search
Підписатися

logo

USB-хаб — навіщо потрібен та як його вибрати? Корисні поради від Блогу Comfy

17 Вересня, 2020, 01:52 0

Брак вільних USB-портів на ПК та незручне їх розташування — хвора тема для багатьох користувачів. Особливо часто страждають від цього власники ноутбуків, оскільки на таких пристроях зазвичай передбачено усього кілька USB-портів. А в деяких ноутах їх може бути взагалі дві штуки. Тобто якщо одночасно використовуються і провідна мишка, і охолоджуюча підставка, то під’єднати, наприклад, флешку вже не вийде — для цього доведеться від’єднати щось із периферії.

Рекомендуємо гаджети: Охолоджуюча підставка під ноутбук — навіщо потрібна та як вибрати?

Ще одна проблема з USB-портами на ноутбуках може бути пов’язана з їхнім розташуванням. Частина гнізд практично завжди розташована на правій грані корпусу пристрою, тому під’єднані через них флешки та штекери від провідних пристроїв постійно чіпляються й заважають під час використання мишки.

Знайома проблема? Тоді ловіть просте, доступне й дуже зручне рішення. USB-хаби, вони ж USB-концентратори — за допомогою такого гаджета ви зможете збільшити кількість вільних робочих портів на своєму настільному комп’ютері або ноутбуці до потрібного вам числа. А ще подбаєте про те, щоб усі роз’єми USB були зручно розташовані. Погодьтеся, лізти під стіл й методом тику шукати на задній стінці системника вільний порт для під’єднання флешки — це дуже сумнівне задоволення! 😉

Що таке USB-хаб

Отже, давайте для початку розберемося, що таке USB-хаб і як він працює. USB-концентратор, по суті, є розгалужувачем USB-роз’єму. Принцип тут такий самий, що й у електричного «трійника», тільки тут ми збільшуємо кількість портів USB, а не електричних розеток. І після того, як USB-концентратор під’єднано до вибраного порту на ноутбуці або комп’ютері, користувач отримує більшу кількість USB-портів.

Корисна стаття від Блогу Comfy: Що можна під’єднати до ноутбука? Розповідаємо, як підключити найпотрібніші гаджети!

Стаціонарний хаб

Те, скільки USB-портів додає такий хаб, буде залежати від обраної моделі концентратора — це може бути від 1 додаткового порту (USB-хаби на 2 роз’єми) до 11 додаткових гнізд (USB-хаби на 12 роз’ємів).

Рекомендуємо модель: Хаб USB PowerPlant USB Type-C — HDMI 4K USB 3.0 (CA911684) на 7 портів, що працює у стандарті USB Type-C, USB 3.0, HDMI та SD. Модель сумісна з MacBook Pro 13’’ та MacBook Pro 15’’, під’єднання до ноутбука через інтерфейс USB Type-C.

Хаб USB PowerPlant

Зверніть увагу: Враховуйте, що USB-хаб підключається до комп’ютера через інтерфейс USB, тобто такий пристрій займає один з портів на корпусі вашого ПК. Тому, якщо вам потрібно купити USB-хаб для додавання будь-якої конкретної кількості роз’ємів, завжди додавайте до потрібної цифри +1. Тобто вибирати треба модель, у якій на одне гніздо більше, аніж вам потрібно.

Які види USB-концентраторів бувають

Існує кілька різновидів USB-хабів, і від того, який саме тип пристрою використовується, залежать доступні можливості та загальна швидкість передачі даних. Концентратори, які не передбачають автономного джерела живлення, ділять потужність USB-порту, до якого підключені, між усіма своїми роз’ємами. І якщо для девайсів з низьким споживанням енергії це не критично, то більш вимогливі пристрої зможуть помітно просісти по швидкості передачі даних.

Шукаєте компактний USB-хаб з адаптером? Придивіться до моделі концентратора USB Baseus Multi-Functional Type-C to 4xUSB 2.0 Deep Gray (CAHUB-JZ0G). Пристрій передбачає 4 слоти для підключення пристроїв через порти USB Type-C, USB 2.0 і microUSB. Блок живлення йде в комплекті. Компактні розміри та стильний дизайн.

