search
Підписатися

logo

Все про повторне заморожування та зберігання продуктів у морозилці. Заморозь це правильно!

04 Липня, 2023, 05:10 0

Ви робите запаси продуктів у замороженому вигляді та зберігаєте їх у морозилці, щоб овочі, фрукти, м’ясо та домашні напівфабрикати завжди були під рукою? Що ж, тоді ця стаття може стати в нагоді, адже сьогодні ми розповімо, які продукти можна заморожувати повторно, а які ні, приділивши особливу увагу готовим стравам.

Так, чимало господинь готують їжу про запас, наприклад, ті ж супи, гарніри, м’ясні страви, а потім заморожують, коли потрібен готовий обід — щоби не стояти біля плити щодня. Це зручно, але вимагає дотримання деяких правил, оскільки за умови правильного зберігання та подальшого розморожування готові страви не псуються, а якщо порушити такі технології, то можна отримати не лише несмачну, але ще й небезпечну їжу. Ми ж такого не хочемо, правда? 😉

Отже, розповідаємо, як заморожувати різні продукти, що можна, а що не можна заморозити повторно та як правильно розморозити свої припаси. Користуємося морозилкою правильно! 😎

Заморозка

Корисні поради від Блогу COMFY: Як помити морозильну скриню або камеру?

Що відбувається при повторному заморожуванні продуктів

Як працює заморожування? Охолодження продуктів суттєво уповільнює процес їх псування, а заморожування майже зупиняє його. Як ви розумієте, ми не дарма вказали це «майже» — заморожування продуктів ефективно сповільнює їх псування, але не зупиняє повністю, і навіть глибока заморозка не є панацеєю, адже вона не стерилізує продукти, а просто ще більше уповільнює всі ці процеси, чим забезпечує більш тривале зберігання.

Отже, чим нижча температура зберігання, тим ефективніше пригнічується розвиток мікроорганізмів усередині та на поверхні продуктів, а також процес ферментації їжі, але що відбувається, коли продукти розморожуються? Так, усі ці процеси відразу відновлюються і активно продовжуються. А якщо під час розморожування їжа ще й зберігалася у неналежних умовах, то кількість та різноманітність хвороботворних мікроорганізмів може перевищити усі можливі норми.

Заморожені продукти

Отже, що ж відбувається при повторному розморожуванні-заморожуванні продуктів?

 • Погіршення структури. При замерзанні волога всередині волокон продуктів перетворюється на кристали льоду, і це руйнує клітинні мембрани, а повторне заморожування посилює цей ефект, оскільки з кожним новим заморожуванням кристали стають все більшими, і структура їжі порушується все сильніше. Ніжні ягоди, наприклад, стануть кашоподібними, а м’ясо — сухим та жорстким.
 • Втрата вологи. Волога з волокон їжі акумулюється в кристали льоду, а після розморожування не повертається назад, тому повторні цикли заморожування і розморожування призводять до її втрати. Це робить продукти сухішими і просто вбиває їхню соковитість.
 • Втрата поживних речовин. Повторні цикли заморожування та розморожування можуть призвести до втрати вітамінів та мінералів, а білок у м’ясі та рибі від цього просто руйнується.
 • Ріст бактерій. Повторне розморожування може сприяти розмноженню бактерій та інших мікроорганізмів на продукті, що підвищує ризик харчових отруєнь чи інфекцій.
 • Підвищений ризик псування. Повторне заморожування та розморожування можуть збільшити ризик псування продуктів, особливо якщо вони були неправильно оброблені або зберігалися за небезпечних умов.
 • Втрата якості. Якість продуктів може знижуватися при повторному заморожуванні та розморожуванні. Це може призвести до зміни текстури, смаку та аромату продукту.

У цілому, повторне заморожування і розморожування продуктів у деяких випадках допустиме, але все ж таки вкрай не рекомендується, адже це дійсно може негативно позначитися на якості, харчовій цінності та безпечності продуктів. Тому найкраще зберігати заморожені продукти порційно та розморожувати їх саме в тій кількості, яка потрібна для приготування тут і зараз.

