search
Підписатися

logo

Як захистити акаунт від злому? 6 простих правил

03 Вересня, 2020, 04:30 0

В сучасних умовах віртуальний світ тісно переплітається з нашою реальністю і буденністю. Абсолютно у кожного з нас є якийсь аккаунт в одній або декількох з соціальних мережах, які ми регулярно відвідуємо або зрідка. Переконувати себе в тому, що акаунтів у вас немає, не варто. Більшість дій в сучасному світі пов’язані з необхідністю використовувати електронну переписку або синхронізацією з тими чи іншими електронними сервісами.

відео

Банальний приклад, якщо ви власник Android-смартфона, у вас обов’язково є аккаунт Google, а відповідно і YouTube, Google Play та інше. Якщо ви користуєтеся послугами банку, у вас, цілком ймовірно є особистий кабінет в цьому банку – це також своєрідний онлайн-аккаунт.

Тому, якщо такі акаунти у вас є (а вони є, якщо ви читаєте цей матеріал), необхідно задуматися, а чи у безпеці вони? Не рідкісні випадки викрадення акаунтів, які тягнуть за собою втрату важливого контенту, особистих даних або навіть фінансів. Так як же захиститися?

Особисті девайси повинні бути запаролено

У вас може бути чимало особистих гаджетів, наприклад, смартфон, планшет, ноутбук … Нерідко трапляється так, що доступ до них може бути відкритий, адже наше оточення – друзі, родичі, колеги – вселяють нам повну довіру. Це дуже здорово, але лише частково, адже, наприклад, незапаролений смартфон може стати відмінною здобиччю для зловмисника, навіть випадкового.

Пароль от аккаунта

Нерідко мобільні пристрої губляться по необережності, вони можуть бути викрадені або просто тимчасово виявитися в руках незнайомої людини. Якщо на смартфоні або планшеті не встановлено пароль, зловмисник може легко отримати доступ до ваших акаунтів, де зберігаються особисті дані або важливий контент. У цьому випадку він може отримати повний контроль над ним і навіть встановити власний пароль, щоб заборонити вже вам доступ до ваших же даних.

Разные социальные сети

Корисна інформація: Як видалити акаунт в Instagram назавжди?

Щоб уникнути подібного сценарію, необхідно на всі свої пристрої встановити пароль. Навіть якщо ви твердо впевнені в доброчесності свого оточення, запаролити свій смартфон, планшет, ноутбук та інші гаджети є вимогою сучасної безпеки. При цьому не варто встановлювати надмірно простий пароль, наприклад, «password», «12345678» або дату свого народження. Ідеальний пароль повинен містити в собі набір букв, цифр і символів різного регістру.

Додайте другий етап авторизації для аккаунта

Багато сучасних сервісів пропонують нам можливість встановити двоетапну авторизацію на своєму акаунті. Деякі великі компанії, особливо ті, які пов’язані з фінансами, наприклад, банки, проводять двоетапну авторизацію за замовчуванням. Це дуже виправдана практика, адже, якщо зловмисник заволодів паролем від вашого облікового запису, то він все одно не зможе отримати доступ до аккаунту, так як не пройде другий етап.

Второй этап авторизации

Встановити другий етап авторизації досить просто. Багато сервісів пропонують таку можливість автоматично. Однак, не варто встановлювати другим етапом послугу отримання СМС, адже якщо сталася крадіжка смартфона або ви його втратили, людина, яка заволоділа пристроєм, отримує в розпорядження вашу сім-карту, а відповідно і легко пройде авторизацію за повідомленням.

Авторизация гугл

Цікаве питання: Як видалити акаунт гугл?

Ресурси, які не мають можливості установки другого етапу авторизації, можуть бути додані в додаток Google Authenticator, який допомагає проводити другий етап авторизації користувача. Це надійна утиліта, в якій можна окремо зареєструвати кожен свій акаунт.

Не відкривай ненадійні посилання і не завантажуй підозрілі файли

На нашу пошту або в месенджери може приходити чимало листів і повідомлень. Це можуть бути як надійні і перевірені джерела, так і незрозумілі рекламні акції або щось ще. У деяких випадках, листи та повідомлення можуть приходити від непідтверджених і неперевірених джерел, але оформлені таким чином, як системний лист або повідомлення з банку. До таких листів необхідно ставитися особливо обережно.

Ложное письмо

Якщо ви отримали лист або повідомлення від невідомого джерела, ні в якому разі не варто переходити по запропонованим в листі посиланням. Особливо, не варто заповнювати сумнівні анкети, адже відповідаючи на питання в ній ви і самі можете не помітити, як надасте дані для авторизації в одному або декількох ваших акаунтах.

Як це зробити? Видалення облікового запису Фейсбук

Додаткову небезпеку можуть зберігати в собі вкладені файли в листі. Не варто відкривати незнайомі файли, спираючись лише на власну цікавість, нічого цікавого і гарного в них не буде. Особливо небезпечно встановлювати додатки, які також можуть бути у вкладеному архіві або за посиланням в листі. Це може виявитися небезпечний скрипт, який надасть зловмисникам дані про ваші акаунти і надасть доступ до них.

Не передавайте персональну інформацію про себе

Як вже було сказано, персональна інформація може приховувати чимало можливостей для того, щоб отримати доступ до ваших акаунтів навіть в разі, якщо пароль до нього підібраний максимально надійний і ефективний.

Скрипт сбора информации

Часом ми можемо нехтувати додатковою безпекою і встановлюємо у варіантах відновлення втраченого пароля додаткові стандартні питання, наприклад, «Яке дівоче прізвище вашої матері?» або «Як звали вашого першого вихованця?». Знаючи цю інформацію про вас, зловмисник може легко змінити пароль облікового запису і отримати до нього всеосяжний доступ.

