search
Підписатися

logo

Telegram: ТОП-10 прихованих можливостей, про які ви можете не знати

22 Липня, 2020, 01:52 0

Багато з нас щодня заходять в Telegram і при цьому не використовують весь потенціал месенджера. Просто не знають про деякі його приховані функції, а їх не мало.

Виправляємо ситуацію і розповідаємо про найкорисніші функції і можливості Telegram, які можуть вам стати в нагоді і про які ви могли не чути. Не виключено, що будете здивовані: «А що, так можна?»

Ярлык телеграмма-рабочий стол смартфона

У Telegram багато цікавих фішок – неочевидних функцій і можливостей: захист чатів паролем, відкладені і беззвучні повідомлення, зникаючі фото, управління своєю видимістю в Мережі і багато іншого. А ще ми знаємо, як прочитати повідомлення, щоб співрозмовник про це не дізнався. Даємо подробиці і показуємо, що в Telegram «і так можна»

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст

 1. Вбудований аудіоплеєр
 2. Безкоштовний файлообмінник
 3. Секретний чат і видалення повідомлень за таймером
 4. Чати під паролем
 5. Таємне прочитання повідомлень без повідомлення (лайфхак)
 6. Редагування повідомлень
 7. Беззвучні повідомлення
 8. Відкладені повідомлення
 9. Закріплені чати і канали
 10. Управління своєю видимістю в Мережі

Telegram: ТОП-7 прихованих можливостей (відео)

Вбудований аудіоплеєр

Фішка номер один – це вбудований аудіоплеєр, завдяки якому в Telegram можна не тільки чатитись, а й слухати аудіоповідомлення, музику, аудіокниги та подкасти.

Деякі канали використовують це, залучаючи нову аудиторію за допомогою подкастів, які завантажують тільки в Telegram. Тим самим вони позначають унікальну цінність свого каналу. Причому зберігати тут подкасти дуже легко. Ви просто завантажуєте у вікно чату – і готово.

Великий плюс і те, що реалізований повноцінний плеєр: підписники можуть слухати подкасти як фон. Перебувати прямо на сторінці каналу не обов’язково.

Безкоштовний файлообмінник

Друге – це безкоштовний файлообмінник, унікальна кілер-фіча Telegram.

Telegram-файлообменник скриншот

Ви можете зберігати собі в обране файли до 1,5 ГБ, при цьому мати до них доступ з будь-якого місця. Можете, наприклад, відправити файл з iPhone у «Вибране» і завантажити його з Android або комп’ютера. І в будь-який момент, коли захочете, переслати його комусь.

Telegram-файлообменник

Всі файли, які теоретично можуть знадобитися в офлайн-режимі, зручно закидати в Тelegram у «Вибране». Якщо у вас намічається поїздка, це може бути розклад руху транспорту, щоб він завжди перебував під рукою. Таким чином можна зберігати скільки завгодно файлів, причому досить великого розміру.

Telegram-отправка файлов

Це швидко, зручно і безкоштовно. І такого більше ніде немає. Завдяки кросплатформеності працює скрізь і де завгодно.

Секретний чат і видалення повідомлень за таймером

Третє – це секретний чат і видалення повідомлень за таймером.

З будь-яким обраним контактом ви можете створити окремий безпечний чат. Для цього відкрийте профіль потрібного користувача, натисніть на три крапки і виберіть опцію «Почати секретний чат»

У Telegram є секретні чати, які дозволяють вести закриту бесіду. Віконне шифрування, на серверах нічого не зберігається, не можна переслати повідомлення – все максимально конфіденційно. А якщо співрозмовник спробує зробити скріншот, вам прийде сповіщення.

Секретный чат-в Телеграм

Але якщо вам і цього мало, використовуйте можливість автоматичного видалення повідомлення після його прочитання. Зручно при відправці конфіденційних фотографій або відео. Мінімальний час – 1 секунда, максимальний – 1 хвилина. Саме такий проміжок часу у користувача по той бік екрану, щоб він насолодився чимось цікавим. Адже пройде від однієї секунди до однієї хвилини, в залежності від того, що ви вибрали, і все зникне. Тобто прочитав або подивився – і все: можливості відновити, знову прочитати і помилуватися немає, як і переслати іншим контактам. Мессенджер після закінчення заданого вами часу автоматично видалить такі файли з пристрою співрозмовника.