Якщо потрібно купити морозилку: Велика морозильна камера з технологією No Frost Vestfrost CMFN144W — це шість містких відсіків для зберігання запасів, потужність заморозки на рівні 15 кг на добу та до 10 годин автономного збереження холоду у разі відключення електрики. Просто відмінна морозилка за гарною ціною, яку можна купити зараз у COMFY з гарною знижкою та безкоштовною доставкою.

Коли можна повторно заморожувати продукти

І хоча повторне заморожування продуктів є вельми небажаним, іноді виникають ситуації, коли до нього все ж таки доводиться вдаватися. Як це зробити з найменшими втратами? Ми маємо декілька корисних порад щодо того, як розморозити та заморозити продукти повторно максимально безпечно.

 1. Безпечне повторне заморожування можливе лише в тому випадку, якщо продукти перед цим були розморожені в холодильнику, тобто без використання води (гарячої чи холодної), мікрохвильової печі, кімнатних або, тим паче, високих температур. Це стосується як сирих продуктів, так і готових страв.
 2. Тривалість перебування продуктів у холодильній камері не повинна перевищувати доби, а температура в ній має бути не вищою за +5°С.
 3. Повторно можна заморозити продукти, що пройшли після першого розморожування термічну обробку, але враховуйте, що після другого розморожування їхній смак може погіршитися.

Але тут є уточнення. Ми категорично не рекомендуємо повторно заморожувати готові страви — це дуже великий ризик отруїтися, навіть якщо ви добре розігрієте таку їжу після повторного розморожування.

Дізнайтеся більше: Велика морозильна камера з технологією No Frost Vestfrost CMFN144W — це шість містких відсіків для зберігання запасів, потужність заморозки на рівні 15 кг на добу та до 10 годин автономного збереження холоду у разі відключення електрики. Просто відмінна морозилка за гарною ціною, яку можна купити зараз у COMFY з гарною знижкою та безкоштовною доставкою.Велика морозильна камера з технологією No Frost Vestfrost CMFN144W — це шість містких відсіків для зберігання запасів, потужність заморозки на рівні 15 кг на добу та до 10 годин автономного збереження холоду у разі відключення електрики. Просто відмінна морозилка за гарною ціною, яку можна купити зараз у COMFY з гарною знижкою та безкоштовною доставкою.

Який спосіб розморожування продуктів найшкідливіший

Існує два найневдаліші способи розморозити продукти: розморожування за кімнатної температури або під гарячою водою. Проте саме їх зазвичай і використовують найчастіше, бо вважають, що раз це прискорює процес розморожування, то всі інші проблеми тьмяніють. І дарма.

Насправді саме ці способи розморожування продуктів і є найшкідливішими, оскільки вони найбільш негативно впливають на якість та безпечність їжі. Кімнатна температура створює відмінні умови для розмноження бактерій на поверхні продукту, що збільшує ризик отруєнь та зараження харчовими інфекціями.

А гаряча вода тільки прискорить ці процеси та підвищить їх інтенсивність. Окрім того, якщо ви використовуєте для розморожування гарячу воду з-під крана, то цим додасте ще й немаленький такий набір мікроорганізмів, що живуть у водопровідній воді. Повірте, це зовсім не той суп, який ви хочете приготувати! 😅

Овочі

Ну а щодо смакових якостей продуктів, розморожених у такий спосіб, то вони теж постраждають. Висока температура за ті декілька годин, які знадобляться, наприклад, для розморожування шматка м’яса в мисці з гарячою водою, помітно порушать текстуру та смак продукту, а також сприятимуть втраті вітамінів, мінералів і поживних речовин. Природно, що повторна заморозка за таких способів розморожування лише посилить ці проблеми та спровокує додаткову втрату якості їжі та її смакових властивостей.

Як правильно розморожувати продукти

Щоби мінімізувати втрату якості під час розморожування та забезпечити безпечне використання продуктів, використовуйте правильні способи розморожування. Ці методи дозволяють контролювати температуру, запобігають розмноженню бактерій, мінімізують втрату поживних речовин та зберігають якість продукту. Нижче ми розповімо трохи докладніше про кожен із них.

