Як запустити Біос на ноутбуці або ПК

10 Лютого, 2022, 05:35 11

Як зайти в Біос – сховище програмного забезпечення, яке впливає на роботу ноутбука? Часто при виникненні якихось поломок, не пов’язаних із програмним забезпеченням, або при підключенні нових комплектуючих до пристрою, необхідно протестувати або налаштувати ноут, а для цього потрібно знати, як увійти у Біос. Для того, щоб потрапити в систему, необхідно натиснути певну комбінацію на клавіатурі до завантаження операційної системи.

Вибирай ноутбук на Comfy!

Що таке Біос

Біос – це базова система введення та виведення інформації, що відноситься до системного програмного забезпечення. Являє собою набір мікропрограм, призначених для керування апаратною частиною ноутбука, а точніше:

 • Для перевірки працездатності обладнання ноутбука.
 • Управління обладнання ноутбука через команди.
 • Бере участь у завантаженні операційної системи.
 • Надає API для роботи з обладнанням.
 • Установки пріоритету вінчестера (завантаження).
 • Для розгону графічного та центрального процесора, оперативної пам’яті.
 • Виставлення системного часу.
 • Відключення або увімкнення деякого обладнання, наприклад, оперативної пам’яті, відеокарти, якщо їх встановлено кілька, і потрібно зрозуміти причину помилки, що вилітає.
 • Зайшовши в Біос на ноутбуці, можна відрегулювати роботу акумулятора.
 • Відкалібрувати роботу сенсорної частини ноутбука.
 • Переглянути всі технічні дані про комплектацію.

Що таке Біос

Говорячи простою мовою, що таке BIOS – це програмне забезпечення, яке реалізує нормальну роботу ноутбука на основі встановленого обладнання, головна його особливість – первинна перевірка та запуск ОС. При цьому система введення та виведення зберігається на окремому, однойменному мікрочіпі BIOS, який знаходиться поруч із материнською платою. Залежно від виробника материнської плати мікрочіп може бути або знімний, або спаяний з платою. Управління після входу в Біос проводиться за допомогою клавіш: DEL, F1, F2, ESC. Клавіша F9 – скидає всі установки до заводських, якщо ви перемудрили з параметрами. Кнопка F10 працює як автоматичне збереження внесених даних. Система введення та виведення, як і інше програмне забезпечення може вимагати оновлення, особливо, якщо ви оновили комплектуючі ноутбука.

Ноутбук Lenovo IdeaPad 3 15IGL05 (81WQ000RRA) Business Black

13199 грн

Купить

Ноутбук игровой Acer Nitro 5 AN515-55 (NH.Q7MEU.01K) Black

26999 грн

Купить

Ноутбук HP Laptop 15s-fq0015ua (445P2EA) Jet black

13999 грн

Купить

Як зайти в Біос на Lenovo

Для входу в БІОС натиснути F2

Як увійти в Біос на ноутбуці Lenovo? У цьому випадку запуск Біос багато в чому залежить від моделі пристрою. Найчастіше виконати вхід можна за допомогою клавіші F2 до повного завантаження переносного комп’ютера, якщо не встигли, спробуйте ще раз.

Є моделі Lenovo, в яких можна зайти в Біос за допомогою одночасного натискання кнопок Fn+F2. Дуже рідко, коли вхід у Біос Lenovo можна виконати через одночасне натискання інших кнопок F8+ DEL. Якщо вхід не виконується, спробуйте зняти акумулятор. Ще один спосіб відкрити Біос – не просто затиснути кнопку, а швидко натискати на неї (підходить, якщо Біос викликається через F2). У просунутих моделях Леново є окрема кнопка для виклику Біос.

Виклик біоса на ноутбуці Леново

Як зайти в Біос на Asus

На ноутбуках Asus вхід до системи Біос проводиться класичним способом через F2 за допомогою натискання або швидкого натискання. Якщо вхід не було здійснено, то зустрічається, коли викликати систему введення та виведення можна за допомогою комбінації DEL+F9 або по черзі натискання цих кнопок. Часто користувачі скаржаться, що все одно не вдається зайти до Біоса, тоді необхідно відключити ноутбук повністю і натиснути кнопку ESC. При натисканні з’являється меню BOOT, у ньому вибираєте вкладку Enter Setup, яка активується натисканням Enter. Всіе,ви увійшли до Біоса Asus.

