search
Підписатися

logo

Як навчитися грати на гітарі

17 Червня, 2020, 08:59 0

І стати душею компанії, розважаючи народ, скажімо, хітами Metallica. До слова, саме вони і змусили багатьох взяти в руки гітару. Але ж для захоплених поглядів слухачів зовсім не обов’язково закінчувати музичну школу або витрачатися на приватні уроки.

Сьогодні розбираємося, як навчитися грати на гітарі з нуля в домашніх умовах. У вас вийде, навіть якщо до цього ви жодного разу не тримали в руках музичний інструмент.

Игра на гитаре-лето

Пісні під гітару – чудова романтика, особливо біля багаття в дружній компанії. І якщо серед друзів є людина, яка володіє інструментом, вона у таких випадках незамінна. Без неї ні в похід, ні на природу, ні в гості. Тільки з нею – душею компанії. Якщо вам цікаво, як самому навчитися грати на гітарі і стати тією самою людиною, якій скрізь раді, читайте статтю

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст

  1. Як вибрати гітару
  2. Як вивчити гітару
  3. Як налаштувати інструмент
  4. Як підготувати руку
  5. Як почати грати
  6. Як займатися з метрономом
  7. замість висновку

Також рекомендуємо:

  • Фітнес для мозку: прості вправи, які допоможуть порозумнішати. Ніколи не пізно, або як стати краще всього за один тиждень: 17 вражаючих навичок і умінь

Як вибрати гітару

Песни под гитару-как научиться играть на гитаре

Як навчитися грати на гітарі без гітари? Іноді можна почути і таке питання. Відповідь – ніяк. Як і навчитися їздити на машині без машини. Тут важлива практика. Так, є спеціальні програми для смартфона, що дозволяють трохи просунутися в цій справі. Однак щоб показати все, що вмієш, і власне, насолодитися процесом, потрібен музичний інструмент: незалежно від того, хочете ви виконувати пісні на трьох акордах за допомогою нескладних методів звуковидобування або піднятися до класики Бетховена.

Отже, в першу чергу знайдіть гітару для занять. Якщо є сумніви з приводу своїх музичних здібностей (хоча навчитися може кожен), можна взяти інструмент напрокат або у знайомих. Але краще, звичайно, свій, причому якісний: погана гітара напевно відіб’є весь ентузіазм.

Гитара-как выбрать

Якщо вас цікавить, як легко навчитися грати на гітарі, в якості першого інструменту виберіть класичну гітару з широким грифом і нейлоновими струнами. Металеві струни для незнайомих з акордами пальців – не найприємніша річ. Мозолі можуть перешкодити скласти в мелодію перші акорди.

Нейлоновые струны-классическая гитара

Новачкові, який бажає швидко навчитися грати на гітарі, краще почати з класичного інструменту з широким грифом і нейлоновими струнами, що не такі жорсткі, як металеві, і не так сильно впиваються в подушечки пальців і набивають мозолі. На такій гітарі простіше затискати акорди, особливо з баре, коли вказівний палець  руки притискає до грифу одночасно кілька струн. А завдяки широкому грифу ймовірність випадково зачепити непотрібну струну мінімальна

Звучить класична акустична гітара м’яко. І саме на такому інструменті вчаться грати музиканти в спеціалізованих навчальних закладах.

А ось коли звикнете до нейлонових струн, легко перейдете на модель з металевими струнами, дредноут (англ. Dreadnought) наприклад. Це гітара зі збільшеним корпусом характерної прямокутної форми. Як у вестерн і джамбо, у неї дзвінкий звук. Для року, блюзу і джазу це плюс.

Дредноут-гитара

Якщо ви все ж вирішили почати вчитися грати відразу на металевих струнах, ставте найтонші. Це повинні бути струни саме для акустики, не для електрогітари.

Хорошим компромісом для тих, хто не планує вписувати в свій репертуар класичні композиції, кому подобаються тепле звучання гітари з нейлоновими струнами, є дредноут зі струнами, заміненими на час навчання нейлоновими.

Вибираючи модель, ідеально заручитися підтримкою досвідченого приятеля. Адже гітару потрібно вибирати не тільки по дизайну, але і по зручності використання, а це знає тільки той, хто вміє грати. Зверніть увагу на можливість регулювання грифа, механізм кілків, струни.

Як вивчити гітару

Це важливо, хоча б відрізняти деку від грифа. Знаючи з чого складається  гітара, ви зрозумієте «мову» будь-якого самовчителя.

Устройство гитары-фото

Декою називається велика частина, до якої кріпиться гриф. Він закінчується голівкою з кілками. З їх допомогою струни і натягуються. На грифі є ділення на лади металевими поріжками. Для видобування звуку до них притискаються струни. Перший лад знаходиться біля головки грифа, останній – біля деки.