 • Розморожування в холодильнику — продукти розморожуються повільно за контрольованих низьких температур. Це запобігає розмноженню бактерій та дозволяє зберегти якість та безпечність продукту, проте цей метод займе найбільше часу.
 • Розморожування в холодній воді — продукти упаковуються в герметичний пластиковий пакет і занурюються в ємність із холодною водою. Час від часу воду треба буде міняти. Такий спосіб дозволить швидко розморозити їжу без використання небезпечних зон температурного діапазону.
 • Розморожування в мікрохвильовій печі на відповідному режимі — забезпечує рівномірне контрольоване прогрівання заморожених продуктів до безпечної температури на низькій потужності роботи пристрою. Білок не згортається, їжа не перегрівається і не пошкоджується, а втрати поживних речовин мінімальні, хоча сам процес розморожування йде дуже швидко — набагато швидше, аніж впоралася б навіть гаряча вода.

Рекомендуємо модель: Компактна морозильна камера Vestfrost CMF085W маленька, як тумбочка, але доволі містка. У ній встановлений хороший компресор звичайного типу, а система охолодження цієї моделі статична. Клас енергозбереження на рівні А+. Ну а особливо крута фішка цієї моделі — її невеличка вартість. 😉

Тому якщо ви хочете купити маленьку морозильну камеру максимально недорого і ще й із безкоштовною доставкою, то обов’язково придивіться — вона того варта.

Також рекомендуємо: Розвантаж свій холодильник! Як вибрати функціональну морозилку для оселі?

Які продукти можна заморожувати

Насправді заморожувати можна чимало різних продуктів, і список того, що можна заморозити без ризиків для здоров’я, без втрати смакових якостей та користі, дуже великий. Водночас для заморожування добре підходять як сирі продукти, так і готова їжа. Отже, які продукти можна заморожувати?

Що можна заморожувати

 • Яйця — як у сирому, так і в готовому вигляді, але з деякими умовами. Готові страви з яєць, наприклад, ті ж омлети, чудово заморожуються у будь-якому вигляді, але варені яйця можна заморожувати лише очищеними. Сирі яйця можна заморожувати, відокремивши білки від жовтків, а використовувати після розморожування — тільки в тих стравах, які проходять ретельну термічну обробку. Жовтки зберігаються до 4 місяців, білки — до 3-4 місяців, очищені варені яйця — 1-2 місяці, страви з яєць — від 1 до 3 місяців.
 • Сире м’ясо зберігається в морозилці до 12 місяців, птиця — до 9 місяців, фарш — до 4 місяців, а ковбасні вироби та сосиски для грилю — до 2 місяців.
 • Свіжа сира риба не псується в морозилці протягом 3-6 місяців, а ракоподібні, мідії та креветки — до 6 місяців.
 • Овочі можна заморожувати як у сирому вигляді, так і в готовому, і навіть у напівготовому. Сирі овочі найзручніше зберігати в морозилці дрібно нарізаними (від 8 до 12 місяців). Щоби приготувати бланшовані овочі для заморожування, відваріть їх 5 хвилин у киплячій воді, потім швидко охолодіть у крижаній воді та обсушіть — це дозволить зберігати їх у морозилці до 1 року. Овочеві страви можна заморожувати повністю готовими у відповідних пакетах чи ємностях (2-3 місяці).
 • Часник відмінно зберігається в морозилці в герметичному контейнері, якщо його попередньо очистити, нарізати невеликими шматочками та залити оливковою олією. Використовуйте співвідношення: 1 чайна ложка олії на 1 чайну ложку часнику, але важливо, щоби всі шматочки часнику були повністю вкриті олією. Це збереже часник у морозилці впродовж 1 року.
 • Свіжа зелень і пряні трави — вимийте їх, обсушіть, подрібніть, збризніть олією та ретельно перемішайте. Така суміш може зберігатися в морозилці близько 6 місяців без втрати смаку та аромату.
 • Молоко можна зберігати в морозилці протягом 3-6 місяців, але його смак та консистенція після розморожування трохи зміняться, тому найкраще воно підійде для використання у випічці. Також варто пам’ятати, що молоко, як і будь-яка інша рідина, при заморожуванні трохи збільшиться в об’ємі, тому ємність повинна мати невеликий запас вільного простору.
 • Тверді сири можна тримати в морозилці протягом 4-6 місяців, але тут все залежить від виду сиру та способу його подрібнення. Якщо хочете дізнатися більше про те, як зберігати сир у морозилці, загляньте за посиланням — там на вас чекає цікава стаття про зберігання різних сирів.
 • Хліб теж можна заморожувати в пакетах, харчовій плівці або фользі на термін від 2 до 3 місяців, але використовувати його краще впродовж 1-2 місяців, щоби смак не зіпсувався.
 • Готові м’ясні та рибні страви зберігаються до 3 місяців без втрати своїх якостей та смаку.
 • Бульйони, супи та соуси зберігаються в морозилці близько 2 місяців, але, залежно від інгредієнтів, можуть трохи змінити свій смак та консистенцію після розморожування.
 • Овочеві гарніри та каші можна заморозити у контейнерах та зберігати у морозилці до 3 місяців.
 • Готові запіканки й пироги можна заморожувати терміном до 3 місяців. За такого способу зберігання після їх розморожування обов’язково потрібно буде ненадовго поставити в духовку та трохи пропекти.

