Як включити Bluetooth на ноутбуці в Windows 7 і 10 – покрокова інструкція

06 Січня, 2019, 06:25 7

Зміст:

 1. Як включити блютуз на віндовс 7
 2. Як включити блютуз на віндовс 10
 3. Навіщо потрібен блютуз в ноутбуці?
 4. Як користуватися технологією безпровідного з’єднання
 5. Чому не працює Bluetooth? Головні причини та способи виправлення проблем

Безпровідний канал зв’язку дозволяє передавати великі об’єми даних. Підключення надійне та безперебійне. Перед тим, як включити блютуз на ноутбуці, треба переконатися, що лептоп підтримує цю технологію. Усі сучасні моделі мають безпровідний канал зв’язку. Виняток можуть становити тільки застарілі гаджети. Потім Вам треба визначити операційну систему – версію Windows. Далі Вам треба виконати декілька маніпуляцій за приведеними нижче схемами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Як включити Bluetooth на ноутбуці в Windows

Налаштування зв’язку не залежить від бренду і моделі девайса. Воно залежить від версії операційної системи. Технологія однаково запускається в лептопах усіх брендів :

 • Acer;
 • Asus;
 • HP;
 • Lenovo та ін.

У лептопах безпровідне з’єднання можна увімкнути натисканням клавіш F1 – F12. Вони працюють тільки в парі з функціональною клавішею Fn. Комбінація клавіш може бути різною. У одних моделей гаджетів це F3+Fn, у інших – F7+Fn та ін. При ввімкненні опції треба дивитися на картинку на клавіші. На ній буде значок безпровідного з’єднання. У деяких моделей кнопка для ввімкнення цієї технології розташована над клавіатурою.

Як включити блютуз на віндовс 7

Як включити блютуз на віндовс 7

У цій версії ОС зв’язок активується при використанні заводської утиліти. Або можна використати іконку, розташовану на панелі управління. По ній треба клікнути правою кнопкою миші (ПКМ). Значок має з’явитися в меню управління. При цьому має бути ввімкнений Wireless. Цей вимикач є не завжди. Застарілі агрегати можуть його не мати. Якщо іконки немає, а драйвери в порядку, треба використати інший алгоритм. Перший варіант, як знайти блютуз на ноутбуці:

 1. Увійдіть до меню “Пуск”, потім до “Панелі управління” і натисніть кнопку “Пристрої й принтери” (“Диспетчер пристроїв”).
 2. Правою кнопкою миші кликніть на Bluetooth Adapter. Назва позиції може бути іншою.
 3. Якщо така кнопка присутня, увійдіть до “Параметрів”. У цьому вікні показуються всі характеристики безпровідного зв’язку: іконка на панелі, режим видимості та ін. Якщо значок відсутній, Вам треба натиснути на посилання “Додати пристрій”. Система автоматично знайде і з’єднається з гаджетом.
 4. Натисніть “Драйвер”. Якщо його немає, натисніть “Оновити”. Якщо все гаразд, вікно можна закрити.
 5. Зайдіть до “Центру управління мережами і загальним доступом”. Кнопка знаходиться в “Панелі управління”.
 6. Натисніть “Зміна параметрів адаптера”.
 7. Далі Вам треба увімкнути Bluetooth в мережевих підключеннях.

Якщо ця схема не спрацювала, можна скористатися другим варіантом підключення. У “Панелі управління” потрібно клікнути ПКМ по значку інтернет-зв’язку. Увійдіть до “Центру управління”, далі – “Зміна параметрів”. У відкритому вікні має бути значок Bluetooth. Якщо його і тут немає, то можна зробити припущення про проблеми з драйверами. Їх може не бути на комп’ютері (лептопі). Тоді треба завантажити і встановити драйвера, потім потрібно настроїти канал за схемою, що була описана вище. Драйвера слід завантажувати тільки з офіційного сайту виробника лептопа!

Як включити блютуз на віндовс 10

У цій версії відомої операційної системи увімкнути Bluetooth набагато легше, ніж в попередній. Вам треба натиснути на значок “Центру повідомлень”, розташований у правому нижньому кутку робочого столу. Знизу Ви побачите значок каналу. Якщо він відсутній, натисніть “Розгорнути”. Для ввімкнення досить клікнути по значку. Коли зв’язок активний, значок підсвічується синім кольором. Щоб відімкнути канал, треба клікнути по іконці. Синій колір зникне.

Як включити блютуз на віндовс 10

Bluetooth не працює з двох причин – відімкнений адаптер або не встановлений драйвер. Це легко перевірити. Вам треба увійти до “Диспетчеру пристроїв”, потім – до вкладки безпровідного каналу. Якщо біля значка є стрілка, то кликніть ПКМ. У відкритому вікні натисніть “Задіяти”.

Якщо іконки немає, то можна припустити, що не встановлений драйвер. Таке трапляється украй рідко. Як правило, при установці ОС драйвер для безпровідного адаптера завантажується автоматично. Якщо цього не сталося, перед тим як включити блютуз на комп’ютері, Вам треба завантажити драйвер. Після його установки система повинна працювати стабільно. Якщо відбуваються збої, можна оновити драйвера.

Щоб подивитися параметри Bluetooth зайдіть до “Центру повідомлень”. ПКМ кликніть по адаптеру. З’явиться значок “Перейти до параметрів”. Тут є кнопка “Вкл./Викл.”. і “Зв’язати” для з’єднання із зовнішніми девайсами.

