search
Підписатися

logo

Вибираємо ноутбук для студента — оптимальна конфігурація під різні напрямки навчання

04 Липня, 2023, 09:09 10

До першого вересня залишилося небагато часу, а у студента досі немає власного ноутбука для навчання? Тоді потрібно терміново це виправляти та купувати потрібний гаджет! І сьогодні Блог COMFY стане вашим персональним гідом у світі комп’ютерної техніки, адже ми розповідатимемо, як вибрати хороший ноутбук для ВНЗ, поділимося корисними порадами та порекомендуємо дійсно гарні моделі ноутів. Розповідаємо просто про складне! 😉

Навчання

А тут для школярів: Для навчання та розваг: як вибрати хороший ноутбук для дитини? Перший комп’ютер для школяра!

Чи потрібний студенту ноутбук для навчання

Незалежно від спеціальності, на якій навчається студент, невеликий продуктивний ноутбук із параметрами, що відповідають завданням, з якими він працює, буде вельми корисним. За допомогою такого гаджета можна швидко робити інформативні нотатки прямо під час лекції, працювати над різними проектами та презентаціями, користуватися потрібною під час навчання літературою, не гаючи часу на відвідування бібліотек, готувати будь-які контрольні роботи, реферати та конспекти у друкованому вигляді. А в деяких напрямах навчання, наприклад, у сфері айті, юриспруденції та економіки, комп’ютери просто необхідні у процесі навчання.

Як вибрати ноут

Водночас комп’ютер для студента має бути саме мобільним — це дозволить ефективніше працювати з потрібними документами та програмами. Завдяки цьому знання засвоюються набагато краще, а вчитися простіше. Але щоби портативний комп’ютер справлявся з усіма завданнями, з якими студенту доведеться працювати під час навчання, технічна частина пристрою має бути відповідного рівня. А ще при покупці ноутбука для студента найважливіші параметри — це вага та розмір пристрою, оскільки такий гаджет доводиться постійно носити із собою.

У дорогу з комфортом: У дорогу з комфортом: що краще для ноутбука – рюкзак або сумка? Вибираємо ідеальний одяг для гаджета!

 • Розмір ноутбука. Великі діагоналі лептопів, звісно, зручні, але не коли йдеться саме про мобільний комп’ютер, який потрібно носити із собою на навчання щодня. Тож взагалі забуваємо про існування діагоналей у 17 та більше дюймів — нам потрібні лише легкі компактні моделі, які важать мало й без проблем вміщаються у невеликий рюкзак чи сумку. Оптимальна діагональ ноутбука для університету чи старшої школи — це 14 дюймів. У крайньому разі, якщо ноут купується студенту не тільки для навчання, але й для розваг (фільми, ігри), можна купити ноутбук із екраном близько 15’’. Але враховуйте, що цей зайвий дюйм додасть трохи ваги та розміру, що не завжди зручно.
 • Вага ноутбука. Ви можете вибрати як класичний ноутбук невеликого розміру, так і ультрабук — вага таких моделей зовсім невелика. Але під час вибору гаджетів для навчання обов’язково потрібно враховувати деякі технічні особливості ультрабуків: ноути цього типу відмінно підходять для роботи з офісними пакетами програм, але з важкими прогами, що вимагають потужного заліза і хорошої системи охолодження, вони не товаришують. Тож, якщо ноут потрібно купити для студента дизайнерського чи архітектурного спрямування, то тут краще вибирати звичайну, а не супертонку модель.

Невеликі розміри та вага ноутбука — це must have для будь-яких студентських лептопів, але щоби правильно вибрати гаджет, обов’язково потрібно враховувати ще й технічні моменти, тобто продуктивність, достатню для виконання всіх пов’язаних з навчанням завдань. І тут вже є відмінності, що залежать від спеціалізації учня. Ми склали приблизні набори основних характеристик ноутбуків для навчання на різних спеціальностях — це, звісно, не єдині вірні варіанти, але зорієнтуватися у виборі вони допоможуть.

Ноут в аудиторії

Ноутбук для студента технічного ВНЗ

Якщо ваш студент навчається у технічному ВНЗ, то його ноутбук має бути доволі потужним, оскільки практично всі проекти та дослідження, над якими йому доведеться працювати під час навчання, вимагають солідних ресурсів комп’ютера. Спеціальні програми для візуалізації, програмування, проектування у цьому плані просто ненажерливі.

Також стане у пригоді: Охолоджуюча підставка під ноутбук – навіщо потрібна та як вибрати?

