search
Підписатися

logo

Як збільшити швидкість інтернету на комп’ютері або ноутбуці

25 Лютого, 2019, 12:28 7

Коли стикаєшся з тим, що інтернет зв’язок не відповідає заявленій швидкості провайдером, то перше про що думаєш – це проблеми постачальника мережі, а не збої в роботі комп’ютера або ноутбука. Насправді, на уповільнення обміну даними з Всесвітньою павутиною може впливати безліч факторів, у тому числі і застарілі комплектуючі самого комп’ютерного пристрою. Розібратися в чому може бути проблема падіння швидкості і, як підвищити швидкість інтернету, допоможуть інформаційні рекомендації нижче.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Перевірте роботу провайдера
 2. Полегшіть роботу браузера
 3. Почистіть браузер
 4. Встановіть блок на рекламу
 5. Зменшіть якість відео
 6. Скористайтеся налаштуваннями браузера
 7. Вимикайте всі завантаження
 8. Перевірте мережевий кабель на цілісність
 9. Збільшіть швидкодію комп’ютера або ноутбука
 10. Перевірте автозавантаження
 11. Вимкніть обмеження операційної системи

Перевірте роботу провайдера

Перш ніж стверджувати, що в низькій швидкості є вина провайдера, можна перевірити швидкість інтернету за допомогою онлайн ресурсів. Один їх популярних – це Speedtest.

Перевірити швидкість інтернету онлайн

Він покаже вам максимальну швидкість, мінімальну на віддачу і завантаження. При цьому не дивуйтеся цифрам в половину менше, ніж пропонує провайдер, так як в договорі до тарифу зазвичай прописується верхній показник зі значенням “до”. Тому, якщо ви підключили, наприклад, кабельний інтернет зі швидкістю до 100 Мбіт, тоді не дивується, що він не “літає” і працює в межах 50 Мбіт плюс/мінус 5 Мбіт. Хоча, звичайно, номінальний показник багато в чому залежить від відповідальності провайдера перед клієнтами. Якщо, зв’язавшись з компанією, вам скажуть, що це нормальна швидкість, то варіанти для вас два, як збільшити швидкість інтернету:

 • Перейти на новий тарифний план у цього ж провайдера.
 • Знайти когось більш чесного зі своїми клієнтами.

Якщо швидкість інтернету на онлайн-тесті буде значно менша, то можна звернутися до провайдера. Можливо, причина пов’язана з технічним обладнанням представником послуг, які він повинен вирішити безкоштовно в найкоротші терміни.

Полегшіть роботу браузера

Якщо ви відкриваєте багато вкладок і, не закриваючи їх, відключаєте браузер не почистивши від непотрібних, то робота інтернету буде значно уповільнена. Так як кожній вкладці необхідний ресурс, щоб завантажитися або оновитися. Це стосується не тільки початку роботи в браузері, але і в разі, якщо ви працюєте в ньому при великій кількості завантажених сторінок. Щоб в цьому випадку прискорити роботу інтернету необхідно:

 • Закривайте всі непотрібні вкладки.
 • Зніміть автоматичне завантаження вкладок, налаштоване в самому браузері.
 • Вимкніть зайві програми вшиті в браузер або, які були встановлені в його верхню панель, наприклад: VPN, RoboForm, Browsec і інші. Включайте їх тільки в міру необхідності.

Почистивши браузер від зайвих вкладок і додатків, ви зможете домогтися збільшення швидкості обміну даних в мережі.

Почистіть браузер

На повільну швидкість обміну даних може впливати перевантажений інформацією кеш і історія браузера. Тоді прискорити інтернет на ноутбуці або комп’ютері, можна вручну, почистивши історію відвідувань в настройках браузера. Можна і через спеціальні програми очистити і кеш, і історію, наприклад, за допомогою CCleaner.

Прискорити інтернет почистивши браузер

Ще один мало науковий метод, але дієвий за словами користувачів, як прискорити швидкість інтернету – це час від часу закривати браузер і заново завантажувати при дуже довгій роботі в ньому.

