search
Підписатися

logo

Як висушити закордонний паспорт, якщо його випрали у пральній машинці

20 Грудня, 2022, 05:02 0

Усі ми час від часу забуваємо в кишенях одягу, який відправляємо до пральної машини, якісь дрібниці — монетки, купюри, чеки та фантики. Але іноді нам не щастить, і в барабані пральної машинки опиняються важливі речі. Дуже важливі речі. Ви коли-небудь прали свій закордонний паспорт?

О, це незабутній досвід, набувати якого ми нікому не бажаємо.

Але якщо це вже сталося? Що робити, якщо закордонний паспорт потрапив у пральну машинку і тепер весело крутиться разом із кинутим у прання одягом та бадьоро помахує на прощання сторінками з-за скляних дверцят?

По-перше, не панікувати. Хоча ця ситуація на перший погляд і здається жахливою, насправді все може бути не так уже й погано — якщо відреагувати швидко та правильно.

Не забувайте про електронні документи: Список документів у «Дія» поповниться свідоцтвом про народження дитини

Отже, розповідаємо, що робити, якщо випрали закордонний паспорт, як правильно висушити його після прання, у яких випадках він залишається дійсним, а коли випраний закордонний паспорт потрібно міняти. Корисні поради від Блогу COMFY!

Паспорт у пралці — що робити в першу чергу

Почнемо з гарної новини. Видихніть і згадайте, що далеко не завжди прання закордонного паспорта виявляється фатальним для документа, особливо якщо документ у воді був нетривалий час, а потім його правильно висушили після цього.

Тому якнайшвидше зупиніть цикл прання та дістаньте паспорт із барабана пралки. Якщо під час прання документ перебував у кишені одягу або сумки зі щільного текстилю, а не бовтався окремо, то пошкодження будуть менш критичними, але тоді до розмоклої обкладинки щільно прилягатимуть шари тканини. Прибирати їх потрібно дуже акуратно — розмоклий папір дуже легко розповзається, тому дійте обережно.

Акуратно відкрийте мокрий паспорт — треба оцінити, наскільки він зберігся. Якщо всі сторінки цілі, а текст і штампи не розтеклися потворними ляпками, то у вас є чудові шанси висушити закордонний паспорт після прання без втрат, і документ з великою ймовірністю залишиться дійсним без заміни.

Як правильно висушити випраний закордонний паспорт? Розповідаємо покроково!

  1. Акуратно розділіть ті злиплі сторінки, які легко відходять одна від одної. Частина сторінок склеїлася? Не страшно. Коли папір трохи просохне, вони мають розкритися, тож не тягніть їх із зусиллям — у цьому випадку вони швидше порвуться, аніж відкриються.
  2. Прокладіть між усіма сторінками листи А4. Вони обов’язково повинні бути чистими та білими, без тексту чи малюнків, інакше фарба з них може передрукуватися на вологі сторінки закордонного паспорта.
  3. Час від часу перевіряйте, як відбувається процес сушіння, і змінюйте відсирілі аркуші паперу на сухі. Зазвичай це потрібно робити приблизно раз на півгодини. Через декілька годин — залежить від початкової вологості документа — усі злиплі сторінки мають відкритися.
  4. Коли документ буде вже не мокрим, а просто вологим, листи А4 замініть на паперові рушники — теж білі, без малюнків.
  5. Паспорт підсох достатньо, щоб усі сторінки вільно відокремлювалися одна від одної та від обкладинки, а самі сторінки вже ближче до сухого, ніж до мокрого? Час класти паспорт під прес! Притисніть його зверху чимось важким і рівним, наприклад, стопкою книг — щоби сторінки не йшли хвилями під час висихання, і так само продовжуємо міняти прокладені між сторінками аркуші паперу. І пам’ятайте, що під прес випраний закордонний паспорт можна класти лише у закритому стані.

Якщо все йде добре, то за кімнатної температури випраний загран повинен повністю висохнути приблизно за добу. Але пам’ятайте, що на підсумковий результат вплине те, як довго паспорт пробув у воді, кількість та характеристики мийних засобів, якою була встановлена температура та наскільки інтенсивний використовувався режим прання.