Тому, щоби правильно вибрати ноутбук для студента технічного ВНЗ, бажано заздалегідь уточнити, з яким саме софтом учням потрібно буде працювати — це допоможе визначити оптимальну продуктивність гаджета, щоб і пристрій справлявся з усіма завданнями, і переплачувати за непотрібні навороти не довелося. Ось основні пріоритети у параметрах ноута для студента-технаря:

 • Процесор із гарною продуктивністю. Оптимальний варіант для таких завдань — це потужний чотириядерний проц. Якщо ви плануєте покупку ноутбука на базі процесорів Intel, то придивіться до моделей з i5 або i7 на борту, а якщо до збірок AMD, то тут можна рекомендувати ноутбуки на базі процесорів AMD FX, Ryzen 5, Ryzen 7 або потужніших. А від моделей ноутів з енергоощадними процесорами для наших завдань краще відмовитися, оскільки вони не зможуть забезпечити рівень продуктивності, достатній для таких програм.
 • Більше оперативної пам’яті. 8 гігабайт оперативної пам’яті — це необхідний мінімум, від якого варто відштовхуватися. Більше можна, менше ні. Якщо бюджет на покупку обмежений, то хорошим варіантом для студента-інженера може стати ноутбук із двома слотами під ОЗП або з одним, але таким, що передбачає можливість заміни планки на більший об’єм (тобто не «розпаяна на платі» ОЗП) — це дозволить купити ноут дешевше, а кількість оперативної пам’яті збільшивши пізніше.
 • Багато місця на диску. Потрібна для навчання література, файли проектів та презентацій, спеціальний софт — під це все потрібно пристойну кількість вільного місця на диску, тому краще вибирати ноутбук із жорстким диском терабайтником. Також не варто забувати і про такий параметр, як швидкість диска, оскільки повільний хард під час роботи з великими об’ємами інформації та важкими програмами може непогано псувати нерви. Якщо кошти дозволяють, бажано докупити до такого ноутбука ще й SSD-диск хоча б на 240 ГБ, щоби поставити на нього систему та потрібне для роботи та навчання ПЗ — це дасть хороший приріст продуктивності ноутбуку.
 • Екран із матовим покриттям. Дисплей ноутбука для навчання обов’язково має бути комфортним за будь-яких умов роботи — хоч у приміщенні, хоч на вулиці, тому покриття екрана в жодному разі не повинно виблискувати. Тож жодного глянцю — лише матові та антивідблискові екрани!
 • Ємність акумулятора. Цей параметр важливий, в принципі, для будь-якого напряму навчання, адже ноутбук із ємним акумулятором зможе забезпечити мінімум декілька годин повноцінної роботи без підключення до електромережі. Але якщо говорити саме про технічні спеціальності студентів, то тут ємність акумулятора особливо актуальна — якщо у програм офісного пакета енергоспоживання невелике, то у софт для того ж 3D-проектування має в цьому плані значно більші апетити. Природно, що одного заряду навіть найпотужнішого акумулятора під час роботи з подібними програмами вистачить ненадовго.

Рекомендуємо модель: Ноутбук ігровий Acer Nitro 5 AN515-45-R94Y (NH.QB9EU.007) — потужний шестиядерний ноут із гарною системою охолодження та шикарним дисплеєм. Встановлено 16 ГБ оперативи та відеокарту GeForce GTX 1650 на 4 ГБ власної пам’яті. Частота розгортки 144 Гц!

Acer Nitro 5 AN515-45-R94Y

Це загальні характеристики ноутбуків для студентів технічних спеціальностей, але деякі напрями навчання можуть вимагати додаткових параметрів. Наприклад, для студентів архітектурних факультетів ноутбуки обов’язково повинні мати не інтегровані, а дискретні відеокарти із гарною продуктивністю. Тут важливі ширина шини, тип і кількість відеопам’яті, частота ядра та пам’яті. Необов’язковою, але дуже бажаною є наявність SSD-диска великої ємності — для встановлення на нього не тільки системи та потрібних програм, але й збереження файлів проектів.

Для дизайну: Що краще для роботи з графікою – ноутбук або ПК? Вибираємо надійний пристрій для дизайнера

Якщо ж вас цікавлять ноути для студентів-айтішників, то особливу увагу варто приділити продуктивності ПК — таким учням варто вибирати гаджети з дуже потужними процесорами. Важлива тут і оперативка, тому кількість ОЗП ноутбука в базі для майбутнього програміста має бути не менше 16 ГБ. Є свої вимоги і до клавіатури ноутбука: для студентів-програмістів клавіатура обов’язково повинна мати правий цифровий блок, оскільки працювати з кодом без нього буде справжньою мукою.