Хаб USB Baseus

 • Пасивні USB-хаби зустрічаються найчастіше — це дуже простий та недорогий варіант концентратора. Функціонування та живлення такого пристрою повністю забезпечуються комп’ютерним портом USB, до якого він підключений, оскільки пасивний USB-хаб не має додаткового джерела живлення. Мінусом такого варіанта є те, що він може не забезпечувати достатньої потужності живлення для повноцінної роботи з зовнішніми дисками або іншими подібними пристроями. Переваги пасивних USB-хабів у тому, що вони прості й зручні у використанні, а ще такі пристрої дуже маленькі та легкі, тому їм завжди знайдеться місце у сумці з ноутбуком. Ну і цілком доступна ціна, звісно ж. Ціни на пасивні концентратори USB зазвичай невисокі.
 • Активні USB-хаби, на відміну від попереднього типу концентраторів, передбачають власний блок живлення. Такі моделі зручні тим, що вони можуть забезпечити максимальну ефективність роботи вимогливих до якості й стабільності енергоспоживання пристроїв, підключених через юсб-порт хаба — без втрати швидкості передачі даних. Але наявність окремого блоку живлення робить такі моделі більш громіздкими. Окрім того, хабам цього типу для повноцінної роботи потрібна окрема електророзетка, що також не завжди зручно. Ціни на активні USB-хаби зазвичай вище, аніж на пасивні, причому деякі моделі не мають блоку живлення у базовій комплектації, й у таких випадках його потрібно докуповувати окремо.
 • Гібридні USB-хаби — це популярний різновид активних концентраторів. По суті, це звичайні активні USB-хаби зі знімним кабелем живлення, які можуть працювати у пасивному режимі при відімкненому електроживленні. Універсальне, зручне і просте рішення 2-в-1.

Comfy рекомендує: Багатофункціональний хаб USB Satechi Aluminum Type-C Pro Hub Adapter with Ethernet Space Gray (ST-TCPHEM) забезпечить стабільне високошвидкісне підключення до вашого Macbook найрізніших пристроїв — від звичайних флешок до карток microSD та гаджетів, що використовують роз’єми HDMI. Також підтримуються інтерфейси USB Type-C, Ethernet, Thunderbolt 3 та USB-A. Усього модель передбачає 7 роз’ємів для підключення пристроїв.

Хаб USB Satechi

Корисні поради тут: Чому комп’ютер не бачить флешку?

Чим відрізняються USB 2.0, 3.0 та Type-C

Порти USB на ПК можуть бути різних типів — USB 2.0, USB 3.0, USB Type-C. Яка між ними різниця?

Папка «Фото», фото USB-хаб порти

 1. Стандарт USB 2.0 старший. Він пропонує швидкість запису в межах 480 Мбіт/с — це максимальний поріг швидкості для пристроїв, під’єднаних через порти з цим інтерфейсом.
 2. Стандарт USB 3.0 свіжіший і, відповідно, спритніший. Для під’єднаних до такого порту пристроїв межею доступної швидкості буде вже цікавіша цифра — до 5 Гбіт/с. Ще одна особливість стандарту USB 3.0 полягає у збільшеній силі струму: якщо USB 2.0 працює на 500 мА, то у USB 3.0 цей показник на рівні 900 мА. До речі, завдяки цьому деякі пристрої, підключені через хаб USB, не потребують активного електроживлення концентратора, оскільки їм вистачає стандартної для USB 3.0 сили струму. До речі, існує два основних різновиди цього типу інтерфейсу. USB 3.1 підтримує до 10 Гбіт/с, а USB 3.2 — до 20 Гбіт/с.
 3. Стандарт USB Type-C — це один з найсвіжіших різновидів USB 3.1. Максимальна швидкість, доступна пристроям, що підключені через такий інтерфейс, може сягати 40 Гбіт/сек, а потужність — до 100 Вт.

