19/08/19,

21:09

Вибираємо ноутбук для студента: оптимальна конфігурація під різні напрямки навчання

До першого вересня залишилося вже зовсім небагато часу, а у студента досі немає власного ноутбука для навчання? Тоді потрібно терміново це виправляти і купувати відповідний гаджет! І сьогодні Блог Comfy стане вашим персональним гідом по світу комп’ютерної техніки, адже ми будемо розповідати, як вибрати хороший ноутбук для ВНЗ, поділимося корисними порадами і порекомендуємо дійсно хороші моделі ноутів. Розповідаємо просто про складне! 😉

Учеба

А тут для школярів: Як вибрати хороший ноутбук для дитини? Перший комп’ютер для школяра!

Чи потрібен студенту ноутбук для навчання

Незалежно від спеціальності, на якій навчається студент, невеликий продуктивний ноутбук з параметрами, що відповідають завданням, з якими він працює, буде дуже корисний. За допомогою такого гаджета можна швидко робити інформативні нотатки прямо під час лекції, працювати над різними проектами і презентаціями, користуватися потрібною під час навчання літературою, не втрачаючи час на відвідування бібліотек, готувати будь-які контрольні роботи, реферати та конспекти в друкованому вигляді. А в деяких напрямках навчання, наприклад, в сфері айті, юриспруденції та економіки, комп’ютери просто необхідні в процесі навчання.

Как выбрать ноут

При цьому комп’ютер, з яким працює студент, повинен бути саме мобільним – це дозволить більш ефективно працювати з потрібними документами і програмами. Завдяки цьому знання засвоюються на порядок краще і вчитися простіше. Але щоб портативний комп’ютер справлявся з усіма завданнями, з якими студенту доведеться працювати під час навчання, технічна частина пристрою повинна бути відповідного рівня. При покупці ноутбука для студента найважливіші параметри – це вага і розмір пристрою, оскільки такий гаджет доводиться постійно носити з собою.

У дорогу з комфортом: Що краще для ноутбука – рюкзак або сумка? Вибираємо ідеальний одяг для гаджета!

 • Розмір ноутбука. Великі діагоналі лептопів, звичайно, зручні, але не тоді, коли мова йде саме про мобільний комп’ютер, який потрібно носити з собою на навчання щодня. То ж взагалі забуваємо про існування діагоналей в 17 і більше дюймів – нам потрібні тільки легкі компактні моделі, які важать мало і без проблем поміщаються в невеликий рюкзак або сумку. Оптимальна діагональ ноутбука для університету або старшої школи – це 14 дюймів. В крайньому випадку, якщо ноут купується студенту не тільки для навчання, але і для розваг (фільми, ігри), можна купити ноутбук з екраном близько 15 ”. Але враховуйте, що цей зайвий дюйм ваги і розміру трохи, але додасть. А це не завжди зручно.
 • Вага ноутбука. Ви можете вибрати як класичний ноутбук невеликого розміру, так і ультрабук – вага таких моделей зовсім невелика. Але при виборі гаджетів для навчання обов’язково потрібно враховувати деякі технічні особливості ультрабуків: ноути цього типу відмінно підходять для роботи з офісними пакетами програм, але ось з важкими прогами, які вимагають потужного заліза і гарної системи охолодження, вони не дружать. То ж, якщо ноут потрібно купити для студента дизайнерського або архітектурного напряму, то тут краще вибирати звичайну, а не супертонку модель.

Невеликі розміри і вага ноутбука – це must have для будь-яких студентських лептопів, але, щоб правильно вибрати гаджет, обов’язково потрібно враховувати ще й технічні моменти. А саме продуктивність, достатню для виконання всіх пов’язаних з навчанням завдань. І тут вже є деякі розбіжності, що залежать від спеціалізації учня. Ми склали приблизні набори основних характеристик ноутбуків для навчання на різних спеціальностях – це, звичайно, не єдино вірні варіанти, але зорієнтуватися у виборі вони таки допоможуть.

Ноут в аудитории

Ноутбук для студента технічного вузу

Якщо ваш студент навчається в технічному вузі, то його ноутбук повинен бути досить потужним, оскільки практично всі проекти і дослідження, над якими йому доведеться працювати під час навчання, вимагають солідних ресурсів комп’ютера – спеціальні програми для візуалізації, програмування, проектування в цьому плані вельми ненажерливі .

Для программирования

Також стане в нагоді: Охолоджуюча підставка під ноутбук – навіщо потрібна і як вибрати?