Що не можна робити з випраним закордонним паспортом

По-перше, в жодному разі не намагайтеся прискорити процес сушіння, віджимаючи зайву воду. Повірте, заграну й так дісталося, а від таких методів шкоди буде більше, аніж користі.

По-друге, не намагайтеся сушити випадково випраний паспорт на батареї або над джерелом тепла, адже від сухого гарячого повітря мокрі сторінки коцюрбитимуться та підуть хвилями. І, тим паче, у жодному разі не кладіть його біля вогню.

По-третє, не треба гріти його феном. Так, це прискорить процес сушіння, але ще й зіпсує документ. Ви ж пам’ятаєте про хвилі та закоцюрблення, так?

По-четверте, навіть не думайте використовувати праску. Ні. Просто ні, повірте.

Чи потрібна заміна паспорта після прання

Отже, ви випадково випрали закордонний паспорт, акуратно висушили його і тепер намагаєтеся зрозуміти, чи залишиться він дійсним після таких пригод? Насправді у законодавстві немає чітких положень, які б визначали непридатність такого типу посвідчення особи, якщо основні дані на ньому збереглися, а незначні пошкодження не заважають встановити справжність документа та засвідчити особу власника.

Закордонний паспорт залишається дійсним, якщо:

  • ПІБ власника, дата та місце його народження, а також номер самого посвідчення особи легко читаються, і сумнівів у коректності розпізнавання цих даних, а також у тому, що вони не підроблені, не виникає.
  • Фотографія неушкоджена та легко впізнається.
  • Збереглися підписи, штампи та печатки.
  • Усі сторінки закордонного паспорта залишилися на місці.

Щоправда, візи після прання паспорта можуть постраждати, і якщо вони до цього залишалися дійсними, то тут уже можливі неприємні варіанти саме з ними.

Але сам закордонний паспорт, який відповідає вищезазначеним вимогам, залишиться дійсним, навіть якщо його сторінки після сушіння будуть трохи хвилястими. І хоча через потертості, нерівні сторінки та дещо пошкоджену обкладинку вам можуть все ж таки порекомендувати замінити документ, коли ви його пред’являтимете, проте відмовитися приймати його все ж права не мають.

І як висновок можна сказати, що навіть випраний закордонний паспорт у більшості випадків все одно залишається дійсним, якщо його правильно просушити після такої пригоди, і з великою ймовірністю документ після цього навіть матиме цілком пристойний вигляд.

Але якщо пошкодження все ж дуже помітні, а у вас ще залишається величенький запас часу до запланованої поїздки, то все ж краще не спокушати долю і замінити паспорт, поки є час та можливість.

І так, насамкінець ми маємо ще одну корисну пораду для тих, у кого залишалися у випраному паспорті дійсні та, що важливо, вцілілі після прання візи. По-перше, відповідно до закону України у вас може бути одночасно два дійсні закордонні паспорти. По-друге, навіть якщо старий паспорт анулюється, після подання відповідної заяви його теж можуть залишити власникові, якщо в такому документі залишилася одна чи більше дійсних віз.

Бережіть себе та свої документи! 😉

125510 0 cookie-check Як висушити закордонний паспорт, якщо його випрали у пральній машинці

Читайте також:

Газова плита – поради при виборі.
Газова плита – поради при виборі.
20 Грудня, 2022, 12:41 819
Що ж, ось і настав їхній час — час старих добрих газових плит, яким жодні відключення електроенергії не страшні. Так, електродуховки та варильні панелі є...
Смотреть результаты
Що подарувати батькам на Новий Рік – топ подарунків
Що подарувати батькам на Новий Рік – топ подарунків
Новий Рік був і залишається традиційним святом, яке відзначає практично кожен житель нашої країни, та й не лише нашої. По всьому світу відраховують секунди, щоб...
Смотреть результаты
Як приготувати качку в духовці
Як приготувати качку в духовці
Качине м’ясо складно назвати дієтичним через достатньо жирну шкірку. Але саме м’ясо вважається корисним для людей, які страждають зниженим гемоглобіном, адже воно насичене корисними мікроелементами:...
Смотреть результаты