search
Підписатися

logo

8 кращих словників і перекладачів для Android та iOS

19 Липня, 2020, 11:35 0

Всім нам час від часу доводиться шукати переклад будь-яких слів. Навіть ті, хто добре знає іноземну мову, все одно, трапляється, стикаються з якимось незнайомими виразами або термінами. Тому мати під рукою словник однозначно варто. І хоча вибір додатків-перекладачів в магазинах Google Play або App Store дуже великий, не всі запропоновані там аппи дійсно хороші.

По-перше, далеко не кожна програма-перекладач з англійської на російську робить якісний переклад. По-друге, багато додатків можуть працювати тільки онлайн, що не всім і не завжди зручно. По-третє, деякі програми настільки забиті всілякою рекламою, що навіть якість перекладу це не компенсує.

Далі могло би бути і по-четверте, і по-п’яте, але ми не будемо витрачати час на перерахування можливих недоліків програм – замість цього ми краще розповімо про те, який перекладач з англійської на російську можна поставити на свій гаджет. І запропонуємо ми вам сьогодні не один, і навіть не три, а цілих вісім варіантів зручних додатків для перекладу – аппи, які працюють швидко, точно і без осічок. Відмінні проги на всі випадки життя!

Google Перекладач”

Ну і на перше місце в нашому сьогоднішньому рейтингу додатків-перекладачів цілком очікувано потрапив «Google Перекладач». Ця безкоштовна програма підтримує багато, реально дуже багато мов – понад сотні, так що це не тільки кращий перекладач з англійської на російську, а й взагалі один з кращих багатомовних словників, який, до того ж, працює як онлайн, так і офлайн.

Зручність цього додатку в тому, що він вміє розпізнавати і перекладати не тільки набраний на клавіатурі текст, але ще й сфотографований. Потрібно перекласти текст на етикетці, упаковці товару, плакаті або цілу сторінку паперової книги? Просто сфотографуйте його за допомогою спеціального інструменту в цьому додатку, і «Google Перекладач» зробить все швидко і точно. Так, а ще цей додаток підтримує переклад надиктованого вголос тексту.

Корисна стаття від нашого Блогу: Як знайти об’єм геометричних фігур?

Google Переводчик

«Перекладач Microsoft»

Відмінна альтернатива гугловському додатку – це «Перекладач Microsoft». Апп, звичайно, поступається своєму основному конкурентові в кількості підтримуваних мов (їх всього шість десятків), але в іншому програма дуже навіть зручна. Підтримується розпізнавання і переклад тексту, набраного вручну, але додаток також вміє перекладати сфотографований і виголошений вголос текст. Завантажити та встановити програму можна безкоштовно.

Переводчик Microsoft

Ще одна крута фішка «Перекладача Microsoft» – це можливість використання його для живого перекладу під час листування в чатах. Програма виконує миттєвий переклад реплік на потрібну мову, завдяки чому учасники діалогу бачать повідомлення від своїх співрозмовників відразу в адаптованому автоматичному перекладі. Наприклад, переклад англо-російського чату буде відображатися для російськомовного користувача на російській, а для англомовного – англійською мовами.

iTranslate

Ще один відмінний додаток для перекладу – iTranslate. Він підтримує без малого сотню мов і відмінно працює як на гаджетах під управлінням Android, так і на пристроях з iOS. Причому, треба визнати, версія для яблучної техніки має навіть більш цікавий інтерфейс і функціонал. Наприклад, у версії iTranslate для iOS є зручна фірмова клавіатура, реалізована можливість миттєвого перекладу тексту, скопійованого в буфер обміну, та деякі інші корисні фішки. Так що це, скоріше, більш заточений саме під техніку Apple перекладач.

 iTranslate

Але хоча додаток iTranslate функціонує як онлайн, так й оффлайн, без доступу до інтернету працює тільки програма-перекладач з англійської на російську і з російської на англійську – для роботи з іншими мовами все ж знадобиться доступ до мережі інтернет. Але варто враховувати, що голосовий і офлайновий переклад, віджети і спеціальна клавіатура в iTranslate доступні тільки в платній версії програми, і для використання всього доступного функціоналу доведеться сплатити за підписку.

ABBYY Lingvo

А ось додаток ABBYY Lingvo стане чудовою підмогою тим, хто вчить іноземні мови, адже в цій програмі з’єднані сотні словників для різних мов – від базових до тематичних і тлумачних. Частина словників безкоштовна, так що для роботи з найпопулярнішими мовами вам не знадобиться покупка будь-якого платного контенту, наприклад, ви можете вільно використовувати англо-російський перекладач онлайн, словники іспанських, італійських, німецьких, французьких слів та виразів.

ABBYY Lingvo

Загляньте і сюди: Як створити таблицю у ворді? Проста покрокова інструкція!

З цікавого додаткового функціоналу в програмі ABBYY Lingvo є опція розпізнавання сфотографованого тексту, а у версії для техніки Apple є режим навчальних карток зі словами, дуже зручний у вивченні іноземних мов.

Lingvo Live

Додаток Lingvo Live – це ще одна п рограмма, створена тими ж розробниками, що і ABBYY Lingvo. Крута особливість цього додатка в тому, що це не безликий уніфікований перекладач, а щось на зразок соціальної мережі для тих, хто вивчає іноземні мови.

Програма підтримує 20 різних іноземних мов, за якими в додатку є 170 повноцінних словників – від перекладацьких до тематичних, фразеологічних, тлумачних і розмовних. Користувачі можуть поповнювати і редагувати доступну за словами інформацію, допомагати один одному з усним або письмовим перекладом потрібних слів і виразів.

