search
Підписатися

logo

Як варити яйця всмятку і як варити яйця круто

25 Лютого, 2019, 11:04 9

Здавалося б, що може бути складного в процесі варіння яєць і, як може впливати на їх смак пару зайвих хвилин на вогні. Якщо ви любите снідати яйцями вкруту або смятку, то їх смак після приготування починається з їх вибору. Їх свіжість в значній мірі впливає на підсумковий смак нехитрого сніданку. Визначити свіжість делікатного продукту, можна ще до покупки. Для цього досить акуратно потрясти яйце, якщо воно більш-менш свіже, то воно не буде бовтатися всередині шкаралупи, тобто в ньому немає ніяких пустот. Залежане яйце, навпаки, буде видавати характерний звук при струшуванні, такі краще не купувати. Є ще один спосіб, який допоможе визначити свіжість яєць, але для цього їх доведеться все-таки принести додому. Яйця занурюються в холодну воду, якщо вони занурилися на дно і залишилися там, то можна говорити про їх свіжість. Якщо вони лягли на дно гострою стороною, а округла сторона піднялася вгору – значить яйця ще можна використовувати для приготування гарячих страв або вживати після термообробки. У разі, коли вони спливли на поверхню, значить додавати їх в страви, десерти або варити, смажити вже не можна. Після того, як ми розібралися з тим, як правильно вибрати продукт, потрібно розібратися, як правильно варити яйця, щоб вони містили максимальну кількість корисних мікроелементів і мали чудовий смак.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Скільки хвилин варити яйця
 2. Як зварити яйця всмятку
 3. Як зварити яйця вкруту
 4. Як правильно варити яйця, щоб вони легко чистилися

Скільки хвилин варити яйця

Назвати точну цифру, скільки по часу варити яйця, дуже складно. Це залежить від усього: починаючи від обраної вами посуду і розміру продукту до самої рецептури. Відмінно зварене яйце повинно мати рівномірний, жовтий колір жовтка, ніжний пружний білок. Якщо жовток, після варіння має синюшний колір або вкраплення інших кольорів, значить яйце переварено, а тому втратило 80% своїх корисних речовин. Більш того, деякі мужі науки стверджують, що їсти переварені яйця – це значить шкодити своєму здоров’ю.

 Скільки варити яйця вкруту і всмятку

Краще для варіння вибирати посуд з тонкими стінками і маленького діаметру, так швидше закипить вода, а час варіння значно скоротиться. Щоб яйця зварилися швидше і проварилися рівномірно, необхідно, щоб кількість води не була великою, досить, щоб вона покривала їх. Скільки ж варити за часом яйця, щоб вони вийшли ідеальними в залежності від методу приготування і самого продукту:

 1. Яйця в мікрохвильовій печі вкруту. Готуються обов’язково в посуді призначеному для СВЧ. У ємність набирається трохи води, щоб вона покривала яйця і ставиться в мікрохвильовку на 10 хвилин (при потужності побутового приладу 500-600 Вт). Сучасні прилади мають відповідний розподіл, але все-таки час краще підбирати індивідуально.
 2. Яйця в скороварці вкруту. За рахунок високої температури і створеного парового ефекту всередині неї, час приготування яєць всього 5 хвилин.
 3. У яйцеварці вкруту. Побутовий прилад створений спеціально для теплової обробки яєць, але це не означає, що час на варіння буде значно менший. Воно більше залежить від потужності приладу. В середньому яйця в них варяться близько 7 хвилин.
 4. Яйця вкруту, смятку, пашот в мультиварці. Щоб вони зварилися повністю в мультиварці знадобитися 10-12 хвилин, в залежності від потужності техніки. Для яєць всмятку знадобитися не більше 5 хвилин, для яєць пашот, особливість яких в рідкому жовтку обрамленому вареним білком без шкаралупи, в мультиварці знадобитися 3-4 хвилини.
 5. Яйця на пару або в пароварці. Вкруту вони готуються в середньому 11 хвилин, всмятку 6 хвилин.
 6. Перепелині яйця. Щоб зварити перепелині яйця вкруту їх потрібно кинути в киплячу воду на 5-7 хвилин, щоб зробити їх всмятку знадобитися 3 хвилини.

