Як запустити комп’ютер у безпечному режимі: Windows 10

03 Травня, 2022, 10:46 10

Якщо «десятка» починає працювати з перебоями або просто не завантажується, це може бути викликано різними факторами. Спектр можливих причин – від проникнення вірусу або невірно встановленого драйвера до несправності апаратного компонента. Один з дієвих способів діагностики і виправлення ситуації – вхід в безпечний режим Windows 10 (Safe Mode). Мається на увазі режим, при якому система буде працювати тільки з основними драйверами і службами. Можливості ОС при цьому обмежені базовими функціями.

Дуже часто запуск «чистої» системи дозволяє точно визначити, де шукати джерело проблеми. Наприклад, коли комп’ютер успішно завантажується і функціонує в Safe Mode, велика ймовірність, що несправність викликана одним з програмних компонентів. Зокрема, драйвером, будь-якої службою або плагіном, який автоматично завантажується при нормальному запуску. Для подальшої діагностики можна відключати і поступово включати елементи автозавантаження, поки не буде знайдений «корінь зла».

Крім того, в безпечному режимі можна успішно боротися зі шкідливими програмами. Цей метод особливо актуальний, якщо вірус перешкоджає нормальному входу в систему або не відловлює в звичайному стані системи.

Купуй ноутбук у Comfy!

Віндовс підтримує три типи входу в Safe Mode. Потрібно точно розуміти, який з них найкраще підійде під час вирішення певної задачі:

 • Безпечний режим – базовий варіант, в якому виключається подгрузка всіх зайвих програм і функцій. Автоматично завантажуються лише кілька драйверів і служб, необхідних для функціонування системи. Таким чином, ПК буде повністю ізольований від шкідливих програм, які можуть перебувати, наприклад, в локальній мережі. Саме цей спосіб використовується для більшості діагностичних завдань.
 • З підтримкою мережі. Як зрозуміло з назви, цей варіант відрізняється від попереднього підвантаженням ПО, яке забезпечує доступ до мережі. Краще не вибирати такий спосіб запуску, якщо є підозра, що в мережі є віруси або проблема роботи системи може бути викликана саме неполадками мережевого драйвера. Однак, якщо з мережею все в порядку, цей варіант буде корисний для перевірки з’єднання з іншими пристроями або пошуку потрібної інформації в Інтернеті.
 • З підтримкою командного рядка. Опція, яка запускає інтерфейс текстового введення. Такий режим дозволяє використовувати системні команди, необхідні для сканування ресурсів ОС або ручного запуску певних служб. Наприклад, він стане в нагоді для ручного відновлення системних файлів, якщо ОС не завантажується або сильно пошкоджена. Це варіант для досвідчених користувачів і адміністраторів, які розуміють принцип використання командного рядка.

Ноутбук HP Laptop 15s-fq0015ua (445P2EA) Jet black

13999 грн

Купить

Ноутбук Hyundai HyBook (HTLB14INC4Z1ESG) Space Grey

9999 грн

Купить

Ноутбук HP Laptop 15s-fq0015ua (445P2EA) Jet black

13999 грн

Купить

Як запустити в безпечному режимі Windows 10

Вхід в Safe Mode – нескладний, але вкрай корисний навик для всіх користувачів системи Віндовс. Ті, кому доводилося робити це на більш ранніх версіях ОС, могли помітити, що в «вісімці» і «десятці» ця процедура змінилася. Розробники прибрали вибір варіантів запуску за допомогою F8. Однак замість цього класичного методу надано цілий ряд не менш простих способів. Зараз ми розглянемо деякі з них.

Як запустити комп’ютер у безпечному режимі з програми «Налаштування»

«Десятка» надає простий спосіб отримати доступ до параметрів запуску. Це найшвидший і легкий метод входу в Safe Mode, якщо система хоч якось функціонує. Основний його зміст – в тому, щоб виконати повний перезапуск і вибрати відповідний тип завантаження. Для цього потрібно:

 1. Викликати вікно програми «Параметри Windows». Швидше за все зробити це поєднанням Win + I. Інший варіант – натиснути Пуск на панелі завдань, в меню вибрати «Параметри» (іконка у вигляді шестерінки).
 2. Увійти в «Оновлення та безпека». У новому вікні на лівій панелі клацнути «Відновлення».
 3. У центральній частині вікна, під пунктом «Особливі варіанти завантаження» натиснути «Перезавантажити зараз». Сеанс роботи буде завершено для доступу до меню розширеного запуску.

Безпечний режим Віндовс 10 з програми «Налаштування»

 1. Спершу після перезапуску виникне вікно «Вибір дії» (Choose an option). Далі слід перейти на пункт «Пошук і усунення несправностей» (Troubleshoot). Ця дія викличе вікно «Діагностика», де слід вибрати «Додаткові параметри» (Advanced options). На наступному етапі потрібно знайти останній пункт «Параметри завантаження» (Startup Settings). Якщо його не видно на екрані, потрібно спершу вибрати «Переглянути інші параметри відновлення». Нарешті, залишається натиснути «Перезавантажити».

