search
Підписатися

logo

Розвантаж свій холодильник! Як вибрати функціональну морозилку для оселі?

26 Серпня, 2018, 03:15 10

Починається сезон літніх фруктів та овочів, тобто саме час робити заготовки на зиму — консервувати та заморожувати! Адже що може бути кращим, аніж насолоджуватися дарами літа у холодні місяці року, ласувати ніжними десертами зі свіжими ягодами та фруктами, в той час як за вікном лютує хуртовина та тріщать морози?

Коли вдома є хороша морозильна камера, свіжі ягоди, фрукти, овочі та зелень завжди під рукою, а м’ясо та рибу можна купувати про запас, не переймаючись тим, що продукти зіпсуються. І ми зараз говоримо не про морозильний відсік у холодильнику. Так, сучасні холодильники на дві-три камери досить місткі та зручні, вони можуть підтримувати всередині морозилки дійсно низькі температури, але навіть у досить великих рефрижераторів морозильний відсік не безрозмірний. Тому вибір тут невеликий — або запаси робимо у скромних об’ємах, або вщент забиваємо нещасний холодильник, елементарно ризикуючи його зламати.

Про користь та морози: Запаси на зиму. Про правильну заморозку ягід, фруктів та овочів

Воно нам треба? Звичайно ж ні, адже саме для таких масштабних запасів просто створені наші вірні помічники, здатні заморозити, а потім багато місяців поспіль зберігати десятки кілограмів продуктів. Морозильні камери та скрині — це неймовірно зручний та дійсно незамінний для сучасних господинь різновид побутової техніки. У вас ще немає такої чудової морозилки? Не будемо всувати невсувне, перевантажуючи свої холодильники — настав час тотального розвантаження!

Морозильні камери — якими бувають?

Є три основні різновиди окремостоячих морозилок. Скрині, які ще називають горизонтальними моделями, морозильні камери, вони ж вертикальні (візуально схожі на класичний холодильник) та вбудовані морозилки. Коротко розповімо про ці види холодильної техніки та основні їхні особливості.

Радимо почитати: Принцип роботи морозильної камери — просто про складне

Вертикальні морозильні камери: Це найпопулярніший вид автономних морозильних камер. Такі морозилки особливо зручні своєю компактністю — як і холодильники, вони досить вузькі, тому легко стають у ряд кухонних меблів та іншої великої побутової техніки. Габарити такого пристрою можуть бути самими різними — виробники зараз пропонують моделі від 80 до 200 сантиметрів заввишки, а об’єм внутрішньої камери може варіюватися від 60 до 400 та навіть більше літрів. Усередині такого пристрою розташовані досить місткі висувні ящички для зберігання продуктів.

Особливість конструкції дозволяє компактно розсортовувати продукти по різним відсікам, не змішуючи та не плутаючи їх. Але є і мінус — хоч ці ящики і досить місткі, та покласти у них щось громіздке, наприклад, дуже велику цілу індичку, може виявитися проблематичним. Найзручніший варіант зберігання продуктів у морозильній камері — це міцні пакети та контейнери, що щільно закриваються пласкими кришками.

Горизонтальні морозильні камери: За своєю конструкцією морозильні скрині відчутно відрізняються від вертикальних морозилок — вони невисокі (близько 80 см), але при цьому дуже місткі за рахунок значної ширини. Якщо у морозильних камерах першого типу дверцята розташовані на фасаді пристрою та відкриваються убік, то дверцята скрині знаходиться зверху, і їх потрібно підняти, відкидаючи, щоб дістатися до вмісту внутрішньої камери. До речі щодо камери. Внутрішній відсік горизонтальної морозилки дуже місткий, об’єм самих маленьких моделей зазвичай можна порівняти з середніми та великими вертикальними пристроями або перевищує його (100-600 літрів). Але у морозильних скринях не передбачені ящики — замість них у комплекті можуть йти одна або декілька знімних корзин з металевої сітки.

Корисно та цікаво:Яка температура має бути, щоб продукти не псувалися?

Це одночасно є і плюсом, і мінусом — ви отримуєте дуже багато вільного простору, але вміст внутрішнього відсіку не можна повноцінно розділити та розсортувати, а щоб дістати щось зісподу, доведеться переривати усі пакування з продуктами, що лежать вище, або навіть вийняти частину заготовок.

