search
Підписатися

logo

Правила ефективної та делікатної чистки кондиціонера

08 Вересня, 2017, 01:37 9

Кондиціонери, на сьогодні, користуються все більшою популярністю та все більше жител обзаводяться цим необхідним пристроєм. Серед особливостей кондиціонерів, хоч вони і мають безліч сучасних і технологічних функцій, можна виділити необхідну для них процедуру обслуговування. Звичайно, хотілося б, щоб їх можна було використовувати подібно телевізору, наприклад – включив і користуєшся, поки не зламається або не вирішите замінити його на новий. Але це не зовсім так. Вірніше, так теж можна, але зламається тоді кондиціонер значно швидше, ніж він міг би пропрацювати. В якійсь мірі його можна порівняти з автомобілем – постійно вимагає ТО та перевірки працездатності всіх основних систем, якби акуратно ви їм не користувалися.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

  1. Основні можливості обслуговування, які можна зробити самостійно
  2. Очищення внутрішнього та зовнішнього блоку кондиціонера
  3. Перевірка рівня холодагенту та дозаправка, при необхідності
  4. Частота проведення робіт з очищення

Основні можливості обслуговування, які можна зробити самостійно

Очищення внутрішніх фільтрів

Найпростішим і легким способом в обслуговуванні кондиціонера є очищення його внутрішніх фільтрів. У більшості моделей використовується схожі принципи очищення, тому можна об’єднати їх при описі. Для прикладу ми візьмемо найбільш популярний тип кондиціонера – спліт-систему.

Очищення фільтра-сітки, що знаходиться під кришкою кондиціонера, не викликає ніяких складнощів, оскільки доступ до нього існує у всіх моделей – найскладніше в цьому процесі це дістатися до самого кондиціонера, оскільки зазвичай він встановлюється майже під стелею. Найчастіше всі тонкощі доступу до них описуються в інструкції до кожного кондиціонеру, але загальні правила такі:

Відкрити кришку кондиціонера, зняти фільтр / фільтр-сітку, промити їх у теплій мильній воді, просушити, встановити назад. Такий фільтр служить основним захистом від грубого пилу, вовни та інших джерел забруднень для вас і самого внутрішнього радіатора кондиціонера. Це електростатичний фільтр, і він повинен притягувати весь пил на себе, який проходить через нього – в якійсь мірі його можна порівняти з фільтром пилососа, оскільки кондиціонер теж всмоктує та пропускає через себе повітря.

Очищення внутрішнього і зовнішнього блоку кондиціонера

Зовнішній блок кондиціонера

Зовнішній блок кондиціонера поєднує в собі вентилятор і радіатор, які розсіюють тепло, виведене з приміщення і компресор, що приводить в дію рух холодоагенту між блоками.

Чим чистіше радіатор і вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера, тим якісніше він буде віддавати тепло і, відповідно менше навантаження буде на всі компоненти кондиціонера. З огляду на пух від тополь і безліч інших дикорослих джерел сміття, забруднюється цей блок дуже швидко.

Вентилятор і радіатор обліплює тополиним пухом, бляшками з насінням кленів та інших дерев. Все це змішується в клейку купу, а потім засихає кіркою, що не продувається, змушуючи кондиціонер значно інтенсивніше працювати, щоб охолодити квартиру. На жаль, уникнути цього, навіть в самих чистих містах неможливо – завжди знайдеться якесь джерело сміття – від павутини, до гнізд птахів, що звили там собі затишне місце до настання спекотного сезону. І як би ми не старалися, якісно очистити цей блок, особливо в висотних будинках, самостійно не вийде.

Допускається очищення зовнішнього блоку в приватному секторі, коли ви можете дістати до нього самостійно, але тільки в разі, якщо забруднення не набуло запущений характер. Якщо візуально видно, забруднення немає, то досить продути всі елементи та протерти підручними засобами, відключивши кондиціонер з мережі, і, при цьому, бувши дуже обережними.