 Меню «Вибір дії»

 1. Комп’ютер або лептоп перезавантажиться і з’явиться меню «Параметри завантаження» з переліком можливих параметрів. Це варіанти запуску, аналогічні тим, які з’являлися після натискання F8 в ранніх версіях ОС. Вибрати один з них можна, натиснувши відповідну функціональну клавішу (F1-F9). Для простого входу в Safe Mode потрібно натиснути F4.

Вхід в безпечний режим Windows 10

Зайти в безпечний режим Windows 10 з екрану входу

Більш швидка альтернатива попередньому методу – доступ до параметрів шляхом перезапуску системи з клавішею Shift. Якщо докладніше – потрібно увійти в меню «Пуск», «Вимкнення» (іконка у вигляді кнопки Power). Натиснувши і утримуючи клавішу Shift, вибрати варіант «Перезавантаження». З’явиться блакитний екран «Вибір дії». Після цього залишається виконати кроки, описані в попередньому розділі, починаючи з пункту 4.

Як запустити Віндовс 10 в безпечному режимі: перезавантаження через Shift

Так само після перезавантаження прямо з екрану блокування, не входячи в обліковий запис. Це може бути корисно, як мінімум, для економії часу. Або в тому випадку, якщо проблеми починаються вже при вході в систему.

Управління за допомогою командного рядка

Для швидкого запуску консольного інтерфейсу досить натиснути Win + R, набрати cmd і натиснути Enter. Також можна відкрити системну рядок пошуку, набрати в ній «Командний рядок» і запустити знайдений додаток.

При наявності адмінських прав користувач може використовувати команди консолі для швидкого перезапуску системи і виклику екрану «Вибір дії». Для цього потрібно ввести shutdown / r / o і натиснути Enter. Після діяти так, як описано вище.

Вхід в безпечний режим з командного рядка

Як зайти в безпечний режим за допомогою msconfig

Викликати утиліту «Конфігурація системи» найзручніше з програми «Виконати». Для цього потрібно натиснути комбінацію Win + R. В поле вікна, що з’явилося набрати msconfig і натиснути Enter або OK. Ця команда викличе потрібний нам додаток. На другій вкладці в розділі «Параметри завантаження» відзначити «Безпечний режим». Залишається підтвердити вибір і перезавантажити систему.

Вхід в безпечний режим з командного рядка

Вхід з чорного або порожнього екрану

Описані вище методи дієві, якщо система хоча б завантажується. Однак при більш серйозних неполадках включення може перериватися навіть до стартового екрану. В цьому випадку є можливість скористатися перериванням завантаження, щоб система дала доступ до середовища відновлення.

 Запуск Windows 10 в безпечному режимі

Щоб скористатися даним методом, комп’ютер повинен бути вимкнений. Тому, якщо навіть система «висить» або на дисплеї нічого не відображається, але ПК працює – потрібно вимкнути його примусово. Тобто, затиснути кнопку живлення десь на 10 секунд. Подальші дії такі:

 1. Натиснути кнопку живлення, щоб комп’ютер запрацював. Як тільки на екрані з’являється перша інформація (емблема виробника лептопа або материнської плати, логотип Віндовс і т.п.), знову натиснути і утримувати кнопку Power до виключення (10 секунд).
 2. Двічі повторити попередній крок: включити, після перезавантаження системи затиснути кнопку до виключення.
 3. Знову включити машину. Після трьох невдалих спроб запуску система перейде в середу відновлення winRE.
 4. Далі йти за алгоритмом, описаним вище. Починаючи з екрану «Вибір дії», пройти шлях від «Пошук і усунення несправностей» до «Перезавантажити». Вибрати потрібний пункт (з 4 по 6).

Як зайти в безпечний режим Windows 10 через Біос

Якщо стався серйозний системний збій, можна спробувати більш хитрий метод. Для нього знадобиться завантажувальний диск або флеш-накопичувач з образом відновлення. В екстреній ситуації його можна спробувати зробити на іншому PC. Але краще подбати про це заздалегідь і підготувати завантажувальну флешку або диск за допомогою стандартного інструменту Віндовс.

Для запуску Windows 10 в безпечному режимі потрібно підключити флеш-карту або вставити DVD-диск в дисковод. Після успішного запуску потрібно буде вибрати мовну розкладку. Коли виникне екран установки, потрібно вибрати «Відновлення системи» – «Діагностика» – «Додаткові параметри» – «Командний рядок». У текстовому інтерфейсі ввести команду bcdedit / set {default} safeboot minimal і підтвердити введення. Після цього закрити консоль, ввівши exit, і перезапустити ПК. Наступний автоматизувати реєстрацію буде виконано в безпечному режимі.

Якщо необходимо запуститися з підтримкою мережевих драйверів, замість «minimal» у наведеній вище команді потрібно набрати «network». Щоб завантажити Safe Mode в формі консолі, знадобиться команда bcdedit / set {default} safebootalternateshell yes. Після того, як всі дії по системному відновленню будуть виконані, потрібно буде повернути режим запуску до вихідного стану. Для цього в командному рядку потрібно набрати bcdedit / deletevalue {default} safeboot. Слід пам’ятати, що для роботи з командним рядком необхідні права адміністратора.