Вбудовувані морозильні камери: Це різновид вертикальних морозилок — горизонтальні скрині не передбачають вбудованих варіацій. Розміри морозильних камер цього типу досить компактні, ємність внутрішнього відсіку у більшості моделей становить від 70 до 250 літрів, а висота пристрою може варіюватися від 80 до 180 см.

Як і інша подібна техніка, вбудовані морозилки мають гладенький білий корпус, який після установки пристрою закривається декоративними меблевими панелями. Такі пристрої дозволяють зберегти ідеальну гармонію функціональності, зручності та бездоганного стилю інтер’єру кухні.

Запасаємося смачненьким: Як правильно заморозити на зиму полуницю у холодильнику?

Тип керування в морозильних камерах та скринях

Система керування у морозильних камерах може бути механічною, електромеханічною та електронною (сенсорною). Кожен з цих типів керування має свої особливості та можливості.

Морозилки з електромеханічним керуванням: Така панель управління передбачає термостат та дозволяє налаштовувати лише рівень заморозки.

Пристрої з механічним керуванням: Найпростіший та дійсно зручний інтерфейс. Інтенсивність заморозки у внутрішньому відсіку приладу налаштовується крутилочкою, а система керування зазвичай не передбачає жодних особливих режимів. Така техніка стане відмінним вибором для літніх людей, адже розібратися з налаштуваннями та системою управління для них буде зовсім нескладно.

Корисні поради тут: Вибираємо холодильник для наших бабусь та дідусів

Сенсорний та електронний тип керування морозильною камерою: Така техніка дозволяє налаштовувати температуру всередині морозильного відсіку з точністю аж до одного градуса, можуть бути передбачені різні зручні режими та програми. На інформаційний дисплей додатково виводиться інформація про рівень температури та вологості всередині приладу, назви активованих програм та інші корисні дані. Увесь процес охолодження та заморозки продуктів контролюється вбудованим комп’ютером.

Система розморожування у морозильних камерах

Щоб морозильна камера була дійсно зручною, перед покупкою такої техніки обов’язково потрібно визначитися з вибором оптимальної для ваших потреб системи охолодження. Виробники пропонують і окремостоячі, і вбудовані морозильні камери двох різновидів систем розморожування — No Frost та зі статичним охолодженням. Від системи охолодження пристрою залежить, як саме потрібно упаковувати продукти для зберігання у ньому, наскільки простий або, навпаки, складний догляд буде потрібен для підтримки чистоти пристрою та збереження його працездатності.

Поради та секрети: Продукти, які корисно буде заморозити на зиму

Пристрої зі статичною системою: Принцип роботи морозильної камери з такою системою охолодження відрізняється від «крапельних» холодильників — якщо в них волога, що замерзла до стану бісеринок, накопичується на задній стінці рефрижератора та відтає у міру необхідності, то морозилка не «плаче», і її доводиться розморожувати вручну, коли на внутрішніх поверхнях наростає «шуба» з льоду та інею. Причому інтенсивність утворення криги залежить від кількості незаморожених продуктів, які поміщаються до внутрішнього відсіку, і від частоти використання пристрою — крига виникає через змішування холодного та теплого повітря, тому, чим частіше і довше відкриті дверцята морозилки, тим більше намерзає льоду.

Якщо морозильна камера використовується у нормальному режимі і вона не перевантажується продуктами, то розморожувати пристрій 2-4 рази на рік буде достатньо.

Морозильні камери No Frost: А ось така техніка вже не вимагає систематичного розморожування — у морозилках «Ноу Фрост» повітря під час роботи компресора постійно циркулює, а накопичена волога відводиться з внутрішньої камери за допомогою вбудованого випарника. Позитивна сторона такого процесу полягає у дуже низькому рівні вологості повітря і, як результат, у відсутності шарів криги та інею. А ось надмірна сухість повітря у морозилці вже не так радує, адже недостатньо щільно упаковані продукти будуть обвітрюватися та підсихати, тому перед тим, як помістити їжу до морозильної камери, її обов’язково треба щільно замотати плівкою, покласти у пакет або контейнер, що добре закривається.

Радимо почитати: 5 корисних порад тим, хто хоче купити холодильник

Доглядати за такими пристроями дещо простіше, ніж за «статичними» морозилками — розморожувати та мити їх потрібно тільки для усунення забруднень. Якщо всередині морозильного відсіку No Frost не трапився який-небудь форс-мажор, нічого не потекло та не розлилося, то для підтримки чистоти і порядку достатньо влаштовувати для рефрижератора «банного дня» лише раз на рік.

