search
Підписатися

logo

Чому смартфон швидко розряджається — 9 найчастіших причин

17 Березня, 2023, 03:42 0

Наші смартфони сьогодні виконують безліч різних функцій — окрім дзвінків та обміну повідомленнями ці гаджети працюють як навігатор, кишеньковий міні-комп’ютер, електронний довідник, мультимедійний центр розваг… І це лише вершинка айсберга. Звісно, що за такого режиму використання смартфон швидко розряджається, адже ми користуємося ним майже безперервно.

Але що робити, якщо смартфон редмі став розряджатися не просто швидко, а дуже швидко, й одного заряду акумулятора не вистачає навіть на день? Є, звичайно, ймовірність, що через тривале інтенсивне використання акум почав виходити з ладу, і його час замінити, але цей сценарій трапляється далеко не завжди. Найчастіша причина швидкого розряджання смартфона не апаратна, а програмна, і виправити її можна коригуванням деяких налаштувань у меню управління.

 

Отже, сьогодні ми розповімо, які бувають найпоширеніші причини швидкої розрядки смартфона, та поділимося корисними порадами, які допоможуть вам виправити цю проблему. Отже, вдихнемо нове життя у свій смартфон! 😉

А ще завітайте сюди: Як захистити зарядку від поломки — 3 корисні поради

  • Постійне використання додатків

Одна з найчастіших причин надто швидкого розряджання смартфона самсунг — це постійне використання програм у фоновому режимі. Кожне відкриття програми споживає енергію батареї, і чим більше програм ви використовуєте, тим швидше батарея розрядиться. Водночас у багатьох програмах за замовчуванням є активним налаштування, що пробуджує їх для оновлень та синхронізації після закриття, тому ви можете навіть не здогадуватися, що цей апп знов активний і сидить у фоні.

Як виправити проблему? Закривайте програми після використання, а не згортайте їх кнопкою «Додому». Також у налаштуваннях акумулятора можна подивитися, які додатки зараз активні та скільки відсотків заряду батареї було витрачено кожною програмою — перевірте, що там є найненажерливішим, і встановіть, якщо це необхідно, ручну заборону на автоматичний фоновий запуск непотрібних програм. Також у налаштуваннях смартфона можна активувати функції плану «Розумний сон», які можуть автоматично закривати неактивні програми.

  • Автоматичні оновлення програм

У налаштуваннях смартфона є опція, що відповідає за автоматичне оновлення програмного забезпечення пристрою та програм. Зручно, так. Але коли це налаштування увімкнене, гаджет постійно перевіряє, чи не з’явилися нові патчі оновлень, і кожна така перевірка витрачає заряд акумулятора. Та й сам процес оновлення теж споживає чимало енергії, що в деяких ситуаціях може бути критичним.

Як виправити проблему? Переведіть оновлення програмного забезпечення та програм у ручний режим, щоби перевіряти наявність оновлень і встановлювати потрібні саме тоді, коли вам це зручно.

Корисна порада від Блогу COMFY: Якщо ви хочете купити новий телефон із гарною автономністю, рекомендуємо придивитися до смартфонів із підтримкою швидкої зарядки. Такі пристрої швидко заряджаються, тому вам знадобиться лише близько 20-30 хвилин, щоби поновити заряд до половини ємності акумулятора. Це дуже зручно, коли немає постійного доступу до електромережі. 

  • Надто висока яскравість екрану

Ще одна часта причина швидкої розрядки смартфона samsung — це занадто висока яскравість екрану, адже чим яскравіше його підсвічування, тим більше енергії споживається. У деяких ситуаціях, наприклад, на вулиці в яскравому сонячному світлі, необхідно встановлювати максимальну яскравість дисплея, але в більшості випадків це не потрібно. Тим паче, що від надто яскравого дисплея можуть втомлюватися очі.

Як виправити проблему? Зменшуйте яскравість екрана смартфона, якщо навколишнє освітлення це дозволяє. Також можна використовувати опцію автоматичного регулювання яскравості — це дуже зручно.

  • Активність Bluetooth, Wi-Fi та GPS

Технології для зв’язку та обміну даними також можуть швидко розряджати батарею смартфона. Мобільний інтернет, Bluetooth, Wi -Fi і GPS споживають багато енергії власними силами, а коли з їхнью допомогою відбуваються якісь фонові оновлення, синхронізація програм, підвантаження нових повідомлень і файлів, то акумулятор розряджається ще швидше.

Як виправити проблему? Якщо ви не використовуєте бездротові аксесуари або вам не потрібно перебувати на зв’язку 24/7, ці сервіси варто відключати — так ви відчутно подовжите роботу акумулятора свого смартфона від одного заряду.

  • Слабкий сигнал зв’язку

Якщо ви знаходитесь у зоні з поганим покриттям мережі мобільного оператора, ваш смартфон теж швидко розряджатиметься через те, що пристрій за таких умов постійно намагається наново встановити більш стабільний зв’язок із мережею. За слабкого сигналу зв’язку смартфон збільшує потужність передачі та посилює пошук стабільного сигналу, що потребує більше енергії від батареї. Також через погану якість сигналу дані можуть прийматися і передаватися зі збоями, й у таких випадках пристрій знов і знов надсилатиме повторні запити, що також збільшить енергоспоживання пристрою і призведе до більш швидкого розряджання батареї. 

COMFY рекомендує: Якщо вам потрібен смартфон із посиленим сигналом зв’язку, придивіться до моделей від бренда Motorola — це смартфони, що чудово зарекомендували себе. Вони мають посилені антени та ємні батареї. Такі смарти забезпечать стабільний сигнал там, де інші пристрої постійно втрачатимуть мережу, адже це фірмова якість від Motorola! 😉

Ще одна можлива причина поганого сигналу зв’язку від мобільних операторів пов’язана з sim-картками — старі картки можуть створювати проблеми через свої технічні характеристики або пошкодження. Наприклад, через подряпини, деформації або забруднення, що потрапили в слот, і вологи.

