search
Підписатися

logo

Яка температура повинна бути, щоб не псувалися продукти.

15 Вересня, 2017, 10:44 10

Величезна різноманітність продуктів харчування, які потрапляють на нашу кухню, вимагають до себе дбайливого зберігання, а іноді навіть індивідуальну температуру в холодильнику.

У кожного з нас є індивідуальні переваги. Дехто любить одні продукти і зовсім не розуміє, як можна вживати в їжу інші. Але які б продукти ми не любили, варто розуміти, що більшість з них необхідно зберігати в холодильнику або навіть в морозильній камері. В іншому випадку все, що ми любимо і плануємо з’їсти, може дуже скоро зіпсуватися. Таким чином, замість того, щоб потрапити на обідній стіл, продукти доведеться викинути на смітник. Звичайно ж, такий сценарій мало кому сподобається, тому кожен з нас зберігає свої продукти в холодильнику.

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - холодильник на кухне

Але часом просто закинути продукти в холодильник мало, адже варто так само знати і те, що деякі продукти будуть істотно довше зберігатися при потрібній саме їм температурі. Так, для чогось  необхідна середня температура, деяким  продуктам  комфортніше при температурі трохи вище, а дещо і зовсім необхідно зберігати в морозильній камері. Про те, як правильно зберігати свої продукти і як найбільш оптимально налаштувати свій холодильник для їх зберігання, ми поговоримо сьогодні. Це досить важлива тема, адже якщо ми будемо слідувати декільком простим правилам, то зможемо заощадити свій бюджет на покупку нових продуктів замість тих, які швидко зіпсувалися через неправильне зберігання.

Чому продукти псуються?

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - продукты испортились

Напевно кожен з нас знає, якщо залишити, наприклад, м’ясо або рибу надовго поза холодильником (або навіть морозильною  камерою), то воно в підсумку зіпсується, стане погано пахнути, а з’їсти його вже буде не можливо. Схожа доля спіткає і інші продукти, які ми так сильно любимо. Наприклад, забувши покласти морозиво в морозильну камеру, ми незабаром виявимо його талим. Таке розтале морозиво не принесе радості й задоволення і його доведеться викинути. Але чому ж це відбувається?

Папка «Фотографии», фото Шоколадно-зефирное мороженое-фото

Всьому виною бактерії, які починають розмножуватися в наших продуктах. Під час їх активної діяльності утворюються різноманітні кислоти, гази та хімічні сполуки. Дані процеси сприяють тому, що через певний час наша їжа починає погано пахнути. Від запаху деяких зіпсованих продуктів дуже складно позбутися, а відновити його харчову цінність неможливо. Зіпсовану їжу категорично не рекомендується в подальшому вживати в їжу.  Як ми знаємо з курсів біології, бактерії живуть всюди, і позбутися  їх  не можливо (та й не потрібно цього робити), ми не можемо їх бачити, але зупинити або хоча б призупинити їх діяльність нам під силу.

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - продукты в мусоре

Щоб продукти зберігали довше свою харчову цінність і не псувалися, їх необхідно помістити в більш прохолодне або навіть морозне приміщення. Таким чином, ідеально зі збереженням наших продуктів впорається звичайний побутовий холодильник. Вся справа в тому, що бактерії при низькій температурі знижують свою активність або зовсім її зупиняють. Таким чином, ми подовжуємо життя своїм продуктам.

Як зберігати продукти в холодильнику

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - продукты в холодильнике

Найчастіше холодильна камера складається з,  власне, камери з декількома поличками, балконів, розташованих на дверцятах і одного великого або двох маленьких овочевих ящиків. Іноді всередині холодильника ми можемо знайти ще один ящик, який називається камерою свіжості. У цій камері підтримується температура нижче, ніж в іншому холодильнику і вона ідеально підходить для зберігання швидкопсувних продуктів. Холодильники, що володіють всіма цими компонентами, краще за інші підходять для зберігання різних продуктів, бо  ми зможемо розмістити їх в найбільш оптимальних умовах.

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - разные продукты на одной полочке

Варто розуміти, що різноманітні продукти вимагають для власної  безпеки зберігання  підтримки оптимальної для них температури. При цьому вона може коливатися,  в залежності від того про який саме продукт йде мова. Як правило, ми рідко, а часом навіть ніколи не змінюємо температуру в холодильнику лише одного разу, задавши її перед початком експлуатації. У більшості холодильників температура коливається від + 1 ° С до + 9 ° С. І зовсім не варто боятися змінювати її за допомогою панелі управління, виходячи з того які саме продукти розташовані в нашому холодильнику.

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - овощи в холодильнике

Давайте ж спробуємо розібратися, які умови більш комфортні для найпопулярніших продуктів харчування. Найбільш оптимальний температурний режим для зберігання овочів і фруктів коливається, як правило, від + 3 ° С до + 7 ° С. І звичайно ж, такі продукти найкраще зберігати в спеціальних ящиках, які передбачені абсолютно в кожному холодильнику. Якщо ж ми вирішимо зберігати в холодильнику м’ясо, ковбаси або ж морепродукти, то варто розуміти, що вони відносяться до категорії швидкопсувних продуктів, а оптимальна температура для їх зберігання від 0 ° С до + 2 ° С. Ідеальним варіантом для зберігання таких продуктів стане бокс свіжості або нульова камера, якщо така передбачена у вашому холодильнику.

