search
Підписатися

logo

Як почистити праску самостійно?

26 Липня, 2020, 07:11 0

Різновидів прасок досить багато. Це може бути звичайна побутова праска, парогенератор, вертикальний відпарювач, тощо. Основні відмінності в прасках одного підвиду полягають в потужності, якості підошви і виробника. Однак крім основних параметрів, які впливають на технічні можливості праски, присутні додаткові, що можуть вплинути на зручність використання пристрою.

Розказуємо про популярні види покриття підошви в прасках: які вони бувають і чим відрізняються?

Одним з таких додаткових параметрів є можливість його очищення. Профілактика праски досить важлива, адже чиста праска з гладкою підошвою без пригару прасує значно краще, ніж та, у якій зібрався накип, а на підошві видно сліди пригорілої тканини. Додатковий функціонал забезпечує можливість проведення самоочищення без застосування хімічних засобів і народних хитрощів.

Якщо ж функцій очищення в прасці не передбачено або вони не дієві, слід скористатися іншими методами.

Як провести самоочищення в прасці?

В багатьох сучасних прасках передбачена функція самоочищення. Завдяки цим функціям ми зможемо або зовсім не використовувати хімію, або використовувати її значно рідше. Проводиться самоочищення досить просто, можливість і способи його проведення докладно описані в інструкції до вашої праски.

Утюг тефаль в руках

Ось основні методи, які застосовуються:

  • CalcClean (AutoClean) – автоматичне очищення праски;
  • Стрижень від накипу;
  • Картридж для збору накипу.

Як очистити праску за допомогою функції самоочищення?

Функція самоочищення праски присутня в більшості моделей сучасних прасок від різних виробників. Називається вона по-різному, в залежності від бренду, але найбільш популярними є назви CalcClean або AutoClean. Про присутність даної функції можна впевнитися з інструкції або з відповідного напису на корпусі пристрою.

Утюг тефаль в руках

Дана процедура буде доречна при слабких забрудненнях. Проводиться вона досить просто, достатньо всього лише набрати воду в резервуар праски, встановити температуру на максимальну позначку і дочекатися повного нагріву. Після цього, тримаємо праску над раковиною і натискаємо на кнопку самоочищення.

Потрібна надійний праска? Топчик моделей від Блогу Comfy! 6 прасок до 3000 грн

Результатом буде різка подача пари, яка вивільняє частинки накипу з резервуара і пробиває забиті отвори на підошві. Таку процедуру слід проводити регулярно і не запускати прилад прасування.

Стрижень від накипу

Інші моделі прасок передбачають в своїй конструкції не тільки можливість самоочищення праски, але і спеціальний стрижень від накипу. Це противапняний стрижень, який здатний збирати на себе накип, нам же достатньо витягти його і почистити.

Температура утюга

Очищається стрижень досить просто, необхідно витягти його з праски, утримуючи пальцями за верхню частину. До самого стрижня торкатися не рекомендується. Якщо наліт на ньому великий, отже, на деякий час (кілька годин) занурюємо його в лимонний сік або розчин оцтової кислоти. Після цієї процедури просто промиваємо під проточною водою.

Як очистити підошву праски – інструкція з відео

Чистий противапняний стрижень встановлюємо на місце і продовжуємо користуватися праскою. Процедуру рекомендується повторювати приблизно один раз на півроку.

Контейнер для збору накипу

Третій спосіб забезпечити гігієну побутової праски – використання спеціального контейнера для збору накипу. У різних виробників застосовується різна система використання таких контейнерів.

Вытираем подошву

Так, наприклад, Tefal пропонує систему зі знімним контейнером з корпусу. Завдяки спеціальній системі накип, який утворюється в резервуарі для води, не затримується в ньому, а потрапляє в спеціальний контейнер. Користувач повинен дістати контейнер, прочистити його і промити під проточною водою. Після цього заходу контейнер встановлюється на місце.

Підошва праски: які бувають і які краще?

Компанія Philips в деяких моделях своїх прасок пропонує нам можливість використовувати контейнер, який не потрібно витягувати з корпусу. Накип не залишається в резервуарі для води, а потрапляє в спеціальний контейнер. Але, щоб позбутися накопиченого накипу, необхідно набрати воду в резервуар і діяти подібно системі самоочищення – нагріти праску до максимуму, розташувати над раковиною і натиснути спеціальну кнопку. Накип вийде разом з парою.

Як почистити праску з допомогою побутової хімії?

У деяких випадках звичайних можливостей праски для самоочищення може виявитися недостатньо. У цих випадках можна скористатися допомогою різних виробників побутової хімії, які пропонують засоби як для очищення підошви праски, так і для резервуара для води.

Подошва карандашом

Побутова хімія для чищення праски пропонує два основних набори:

  • Олівець для очищення підошви;
  • Рідина для чищення резервуару для води.

Як правильно використовувати олівець для очищення підошви?

Якщо ми вирішуємо користуватися побутовою хімією, слід ретельно вивчити інструкцію, яку надає нам виробник. Так ми зможемо більш ефективно і якісно очистити елементи праски. Найбільш популярним і затребуваним засобом очищення для побутової праски є спеціальний олівець для очищення підошви.

Карандш для чистки

Забруднення на підошві виникають в процесі експлуатації пристрою, часто через високу температуру при прасуванні синтетики або речей з різноманітними принтами.

