Як запустити Біос на ноутбуці або ПК

30 Грудня, 2018, 05:35 11

Біос свого роду сховище програмного забезпечення, яке впливає на роботу «заліза» переносного комп’ютера. Тому часто при виникненні якихось поломок, не пов’язаних з програмним забезпеченням, або при підключенні нових комплектуючих до пристрою, необхідно протестувати або налаштувати ноутбук, а для цього потрібно виконати вхід в Біос. Для того щоб потрапити в систему необхідно натиснути певну комбінацію на клавіатурі до завантаження ноутбука.

Підписуйтесь на наш Telegram — канал

Зміст:

 1. Що таке Біос
 2. Як зайти в Біос на Lenovo
 3. Як зайти в Біос на Asus
 4. Як зайти в Біос на Acer
 5. Як зайти в Біос на HP
 6. Як зайти в Біос на Samsung
 7. Як зайти в Біос Sony Vaio
 8. Як увійти в Біос на Windows 10
 9. Як увійти в Біос на Windows 7

Що таке Біос

Біос – це базова система введення і виведення інформації, яка відноситься до системного програмного забезпечення. Являє собою набір мікропрограм, призначених для управління апаратною частиною ноутбука, а точніше:

 • Для перевірки працездатності обладнання ноутбука.
 • Управління обладнанням ноутбука через команди.
 • Бере участь у завантаженні операційної системи.
 • Надає API для роботи з обладнанням.
 • Установки пріоритету вінчестера (завантаження).
 • Для розгону графічного і центрального процесора, оперативної пам’яті.
 • Виставлення системного часу.
 • Відключення або включення деякого обладнання, наприклад, оперативної пам’яті, відеокарти, якщо їх встановлено декілька, та потрібно зрозуміти чому вилітає помилки.
 • Зайшовши в Біос на ноутбуці можна відрегулювати роботу акумулятора.
 • Відкалібрувати роботу сенсорної частини ноутбука.
 • Подивитися всі технічні дані про комплектацію.

Що таке Біос

Говорячи простою мовою, що таке BIOS – це програмне забезпечення, яке реалізує нормальну роботу ноутбука на основі встановленого обладнання, головна його особливість – первинна перевірка і запуск ОС. При цьому система введення і виведення зберігається на окремому, однойменному мікрочіпі BIOS, який знаходиться поруч з материнською платою. Залежно від виробника материнської плати, мікрочіп може бути або знімний, або спаяний з платою. Управління, після входу в Біос, проводиться за допомогою клавіш: DEL, F1, F2, ESC. Клавіша F9 – скидає всі налаштування до заводських, якщо ви перемудрили з параметрами. Кнопка F10 працює, як автоматичне збереження внесених даних. Система введення та виведення, як і інше програмне забезпечення може вимагати поновлення, особливо, якщо ви оновили комплектуючі ноутбука.

Як зайти в Біос на Lenovo

У ноутбуці Lenovo вхід в Біос багато в чому залежить від моделі пристрою. Найчастіше виконати вхід можна за допомогою клавіші F2 до повного завантаження переносного комп’ютера, якщо не встигли, то пробуйте ще раз.

Для входу в БІОС натиснути F2

Є моделі Lenovo, в яких зайти в Біос можна за допомогою одночасного натискання кнопок Fn + F2. Дуже рідко, коли вхід в Біос Lenovo можна виконати через одночасне натискання інших кнопок – F8 + DEL. У разі, коли вхід все одно не виконується, спробуйте зняти акумуляторну батарею. Ще один спосіб – не просто затиснути кнопку, а швидко натискати на неї (підходить, якщо Біос викликається через F2). У просунутих моделях Леново є окрема бічна кнопка для виклику Біос.

Виклик біоса на ноутбуці Леново

Як зайти в Біос на Asus

На ноутбуках Asus вхід в систему Біос проводиться класичним способом через F2 за допомогою її натискання або швидкого натискання. Якщо вхід не був проведений, то зустрічається, коли викликати систему введення і виведення можна за допомогою комбінації DEL + F9 або почергового натискання цих кнопок. Часто користувачі скаржаться, що все одно не виходить зайти в Біос, тоді необхідно відключити ноутбук повністю і натиснути кнопку ESC. При натисканні з’являється меню BOOT, в ньому вибираєте вкладку Enter Setup, яка активується натисканням Enter. Все ви увійшли в Біос Asus.

