search
Підписатися

logo

Охолоджувальна підставка під ноутбук — навіщо потрібна і як вибрати?

07 Серпня, 2023, 10:37 8

Деякі ноутбуки, особливо потужні ігрові системи, можуть доволі сильно нагріватися під час роботи. Через перегріви під час виконання складних завдань пристрій може працювати нестабільно, глючити, вимикатися або навіть повністю вийти з ладу одного невеселого дня. Але допомогти своєму гаджету справлятися із серйозними тривалими навантаженнями цілком реально — за допомогою спеціальної підставки під ноутбук. Такий пристрій коштує недорого, а користі від нього чимало, тож щиро радимо.

Хочете подбати про свій ноутбук та купити для нього спеціальну підставку? Це чудове рішення — додаткове охолодження ніколи не буває зайвим для ноута! І сьогоднішня наша стаття стане вам в нагоді, адже ми розповідатимемо, як правильно вибрати такий корисний аксесуар, на що звертати увагу при покупці, і які види охолоджувальних підставок для ноутбуків взагалі існують.

Рекомендуємо прочитати:Як збільшити швидкість інтернету на комп’ютері або ноутбуку;

Охолодна підставка під ноут

Як працює підставка для ноутбука?

Більшість підставок для охолодження під’єднуються до ноутбука за допомогою USB-кабелю. Зазвичай вони оснащені вимикачами, що дозволяють активувати або деактивувати роботу кулерів без висмикування штекера із гнізда ноута. Коли підставка активна, кулери обертаються, спрямовуючи потік холодного повітря до решіток вентиляції на корпусі ноутбука.

Робочий ноутбук на підставці

Хороша підставка здатна суттєво знизити температуру всередині корпусу пристрою та зменшити перегрів компонентів лептопа. Наприклад, з нею температура відеокарти та процесора під час інтенсивного навантаження на «залізо» може знизитися навіть на 10°C.

Рекомендуємо модель: Охолоджувальна підставка для ноутбука 2E Gaming 2E-CPG-006 Black виготовлена з металу та пластику. Вона має два кулери з підсвічуванням, а також зручний USB-хаб. Висота й положення ніжок налаштовуються. Розміри цієї підставки під ноутбук дозволяють використовувати її з ноутами діагоналлю від 16’’ та більшими.

2E Gaming 2E-CPG-006 Black

Чи варто купувати охолодну підставку?

Використання охолодної підставки під ноутбук буде вірним рішенням, особливо для тих, хто активно користується своїм лептопом — працює у важких програмах плану AutoCAD та графічних редакторах грає в комп’ютерні ігри або просто багато годин поспіль проводить за ноутбуком. У такому режимі гаджет отримує сильне навантаження і, відповідно, значно гріється, тому тут потрібно не просто охолодження, а потужна охолоджувальна підставка. Чому варто купити охолодну стійку під ноут:

  • Підставка ефективно знижує температуру деталей ноутбука.
  • Додаткове охолодження — активне чи пасивне — підвищує продуктивність пристрою.
  • Хороша підставка робить використання клавіатури гаджета зручнішим завдяки ергономічному куту нахилу корпусу ноута. Деякі моделі передбачають можливість додаткового регулювання нахилу.

GamePro Ultimate (CP575)

Важливо! Підставка для ноутбука не завжди може бути корисною і ефективною — якщо розташування вентиляційних отворів у корпусі лептопа не відповідають розташуванню кулерів на стійці, то повітря, яке видувається вентиляторами, просто не потраплятиме всередину корпусу гаджета. Відповідно, ефективність такого охолодження буде мінімальною. Тому перед покупкою обов’язково варто перевірити, чи збігається розташування кулерів із зонами вентиляції на вашому ноуті.

Корисні поради тут: Як підвищити продуктивність ноутбука

На що звертати увагу при купівлі підставки для ноутбука

Вибір моделей охолодних підставок під ноутбук доволі великий, тому, щоби не заплутатися й вибрати дійсно хороший пристрій, при купівлі варто звернути увагу на деякі важливі моменти:

Мобільність —серед охолодних підставок можна знайти різні за конструкцією моделі. Існують як невеликі підставки з регулюванням кута нахилу, що призначені в першу чергу для охолодження ноутбука під час роботи за столом, так і більш мобільні підставки-столики, які дозволяють з комфортом використовувати лептоп у різних умовах, наприклад, прямо в ліжку. Перед покупкою варто визначитися, де саме та як ви плануєте користуватися ноутом — це допоможе правильно зорієнтуватися, яка саме підставка вам потрібна..

Підставка-столик

Наприклад, якщо ви більше часу працюєте за столом, варто вибирати компактний пристрій, а якщо ви хочете купити підставку, щоби з комфортом дивитися улюблені серіальчики, лежачи під ковдрою, або писати книгу, затишно загорнувшись у плед на дивані, то тут складно придумати щось ліпше за маленький портативний столик із кулерами.

Рекомендуємо модель: Підставка під ноутбук для пасивного охолодження OfficePro Silver (LS320S) міцна, оскільки вона виготовлена з металу, і не створює додаткового шуму. Такий аксесуар дозволяє регулювати положення ноутбука в широкому діапазоні, що робить його дуже зручним під час роботи за нестандартними по висоті столами.