Зверніть увагу: Терміни зберігання продуктів у морозилці, які ми вказали в цій статті, не є граничними, але вони рекомендовані для збереження смаку, користі та безпечності їжі. Граничний термін зберігання продуктів у морозилці залежить від якості продуктів, типу пакування та умов зберігання.

Що не можна заморожувати у морозилці

На жаль, не всі продукти підходять для зберігання в морозильній камері — деякі після заморожування стають просто несмачними і втрачають консистенцію. Найчастіше таке відбувається з водянистими фруктами, овочами та деякими готовими стравами. Що не можна заморожувати у морозильній камері для тривалого чи короткочасного зберігання?

 • Готові салати та свіжі овочі з високим вмістом води: огірки, помідори, листя салату. Вони стають м’якими, водянистими та несмачними після розморожування.
 • Фрукти із соковитою м’якоттю, наприклад, кавуни та дині. Вони після розморожування втрачають свою текстуру, стають розпушеними та водянистими.
 • Рідкі молочні продукти: вершки, йогурти, кефір, особливо знежирені. Після розморожування ви отримаєте розшаровану структуру й зовсім інший смак, і чим меншою була жирність такого продукту, тим кислішим буде смак після розморожування.
 • М’які сири — втратять свою текстуру і стануть зернистими.
 • Смажені страви із хрусткою скоринкою. Та ж картопля фрі або хрусткі курячі крильця після розморожування стануть м’якими і втратять усю свою привабливість — гастрономічну й естетичну.
 • Сирі та варені яйця в шкаралупі після заморозки луснуть і зіпсуються.
 • Вино, пиво, шампанське теж не можна заморожувати. При заморожуванні їх об’єм збільшиться, тож напій просто розірве герметичну упаковку, а самі напої стануть абсолютно несмачними. Навіть більше — напої, що складаються з багатьох різних компонентів (те саме пиво), розділяться на складові, і повірте — навіть просто скуштувати таке ви не забажаєте.

Дотримуйтесь наших порад, і ваші заморожені запаси завжди залишатимуться свіжими, смачними та корисними. Смачного! 😉

127781 0 cookie-check Все про повторне заморожування та зберігання продуктів у морозилці. Заморозь це правильно!

Читайте також:

Вибираємо ноутбук для студента — оптимальна конфігурація під різні напрямки навчання
Вибираємо ноутбук для студента — оптимальна конфігурація під різні напрямки навчання
04 Липня, 2023, 09:09 3079 10
До першого вересня залишилося небагато часу, а у студента досі немає власного ноутбука для навчання? Тоді потрібно терміново це виправляти та купувати потрібний гаджет! І...
Смотреть результаты
Як вибрати бойлер – корисні поради та хороші моделі
Як вибрати бойлер - корисні поради та хороші моделі
Багато українських родин користуються бойлерами, оскільки ця техніка зручна, проста й безпечна у використанні. А ще для її встановлення та підключення не потрібна ані наявність...
Смотреть результаты
Як видалити шерсть з одягу під час прання? Ні пухнастим проблемам!
Як видалити шерсть з одягу під час прання? Ні пухнастим проблемам!
Власники пухнастих вихованців знають, наскільки всюдисуща шерсть домашніх улюбленців. Водночас ця проблема є близькою як власникам довгошерстих, так і короткошерстих звірів, адже й та, й...
Смотреть результаты