Lingvo Live

Програма безкоштовна, але, якщо ви хочете завантажити перекладач оффлайн і працювати з ним без підключення до інтернету, вам буде потрібно платна підписка. Крім того, зараз додаток Lingvo Live тимчасово недоступний в Google Play, але його як і раніше можуть завантажити власники гаджетів Apple – він є в App Store.

Reverso

Якщо ви давно шукали програму-перекладач, який не робить кривенькі машинні переклади підстрочником, а контекстно перекладає речення, максимально зберігаючи їх зміст, то додаток Reverso – це саме те, що вам потрібно. Секрет в тому, що цей англійсько-російський перекладач використовує в своїй роботі технології машинного навчання, а в основу перекладів лягають не сухі шаблонні словники, а живий контекст, в якому використовуються ті чи інші слова. Це різні документи, субтитри до фільмів та відеороликів, публікації на іноземних ресурсах, уривки з літературних творів, виконані вручну переклади та інші подібні джерела. В результаті Reverso вміє практично ідеально перекладати словосполучення і короткі фрази – з урахуванням контексту і загального змісту речення.

Reverso

Це цікаво: Як зробити слайм в домашніх умовах? Покроковий рецепт від Блогу Comfy

Кількість мов, з якими працює програма, невелика – тут є перекладач з англ на російську і навпаки, є польські, німецькі, французькі, італійські та іспанські словники. Також за допомогою цієї програми можна працювати з текстами і на більш рідко використовуваних зазвичай в Україні мовах, наприклад, на китайській, арабській, турецькій і навіть японській мовах. Всього підтримується 15 мов.

Додаток-перекладач Reverso безкоштовний, але є і платна підписка, що забезпечує деякі зручні опції. Наприклад, преміум-акаунти можуть бачити більшу кількість варіантів синонімічного перекладу, мають доступ до історії своїх перекладів. А ще власникам преміальної підписки не з’являється реклама в додатку.

«Словник Мультитран»

Ще одна відмінна програма-перекладач для мобільних пристроїв – це апп «Словник Мультитран». У цьому додатку можна знайти переклад практично будь-якого слова або терміна з самих різних тематичних сфер. Також відображається переклад деяких стійких висловів та ненормативної лексики.

Словарь Мультитран

Всього цією програмою підтримується переклад з 17 мов на російську і навпаки, тобто це досить функціональний перекладач. Англо-російський перекладач, італійсько-російський, німецько-російський, польсько-російський, французько-російський – тут представлені всі найпопулярніші, найбільш затребувані мови. Крім того, кожне перекладене слово можна відтворити в запису, щоб почути правильну вимову. Щоб використати «Словник Мультитран» буде потрібно підключення до інтернету. У безкоштовній версії програми відображається реклама.

Merriam-Webster Dictionary

Якщо ви шукаєте хороший словник з великим запасом слів американської версії англійської мови, то Merriam-Webster Dictionary стане відмінним варіантом, адже тут є і величезний вибір слів, і різні словникові джерела. Додаток дає детальну інформацію про кожне слово – як і де воно використовується, в якому контексті, чи має воно синоніми і які існують антоніми до нього. Ви побачите повне тлумачення значення будь-якого введеного в пошуковий рядок слова і навіть літературно коректні приклади вживання, тобто всю інформацію, дійсно необхідну при глибокому вивченні мови і при роботі з текстами.

Merriam-Webster Dictionary

Але варто враховувати, що додаток Merriam-Webster Dictionary – це саме американський словник, і тут немає перекладу на російську або українську мову. Так що, якщо ви хочете, наприклад, завантажити англо-український перекладач, то краще зверніть увагу на додатки від Google, Microsoft або інших розробників, про які ми сьогодні розповідали. Тут же вас чекає чудовий англомовний словник, в якому ви знайдете все – від літературної мови до сленгових виразів, але, крім англійської, в додатку Merriam-Webster Dictionary не використовуються ніякі інші мови. Ні в інтерфейсі, ні для перекладу. Зате цей словник відмінно працює в оффлайн режимі, а активувати преміум-підписку без реклами можна всього за 55 гривень на рік.

Ну що, наша сьогоднішня добірка програм-словників і перекладачів була вам корисною? Тоді частіше заглядайте на сторінки Блогу Comfy за свіженькими топчиками і корисними порадами – у нас завжди є щось цікаве для вас! 😘

Джерела фото: pxhere.com
105042 0 cookie-check 8 кращих словників і перекладачів для Android та iOS

Читайте також:

Завершити розпочате легко і без зусиль: техніка Pomodoro в дії
Завершити розпочате легко і без зусиль: техніка Pomodoro в дії
03 Липня, 2020, 11:24 728
Коли навколо стільки відволікаючих чинників — зосередитися рішуче неможливо. На допомогу приходять всілякі хитрощі і прийоми, секрети тайм-менеджменту, а іноді погрози, підкуп і шантаж. Один...
Смотреть результаты
Android Smart TV: корисні функції і найкрутіші фічі
Android Smart TV: корисні функції і найкрутіші фічі
Сьогодні у багатьох вдома є телевізор з Android TV. І він може запропонувати безліч цікавих функцій. Але не всі про них знають. Виправляємо ситуацію –...
Смотреть результаты
Втамуй спрагу: 10 прохолодних напоїв цього літа
Втамуй спрагу: 10 прохолодних напоїв цього літа
У літню спеку пити потрібно якомога більше. Так чому б не приготувати собі щось смачненьке для втамування спраги? Блог Comfy зібрав для тебе відмінну добірку...
Смотреть результаты