Особливості та корисні функції морозилки

Функціонал морозильних камер різної цінової категорії може значно відрізнятися. Найпростіші бюджетні моделі зазвичай вміють тільки заморожувати продукти у декількох температурних режимах, а ось більш просунуті пристрої можуть запропонувати вже дещо цікавіше.

Наприклад, опцію «Швидка заморозка». Коли продукти заморожуються повільно, волога що в них міститься, перетворюється на гострі кристали льоду, в результаті чого втрачається однорідність структури а смак їжі, що пройшла подібний цикл заморожування та розморожування, просто псується. Морозильні камери з такою функцією дозволяють запобігти виникненню цього ефекту завдяки дуже низькій температурі і, відповідно, високій швидкості заморозки. Фрукти, овочі, ніжні ягоди, заморожені з використанням такої програми, значно краще зберігають свої смакові якості, а після розморожування їхня м’якоть не перетворюється на кашку.

Корисні поради ґаздиням: Оптимізуємо роботу холодильника

Важливо! Коли активна програма «Швидке заморожування», пристрій може працювати без відключень протягом декількох годин. Тривалість роботи компресора залежить від технічних характеристик моделі.

Антибактеріальне покриття всередині камери морозилки — це ще одна корисна характеристика, що робить використання пристрою та догляд за ним більш простим та зручним. Наприклад, коли морозильна камера якийсь час не використовується, у внутрішньому відсіку не з’явиться неприємний запах, а на його стінках не буде бактерій та цвілі.

Льодогенератор — ще одна зручна фішка такої техніки. У спеціальному відділенні всередині морозилки швидко наморожується велика кількість крижаних кубиків, що особливо зручно влітку, коли без охолоджених напоїв світ не милий. Та й під час вечірок ця функція стане у нагоді — коли вдома є морозильна камера з генератором льоду, холодних коктейлів точно вистачить усім гостям.

Зазирніть сюди за новими ідеями: 1000 та 1 спосіб використання формочок для льоду. Мегауніверсально!

Деякі моделі морозильних камер передбачають додатковий захист від перепадів напруги. Пристрої з такою опцією будуть особливо актуальними для приватного сектора та будинків зі старою проводкою — часті перепади напруги у електромережах можуть вивести з ладу більш чутливу до таких перепадів техніку.

До речі щодо безпеки. Якщо у вас вдома є маленькі діти, не зайвою буде можливість повного блокування панелі керування — такий функціонал зазвичай передбачений у морозильних камерах з електронним управлінням для захисту від втручання спритних дитячих ручок. Функція захисту від дітей убезпечить вас від переналаштування, відключення морозилки та інших, не менш неприємних наслідків «дружби» маленької дитини та чудових красивих кнопочок, які так цікаво натискати.

Сподіваємося, що наші поради щодо вибору морозильної камери були вам корисними і допомогли зробити правильний вибір. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, читайте наші новини, огляди та корисні статті, частіше заглядайте у Блог COMFY, і ви завжди будете в курсі всіх найцікавіших акцій. Підписуйтесь та будьте з нами, друзі! 😉

90216 0 cookie-check Розвантаж свій холодильник! Як вибрати функціональну морозилку для оселі?

Читайте також:

Ігровий ПК – як вибрати правильну конфігурацію
Ігровий ПК - як вибрати правильну конфігурацію
22 Серпня, 2018, 11:45 2082 4
Підписуйся на наш Telegram-канал Напевно більшість з нас колись грали в ігри на комп’ютері. Хтось, можливо, все ще грає, а хтось сподівається зібрати для себе...
Смотреть результаты
Пилососи з циклонним фільтром (колбою) – переваги і недоліки
Пилососи з циклонним фільтром (колбою) - переваги і недоліки
Це відмінний варіант для тих, хто не хоче витрушувати або купувати мішки і возитися з аквафільтром. З колбовими пилососами все дуже просто: висипав сміття, помив...
Смотреть результаты
Закриваємо пляжний сезон красиво: огляд кращих епіляторів для зони бікіні
Закриваємо пляжний сезон красиво: огляд кращих епіляторів для зони бікіні
Незважаючи на те, що велика частина пляжного сезону позаду, на морському узбережжі повно відпочиваючих. Особливості епіляторів для зони бікіні Поради по експлуатації, лайфхаки безболісного гоління...
Смотреть результаты