Тому, щоб правильно вибрати ноутбук для студента технічного вузу, бажано попередньо уточнити, з яким саме софтом учням потрібно буде працювати – це допоможе визначити оптимальну продуктивність гаджета, щоб і пристрій справлявся з усіма завданнями, і переплачувати за непотрібні навороти не довелося. Ось основні пріоритети в параметрах ноута для студента-технаря:

 • Процесор з хорошою продуктивністю. Оптимальний варіант для таких завдань – це потужний чотириядерний проц. Якщо ви плануєте покупку ноутбука на базі процесорів Intel, то придивіться до моделей з i5 або i7 на борту, а якщо до збірок AMD, то тут можна рекомендувати ноутбуки на базі процесорів AMD FX, Ryzen 5, Ryzen 7 або потужніше. А ось від моделей ноутів з енергозберігаючими процесорами, для наших завдань краще відмовитися, оскільки вони не зможуть забезпечити рівень продуктивності, достатній для таких програм.
 • Більше оперативної пам’яті. 8 гігабайт оперативної пам’яті – це необхідний мінімум, від якого варто відштовхуватися. Більше можна, менше не можна. Якщо бюджет на покупку обмежений, то хорошим варіантом для інженера може стати ноутбук з двома слотами під ОЗУ або з одним, але такий, що передбачає можливість заміни планки на більший обсяг (тобто не «розпаяна на платі» ОЗУ) – це дозволить купити ноут дешевше, збільшивши кількість оперативки пізніше.
 • Багато місця на диску. Потрібна для навчання література, файли проектів та презентацій, спеціальний софт – під це все потрібно пристойну кількість вільного місця на диску, тому краще вибирати ноутбук з жорстким диском терабайтником. Також не варто забувати і про такий параметр, як швидкість диска, оскільки повільний хард при роботі з великими обсягами інформації та важкими програмами може непогано псувати нерви. Якщо кошти дозволяють, бажано докупити до такого ноутбука ще й SSD-диск хоча б на 100 Гб, щоб поставити на нього систему і потрібне для роботи і навчання ПЗ – це дасть хороший приріст продуктивності ноутбука.
 • Екран з матовим покриттям. Дисплей ноутбука для навчання обов’язково повинен бути комфортним в будь-яких умовах роботи – хоч в приміщенні, хоч на вулиці, тому покриття екрану ні в якому випадку не повинно відблискувати. Так що ніякого глянцю – тільки матові і противідблискові екрани!
 • Ємність аккумулятору. Цей параметр важливий, в принципі, для будь-якого напрямку навчання, адже ноутбук з ємним акумулятором зможе забезпечити мінімум пару годин роботи без підключення до електромережі. Але якщо говорити саме про технічні спеціальності студентів, то тут ємність акумулятора є особливо актуальною – якщо у програм офісного пакету енергоспоживання невелике, то у софта у тому ж 3D-проектуванні апетити в цьому плані не в приклад більші. Природно, що одного заряду навіть найпотужнішго акумулятора при роботі з подібними програмами вистачить ненадовго.

Рекомендуємо модель: Ноутбук ігровий Dell Inspiron G3 3579 (IG315FI78H1S1DL-8BK) Black

Ноутбук Dell Inspiron G3 3579

Це загальні характеристики ноутбуків для студентів технічних спеціальностей, але деякі напрямки навчання можуть вимагати і будь-які додаткові параметри. Наприклад, для студентів архітектурних факультетів ноутбуки обов’язково повинні мати не інтегровані, а дискретні відеокарти з хорошою продуктивністю. Тут важливі ширина шини, тип і кількість відеопам’яті, частота ядра і пам’яті. Необов’язково, але дуже бажано і наявність SSD-диска великої місткості – для установки на нього не тільки системи і потрібних програм, але й файлів з проектами.

Для дизайну: Що краще для роботи з графікою – ноутбук або ПК? Вибираємо надійний пристрій для дизайнера

Ну, а оскільки ноути для студентів-айтішників повинні мати особливу продуктивність, то таким учням варто вибирати гаджети з дуже потужними процесорами. Також важлива і оперативка, тому кількість ОЗУ ноутбука в базі для майбутнього програміста повинно бути не менше 16 Гб. Є свої вимоги і до клавіатури ноутбука: для студентів-програмістів клавіатура обов’язково повинна мати правий цифровий блок, оскільки працювати з кодом без нього буде справжньою мукою. Підсвічування клавіш не обов’язково, але дуже бажано – друкувати в таких обсягах, як потрібно програмістам, з ним дійсно зручніше.

Загляньте і сюди: Тащимо катку! Як вибрати правильний геймерський ноутбук?

Гаджеты для студентов

Ноутбук для студента журфаку

Якщо потрібно купити ноут для майбутнього журналіста, то можна орієнтуватися на параметри лептопів для копірайтерів – завдання і характеристики тут приблизно такі ж. Але з невеликими змінами.