Telegram-удаление сообщения по его прочтению

Якщо вам потрібно відправити конфіденційний знімок або ролик, використовуйте такий додатковий захід безпеки, як  контент, що самовидаляється. Його потрібно додати через кнопку у вигляді скріпки, натиснути перед відправкою іконку таймера і вибрати час до зникнення. Відлік – з моменту перегляду повідомлення. Після налаштування таймера натисніть на кнопку відправки. Мессенджер після заданого вами часу автоматично видалить дані з пристрою співрозмовника, і він не зможе їх повторно переглянути або використовувати.

Ну а про те, що можна видаляти випадково надіслані повідомлення не тільки у себе, а й у другого користувача, ви напевно знаєте. Замість того щоб виправдовуватися, що меседж у нього помилково (а в повідомленні може бути що завгодно!), Ви його стираєте і спите спокійно: ваш співрозмовник ніколи не дізнається, що в ньому було.

Не так давно розробники Telegram додали ще одну фічу – можливість видалення не тільки своїх повідомлень на обох пристроях, а й чужих. Ви все правильно зрозуміли: послання зникне і на телефоні того, хто його відправив. І потім той не зможе сказати: «А я говорив!» А взагалі, цікаво, як це можна застосувати?

Чати під паролем

Четверте – чати під паролем. Якщо ви хочете убезпечити себе від будь-якої крадіжки або зникнення інформації з ваших чатів, ви можете поставити під пароль весь додаток.

Telegram-код-пароль

Чати під паролем дозволяють захистити листування від сторонніх, які можуть отримати доступ до пристрою. Функція ( «Код-пароль» в розділі «Налаштування» – «Конфіденційність») стане в нагоді, якщо ви залишите незаблокований смартфон без нагляду. Наприклад, рідні можуть поцікавитися. Якщо ви їм не довіряєте свої листування, скористайтеся запароленими чатами. І ніхто без коду підтвердження не зможе відкрити список чатів. На смартфонах зі сканером відбитків пальців можна його використовувати замість введення коду

Зручно, що можна розблокувати його і за допомогою сканера або розпізнавання по обличчю, якщо у вашому смартфоні є біометричні сенсори.

Telegram-разблокировка

Заходьте в налаштування конфіденційності та заблокуйте за кодом. Далі можна пройтися по додатковим параметрам.

Смартфон-включение блокировки по коду

Є можливість вибрати час, після закінчення якого додаток буде блокуватися, а доступ до чату закриватися. І тільки після введення пароля Telegram відобразить їх вміст.

Таємне прочитання повідомлень без повідомлення (лайфхак)

Читання повідомлення непомітно для відправника, а це вже, мабуть, п’яте, є маленьким лайфхаком. І ми дуже любимо ці маленькі хитрощі, що допомагають полегшити життя на різних рівнях.

 • Лайфхак для мандрівників: ТОП порад, як подорожувати дешевше
 • Як відмити холодильник. Прості лайфхаки для домашнього прибирання
 • Як швидко і легко вимити мікрохвильовку – побутові лайфхаки

Бувають випадки, коли таємне прочитання повідомлень без повідомлення дуже виручає. Однак в Telegram сьогодні немає можливості відключити оповіщення для співрозмовника про прочитання його повідомлення. А така функціональність іноді ой як потрібна.

Допоможе простий технічний трюк, актуальний для перегляду довгих повідомлень. А короткі можна переглядати непомітно для відправника прямо з повідомлень.

Telegram-уведомления

Коли ви отримаєте повідомлення, листування не відкривайте. Вимкніть на смартфоні Інтернет. І тільки потім заходьте в чат. Після прочитання повідомлення закрийте Telegram, приберіть його з меню запущених програм, після чого можна включати Інтернет і знову відкривати месенджер. Якщо ви все правильно зробили, повідомлення на апараті співрозмовника буде відзначено як непрочитане, тоді як у вас відображатися як прочитане.

Telegram-уведомления

Щоб переглянути послання непомітно для відправника, перед відкриттям Telegram вимкніть на своєму смартфоні Інтернет або просто активуйте авіарежім. Після цього відкрийте повідомлення, прочитайте, вийдіть з листування, закрийте месенджер, приберіть його з меню запущених програм, і можна знову включати мережі. Якщо ви так і зробили, повідомлення буде відзначено як прочитане тільки на вашому смартфоні, але не на пристрої співрозмовника

В iOS у Telegram є ще одна фішка для цього. Коли ви отримаєте повідомлення, затримайте палець на чаті, не відкриваючи той. На екрані має відобразитися віконце. Прокручуючи його, ви зможете непомітно читати листування.