Як виправити проблему? Деактивуйте функцію пошуку мережі та увімкніть режим максимального енергозбереження на своєму смартфоні — це дозволить компенсувати підвищене енергоспоживання та подовжить термін роботи батареї без підзарядки. Вам доступна мережа Wi -Fi з доступом до інтернету? Вимкніть мобільну передачу даних і перейдіть на неї. Якщо немає життєвої необхідності в наявності хоча б якогось сигналу мобільної мережі, то краще увімкніть на своєму пристрої авіарежим. Також по можливості намагайтеся вчасно оновлювати програмне забезпечення свого смартфона apple — патчі оновлень підвищують стабільність роботи пристрою.

  • Стара батарея

Якщо вік вашого смартфона епл становить близько двох років або більше, то його акумулятор може бути просто зношений внаслідок великої кількості циклів зарядки, адже це зменшує ємність батарей. Окрім того, у старих моделях смартфонів можуть бути встановлені менш ємні акумулятори, а ПЗ таких пристроїв може бути менш оптимізованим у плані енергозбереження, аніж нові моделі. 

Як виправити проблему? Якщо справа саме у зношеному акумуляторі, його можна замінити, звернувшись до відповідного сервісного центру. Якщо ж базова ємність акумуляторів, які використовуються для вашої моделі смартфона, надто маленька, то можна або купити повербанк,  щоби дозаряджати свій пристрій впродовж дня, або розглянути варіант із покупкою більш автономного смартфона.

  • Холодна погода

Якщо ви використовуєте смартфон apple на вулиці у морозну погоду, акумулятор пристрою швидко розрядиться. Це пов’язано з тим, що на холоді хімічні реакції всередині батареї сповільнюються, що зменшує її ємність і час роботи, а також із тим, що дисплеї у морози споживають більше енергії. Ще за низьких температур знижується продуктивність процесорів смартфонів, і щоби підняти її, пристрій підвищує енергоспоживання та дуже швидко просаджує батарею.

Як виправити проблему? Намагайтеся по можливості без потреби не діставати смартфон із внутрішньої кишені куртки або сумки. Чим менше часу гаджет проведе на морозі, тим довше протримається акумулятор.

COMFY рекомендує: Якщо вашому смартфону не вистачає автономності, придивіться до компактних мобільних батарей. Наприклад, повербанк Xipin T90 PD20W на 10000mah забезпечить два повні цикли зарядки для більшості моделей смартфонів. Зручний та дуже корисний аксесуар за доступною ціною!

  • Використання режиму «Картинка в картинці»

Коли ви дивитеся відео на смартфоні та переводите його з повноекранного режиму у формат «Картинка в картинці», тобто перетворюєте на невелике віконце, яке можна рухати екраном, це підвищує енергоспоживання пристрою. Справа в тому, що пристрій робить додаткові обчислення для створення та відображення відео в маленькому віконці поверх інших додатків, а ще в такому режимі підвищується яскравість екрану — це потрібно, щоби забезпечити хорошу деталізацію темних сцен на маленькому зображенні. Також енергоспоживання підвищується через додаткову активність додатків, буферизації та завантаження даних.

Як виправити проблему? Якщо вам потрібно заощадити заряд акумулятора, але ви все одно хочете подивитися відео на смартфоні, краще дивіться його в повноекранному режимі.

  • Надлишок повідомлень

Чим більше сповіщень приходить на смартфон xiaomi, тим частіше він прокидається та обмінюється даними через інтернет, і, відповідно, тим швидше витрачається заряд акумулятора. У ваших профілях соціальних мереж постійно відбувається якась активність, а налаштування передбачають надсилання оповіщень по кожній із них? Вимкніть зайве, і вам доведеться рідше заряджати свій гаджет. 

Як виправити проблему? Залиште оповіщення про нові повідомлення та важливі події, а все непотрібне вимкніть. Наприклад, у такій ситуації можна прибрати повідомлення про початок трансляцій, приєднання когось із ваших контактів до Telegram, Viber та інших месенджерів, нових постів, лайків та інших подібних активностей.

Як бачите, далеко не завжди причини швидкого розряджання батареї телефону пов’язані з несправностями — найчастіше справа в налаштуваннях пристрою. Тому спробуйте їх змінити і цілком можливо, що це одразу вирішить вашу проблему. 

126488 0 cookie-check Чому смартфон швидко розряджається — 9 найчастіших причин

Читайте також:

Як захистити зарядку від поломки — 3 корисні поради
Як захистити зарядку від поломки — 3 корисні поради
13 Березня, 2023, 04:40 6449
Щоби смартфон працював коректно і завжди був на зв’язку, його потрібно вчасно заряджати. Не менш важливий і інший момент — працездатність зарядного пристрою. Несправна зарядка...
Смотреть результаты
Прості і смачні страви з картоплі. 15 апетитних рецептів
Прості і смачні страви з картоплі. 15 апетитних рецептів
Картопля присутня в меню кожного українця, адже це не просто смачний і ситний продукт, а ще й універсальний інгредієнт для різних страв. Що можна приготувати...
Смотреть результаты
Масниця — найкращі сковороди для млинців
Масниця — найкращі сковороди для млинців
Навіть найхолодніша людина полюбляє гарячі млинці. Ну а ми полюбляємо усілякі: гарячі й холодні, тонкі, ажурні та пухкі, пористі, з начинкою і без. А щоби...
Смотреть результаты