А ось підсвічування клавіш не обов’язкове, але дуже бажане — друкувати в такій кількості, як потрібно програмістам, з нею дійсно зручніше.

Зазирніть і сюди: Тягнемо катку! Як вибрати правильний геймерський ноутбук?

Гаджети для студентів

Ноутбук для студента журфаку

Якщо потрібно купити ноут для майбутнього журналіста, то можна орієнтуватися на параметри лептопів для копірайтерів — завдання та характеристики тут приблизно такі самі. Але із невеликими уточненнями.

Рекомендуємо модель: Тонкий та легкий ноутбук Acer Aspire 5 A515-56G-35PR (NX.AT2EU.00L) має гарний дисплей на базі матриці IPS, двоядерний проц Intel Core i3 і 8 ГБ оперативної пам’яті. Встановлено SSD-диск на 512 ГБ.

Acer Aspire 5 A515-56G-35PR

 • Якісний екран. За тривалої постійної роботи з текстами насамперед втомлюються очі, а очі — це наше все. Тому екран ноутбука обов’язково має бути з дуже гарною якісною матрицею, щоби за час навчання в університеті не уханькати свій зір — і читати, і писати доведеться багато. Хорошим вибором, наприклад, стане ноутбук із матрицею IPS — і різкість-контрастність, і відображення кольорів у нього будуть на гідному рівні. Ну і антивідблиск, звісно ж. Куди ж без нього?
 • Зручна клавіатура. Як і у випадку з програмістами, студентам журфаку потрібна хороша, зручна клава, кнопки якої матимуть тихий хід і підсвічування літер. Важливим є і повноцінний цифровий блок — з його допомогою незрівнянно зручніше набирати спецсимволи, які є необхідними для правильного оформлення друкованих текстів. Такі вимоги до клавіатури, до речі, трохи обмежують вибір ноутбуків, що підходять за іншими параметрами, оскільки правий цифровий блок є не у всіх компактних моделях. Але без нього буде незручно, тому заради цієї функції зайвий дюйм діагоналі можна і потерпіти.
 • Продуктивний процесор. Навчання на журфаку передбачає не лише роботу з текстами та читання оцифрованої літератури — майбутнім журналістам, рекламникам та редакторам доводиться працювати як з фото, так і з відеоконтентом. Сумарно виходить непоганий комплект софту для верстання, ретуші й обробки фотографій, відеомонтажу та інших завдань, для роботи з якими потрібен потужний процесор. Надзвичайних потужностей тут не потрібно, але хороший чотириядерний або хоча б швидкий двоядерний проц все ж таки вкрай бажаний.
 • Дискретна відеокарта. З тих самих причин потрібна нормальна повноцінна видушка — хороша інтегрована графічна карта такий режим використання потягне, але працюватиме на знос. А де хардкорні навантаження, там перегріви, глюки та суттєве скорочення термінів служби ноутбука.
 • Хороша кількість оперативної пам’яті. Тут потрібно не менше шістки, а краще навіть вісімки, щоби пам’яті вистачило на всі необхідні студенту завдання та програми. Особливо, якщо графіка інтегрована — вона від’їдає частину ОЗП під свою роботу, тобто фактичний обсяг оперативної пам’яті, що залишається доступною системі, зменшується.

Корисні поради: Як вибрати мишку для ноутбука?

Який ноутбук для студента-економіста

У цьому випадку варто орієнтуватися на параметри комп’ютерів для бухгалтерії — пакет програм, з яким доводиться стикатися під час навчання майбутнім економістам, приблизно такий самий. Ноутбук для студента-економіста повинен забезпечувати комфортну роботу із софтом для побудови графіків, діаграм та таблиць, а також із деякими програмами для розрахунків та ведення бухобліку. Тобто працювати спритно, але без надприродних потужностей.

Рекомендуємо модель: Ноутбук Acer Swift 1 SF114-34-P06V (NX.A7BEU.00Q) Gold компактний та недорогий. У цій моделі гарний екран із матрицею IPS, чотириядерний процесор Intel, 8 ГБ ОЗП та SSD-диск на 512 ГБ, що забезпечує хорошу продуктивність та комфортну роботу для бухгалтерських завдань.