Як налаштувати інструмент

Как настроить гитару-инструкция.

Налаштування гітари полягає в почерговому ослабленні або натягуванні струн

Перед заняттями інструмент потрібно налаштувати. Це можуть і новачки. Як варіант, по тюнеру або по додатку для смартфона. Наприклад – GuitarTuna.

Воно також підходить для налаштування шестиструнної електрогітари або бас-гітари. Для новачків саме те, адже нічого не потрібно визначати на слух. Включили додаток, смикнули за певну струну – і програма підказує, що зробити: полегшити або посилити натяг.

  • ТОП-5 програм, щоб прокачати мозок

Для налаштування гітари по ладах не потрібно ніяке додаткове обладнання. Суть в тому, що затиснуті на певних ладах струни звучать в унісон. Вони налаштовуються відносно один одного. В теорії складно, але на практиці все простіше простого.

Настройка гитары-по ладам

Перша струна найчастіше налаштовується по камертону для ноти мі. Далі друга струна затискається на п’ятому ладу (друга точка від головки грифа), а перша залишається відкритою. У такому положенні обидві струни мають звучати в унісон. Налаштування проводиться колком другої струни. Налаштовуючи третю струну, витягаємо звук на відкритій другій і на четвертому ладу третьої струни. Всі інші струни налаштовуються по п’ятому ладу. Якщо перша струна налаштовувалася по камертону ноти мі, інші струни у відкритому стані повинні відповідати нотам сі, сіль, ре, ля, мі.

Немає сенсу говорити, що якщо першу струну налаштувати навмання, то інші не будуть відповідати покладеним нотам. Так, грати на такому інструменті можна, але тільки соло. Для гри в дуеті (два гітариста) інструменти потрібно налаштовувати по розуму і по камертону.

Настройка гитары-ноты

Як видно з фото, перша і шоста струни мають звучати в ноті мі, але в різних октавах. Тому по завершенню налаштування одночасно витягніть звук з обох струн. Якщо вони не звучать в унісон після налаштування по ладах або після налаштування по тюнеру, гітара фальшивить (можна перевірити налаштуванням по ладах поле налаштування по тюнеру). Значить, інструмент поганий. Його потрібно показати гітарному майстру. Він, напевно, є у вашому місті і широко відомий у вузьких колах. Достатньо лише запитати про такого фахівця. Але якщо ви виявили, що гітара «не звучить» ще в магазині, подивіться варіант дорожче і якісніше.

Як підготувати руку

Перед тим як писати диктанти, в школі вчать прописи. Перед тим як навчитися грати на гітарі з нуля, потрібно розвинути гнучкість пальців, їх незалежність роботи один від одного, а також синхронність роботи двох рук.

Для цього є нескладні вправи на зразок щипка з упором, що тренує пальці правої руки, відпрацювання хроматичного руху по півтонах і розтяжки пальців. У Мережі повно інформації на цю тему. Не нехтуйте підготовчим етапом – тоді точно заграєте.

Є пара важливих моментів. По-перше, перед тим як навчитися грати на гітарі акорди, розслабтеся. Ваші рухи повинні бути м’якими і плавними. Якщо рука напружена, нічого не вийде.

По-друге, грайте на гітарі не всією рукою, як часто це роблять новачки, а тільки кистю руки. Так правильно. Зап’ястя повинно бути розслаблено, щоб ви не почали працювати ліктем. Це навіть травмонебезпечно.

Досвід показує, що при роботі над грою боєм ці дві підказки найцінніші. З огляду на них, ви позбудетеся від «косого звуку» і больових відчуттів, завдяки чому зможете отримувати задоволення від процесу і добре прогресувати.

Як почати грати

Просто пробуйте грати. Досвід приходить з практикою. Почніть з чогось легкого і надихаючого.

Візьміть інструмент в руки і сядьте на край стільця або дивана, поставивши ліву ногу на невисоку підставку або поклавши ногу на ногу. Слідкуйте, щоб кисть робочої руки не була зігнута, а сама рука була розслаблена. Другою рукою охопіть гриф. При цьому великий палець повинен бути паралельний ладам.

Зіграйте довільні ноти, притискаючи вказівним пальцем першу струну на різних ладах. Нумерація струн починається з найтоншої нижньої, а ладів – з головки грифа.

Спершу навчіться грати мелодії на одній струні, вивчаючи прості мелодії, «В траві сидів коник» наприклад. Коли доведете дії до автоматизму, переходьте до більш складних мотивів. Задіюйте інші струни і інші пальці.

З Інтернету можна завантажити акорди і таби з підказкою, як ставити пальці, формуючи гру перебором.