Потрібен бюджетний варіант USB-хаба? Придивіться до моделі Sven HB-012 — дуже простий та компактний варіант USB-концентратора з 4 портами USB 2.0 та довгим кабелем. І подовжувач, і перехідник, і недорого! 😉

Sven HB-012

Як вибрати хороший USB-хаб

Існує багато різних варіацій USB-концентраторів, тому при покупці такого пристрою варто враховувати технічні параметри гаджета. Якщо ви хочете вибрати зручний і надійний USB-хаб, який дійсно довго вам прослужить, рекомендуємо звертати увагу на такі важливі характеристики:

 • Тип USB-концентратора. Це може бути активний, пасивний або гібридний хаб. Варто обирати такий пристрій, орієнтуючись не лише на кількість портів та ціни USB-хабів, а й на наявність активного живлення. Наприклад, якщо ви плануєте підключати до комп’ютера через хаб зовнішній диск, то варто вибирати або активну, або гібридну модель.
 • Тип роз’ємів USB. Різні моделі хабів можуть працювати з різними інтерфейсами USB, тому орієнтуйтеся на те, якими типами портів оснащений ваш ПК. Оскільки специфікації роз’ємів USB 2.0, 3.0 та USB-C відрізняються, характеристики портів хаба мають відповідати параметрам роз’ємів на ПК — це потрібно, щоб підключені через концентратор пристрої працювали коректно.
 • Кількість портів. Підрахуйте фактичну кількість USB-портів, котрі вам потрібні на хабі, й додайте парочку про запас. Ви ж пам’ятаєте, що один додатковий порт потрібен для «компенсації» того, що займе сам концентратор? Ну і про всяк випадок все ж варто мати ще одне вільне гніздо — також стане у пригоді.
 • Додаткові роз’єми. Деякі моделі USB-хабів передбачають не тільки порти USB, а й гнізда інших типів. Наприклад, можна купити концентратор USB з роз’ємами для підключення аудіо гарнітури, RJ45, карток microCD та інших пристроїв.
 • Довжина кабелю для активних USB-хабів. Якщо вам потрібен гаджет саме активного типу, то перед покупкою обов’язково варто прикинути, до якої саме розетки такий пристрій вам буде зручніше підключати — щоб визначитися, яка має бути довжина кабелю від блоку живлення. Кабель не повинен бути і не дуже довгим, і не надто коротким — тоді й шнур не буде внатяжку, і непотрібні дроти навколо комп’ютера не створюватимуть хаос.
 • Бренд. Гаджети цього типу є в лінійках великої кількості торгових марок, тож вибір моделей USB-хабів дійсно відмінний. Хочете вибрати USB-хаб від перевіреного часом бренду? Придивіться до моделей Satechi, TP-LINK, Grand-X, Acer, Transcend, Belkin. Потрібно купити недорогий USB-хаб, але при цьому якісний та зручний? Рекомендуємо звернути увагу на пристрої від торгових марок Gembird, Hama, Sven, Defender.

Вдалих покупок і лише найприємніших вражень від роботи за комп’ютером!

Джерела фото: www.pinterest.com, arstechnica.com, zendure.com, www.youtube.com

106950 0 cookie-check USB-хаб — навіщо потрібен та як його вибрати? Корисні поради від Блогу Comfy

Читайте також:

Apple назвала дату вересневої презентації
Apple назвала дату вересневої презентації
14 Вересня, 2020, 07:49 1075
А що у нас є? А чи-и-им ми тебе сьогодні потішимо? О, свіжесенькою презентацією новеньких гаджетів від бренду Apple, звісно ж! 🤩 Адже саме сьогодні,...
Смотреть результаты
ТОП-5 додатків, які полегшать життя школяра
ТОП-5 додатків, які полегшать життя школяра
Найрізноманітніших. Щоб підтягнути знання з основних шкільних предметів, нарешті заговорити на іноземній мові, навчитися швидко вирішувати математичні завдання, грамотно розпоряджатися своїм часом в рамках шкільного...
Смотреть результаты
Як захистити акаунт від злому? 6 простих правил
Як захистити акаунт від злому? 6 простих правил
В сучасних умовах віртуальний світ тісно переплітається з нашою реальністю і буденністю. Абсолютно у кожного з нас є якийсь аккаунт в одній або декількох з...
Смотреть результаты