos має простий інтерфейс із приємним на вигляд дизайном та широкі можливості для управління галереєю на смартфонах, тому користуватися цією утилітою дійсно зручно. А ще з минулого року компанія-розробник зробила цю програму абсолютно безкоштовною для користувачів з України.

А ще завітайте сюди: Як відновлення заводських налаштувань допомагає прискорити роботу смартфона

MacPaw рекомендує: Корисні поради щодо цифрового очищення iPhone

Ну і насамкінець розповімо про декілька корисних порад щодо ефективного очищення iPhone від digital-сміття, якими з нами поділилися фахівці компанії MacPaw. Ознайомтеся з ними, адже цілком можливо, що серед них ви знайдете щось корисне для себе.😉

Григорій Максюк, Senior Software Engineer компанії MacPaw

Зазвичай Viber, Telegram, Instagram, TikTok та інші соціальні мережі займають чимало місця, адже вони зберігають у пам’яті гаджета безліч вкладень та файлів, що засмічує пам’ять пристрою та гальмує його роботу. Але в більшості програм є опція очищення кешу, яка допомагає у таких випадках.

Щоби подивитися, який додаток потребує очищення кешу, можна зайти в «Параметри» -> «Загальні» -> «Сховище iPhone» — і подивитися, скільки місця займає кожен додаток та його дані.

Далі в налаштуваннях програм можна:

  • вимкнути автоматичне збереження файлів із Viber у розділі «Додатково» -> «Параметри» -> «Медіа»
  • використовувати розумне сховище, очистити кеш та обмежити його допустимий розмір у розділі «Дані та сховище» у Telegram
  • вимкнути автоматичне збереження оригінальних фото, зроблених через Instagram, у розділі «Налаштування» -> «Обліковий запис» -> «Оригінальні фотографії»
  • очистити кеш у TikTok у розділі «Параметри та конфіденційність» —> «Звільнення місця»

Це може звільнити значну кількість пам’яті вашого пристрою, тож не нехтуйте цими налаштуваннями.

Тіхоничев Роман, Senior Software Engineer компанії MacPaw

Якщо ви давно не використовували програму, але дані з неї можуть стати вам у нагоді, Apple дає можливість «Усунути програму». Ця опція дозволить звільнити місце, яке використовується програмою, проте всі дані та документи будуть збережені, а при повторному завантаженні програми вони відновляться. Щоб усунути програми, потрібно зайти у налаштування смартфона, перейти до пункту «Основні» -> «Сховище iPhone».

Також багато місця на пристроях Apple можуть займати дублікати фото. Щоби видалити їх, зазирніть до альбому «Дублікати» у Photos, але якщо у вас немає однакових зображень, цього альбому не буде.

Дізнайтеся більше про MacPaw

MacPaw — це українська компанія, створена у 2008 році українцем Олександром Косованом. MacPaw усі ці роки займається розробкою програмного забезпечення для macOS та iOS, і на сьогодні компанія є одним із топових розробників програмного забезпечення для яблучної техніки.

Програми, що розробляються в MacPaw, орієнтовані на підвищення кібербезпеки користувачів та покращення продуктивності їхніх гаджетів, тому в портфелі бренду представлено безліч спеціальних інструментів для захисту та обслуговування гаджетів Apple. Наприклад, одними з найвідоміших продуктів MacPaw є програми CleanMyMac X, Setapp, ClearVPN, SpyBuster і The Unarchiver, але розробники не тільки продовжують удосконалювати вже існуючі продукти, а й активно працюють над створенням нових.

Згідно зі статистикою, сьогодні додатками MacPaw користується понад 30 млн осіб, а розроблені MacPaw програми встановлені на кожному п’ятому комп’ютері Mac у світі.

Ще не користуєтесь цими програмами? Протестуйте їх, і ви обов’язково оціните їхні переваги!

126640 0 cookie-check Звільняємо пам’ять гаджетів Mac — корисні програми та поради

Читайте також:

Зустрічаємо побутову техніку Daewoo в Україні. Нові товари вже в COMFY!
Зустрічаємо побутову техніку Daewoo в Україні. Нові товари вже в COMFY!
04 Квітня, 2023, 11:13 1060
Історія компанії Daewoo почалася ще у далекому 1967 році, і за довгий час свого існування бренд налагодив виробництво різних груп товарів та зарекомендував себе як надійний...
Смотреть результаты
Як відновлення заводських налаштувань допомагає прискорити роботу смартфона
Як відновлення заводських налаштувань допомагає прискорити роботу смартфона
Вважається, що повне скидання налаштувань до заводських допомагає, якщо смартфон почав гальмувати — такі поради часто можна зустріти на форумах та навіть почути від майстрів...
Смотреть результаты
Чи можна не вимикати комп’ютер — що буде з ПК при безперервній роботі
Чи можна не вимикати комп’ютер — що буде з ПК при безперервній роботі
Деякі користувачі, особливо ті, хто працює віддалено, часто залишають свої комп’ютери  увімкненими на ніч чи навіть на декілька днів. І це погана ідея, адже коли...
Смотреть результаты