Щоб видалити забруднення необхідно розігріти праску, найчастіше досить 130-140 ° С, і нанести на розігріту підошву засіб олівця. Слід розтерти його саме на тому місці, де утворилося забруднення. На завершення протираємо поверхню обробленої підошви ганчіркою. Після даної процедури ніяких забруднень залишатися не повинно.

Як користуватися миючим засобом від накипу?

Наступним варіантом очищення праски, є очищення її від накипу. Для цього олівець буде марний, знадобиться спеціальна рідина. Вона дозволить очистити резервуар для води в прасці від накопиченого накипу і солей. Щоб продовжити термін експлуатації побутової праски, слід користуватися таким чищенням з періодичністю один раз на півроку.

девушка с утюгом

Як і у випадку з будь-яким миючим засобом, перед використанням, слід ретельно вивчити інструкцію виробника і слідувати їй. Зазвичай, достатньо заповнити резервуар на дві третини водою, а решту доповнити миючим засобом, розташувати праску вертикально і нагріти до максимуму. Після того, як праска нагрілася, розташуйте її горизонтально на підставці. Через пару годин слід злити воду з рідиною, накипу залишатися не повинно.

Як почистити праску народними засобами?

Крім вбудованих можливостей праски і доступних засобів побутової хімії, за довгий час існування в побуті, чистка праски придбала народний характер. За довгі роки використання такого корисного приладу, ми навчилися чистити його без застосування спеціальних засобів.

До самих основних методів, які зарекомендували себе найбільш дієвими, відносяться наступні:

  • Очищення за допомогою свічки;
  • Чистка перекисом водню.

Як почистити праску з допомогою свічки?

Щодо чистки підошви праски, то найбільш дієвим методом в даному випадку виявляється застосування парафіну та свічки. Застосувань і рецептів для даної процедури може бути відразу декілька, але найбільш дієві і ефективні з них два методи.

Перший полягає в тому, що на звичайній кухонній тертці натираємо парафінову свічку і посипаємо отримані інгредієнти сіллю з солянки. Саму праску необхідно розігріти до граничної температури. Після остаточного нагріву, беремо праску в руки і тремо підошвою по суміші тертого парафіну свічки і солі. Від залишків суміші підошву можна легко очистити папером або газетою.

Очистка подошвы свечей

Другий спосіб застосування трохи простіше. Необхідно просто розігріти праску до максимальної температури і почати протирати її підошву стрижнем парафінової свічки. Слід уважно поставитися до даного заходу, адже при чищенні розпечений парафін буде стікати вниз. Не бажано залишати його в рельєфах підошви або отворах, адже в подальшому він буде залишати плями на одязі при прасуванні.

Як почистити праску перекисом водню?

Навіть медичні засоби в деяких випадках виявляються корисними при необхідності почистити праску від пригару на підошві. Саме підошва найчастіше вимагає чистки і догляду за собою. Почистити підошву праски можна навіть за допомогою перекису водню, але в цьому випадку буде потрібно трохи більше зусиль.

Чистка перекисью

Щоб зробити таку процедуру, слід взяти 3-відсотковий розчин перекису і змочити ватний тампон або ганчірку. Просоченою тканиною необхідно обробити поверхню підошви з пригорілими ділянками. Для більшої ефективності можна трохи розігріти праску.

Перекис водню не вилучить наліт на підошві, а лише допоможе розчинити його. Завдяки цьому ми зможемо легко видалити наліт простою ганчіркою, витерши його з підошви.

Підведемо підсумок

Якщо ігнорувати профілактику праски у вигляді її чистки, то ми ризикуємо вже в найкоротші терміни виявитися но розпутті щодо вибору нового пристрою в магазині побутової техніки. Підмогою довгої експлуатації навіть звичайної і недорогої праски є її регулярна профілактика у вигляді чищення від накипу резервуара для води і очищення підошви від пригорілих ділянок.

вытираем тряпкой

Очищати можна трьома способами:

  1. Самоочищення праски – проводиться внутрішнім функціоналом пристрою;
  2. Очищення побутовою хімією – вибір проводиться самим користувачем;
  3. Очищення народними засобами – найменш рекомендований спосіб, але також є ефективні рецепти.

Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, заглядайте сюди частіше, і вас чекає багато корисних статей і просто цікавих публікацій від Блогу Comfy! Тут не нудно! 🙂

105270 0 cookie-check Як почистити праску самостійно?

Читайте також:

Vivo представила в Україні флагмани X50 і X50 Pro і навушники TWS Neo
Vivo представила в Україні флагмани X50 і X50 Pro і навушники TWS Neo
22 Липня, 2020, 02:54 1136
Vivo провела презентацію новинок своєї екосистеми. Вона анонсувала в Україні флагманську серію смартфонів X50 і X50 Pro. І це дійсно важлива подія в індустрії, адже...
Смотреть результаты
Telegram: ТОП-10 прихованих можливостей, про які ви можете не знати
Telegram: ТОП-10 прихованих можливостей, про які ви можете не знати
Багато з нас щодня заходять в Telegram і при цьому не використовують весь потенціал месенджера. Просто не знають про деякі його приховані функції, а їх...
Смотреть результаты
8 кращих словників і перекладачів для Android та iOS
8 кращих словників і перекладачів для Android та iOS
Всім нам час від часу доводиться шукати переклад будь-яких слів. Навіть ті, хто добре знає іноземну мову, все одно, трапляється, стикаються з якимось незнайомими виразами...
Смотреть результаты