Встановіть блок на рекламу

Всі сайти пропонують в оренду місця рекламодавцям. Спливаючі вікна, банери беруть на себе частину швидкості інтернету на завантаження і показ. А якщо врахувати, що відкритих сторінок з рекламою може бути багато, то падіння швидкості інтернету через неї очевидна. Щоб поліпшити швидкість інтернету необхідно блокувати спливаючі вікна і іншу реклами. З цим завданням можуть впоратися додатки Adblock для кожного з браузерів. З включення блоку може виникнути проблема, коли онлайн відео відтворюється або код доступу ресурсів, які з’являються для визначення, що ви не робот, не з’являються.

Зменшуйте якість відео

Якщо ви помітили, що швидкість інтернету падає під час перегляду відео онлайн, що проявляється зависанням картинки, появою квадратів. Тоді збільшити швидкість інтернету можна зменшивши якість картинки, не обов’язково зменшувати до 144-240р, але знизьте якість до значення, яке не буде негативно впливати на відтворення. Особливо актуально так вчинити тим, у кого відео йде або включений онлайн відеоресурс в фоновому режимі.

Скористайтеся налаштуваннями браузера

Підвищити швидкість інтернету можна скориставшись рідними налаштуваннями. Для цього продуманий турбо режим, в кожному браузері він може носити свою назву, наприклад в Firefox – fasTun Tool. Таке прискорення можна використовувати для “важких” сторінок переповнених зображеннями. Діють такі налаштування за алгоритмом стиснення картинки.

Включить Turbo режим, щоб прискорити інтернет

Негативно впливати на швидкість інтернету можуть і налаштування браузера, які обмежують швидкість завантаження сторінок. А також виправити ситуацію можна, якщо оновити браузер до останньої версії.

Вимикайте всі завантаження

Сильно падає швидкість інтернету, якщо під час користування ви щось завантажуєте, а якщо ще й швидкість інтернету спочатку маленька, то чекати, коли відкриється якийсь ресурс можна довго. Завантажуючи через просте завантаження, нічого не поробиш, крім, як дочекатися закінчення процесу. При використанні програми Торрент для завантаження, не забувайте виключати вже завантажені файли, щоб їх не скачували через вас. Будучи роздаючим, ви втрачаєте швидкість інтернету. Якщо ви хочете допомогти качаючим, то поставте обмеження швидкості на віддачу. Зробити це можна, зайшовши в настройки Torrent, там вибрати вкладку “Ліміт трафіку”. У меню потрібно вибрати “Обмежувати смугу”, далі відкоригуйте дані відповідно вашим вимогам і не забудьте поставити галочку навпроти “Віддача”. Тут же ви можете підвищити швидкість завантаження файлів, знявши обмеження для “Завантаження”.

Встановлення обмеження швидкості на роздачу

При одночасному завантаженні декількох файлів, щоб збільшити швидкість інтернету, поставте на паузу ті файли, які можуть почекати і включайте їх по мірі завантаження попередніх.

Перевірте мережевий кабель на цілісність

Швидкість передавання даних і втрата пакетів може відбуватися через пошкодженості мережевого кабелю. Дуже часто з цим стикаються, якщо він проведений біля порога чи невдало підведений по під’їзду. При цьому інтернет буде, але втрата швидкості може бути постійною або з провалами. Визначити пошкодження можна на око, оглянувши кабель по всій довжині на предмет заломів або викликати майстра, щоб він перевірив його.

Погана швидкість інтернету може бути пов’язана з поламаним коннектором. Тобто сам кабель абсолютно цілий, а, наприклад, пластикова засувка коннектора заходить м’яко, без характерного клацання. В цьому випадку збільшити швидкість інтернету на комп’ютері можна самостійно замінивши коннектор або запросивши майстра для цього.

Збільшіть швидкодію комп’ютера або ноутбука

На швидкість обміну даними з Всесвітньою павутиною впливає комплектація комп’ютера або ноутбука, бистродія та захаращеність. Як збільшити пропускну швидкість інтернету, якщо проблема в гаджетах:

 1. Треба збільшити розмір оперативної пам’яті. Встановіть нові карти пам’яті в вільні слоти або замініть на більшого обсягу основну.
 2. Слідкуйте за диском, на якому встановлені системні файли, там завжди повинно залишатися кілька гігабайт вільного місця.
 3. Збільшіть швидкодію комп’ютерного пристрою, оновивши систему охолодження або почистивши його самостійно, звернувшись до сервісного центру. Перегрів впливає не тільки на швидкодію комп’ютера або ноутбука, але і на швидкість завантаження сторінок в інтернеті.
 4. Перевірте систему будь-яким антивірусом, можливо деякий трафік інтернету йде на сторону.
 5. Очистіть комп’ютер або ноутбук, скориставшись сторонніми утилітами.