Натиснути DEL або F2

Як зайти в Біос на Acer

Не знаєте, як увійти в Біос на ноутбуці Acer? Цього, певно, не знають і самі розробники. Вони чомусь зашифрували метод так, що навіть користувачі не мають однозначної відповіді. Видно багато в чому вхід у Біос на Acer залежить від моделі ноутбука. На них діє як класичний спосіб входу через F2, описаними вгорі способами, а також запустити систему можна за допомогою F1. Є для моделей портативного пристрою і вхід за допомогою поєднання трьох кнопок – Ctrl+Alt+Esc. У старих пристроях можуть зустрічатися довгі комбінації — Ctrl+Alt+Del. Як відкрити Біос у серії Acer Aspire? Тут найчастіше викликати Біос можна за допомогою одночасного натискання Ctrl+F2. В Acer TravelMate та Extensa вхід до системи виконується через натискання F2/Del.

Як зайти в Біос на HP

Щоб зайти в Біос HP доведеться помучитися, варіацій для виклику системи безліч. При цьому є способи із заковиркою, коли потрібно зробити цілий комплекс процесів. Традиційний варіант того, як увійти до Біосу на цьому ноутбуці не працює, найчастіший спосіб входу до Біосу HP– затиснути клавішу ESC або F10.

Натиснути ESC

Для входу в БІОС натиснути F10

Якщо цей метод не спрацював, спробуйте натискати ці ж кнопки, але швидко, а не затиснувши. Не вийшло? Тоді вам ще список кнопок, які можуть викликати меню системи на різних моделях — F6, F8, F11, Del, ESC.

Комбінація клавіш входу в Біос на HP

Як зайти в Біос на Samsung

Як зайти в Біос на ноутбуці Самсунг

Зайти в Біос на ноутбуці Samsung можна за допомогою вже знайомих нам кнопок F2, F8, F12 або Del. Але є комбінації виклику, що відрізняються від інших брендів ноутбуків. При цьому вхід виконується обов’язково через Fn – Fn + F2, Fn + F8, Fn + F12. Кнопки потрібно натискати одночасно.

Як зайти в Біос Sony Vaio

Кнопка ASSIST

Якщо ви не знаєте, як увійти в Біос у моделях Sony Vaio, то зробити це можна через спеціальну кнопку – ASSIST.

Натискається вона під час увімкнення ноутбука або перезавантаження до того, як ПЗ повністю завантажилося. Після того, як ви натиснули кнопку, з’явиться невелике меню, де ви можете вибрати підкатегорію Start BIOS Setup. Тепер ви можете розпочати роботу у Біосі. Як запустити Біос у старіших моделях? Тут виклик відбувається через стандартну кнопку F2, і навіть натискання F1, F3, Delete.

Для входу в БІОС натиснути F20

Як увійти в Біос на Windows 10

Не знаєте, як зайти в Біос на Windows 10? Зробити це можна двома способами:

 • Через клавіатуру. Перезавантажуєте або вмикаєте ноутбук і до того, як пристрій завантажиться, натискаєте із частотою 2 рази на секунду клавішу F2. Складність включення в тому, що навіть при інтенсивному натисканні ви можете не встигнути до завантаження системи. Тоді доведеться спробувати ще раз.
 • Перший спосіб входу в Біос на Windows 10
 • Другий спосіб входу в Біос ґрунтується на одночасному натисканні клавіші Shift та натисканням “Перезавантаження” через меню “Пуск”.Другий спосіб входу в Біос на Windows 10

Як увійти в Біос на Windows 7

Аналогічно іншим операційним системам, щоб увійти в Біос на Windows 7, необхідно під час завантаження комп’ютера натиснути певну клавішу або їх поєднання.

Залежно від виробника материнської плати можуть бути наступні комбінації, щоб зайти в Біос:

 • AMD BIOS→F1.
 • Phoenix Award BIOS→Ctrl+Alt+Esc, Ctrl+Alt+Ins, Ctrl+Alt+S.
 • DTK BIOS→ Esc.
 • Award BIOS→ Del, Ctrl+Alt+Esc.
 • ALR BIOS→ F2, Ctrl+Alt+Esc.
 • AMI BIOS→ F2, Del.

Поодинокі команди найчастіше також не потрібно затискати, а потрібно натискати зі швидкістю 2 кліки в секунду.

66554 2 cookie-check Як запустити Біос на ноутбуці або ПК

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як рахувати відсотки
02 Лютого, 2022, 07:25 8334
Як вирахувати відсоток від суми? А як порахувати процент від числа? Кожен знає, що таке відсотки. Проте не всі вміють із ними працювати. Так, це...
Смотреть результаты
Телефон не бачить SIM карту, що робити?
Що робити, якщо ваш телефон не бачить SIM карту? Це дуже важлива функція SIM, бо до неї прив’язується електронна пошта, доступи до різних  сервісів. Тому,...
Смотреть результаты
Телевізор із діагоналлю 98 дюймів — Samsung Neo QLED QN90A 4K дивує!
Буквально днями до України нарешті офіційно зайшла нова модель телевізора Samsung — той самий довгоочікуваний 98-дюймовий Neo QLED QN90A 4K Smart ТВ. Так, ми не...
Смотреть результаты