Навіть, якщо витримати правильно час варіння яєць, вони можуть перетравитися після того, як ви їх дістанете. Щоб цього не сталося, їх треба охолодити у воді. Так ви знизите температуру всередині яйця, та й посприяєте тому, що шкаралупа від нього буде чиститься значно легше.

Як варити яйця всмятку

Яйце всмятку – улюблене блюдо аристократів, має яскраво виражений смак жовтка і м’який присмак білка. Ідеальне яйце всмятку має рідкий жовток, захований в готовому білку. Складність варіння продукту за таким рецептом в різниці температур, при яких білок і жовток “схоплюються”. Для першого оптимальна температура 82 градуси, другому составляючому яйця досить 77 градусів. При температурах вище, ніж вказані, білок стає гумовим, а жовток зварюється повністю.

 Як зварити яйця всмятку

Скільки ж варити яйця всмятку і як, щоб вони мали ідеальну консистенцію і смак:

 1. В яку воду краще занурювати яйця? Якщо у вас немає часу і бажання чекати, то можна залити їх холодною водою, але тоді немає гарантії ідеально приготованих яєць всмятку. Для такого рецепта час приготування 3 хвилини від закипання. При цьому закипіти вода повинна на маленьких температурах.
 2. Краще яйця кидати в киплячу воду, але обов’язково перед цим необхідно довести їх до кімнатної температури. Таким чином, більше ймовірності, що вони не лопнуть в киплячій воді, а внаслідок будуть легше чиститься. Після занурення в киплячу воду, потрібно залишити їх на сильному вогні, дати покипіти 1 хвилину, після чого вимкніть піч і залишіть яйця в такому вигляді ще на 5 хвилин.
 3. Якщо ви не боїтеся переварити жовток, то варити яйця всмятку можна протягом 5 хвилин на середньому вогні, після чого їх потрібно виловити і залити холодною водою.

Час варіння яйця всмятку може варіюватися в залежності від використовуваної посуду, а також в залежності від розміру самого яйця. Природно, що для маленького яєчка знадобитися на 1-2 хвилини менше, ніж для яєць класу С0.

Як зварити яйця вкруту

Що може бути простіше варіння яєць вкруту? Закинув їх в воду і нехай варяться, а зіпсувати їх неможливо. Але насправді неправильний рецепт завжди впливає на смак яйця, його користь. Ідеальне яйце вкруту при розрізі має мати жовтий жовток рівного кольору, без рідких вкраплень. Білок повинен бути не гумовий, еластичний, без рихлін, а з гладкою поверхнею, а також повністю звареним.

Як зварити яйця вкруту

Варити можна закидаючи, як в холодну, так і киплячу воду. Якщо ви вирішили варити яйця вкруту, закладаючи їх у холодну воду, тоді, щоб вони вийшли смачними і бездоганними, варити їх потрібно до закипання на сильному вогні, після чого зменшуєте температуру вогню і варіть ще 7-8 хвилин. Загальний час не повинен перевищувати 15 хвилин, інакше яйця покриваються негарним сірим кольором і втратять більшу частину корисних мікроелементів. Якщо варити їх ви збираєтеся, закидаючи в киплячу воду, то краще дати яйцям полежати з холодильника, щоб вони прогрілися і тільки потім укладайте в окріп. Так вони не потріскаються і будуть легко чиститься. Варити білковий продукт за цим рецептом досить 7-8 хвилин. Після чого яйця потрібно виловити і залити холодною водою, щоб зупинити процес варіння, знизивши температуру під шкаралупою.

Щоб визначити зварилося яйце або ще рідке всередині, досить використовувати дідівський метод: вийміть продукт з води, покладіть на стіл і покрутіть його. Якщо воно готове, то крутитися буде легко і досить швидко, сире яйце через свою вагу, буде крутитися повільно або не буде крутитися взагалі.