Редагування повідомлень

Шосте – це редагування повідомлень. Виявляється, що не всі знають, що в Telegram таке можливо. І якщо напишеш якусь дурницю або, скажімо, некоректно спрацює автозаміна, все зіпсувавши, це вихід. Тепер можна виправити повідомлення, буквально повернути все назад (ось би так і з тими гамбургерами та картоплею фрі з «Мака»). Для цього затисніть повідомлення і виберіть «Редагувати» ( «Змінити», «Edit»).

А ще можна копіювати потрібні фрагменти меседжів. Якщо на комп’ютері в Telegram це робиться звичним способом – за допомогою виділення тексту курсором, то в мобільних додатках інакше. Для цього потрібно затримати палець на повідомленні, воно повністю виділиться, після чого виберіть необхідний фрагмент і «Копіювати».

Беззвучні повідомлення

Це сьоме. Одне з довгоочікуваних нововведень минулого року. Погодьтеся, що у кожного була така ситуація: потрібно відправити важливу інформацію другу або колезі, але вже дуже пізній час. По всій видимості, співрозмовник відпочиває. Тому треба «по-тихому», щоб не потривожити людину, щоб він подивився повідомлення, коли сам відкриє Telegram. Беззвучні повідомлення в цьому випадку – те, що треба.

Для відправки такого повідомлення затримайте палець на кнопці відправки і виберіть «Надіслати без звуку». Пуш-повідомлення прийде як зазвичай, але звуку не видасть. Фіча працює як в чатах, так і особистих листування.

Відкладені повідомлення

Восьме – можливість відправки повідомлень в заданий час, в тому числі і самому собі у «Вибраному», що працює як нагадування. Нічого складного – затиснули кнопку відправки і вибрали «Надіслати пізніше». Ця опція знаходиться поруч з беззвучним повідомленням.

Закріплені чати і канали

Дев’яте – закріплені чати і канали. У Telegram відсутнє будь-яка сортування по папках, каналах, чатах. Поки що. В майбутньому чекаємо його появи. Сьогодні ж, щоб кожного разу не перегортати цілу купу каналів і повідомлень, зручно закріпити найважливіше зверху. І доступ до улюблених і найнеобхідніших каналів або контактів завжди буде під рукою.

Управління своєю видимістю в Мережі

Десяте. У Telegram можна вибирати, хто бачить ваш мережевий статус і час останньої активності. Це можливо як в мобільних додатках, так і настільних. Мессенджер налаштовується так, щоб коли ви в Мережі, цього ніхто не знав. Інформацію можна відкрити тільки обраним контактам. І ви теж будете бачити активність цих людей, а ось тих, від яких приховаєте свій мережевий статус, – ні. Актуально, якщо ви хочете від всіх сховатися, але щоб, скажімо, мама, яка вічно переживає, знала, що ви живі і здорові і заходили в «Телеграм».

Telegram-иконка

У Telegram можна приховати від всіх дані про те, коли ви в останній раз були в додатку. При цьому є можливість вибрати контакт або кілька контактів, які будуть бачити час вашого останнього входу в Telegram

Управління своєю видимістю в Мережі здійснюється через «Налаштування». У розділі “Конфіденційність” виберіть «Останню активність» і відповідні параметри.

У Telegram також можна налаштувати  приховання вашого номеру телефону. Є різні налаштування його відображення.

Також рекомендуємо:

 • 10 ФУНКЦІЙ TELEGRAM, про які корисно знати (відео)
 • ТОП-8 причин користуватися Telegram. Думка блогера (відео)
105228 0 cookie-check Telegram: ТОП-10 прихованих можливостей, про які ви можете не знати

Читайте також:

8 кращих словників і перекладачів для Android та iOS
8 кращих словників і перекладачів для Android та iOS
19 Липня, 2020, 11:35 1929
Всім нам час від часу доводиться шукати переклад будь-яких слів. Навіть ті, хто добре знає іноземну мову, все одно, трапляється, стикаються з якимось незнайомими виразами...
Смотреть результаты
Завершити розпочате легко і без зусиль: техніка Pomodoro в дії
Завершити розпочате легко і без зусиль: техніка Pomodoro в дії
Коли навколо стільки відволікаючих чинників — зосередитися рішуче неможливо. На допомогу приходять всілякі хитрощі і прийоми, секрети тайм-менеджменту, а іноді погрози, підкуп і шантаж. Один...
Смотреть результаты
Android Smart TV: корисні функції і найкрутіші фічі
Android Smart TV: корисні функції і найкрутіші фічі
Сьогодні у багатьох вдома є телевізор з Android TV. І він може запропонувати безліч цікавих функцій. Але не всі про них знають. Виправляємо ситуацію –...
Смотреть результаты