Не можна пошкодити трубки, що йдуть, або будь-яким чином порушити герметичність системи. Якщо ж рівень забруднення більше ніж мінімальний або зовнішній блок знаходиться у висотному будинку, то без виклику сервісної служби не обійтися. Такі служби очищатимуть блок під напором стисненого повітря і, може бути, механічно будуть допомагати цьому процесу.

Внутрішній блок кондиціонера

Майже все те ж саме стосується і внутрішнього блоку кондиціонера, за винятком одного – чистка частин внутрішнього блоку проводиться парогенератором, для усунення засмічень і знезараження. Чистота внутрішнього блоку значно важливіше з точки зору бактерій і грибків, які можуть там утворитися від вогкості та часу.

Перевірка рівня холодагенту і заправляння, при необхідності

Перевірка рівня хладагента і дозаправка

Цей пункт більше відноситься до догляду за кондиціонером, чим до його очищення, але він один з найбільш ключових. Згодом рівень холодоагенту в системі кондиціонування знижується, або ж виходить весь, в разі якихось несправностей. Тому рекомендується регулярно перевіряти його рівень у системі та дозаправлятися до необхідної кількості. Цю операцію можуть зробити тільки висококваліфіковані майстри зі спеціальним обладнанням, тому без залучення спеціальної служби не обійтися.

Частота проведення робіт з очищення

Очищення повітряного фільтра

Очищення повітряного фільтра кондиціонера, як найпростіший спосіб очищення, може застосовуватися досить часто. У найскладніших умовах використання кондиціонера рекомендується чистити їх не рідше, ніж раз на два тижні. Коли у вас маленька квартира, багато речей, є домашні вихованці, поруч дорога та може грунтова і взагалі активно вирує життя в приміщенні, де встановлений кондиціонер – це найоптимальніший варіант. Станом свого фільтра ви самі це зрозумієте – навіть за пару тижнів на ньому буде встигати сміття збиратися, якого там бути не повинно.

Очищення зовнішнього і внутрішнього блоку в профілактичних цілях – особливо, якщо це можна зробити самостійно та без складних процедур, рекомендується робити щороку, навесні – перед початком літнього сезону. І, як показує практика, в будь-якому випадку, навіть у дуже чистих умовах життя, раз у 2-3 року рекомендується зробити це за допомогою спеціального обладнання, яким оснащена сервісна служба з чищення кондиціонерів.

Що стосується заправлення системи фреоном або іншими холодоагентами, то, аналогічно з чищенням зовнішнього блоку, в профілактичних цілях рекомендується раз у 2-3 року викликати майстра, який перевірить всю систему і, при необхідності, додасть холодоагент або ж усуне протікання.

В іншому, користування кондиціонером, при правильній його установці, не викликатиме у вас будь-яких складнощів і має приносити тільки задоволення та створювати комфорт у вашому домі.

94777 0 cookie-check Правила ефективної та делікатної чистки кондиціонера

Читайте також:

Кращі смарт-годинники (осінь 2017 року)
Кращі смарт-годинники (осінь 2017 року)
08 Вересня, 2017, 09:40 1509 9
У наш час вже важко здивувати когось смарт-годинниками. У 2017 році ця категорія пристроїв поповнилася чималою кількістю нових моделей, про кращі з яких ми розповімо...
Смотреть результаты
Як перевірити смартфон на наявність дефектів при покупці
Як перевірити смартфон на наявність дефектів при покупці
Купівля нового смартфона є досить радісною подією, а щоб не затьмарити її будь-якими дефектами, нам необхідно правильно його перевірити. Підписуйтесь на наш Telegram-канал Зміст: Перевіряємо...
Смотреть результаты
Готуємося до 1 вересня. Крос-фітнес для мозку: прості вправи, які допоможуть порозумнішати
Готуємося до 1 вересня. Крос-фітнес для мозку: прості вправи, які допоможуть порозумнішати
Ніщо не вічне. Ось і фруктово-ягідне  літо-2017 добігає кінця. Здавалося, ми тільки недавно планували відпустку і гуглили секрети ідеальної засмаги , рятувалися від спеки кондиціонерами  і...
Смотреть результаты