Якщо смартфон або планшет не розпізнає лептоп, треба зайти в “Інші параметри” і задати галочку на кнопці “Дозволити пристроям виявляти цей комп’ютер”. Розробники потурбувалися про інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і налаштування.

Навіщо потрібен блютуз у ноутбуці?

Bluetooth забезпечує відмінний безперебійний зв’язок між двома пристроями. Юзер може передавати будь-які файли: фотографії, відео, музику, тексти та ін. При цьому не треба використовувати мережеві пристрої – адаптер або маршрутизатор. Радіомодуль можна використати як елемент локальної мережі. Наприклад, під’єднати його до іншого ПК за протоколом PAN або використати смартфон як модем.

Інші можливості технології:

 • обмін файлами;
 • управління гаджетом з комп’ютера;
 • управління лептопом зі стороннього приладу;
 • підключення периферії (клавіатури, миші, навушників, пера та ін.);
 • трансляція аудіодоріжок і відеороликів з гаджета на ПК і навпаки;
 • резервне копіювання даних;
 • здійснення дзвінків;
 • підключення і ретрансляція інтернету;
 • створення приватної мережі;
 • організація доступу лептопа до принтера, факсу або сканера;
 • використання SIM- карти одночасно на смартфоні та лептопі.

Bluetooth має такі плюси, як висока швидкість передачі даних, безперебійність і широкий радіус дії. Гаджети можуть розташовуватися один від одного на відстані декількох сотень метрів.

Сьогодні безпровідною технологією оснащуються всі портативні девайси: лептопи, планшети, смартфони, колонки, навушники, миші та ін.

Як користуватися технологією безпровідного з’єднання

У сьомій версії ОС після ввімкнення адаптера треба клікнути ПКМ по значку радіомодуля. У відкритому вікні натисніть на рядок “Додати пристрій”. У цьому вікні Ви побачите значки, якими позначають гаджети з увімкненим Bluetooth в радіусі дії мережі. Щоб налагодити зв’язок із зовнішнім девайсом, треба клікнути по потрібній іконці.

Чому не працює Bluetooth

З’явиться поточний стан зв’язку. Щоб налагодити з’єднання, на гаджеті треба ввести пароль. Він з’явиться у вікні на дисплеї лептопа. Після введення пароля з’явиться значок з’єднання. ОС автоматично розшукає драйвер для гаджета, підключеного за допомогою Bluetooth.

Щоб почати роботу з приєднаним девайсом, треба ПКМ клікнути по його картинці. У контекстному меню треба натиснути на рядок “Управління”. Функціонал залежить від підключеного приладу.

Підключення й управління девайсами в десятій версії ОС виконується аналогічним чином. Вам треба зайти в меню “Перейти до параметрів” і клікнути по кнопці “Додавання пристрою”. Потім Вам треба вибрати тип приладу, з яким буде налагоджений зв’язок. Далі треба діяти за вищеописаною схемою.

Чому не працює Bluetooth? Головні причини та способи виправлення проблем

Існує безліч причин, з яких адаптер може перестати функціонувати. Передусім, Вам треба дізнатися про наявність модуля Bluetooth. Як говорилося вище, старі лептопи можуть не мати безпровідний канал. Потім варто перевірити, чи включений адаптер. Як це зробити, говорилося вище. Вам треба зайти до “Диспетчеру пристроїв” і увімкнути канал. Друга причина – відсутність драйвера. Це легко перевіряється. За відсутності ПЗ у диспетчері замість значка каналу будуть невизначені прилади. Драйвер треба завантажити з офіційного сайту виробника Вашого лептопа. Після установки в диспетчері з’явиться потрібний значок.

Ще одна причина, з якої не вдається налаштувати зв’язок, – апаратний збій. У цьому випадку адаптер не працюватиме зі встановленими драйверами. У першу чергу, Вам треба перезавантажити комп’ютер. Якщо це не допомогло, треба перевстановити драйвер. Зайдіть до диспетчера, двічі натисніть ЛКМ на значок радіомодуля, клікніть “Видалити”. Потім треба завантажити новий драйвер. Система автоматично знайде і встановить завантажене ПЗ.

Якщо перевстановлення ПЗ не допомогло, слід перевірити ПК на наявність вірусів. Вони можуть перешкоджати нормальній роботі радіомодуля. Остання причина відсутності сигналу – зламаний модуль. У такому разі Вам треба віднести лептоп до сервісного центру.

Ми розглянули всі способи ввімкнення технології безпровідної передачі даних, ознайомилися з роботою Bluetooth і головними причинами збоїв. Сподіваємося, стаття була корисною для Вас!

67117 4 cookie-check Як включити Bluetooth на ноутбуці в Windows 7 і 10 – покрокова інструкція

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як підключити монітор до ноутбука
06 Січня, 2019, 05:22 1390 10
Зміст: Що робити, якщо ноутбук не бачить зовнішній монітор? Інтерфейси підключення Як підключити два монітори до ноутбука Як підключити монітор до ноутбука, якщо екран ноутбука...
Смотреть результаты
Як вибрати праску для волосся: основні критерії
Зміст: Форма і ширина пластин Матеріал має значення! Чи потрібні терморегулятор і насадки? Професійна праска для волосся – яка краще? Випрямляч – жіночий інструмент, який...
Смотреть результаты
Як підключити проектор до ноутбука або комп'ютера
Проектор – це портативний оптичний пристрій, використовується, як екран для презентацій, перегляду фільмів, ігор на великому екрані. Перевага проектора в низькій ціні по відношенню до...
Смотреть результаты