Acer Swift 1 SF114-34-P06V

 • Правильна ОС ноутбука. Різні моделі ноутів можуть підтримувати різні операційні системи, але для студентів, які навчаються на економічних спеціальностях, оптимальним рішенням буде вічна класика — ОС Windows. Усі програми економічної сфери добре сумісні з Win 10, і студенту не доведеться морочитися зі встановленням, налаштуванням та використанням потрібних у навчанні програм під незвичною ОС.
 • Гарний процесор. Тут не потрібні топові зборки, але модель процесора все ж таки повинна бути доволі продуктивною. Ви можете вибрати ноутбук із процем лінійки AMD Ryzen або Intel Core i3 — цього буде цілком достатньо для комфортної роботи.
 • Інтегрована графіка. В окремій відеокарті тут немає потреби, тому вбудованої відяхи буде цілком достатньо. Вона підходить за продуктивністю та має абсолютно адекватну ціну.
 • Більше ОЗП. Хто знає, як іноді тупить 1С, той не заощаджуватиме на оперативній пам’яті. У ноутбуку для студентів-економістів має бути не менше 8 ГБ оперативної пам’яті — саме така кількість зможе спокійно потягнути і саму систему, і відокремлення частини ОЗП під користування інтегрованою графікою, і браузер, і офісні програми, і спеціалізовані бухгалтерські додатки.
 • Неблискучий екран. Як і студентам журфаку, економістам важливий хороший екран, оскільки їм теж доводиться багато й довго працювати з текстами. Тут, правда, більше цифр, аніж букв, але навантаження на очі теж відчутне. Тому екран ноутбука повинен бути якісним і не блищати від малесенького промінчика світла, що випадково впаде на його поверхню.
 • Зручна клавіатура. Той самий цифровий блок і підсвічування нанесених на клавіші символів. У крайньому разі можна обійтися і без підсвічування, але цифровий блок клавіатура ноутбука повинна мати обов’язково — для економістів це такий самий must have, як для програмістів і райтерів.

Більше про екрани: Матовий або глянцевий? Або антивідблиск? Розбираємося, яким повинен бути екран ноутбука!

Який ноутбук для студента-юриста

Для студентів юридичних факультетів ноутбук повинен мати приблизно такий самий функціонал, як і для студентів-гуманітаріїв. Але деякі відмінності в пріоритетах все ж таки є.

Рекомендуємо модель: Ноутбук Asus Vivobook Pro 15 M6500QB-HN042 Quiet Blue продуктивний та дуже стильний. Модель тонка й гарна, з якісним дисплеєм, зручним підсвічуванням кнопок та сканером відбитків пальців для захисту даних. Встановлено хороший шестиядерний процесор та дискретну відеокарта.

Asus Vivobook Pro 15

 • Презентабельний зовнішній вигляд. Ноутбук для студента-юриста має бути акуратним, компактним і мати добре виглядати. Презентабельність пристрою особливо важлива в тому випадку, якщо гаджет купується ближче до закінчення навчання — тоді з великою ймовірністю ноутбук використовуватиметься молодим юристом не тільки у ВНЗ, а й якийсь час після випуску. Тому відмінним рішенням стане тонкий ноут в алюмінієвому корпусі — він і вигляд матиме солідний, і прослужить довше. Але є й нюанс — металева оболонка одразу ж піднімає ціну на гаджет.
 • Тиха робота та ергономіка. Ноутбук повинен мати хорошу продуктивність, працювати швидко і стабільно, та ще й не шуміти, щоби не заважати оточуючим. Погодьтеся, якщо під час зустрічі з юристом раптове ревіння кулерів його ноутбука, скрегіт жорсткого диска і гучний цокіт клавіатури будуть щоразу привертати увагу всіх присутніх, це виглядатиме несолідно. Тобто нам важливі хороша м’яка клавіатура та ефективна, а головне — тиха система охолодження.
 • Вбудована відеокарта. Потужна дискретна графіка тут не потрібна, звичайної інтегрованої відяшки цілком вистачить і для навчання, і для роботи.
 • Матовий екран. Враховуйте, що молодому юристу з ноутбуком доведеться працювати в різних приміщеннях, і джерела освітлення в них можуть бути взагалі будь-якими, тому екран повинен мати хороший захист від відблисків.
 • Ємний акумулятор. Чим довше ноутбук може пропрацювати без підключення до мережі, тим краще, бо ситуації бувають різними, і ноут із гарною автономністю часто рятує.
 • Ємний HDD-диск. SSD-диски швидкі, але недешеві, а гнатися за надвисокою швидкістю роботи ноутбука нам не потрібно. Студенти юридичних спеціальностей мають інші пріоритети — жорсткий диск має бути дуже містким, щоби на ньому можна було вільно зберігати велику кількість документів, сканів, файли із кодексами законів та інші подібні матеріали.