OfficePro Silver (LS320S)

Кулери — ефективність охолодження, як і у випадку з настільними комп’ютерами, залежить від кількості, розміру та швидкості встановлених кулерів. Чим їх більше, тим краще. Але тут є нюанс — кілька великих вентиляторів, що працюють на високій швидкості, забезпечать гарне зниження температури ноутбука, але й шум у процесі їхньої активності буде значним. Тому в деяких випадках, наприклад, для ноутбуків із великою кількістю вентиляційних отворів у днищі, раціональним рішенням стане вибір підставки, обладнаної одним великим кулером, а не декількома маленькими — охолодження буде достатнім, а шум — прийнятним. Окрім того, деякі моделі передбачають можливість автоматичного регулювання швидкості обертання кулерів у підставці, коли змінюється рівень навантаження на під’єднаний до неї ноут.

Рівень шуму — стійка не повинна бути джерелом дратівливого шуму, особливо в тому випадку, якщо і сам ноутбук не дуже тихий у роботі. Тому варто враховувати рівень шуму, який видає такий аксесуар. До речі, майте на увазі, що гучність роботи підставки може бути нижчою, коли на ній не стоїть ноут. Особливо ця різниця помітна в недорогих моделях, виконаних із тонкого пластику — доволі тихий на перший погляд кулер може почати голосно гарчати, коли на таку підставку лягає важкий ноутбук.

Матеріал — багато недорогих підставок виготовлені з пластику. Однак таке рішення не дуже довговічне. Для потужних важких моделей ноутбуків варто розглядати міцніші варіанти — металеві підставки для ноутбука. Також важливо, щоби на поверхні стійки була хороша перфорація для достатньої циркуляції повітря.

Дизайн та конструкція — охолодні стійки можуть мати різні форми. Це можуть бути і компактні пластини з кулерами всередині, і невеликі металеві підставки для пасивного охолодження, такі як, наприклад, шарнірна підставка OfficePro LS111, так і доволі габаритні міні-столи, що нагадують столики сервіровки для сніданку в ліжко. Вони працюють по-різному, тому важливо правильно вибирати відповідний аксесуар — підставку на стіл не можна використовувати, поклавши на ковдру, а високий столик буде непридатним для роботи за звичайним комп’ютерним столом.

OfficePro LS111

Розмір — підставка для ноутбука може мати ширину, аналогічну габаритам лептопа, або ж бути трохи більшою за нього розміром. Найкращим вибором буде модель, трохи більша, аніж корпус вашого лептопа. Обов’язково зіставте розміри ноута і моделі підставки, що вам сподобалася, перед покупкою, щоб обраний гаджет точно підійшов вашому ноутбуку.

Зазирніть сюди: ТОП недорогих ноутбуків для ігор та роботи — рейтинг моделей у COMFY

Ніжки — більшість підставок оснащені гумовими ніжками, які міцно фіксують конструкцію на поверхні столу та не дозволяють ноутбуку зміщуватися під час роботи. Вони ж трохи гасять вібрацію від натискання клавіш під час набору тексту. У деяких моделях передбачена можливість регулювання висоти, що дозволяє розмістити ноутбук у максимально зручному для роботи положенні.

Додаткові функції та обладнання —підставка може бути оснащена USB-хабом із портами 2.0 або 3.0, що дозволяє підключати до неї інші пристрої, або навіть док-станцією для додаткового жорсткого диска. Більшість моделей також передбачає підсвічування, яке активується під час роботи кулерів..

Як бачите, асортимент охолодних підставок для ноутбуків дуже широкий, тому в КОМФІ ви зможете легко вибрати хорошу підставку під свій ноут. Ну а якщо ви все ж таки ніяк не можете визначитися з тим, яку модель краще купити, то завжди можна звернутися за порадою до наших продавців-консультантів, і ми радо допоможемо підібрати вам потрібний аксесуар.

72728 0 cookie-check Охолоджувальна підставка під ноутбук — навіщо потрібна і як вибрати?

Читайте також:

Для навчання та розваг: як вибрати хороший ноутбук для дитини? Перший комп’ютер для школяра!
Для навчання та розваг: як вибрати хороший ноутбук для дитини? Перший комп'ютер для школяра!
04 Серпня, 2023, 10:11 3197 9
У справі освоювання різних гаджетів сучасні дітки можуть дати фору багатьом дорослим. Уже нікого не дивують малюки дитсадкового віку, які впевнено користуються смартфоном, планшетом або...
Смотреть результаты
Як випрати кросівки у пральній машині
Як випрати кросівки у пральній машині
Бажаєте випрати кросівки у пральній машині, але не знаєте, чи можна це робити? Так, чищення кросівок може бути клопіткою справою. Зазвичай така річ складається з...
Смотреть результаты
Як відіпрати деревну смолу з одягу — 4 перевірені способи
Як відіпрати деревну смолу з одягу — 4 перевірені способи
Літній відпочинок на природі може залишити на згадку про себе не лише приємні враження, а й плями деревини на одязі. Липкі, темні та дуже стійкі…...
Смотреть результаты