Збільшивши швидкість роботи комп’ютера, ноутбука в кращу сторону змінитися і швидкість завантаження сторінок.

Перевірте автозавантаження

Вимкніть фонові програми, які завантажуються автоматично і працюють у фоновому режимі. А також утиліти і додатки, які в прихованому вигляді оновлюються, обмінюються статистичними даними з розробниками. Щоб поліпшити швидкість інтернету необхідно відключити всі програми автоматичної дії, які не потрібні для стабільної роботи операційної системи і користувачеві. Для цього можна скористатися Диспетчером завдань і відключити все зайве, але відключайте лише ті додатки, про завдання яких ви точно знаєте.

Щоб дізнатися напевно, які програми активно підвантажують мережу інтернету, виконайте такі кроки:

 1. Викличте командний рядок через стандартне поєднання клавіш Win + R.
 2. У командному рядку наберіть назву того, що пристрою потрібно знайти – netstat -b 5> activity.txt.
 3. В меню для введення команд з’явиться список додатків.
 4. Натисніть клавіші копіювання (Ctrl + C).
 5. З’явиться нова папка, в якій будуть відображатися підключені ПЗ.
 6. Знову в командному рядку набираєте – activity.txt і натискаєте Enter.
 7. Ознайомлюватися з усім списком додатків і відключаєте ті, які вам не потрібні.

Відключивши ПЗ, яке використовує інтернет-трафік і фактично не впливає на роботу комп’ютера або ноутбука, ви прискорите процес обміну даними.

Вимкніть обмеження операційної системи

В операційній системі з самого спочатку стоїть блокування, яке урізає ширину каналу інтернет передачі на 20%. Щоб зняти її, через меню Пуск в пошуковому рядку наберіть gpedit.msc. З’явиться меню редактора локальної групової політики. У вікні зліва буде список, який ділитися на дві основні категорії: Конфігурація комп’ютера і Конфігурація користувача. Необхідно натиснути на перший варіант. У правій частині меню, з’явиться список активних вкладок, де потрібно натиснути на рядок “Адміністративні шаблони”. З’явиться оновлений список з однією з вкладок “Мережа”, яка і потрібна. Знову з’явиться список вкладок, де необхідно вибрати Планувальник пакетів QoS. У цій вкладці потрібно натиснути на рядок про обмеження резервної пропускної здатності. З’явиться нове вікно, в якому вам потрібно буде виставити значення 0, якщо там встановлено інше.

Відключення обмеження операційної системи

Якщо зайшовши в Адміністративні шаблони, ви не бачите вкладки Мережа, то внизу цієї панелі меню необхідно перейти з режиму “Стандартний” в режим “Розширений”.

70672 0 cookie-check Як збільшити швидкість інтернету на комп’ютері або ноутбуці

Читайте також:

Хурма. Корисні властивості
Хурма. Корисні властивості
25 Лютого, 2019, 11:58 6414 11
Не кожен здатний точно відповісти, чим корисна хурма. Однак, багато здогадуються про благотворний вплив на наше здоров’я цих солодких і ароматних плодів. Давайте ж розберемо,...
Смотреть результаты
Як варити яйця всмятку і як варити яйця круто
Як варити яйця всмятку і як варити яйця круто
Здавалося б, що може бути складного в процесі варіння яєць і, як може впливати на їх смак пару зайвих хвилин на вогні. Якщо ви любите...
Смотреть результаты
Як зварити розсипчастий рис
Як зварити розсипчастий рис
Один з найбільш корисних злакових, що містить в собі вітаміни B, PP, E, амінокислоти, каротин, йод, залізо, селен, кальцій – це рис. Варений рис унікальний...
Смотреть результаты