Аккорды

Вивчивши акорди, що позначаються латинськими літерами, хоча б основні, ви вже зможете грати повноцінні мелодії

Навряд чи відразу все вийде. Більшості потрібен час і посидючість, щоб домогтися побудови конкретного музичного ряду. Подібна «вступна» стадія в навчанні вкрай важлива. Тут головне не здаватися завчасно, змушувати себе регулярно займатися і набивати свої мозолі.

нотами-на лады гитары

Найпростіший і зручний спосіб вивчити ноти на грифі гітари – за допомогою наклейок з нотами. Так вони швидко запам’ятовуються

Вивчіть бій і перебір. Це основні способи звуковидобування. Одні композиції відіграють лише боєм, інші – тільки перебором, треті – по-різному. При цьому акорди одні й ті ж. А різниця в тому, вдаряєте ви по струнах або перебираєте їх.

І не забувайте освоювати медіатор, якщо в майбутньому плануєте взяти в руки електрогітару. Мало того, що гра медіатором – це третій вид звуковидобування, що поєднує в собі перші два, так ще без нього ви не зможете з легкістю перейти з акустики на електрогітару. Але якщо ви Марк Нопфлер, то можете забути про медіатор. Він вам буде тільки заважати.

Марк Нопфлер – британський рок-музикант, гітарист, лідер гурту Dire Straits

Пробуйте різні техніки і методики. Не намагайтеся вивчати все підряд з того, що знайдете. Визначтеся і практикуйтеся, діючи за принципом від простого до складного.

І не опускайте руки, коли не виходить. Якщо ви знаєте, як навчитися грати на гітарі за 5 хвилин, розкажіть про це в коментарях. На практиці одним потрібно більше часу, іншим – менше. Регулярні заняття по 10-15 хвилин два-три рази на день принесуть добрі результати. І краще так, ніж одне годинне заняття. А як мотивацію можете використовувати концерти улюблених гітаристів або груп, намагаючись повторити.

Як займатися з метрономом

Чим частіше, тим краще. Просто скачайте метроном на смартфон або ноутбук і удосконалюйтеся.

Метроном-инструмент.

Новачки недооцінюють метроном. Адже це надійний союзник на шляху до освоєння гітари. Він важливий для розвитку почуття ритму. Власний прогрес зможете побачити вже через пару тижнів щоденних занять

Якщо порівняти двох гітаристів одного рівня, які виконують одну й ту ж композицію, але один з них займається з метрономом, а інший – ні, то перший буде звучати набагато професійніше.

Метроном важливий і для тих, хто думає про те, як навчитися грати на гітарі і співати одночасно. Для розвитку почуття ритму.

как научиться играть на гитаре-и петь одновременно

Визначтеся з тим, що ви можете грати на гітарі і в той же час співати. Не поспішайте. Краще це робити повільно і правильно, ніж поспішати і не потрапляти в ноту.

Не виключено, що оригінальна тональність композиції виявиться занадто низькою або високою. Підберіть тональність під себе.

Ми радимо прокачувати скіли по черзі. Серед нас є люди, які можуть грати на гітарі і в той же час співати і танцювати, але на перших етапах краще вчитися всьому окремо, а потім поєднувати.

Замість висновку

Игра на гитаре-это круто

Резюмуємо. Щоб навчитися грати на гітарі, перш за все потрібна сама гітара і бажання. Якщо воно є, ви точно зможете викроїти хоча б півгодини на день, щоб підтягти себе. А з навчальними посібниками немає ніяких проблем. Відеоуроки на YouTube, самовчитель в паперовому варіанті, акорди і таби в Мережі – все є. Було б бажання.

Джерело фото: wikihow.com, muzzproj.ru, caitik.ru, akvacafe.ru

104267 40 cookie-check Як навчитися грати на гітарі

Читайте також:

Нова цифрова реальність: В Україні з’явилися телевізори OLED та NanoCell 8К від LG
Нова цифрова реальність: В Україні з’явилися телевізори OLED та NanoCell 8К від LG
16 Червня, 2020, 02:11 815
LG Electronics чергового разу потішили нас крутою новинкою: в Україні стартував продаж телевізорів з технологією OLED та NanoCell 8К лінійки 2020 року. Нова цифрова реальність...
Смотреть результаты
Як забезпечити безпеку даних на своїх гаджетах? ТОП-3 крутих додатків для вас!
Як забезпечити безпеку даних на своїх гаджетах? ТОП-3 крутих додатків для вас!
Як багато нашої персональної інформації зберігають гаджети? Логіни і паролі, історії переглядів, файли, документи, історії місця розташування, робоча інформація, особисті проекти і творчі ідеї –...
Смотреть результаты
Багаторічні квіти, що квітнуть все літо
Багаторічні квіти, що квітнуть все літо
Квіти для саду та будинку — це чудова жива прикраса. Квітучі рослини допомагають створювати затишок, а їхня свіжість та ненав’язлива краса освіжає, додає барв навіть...
Смотреть результаты