Ще один варіант – ввести команди:

bcdedit / set {bootmgr} displaybootmenu yes

bcdedit / set {default} bootmenupolicy legacy

exit

Після цього при перезавантаженні можна буде використовувати класичний підхід – натискати F8 для відображення варіантів запуску.

Може трапитися, що система не стане завантажуватися з запропонованого носія. В цьому випадку можна змінити порядок запуску в налаштуваннях БІОС. Доступ до BIOS або UEFI надається з меню «Вибір дії». Це той самий «блакитний екран», про який йшла мова в попередніх розділах. Якщо система завантажується хоча б до стартового екрану, в це меню можна потрапити за допомогою перезавантаження при натиснутому Shift. Також підійде будь-який із запропонованих вище методів, включаючи перезапуск після кількох примусових виключень, якщо з запуском ОС виникають проблеми.

Починаючи від екрану «Вибір дії» шлях до налаштувань UEFI виглядає так: «Пошук і усунення несправностей» → «Додаткові параметри» → «Параметри завантаження» → «Параметри вбудованого ПО UEFI».

Зміна завантажувального пристрою може перебувати в різних розділах, в залежності від інтерфейсу системи введення / виводу. У класичному BIOS ці дані знаходяться на вкладці Boot. Для Award BIOS – в розділі «Advanced BIOS Features». У графічному інтерфейсі UEFI настройки пріоритету завантаження можуть бути реалізовані по-різному, але зазвичай їх досить легко знайти інтуїтивно.

Щоб один раз завантажитися з флешки, не обов’язково міняти налаштування біоса. Досить скористатися завантажувальним меню BIOS або UEFI. У більш ранніх версіях Віндовс для входу в Boot menu потрібно під час перезавантаження натискати певну клавішу. Яку саме – залежить від моделі і виробника материнської плати або ноутбука. Найчастіше для цієї мети використовуються кнопки Esc, F11 або F12.

Для «десятки» таким методом можна скористатися, якщо відключити опцію швидкого запуску. Для цього потрібно увійти в «Параметри Windows» – «Система» – «Живлення і сплячий режим». Справа вибрати «Додаткові параметри живлення», а в новому вікні зліва клацнути по пункту «Дії кнопок живлення». У розділі «Параметри завершення роботи» зняти галочку «Включити швидкий запуск». Якщо вона неактивна, спершу потрібно зняти блокування, натиснувши трохи вище «Зміна параметрів, які зараз недоступні».

Якщо система не завантажується, відключити швидкий запуск можна з BIOS. Так, в традиційному інтерфейсі AMI для цього потрібно зайти на вкладку Security і відключити параметр Secure Boot Control, встановивши йому значення Disabled. На вкладці Boot слід включити Launch CSM (встановити значення Enabled) і відключити Fast Boot. У Award відшукати параметр Quick Boot можна в тому ж розділі, що і варіанти завантажувальних пристроїв – «Advanced BIOS Features». В UEFI доведеться пошукати, але частіше за все логіка знаходження цього параметра та ж, що і для традиційних інтерфейсів систем введення-виведення.

Як зайти в безпечний режим Windows 10 через Біос

Після цього можна перезавантажуватися. Відразу після перезапуску слід натиснути і утримувати кнопку Esc, F12 або F11. У деяких моделях ноутбуків це може бути і інша клавіша, тому краще уточнити цей момент, ознайомившись з інструкцією. Якщо все зроблено правильно, на екрані з’явиться просте меню вибору завантажувального пристрою.

Завдяки різноманітності методів, доступних користувачам Windows 10, вхід в безпечний режим можна здійснити як з працюючої системи, так і при наявності істотних збоїв. Цей режим може виручити навіть у критичній ситуації, коли більш прості способи вирішення проблеми не допомагають. Як можна побачити з наведених вище прикладів, про всяк випадок краще мати в запасі інсталяційний диск або збережений образ системи. Сподіваємося, навіть в разі виникнення неполадок один з цих способів зможе вас виручити.

80573 0 cookie-check Як запустити комп’ютер у безпечному режимі: Windows 10

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Comfy поповнив асортимент доступних ноутбуків
29 Квітня, 2022, 02:09 494
Друзі, ми тут маємо чудову новину — до Comfy приїхала невелика, але горда гарна поставка ноутбуків. До неї увійшли гідні за співвідношенням ціна-якість моделі з...
Смотреть результаты
Техніка та товари для дому зі знижками. 6 відмінних варіантів!
Ми підготували невеличкий список відмінних товарів для дому, котрі можна купити за вигідною ціною. До цього ТОП-6 потрапили засоби для прання, побутова техніка та посуд,...
Смотреть результаты
Як приготувати качку в духовці
Качине м’ясо складно назвати дієтичним через достатньо жирну шкірку. Але саме м’ясо вважається корисним для людей, які страждають зниженим гемоглобіном, адже воно насичене корисними мікроелементами:...
Смотреть результаты