Як це зробити? Як створити свій канал і залити відео на YouTube?

Щоб уникнути неприємностей, пов’язаних зі спробами відновити втрачений акаунт, не варто дотримуватися стандартних правил, вибирайте варіанти відновлення пароля більш витончені або ж питання, що відрізняються від сформованих шаблонів. Не варто заповнювати анкети на невідомих сайтах, не варто брати участь в сумнівних вікторинах, адже це все може бути банальним збором персональних даних.

Не варто заходити в свій аккаунт на чужому пристрої, не авторизуйтесь через загальнодоступні мережі Wi-Fi

Можливі випадки, коли за певних обставин ви не можете скористатися своїм пристроєм, але необхідно прийняти або відправити важливе повідомлення або отримати і прочитати лист. Відразу ж виникає думка, скористатися смартфоном або ноутбуком товариша або колеги.

аккаунт гугл

Насправді, авторизуючись в акаунті на чужому пристрої, ми несвідомо можемо надати сторонній людині доступ до нього. Все дуже просто, в установках пристрою може бути активоване налаштування збереження паролів до акаунтів або ж ви просто можете забути вийти з власного облікового запису. Таким чином доступ до особистих даних, листів, контенту, банківських карток, може бути відкритий не тільки вам, а й власникові пристрою, на якому ви авторизувалися.

Дізнайся першим: Що таке 5G?

Не варто також заходити у важливі акаунти в той час, коли ви підключені до громадських мереж Wi-Fi. Таким чином дані про ваші паролі і облікові записи можуть бути отримані третьою стороною. Краще проводити такі сесії, будучи підключеними до мобільного інтернету. Благо, сьогодні нам доступний мобільний інтернет з цілком нормальною швидкістю і якісним покриттям.

Регулярно перевіряйте і чистіть вкладку «Безпека» в браузері

Навіть якщо ви впевнені, що не передавали персональні дані стороннім, що не авторизувалися на чужих пристроях і не підключалися до громадських Wi-Fi мереж, бути повністю впевненим у невразливості і безпеці своїх акаунтів не варто. Справа в тому, що, використовуючи, наприклад, свій ноутбук в робочих або особистих цілях, варто розуміти, що браузер, встановлений на ньому, здатний запам’ятовувати всі паролі, навіть від дуже важливих акаунтів.

Менеджер паролей

Надати цю можливість браузеру досить просто, навіть не усвідомлюючи і не розуміючи цього. Відповідно, не варто ігнорувати рекомендацію щодо регулярного відвідування та чистки вкладки «Безпека». У цій вкладці ви зможете побачити всі збережені паролі від різних акаунтів. Якщо ви виявляєте збереження, яке вам не потрібно або від якого необхідно позбутися в цілях безпеки, сміливо видаляйте такий пункт.

Деякі браузери, можуть також надати інформацію про те, які паролі могли бути викрадені. Вчасно отримавши таку тривожну інформацію, ми зможемо встигнути поміняти пароль, щоб до важливого акаунту не отримав доступ зловмисник.

Висновок

В умовах сучасного світу, віртуальна безпеку грає величезну роль для комфортного життя кожного з нас. Акаунт – це досить образне поняття, адже воно означає можливість доступу до своїх банківських карток через онлайн-банкінг, до свого важливого контенту, через доступ до Google, до своїх персональних даних, через доступ до соціальних мереж, наприклад, в Facebook тощо.

Доступ сторонних приложений

Захистити свої акаунти від звичайних посягань досить просто, але для цього необхідно регулярно дотримуватися певних правил. Робити це не складно, достатньо лише не втрачати пильність і бути гранично уважним щодо своїх персональних даних.

  1. 6 правил, які допоможуть захиститися від злому аккаунта:
  2. Всі особисті пристрої повинні бути запаролено – встановіть надійні паролі на свої смартфони, планшети, ноутбуки та інше;
  3. Використовуйте двоетапну авторизацію – цю можливість надають багато сервісів або ж встановіть програму Google Authenticator;
  4. Не варто переходити по ненадійним посиланням або встановлювати неперевірені додатки;
  5. Не передавайте персональну інформацію третім особам;
  6. Не варто заходити в свої акаунти на чужому пристрої – пароль може зберегтися або можна забути вийти з облікового запису;
  7. У браузері регулярно потрібно чистити і перевіряти вкладку «Безпека» – там зберігаються наші паролі.

Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, заглядивайте сюди частіше, і вас чекає багато корисних статей і просто цікавих публікацій від Блогу Comfy! Тут не нудно! 🙂

106439 0 cookie-check Як захистити акаунт від злому? 6 простих правил

Читайте також:

Смартфон для школяра: ТОП-5 моделей від Xiaomi і Huawei
Смартфон для школяра: ТОП-5 моделей від Xiaomi і Huawei
03 Вересня, 2020, 02:52 848
Ми підібрали для вашого школяра кілька актуальних моделей китайських брендів Xiaomi і Huawei. Студенту вони, до речі, теж сподобаються. Бюджет обмежений 6 000 гривень. Вкладемося,...
Смотреть результаты
Подарунок для школяра: ТОП крутих ідей
Подарунок для школяра: ТОП крутих ідей
Ми не про стандартні канцелярські товари і рюкзаки, а ті речі, які будуть мотивувати його розвиватися і зроблять навчальний рік по-справжньому цікавим. І всі вони...
Смотреть результаты
Android та iOS: ТОП смартфонів для сучасного школяра
Android та iOS: ТОП смартфонів для сучасного школяра
Чудовий подарунок до 1 вересня. Сьогоднішня добірка присвячена доступним Android-смартфонам. В їх компанію потрапив один «Айфон». Так, у Apple є і «бюджетні» моделі. Смартфони в...
Смотреть результаты