Натиснути DEL або F2

Як зайти в Біос на Acer

Не знаєте, як увійти в Біос на ноутбуці Acer? Цього, напевно, не знають і самі розробітчик. Вони чомусь зашифрували метод так, що навіть у користувачів немає однозначної відповіді. Видно багато в чому вхід в Біос на Acer залежить від моделі ноутбука. На них діє, як класичний спосіб входу через F2, описаними вгорі способами, а також запустити систему можна за допомогою F1. Є для моделей портативного пристрою і вхід за допомогою поєднання трьох кнопок – Ctrl + Alt + Esc. У старих пристроях також можуть зустрічатися довгі комбінації – Ctrl + Alt + Del. У серії Acer Aspire найчастіше викликати Біос можна за допомогою одночасного натискання Ctrl + F2. У Acer TravelMate і Extensa вхід в систему виконується через натискання F2/Del.

Як зайти в Біос на HP

Щоб зайти в Біос HP доведеться помучиться, варіацій для виклику системи безліч. При цьому є способи з заковикою, коли потрібно виконати цілий комплекс процесів. Традиційний варіант на цьому ноутбуці не працює, найчастіший спосіб входу в Біос HP – це затиснути клавішу ESC або F10.

Натиснути ESC

Для входу в БІОС натиснути F10

Якщо цей метод не спрацював, то спробуйте натискати ці ж кнопки, але швидко, а не затиснувши. Не вийшло? Тоді ось вам ще список кнопок, які можуть викликати меню системи на різних моделях – F6, F8, F11, Del, ESC.

Комбінація клавіш входу в Біос на HP

Як зайти в Біос на Samsung

Зайти в Біос на ноутбуці Samsung можна за допомогою вже знайомих нам кнопок F2, F8, F12 або Del. Але є комбінації виклику, які відрізняються від інших брендів ноутбуків. При цьому вхід виконується обов’язково через Fn – Fn + F2, Fn + F8, Fn + F12. Кнопки натискати потрібно обов’язково одночасно.

Як зайти в Біос на ноутбуці Самсунг

Як зайти в Біос Sony Vaio

У моделях Sony Vaio увійти в Біос можна через спеціальну кнопку – ASSIST.

Кнопка ASSIST

Для входу в БІОС натиснути F20

Натискається вона під час включення ноутбука або перезавантаження до того, як ПО повністю загрузилось. Після того, як ви натиснули на кнопку, з’явиться невелике меню, де ви можете вибрати підкатегорію Start BIOS Setup. Тепер ви можете почати роботу в Біос. У старіших моделях виклик відбувається через стандартну кнопку F2, а також натисканням F1, F3, Delete.

Як увійти в Біос на Windows 10

Не знаєте, як зайти в Біос на Windows 10? Зробити це можна двома способами:

 • Через клавіатуру. Перезавантажуєте або включаєте ноутбук і до того, як пристрій завантажиться, натискаєте з частотою 2 рази в секунду клавішу F2. Складність включення в тому, що навіть при інтенсивному натискання, ви можете не встигнути до завантаження системи. Тоді доведеться пробувати ще раз.

Перший спосіб входу в Біос на Windows 10

 • Другий спосіб ґрунтується на одночасному натисканні клавіші Shift і натисканням “Перезавантаження” через меню «Пуск».

Другий спосіб входу в Біос на Windows 10

Як увійти в Біос на Windows 7

Аналогічно іншим операційним системам, щоб увійти в Біос на Windows 7 необхідно під час завантаження комп’ютера натиснути певну клавішу або їх поєднання.

Залежно від виробника материнської плати можуть бути наступні комбінації:

 • AMD BIOS → F1.
 • Phoenix Award BIOS → Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + Ins, Ctrl + Alt + S.
 • DTK BIOS → Esc.
 • Award BIOS → Del, Ctrl + Alt + Esc.
 • ALR BIOS → F2, Ctrl + Alt + Esc.
 • AMI BIOS → F2, Del.

Поодинокі команди найчастіше також не потрібно затискати, а потрібно натискати зі швидкістю 2 кліка в секунду.

Не забудь поделиться с друзьями:

66554 2 cookie-check Як запустити Біос на ноутбуці або ПК

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як приготувати стейк вдома
30 Грудня, 2018, 04:23 4844 13
Стейк з м’яса – одне з найсмачніших страв, придумане людьми. Однак, незважаючи на удавану простоту, приготування стейка в домашніх умовах вдається далеко не кожному. Підписуйтесь...
Смотреть результаты
Що робити якщо ноутбук не вимикається
Ви помітили, що комп’ютерний пристрій перестав швидко відключатися або ноутбук не вимикається повністю, тобто екран погас, але він продовжує працювати? Значить, лептоп не функціонує правильно,...
Смотреть результаты
Як вибрати GPS навігатор
GPS навігатор – це пристрій для визначення вашого місцезнаходження і прокладки кращої дороги до пункту призначення. Незважаючи на широкі можливості смартфонів, пристрій користується попитом через...
Смотреть результаты