Як правильно варити яйця, щоб вони легко чистилися

На те, як яйця чиститимуться після приготування впливає їх свіжість. Існує думка, що яйця, які погано чистяться – вони свіжі. В цьому є логіка, тому що білок свіжих яєць щільно прилягає до шкаралупи. Але говорити про абсолютну свіжісті не доводиться, білковий продукт з магазину від великої птахофабрики може добиратися до кінцевого споживача 2-3 тижні. Тому, якщо ви хочете, щоб було більше гарантій, що яйця будуть легко чиститься, то купуйте їх свіжими. Додатково забезпечити легку чистку допоможе додана сіль у воду для варіння, так ви ще додатково знезаразити воду, в якій вони варяться. Також на якість очищення впливає відразу ви закинули яйця, якщо зберігайте їх у холодильнику або дали їм нагрітися до кімнатної температури.

 Як правильно варити яйця, щоб вони легко чистилися

Ще один лайфхак, який допоможе зберегти цілісність білка при чищенні, крім шокотерапії холодною водою після варіння, – це очищення від шкаралупи під проточною, холодною водою. Якщо ви сподіваєтеся, що яйця будуть добре чиститься тільки після занурення в холодну воду, тоді залиште їх там мінімум на 15 хвилин.

Ще один цікавий спосіб, який сприяє подальшому легкому чищенню яєць і відсутності тріщин під час варіння – це прокол з тупого боку яйця. З цього боку є повітряна ямка, яка тим менше, чим свіже яйце. Повітряна камера (пуга) проколюється товстої голкою, а у професійних кухарів навіть є спеціальне пристосування для цього.

Прокол повітряної камери яйця, щоб воно добре чистилося

Прибравши через зроблений отвір зайве повітря, зменшується тиск всередині яйця і воно при варінні не тріскається, а також легко чиститься за рахунок утворилася порожнечі без повітря. Єдине, що може очікувати не досвідченого кухаря – це ямки на яйці, які можуть утворитися через потрапляння води через зроблений отвір.

Щоб яйця добре чистилися важливий і процес чистки. Так, ви можете легко позбутися від шкаралупи, якщо покатаєте його по твердій поверхні. Шкаралупа покриється дрібними тріщинами і вона швидко відійде від білка. Є ще один цікавий лайфхак з очищення:

 1. Наберіть в невелику банку з кришкою холодну воду десь наполовину.
 2. Після цього опустіть туди варене яйце.
 3. Струсіть банку кілька разів.
 4. Треба висипати яйце в миску, після чого воно саме відокремитися від шкаралупи.

Використовуючи рекомендації по часу варіння яєць всмятку або вкруту, а також способи їх очищення від шкаралупи, ви отримаєте гладке, апетитне блюдо з чудовим смаком.

70631 0 cookie-check Як варити яйця всмятку і як варити яйця круто

Читайте також:

Як зварити розсипчастий рис
Як зварити розсипчастий рис
25 Лютого, 2019, 10:40 9495 9
Один з найбільш корисних злакових, що містить в собі вітаміни B, PP, E, амінокислоти, каротин, йод, залізо, селен, кальцій – це рис. Варений рис унікальний...
Смотреть результаты
Малосольні огірки швидко та смачно
Малосольні огірки швидко та смачно
Хрусткі та трохи солонуваті на смак – так ми говоримо про традиційне блюдо на нашому столі, яке придумали наші предки. Зацікавило? Сьогодні ми розповімо вам,...
Смотреть результаты
Кухонний гід: навіщо потрібна бутербродниця і що вона може готувати?
Кухонний гід: навіщо потрібна бутербродниця і що вона може готувати?
Гарячі бутерброди – відмінна альтернатива класичним тостам. В електричній бутербродниці можна дуже швидко і не докладаючи особливих зусиль приготувати смачний, ситний сніданок для всієї родини....
Смотреть результаты