Корисна стаття на тему: Як підвищити продуктивність ноутбука?

Який ноутбук для студента-медика

Для учнів на медичних спеціальностях ноутбуки потрібні зовсім з іншими параметрами, аніж архітекторам, інженерам або журналістам із рекламниками. Якщо там важлива продуктивність, то тут — енергоефективність. Ну і деякі інші моменти, про які ми зараз розповімо. 😊

Рекомендуємо модель: Тонкий і легкий ноутбук Lenovo IdeaPad 1 15ADA7 (82R10047RA) має гарну автономність — він може працювати до 9,5 годин без підключення до мережі. Екран із матрицею IPS і антивідблисковим покриттям, чотириядерний процесор Ryzen 5 3500U, 8 ГБ оперативної пам’яті та SSD на 256 ГБ. Відеокарта інтегрована.

 • Гарний акумулятор. Аудиторії, у яких займаються студенти-медики, часто не оснащені достатньою кількістю розеток, тому батарея ноутбука має довго тримати заряд. З тієї самої причини оптимальний варіант для студента-медика — це енергоефективні моделі, наприклад, ті самі ультрабуки з хорошими енергозберігаючими процесорами.
 • Компактні габарити та невелика вага. Усім студентам доводиться бігати по аудиторіях із лекції на лекцію, а у студентів медичних спеціальностей дистанції та маршрути таких забігів часто бувають просто вражаючими. Проїхати через пів міста з одного корпусу до іншого, а потім повернутися назад чи вирушити до лікарні на практику? Та легко! Зрозуміло, що з таким форматом навчання тягати з собою громіздкий важкий ноут буде, м’яко кажучи, зовсім незручно. Тож чим менший гаджет, тим простіше студентові буде жити і навчатися.
 • Проста відеокарта. Шустренька інтегрована графіка — саме те, що потрібно під час навчання на таких спеціальностях. Ноутбук із вбудованою видяшкою дає одразу кілька переваг. По-перше, це все та сама енергоефективність — дискретна відеокарта їсть більше заряду акумулятора. По-друге, це менша вартість гаджета — моделі зі вбудованою графікою коштують дешевше, аніж ноути з окремою видяхою. По-третє, це хоч трошечки, але все ж таки менша вага пристрою. Просто, дешево та ефективно.
 • Адекватно скромна продуктивність. Тут не потрібні ноутбуки ігрового класу з потужними процесорами та значними обсягами ОЗП. Студентам-медикам не доводиться працювати з будь-якими складними специфічними програмами, і в більшості випадків найбільш ресурсомістке, із чим їм доводиться стикатися — це софт для створення презентацій та пакет офісних додатків. Тож для роботи цілком вистачить хорошого двоядерного процесора, можна навіть не вище лінійки i3, і 6-8 ГБ оперативної пам’яті. Краще, звісно, 8, але й 6 теж цілком вистачить.

Наша сьогоднішня стаття була вам корисною? Тоді додавайте Блог COMFY до закладок свого браузера — тут завжди є корисні статті, огляди та рекомендації на різні теми. У нас завжди є багато цікавого! 😘

86100 0 cookie-check Вибираємо ноутбук для студента — оптимальна конфігурація під різні напрямки навчання

Читайте також:

Як вибрати бойлер – корисні поради та хороші моделі
Як вибрати бойлер - корисні поради та хороші моделі
30 Червня, 2023, 11:54 1751
Багато українських родин користуються бойлерами, оскільки ця техніка зручна, проста й безпечна у використанні. А ще для її встановлення та підключення не потрібна ані наявність...
Смотреть результаты
Як видалити шерсть з одягу під час прання? Ні пухнастим проблемам!
Як видалити шерсть з одягу під час прання? Ні пухнастим проблемам!
Власники пухнастих вихованців знають, наскільки всюдисуща шерсть домашніх улюбленців. Водночас ця проблема є близькою як власникам довгошерстих, так і короткошерстих звірів, адже й та, й...
Смотреть результаты
Як працює домашній кондиціонер з Wi-Fi, чим і коли він зручний
Як працює домашній кондиціонер з Wi-Fi, чим і коли він зручний
Віддалено керувати побутовою технікою дуже зручно, адже це дозволяє нівроку так заощаджувати час та підвищує рівень комфорту. І зараз ми говоримо не лише про розумні...
Смотреть результаты