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - яйца в холодильнике

Так само в холодильнику ми можемо зберігати  й молочні продукти. Найбільш відповідною температурою для їх зберігання буде температура від 0 ° С до + 6 ° С. Температурний режим від + 3 ° С до + 6 ° С відмінно підійде для зберігання курячих яєць або салатів, які заправлені сметаною  чи  майонезом.

Як зберігати продукти в морозильній камері

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - замороженные продукты

Холодильна камера чудово підходить для короткострокового зберігання продуктів перед тим, як ми  використуємо їх в їжу. Але що робити, як  нам необхідно зберегти свіжість продукту на істотно більший термін? Для цього нам знадобиться звичайна морозильна камера. Як правило, нею оснащений практично кожен холодильник, але ось її розміри і обсяги можуть коливатися приблизно від 40 літрів до 100, а часом навіть більше. Крім цього, якщо ми плануємо заморожувати велику кількість продуктів, то ми можемо доповнити свій побут окремою  морозильною камерою, обсяги якої можуть досягати декількох сотень літрів.

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - продукты в морозилке

Заморозити в своїй морозильній камері ми можемо практично все, що захочемо зберегти на тривалий термін. Зазвичай температура при якій ми заморожуємо свої продукти коливається в межах -17 ° С, -18 ° С. Такої температури достатньо, щоб зберігати будь-який продукт в замороженому вигляді. Але варто пам’ятати,  якщо ми вирішимо завантажити свою морозилку великим об’ємом продуктів, то варто потурбуватися про те, щоб вони були заморожені якомога швидше, для чого необхідно на деякий час опустити температуру в камері до -24 ° С. Для цього треба  активувати режим «Супер заморозка», який присутній практично в кожному сучасному холодильнику.

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - замороженные ягоды

Найбільш популярними продуктами, які ми можемо зустріти практично в кожній морозильній камері на сьогодні, є м’ясо, морепродукти, ягоди, фрукти та овочі. Крім цього, морозильна камера є відмінним місцем для зберігання всіма улюбленого морозива. Закладати продукти в морозильну камеру можна або в спеціальні ящики, якщо та оснащена ними, або на спеціальні полички. Ящиками оснащені морозильні камери, які розташовані внизу під холодильною Якщо ж ви власник холодильника з верхнім розташуванням морозильної камери, то ящиків в ній не буде.

Найбільш необхідні функції та  технології в холодильнику

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - холодильник в интерьере

Різні виробники холодильників і морозильних камер додають в сучасні пристрої масу необхідних функцій і технологій, які здатні ефективно допомагати нам у збереженні своїх продуктів. Знаючи про них і правильно використовуючи їх, ми зможемо істотно подовжити життя своєї їжі.

Дуже корисною функцією сучасного холодильника є режим «Супер охолодження». Суть даного режиму полягає в тому, що на короткий проміжок часу температура в холодильнику опускається до мінімального порогу (+ 1 ° С, + 2 ° С). Це необхідно, якщо ми завантажуємо в свій холодильник велику кількість свіжих продуктів.

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - ящики морозилки

Схожим режимом є режим «Супер заморозки», але він використовується вже не в холодильній камері, а в морозильній. У тому випадку, якщо ми вирішили заморозити багато свіжих продуктів, необхідно активувати режим «Супер заморозки» і температура в камері опуститься до -24 ° С. Це дозволить максимально швидко заморозити будь-який обсяг продуктів.

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - нулевая камера

Деякі продукти можуть швидко зіпсуватися навіть у тому випадку, якщо ми зберігаємо їх в холодильнику. Вся справа в тому, що для зберігання таких продуктів (зазвичай це м’ясо, морепродукти, сири і так далі) необхідна температура нижче, ніж встановлена ​​в нашому холодильнику. Для зберігання таких швидкопсувних продуктів дуже стане в нагоді камера свіжості або нульова камера. Зазвичай температура в таких камерах не перевищує 0 ° С або + 1 ° С.

Какая температура должна быть, чтобы продукты не портились - панель управления холодильником

Велика кількість сучасних  холодильників  дають нам можливість роздільно контролювати температуру в холодильній камері і морозильній. Незалежне регулювання температури дуже зручне, завдяки йому ми зможемо встановити окремо температуру в морозильній камері, не змінюючи її в холодильнику і навпаки.

40897 0 cookie-check Яка температура повинна бути, щоб не псувалися продукти.

Читайте також:

Принцип роботи морозильної камери: просто про складне – Блог Comfy
Принцип роботи морозильної камери: просто про складне - Блог Comfy
14 Вересня, 2017, 04:15 3824 9
Морозильна камера вже давно є невід’ємним атрибутом сучасної кухні, але мало хто замислюється про те, як же вона насправді влаштована. Зовсім не варто думати, що...
Смотреть результаты
Слідами ювілейної презентації Apple: все, що ви хотіли знати про Apple Watch Series 3 та Apple TV 4K
Слідами ювілейної презентації Apple: все, що ви хотіли знати про Apple Watch Series 3 та Apple TV 4K
Так, Apple «відігралася»: провела презентацію своїх напрацювань. І ми вже встигли  намилуватися  її новенькими iPhone 8, 8 Plus та  iPhone X. Нагадаємо, що «вісімка» є...
Смотреть результаты
Правила ефективної та делікатної чистки кондиціонера
Правила ефективної та делікатної чистки кондиціонера
Кондиціонери, на сьогодні, користуються все більшою популярністю та все більше жител обзаводяться цим необхідним пристроєм. Серед особливостей кондиціонерів, хоч вони і мають безліч сучасних і...
Смотреть результаты