Рекомендуємо модель: Ноутбук Lenovo IdeaPad 330S-15IKB (81F500RDRA) Platinum Grey

Ноутбук Lenovo IdeaPad 330S-15IKB

 • Якісний екран. При довгій постійній роботі з текстами в першу чергу втомлюються очі. А очі – це наше все. Тому екран ноутбука обов’язково повинен бути з дуже хорошою якісною матрицею, щоб за час навчання в університеті не загубити свій зір – і читати, і писати доведеться багато. Хорошим вибором, наприклад, стане ноутбук з матрицею IPS – і різкість-контрастність, і передача кольору у нього будуть на рівні. Ну і антивідблиск, звичайно ж. Куди ж без нього?
 • Зручна клавіатура. Як і у випадку з програмістами, студентам журфаку потрібна хороша, зручна клава, кнопки якої будуть мати тихий хід і підсвічування букв. Важливий і повноцінний цифровий блок – з його допомогою незрівнянно зручніше набирати спецсимволи, потрібні для правильного оформлення друкованих текстів. Такі вимоги до клавіатури, до речі, трохи обмежують вибір відповідних за іншими параметрами ноутбуків, оскільки правий цифровий блок є не у всіх компактних моделях. Але без нього все ж дуже незручно, то ж за цю функцію можна і потерпіти зайвий дюйм діагоналі.
 • Продуктивний процесор. Навчання на журфаку має на увазі не тільки роботу з текстами і читання оцифрованої літератури – майбутнім журналістам, рекламістам і редакторам доводиться працювати і з фото, і з відеоконтентом. Сумарно виходить непоганий комплект софта для верстки, ретуші та обробки фотографій, відеомонтажу та інших завдань, для роботи з якими потрібен досить потужний процесор. Позамежних потужностей тут не потрібно, але хороший чотириядерний або хоча б швидкий двоядерний проц все ж є вкрай бажаним.
 • Дискретна відеокарта. З тих же причин потрібна нормальна повноцінна видушка – хороша інтегрована графічна карта такий режим використання потягне, але буде працювати на знос. А де хардкорні навантаження, там перегріви, глюки і суттєво скорочений термін служби ноутбука.
 • Гарна кількість оперативки. Тут потрібно не менше шістки, а краще навіть вісімки, щоб пам’яті вистачило на всі потрібні студенту завдання і програми. Особливо якщо графіка інтегрована – вона з’їдає частину ОЗУ під свою роботу, тобто фактичний обсяг доступної системи оперативки зменшується.

Корисні поради: Як вибрати мишку для ноутбука ?;

Який ноутбук для студента-економіста

У цьому випадку варто орієнтуватися на параметри комп’ютерів для бухгалтерії – пакет програм, з яким доводиться стикатися під час навчання майбутнім економістам, приблизно такий же. Ноутбук для студента-економіста повинен забезпечувати комфортну роботу з софтом для побудови графіків, діаграм і таблиць, з деякими програмами для розрахунків і введення бухобліку. Тобто працювати спритно, але без надприродних потужностей.

Рекомендуємо модель: Ноутбук Asus S530UN-BQ292T Gun Metal

Ноутбук Asus S530UN-BQ292T

 • Правильна ОС ноутбука. Різні моделі ноутів можуть підтримувати різні операційні системи, але для студентів, які навчаються на економічних спеціальностях, оптимальним рішенням буде вічна класика – ОС Windows. Всі програми економічної сфери відмінно сумісні з Win 10, і студенту не доведеться морочитися з установкою, налаштовуванням і використанням корисних в навчанні програм під незвичною віссю.
 • Хороший процесор. Тут не потрібні топові збірки, але модель процесора все ж повинна бути досить продуктивною. Ви можете вибрати ноутбук з процесором лінійки AMD Ryzen або Intel Core i3 – цього буде цілком достатньо для комфортної роботи.
 • Інтегрована графіка. В окремій відеокарті тут немає потреби , тому вбудованої видушки буде цілком достатньо. Вона підходить по продуктивності і має абсолютно адекватну ціну.
 • Побільше ОЗУ. Хто знає, як іноді тупить 1С, той не буде економити на оперативній пам’яті. У ноутбуці для студентів-економістів має бути не менше 8 Гб оперативки – саме така кількість зможе спокійно потягнути і саму систему, і виділення частини ОЗУ в користування інтегрованій графіці, і браузер, і офісні програми, і більш вантажні спеціалізовані бухгалтерські програми.
 • Антивідбисковий екран. Як і студентам журфаку, економістам важливий хороший екран, оскільки їм теж доводиться багато і подовгу працювати з текстами. Тут, правда, більше цифр, ніж букв, але навантаження на очі теж відчутне. Тому екран ноутбука повинен бути якісним і не відблискувати від випадкового променя світла.
 • Зручна клавіатура. Все той же цифровий блок і підсвічування нанесених на клавіші символів. В крайньому випадку можна обійтися і без підсвічування, але цифровий блок клавіатура ноутбука повинна мати обов’язково – для економістів це такий же must have, як для програмістів і райтерів.

Більше про екрани: матовий або глянсовий? Або антиблик? Розбираємося, яким повинен бути екран ноутбука!

Який ноутбук для студента-юриста

Для студентів юридичних факультетів ноутбук повинен володіти приблизно таким же функціоналом, як і для студентів-гуманітаріїв. Але деякі відмінності в пріоритетах все ж є.

Рекомендуємо модель: Ноутбук Asus S430UA-EB176T Silver Blue-Yellow

Ноутбук Asus S430UA-EB176T

 • Презентабельний зовнішній вигляд. Ноутбук для студента-юриста повинен бути акуратним, компактним і добре виглядати. Презентабельність пристрою особливо важлива в тому випадку, якщо гаджет купується ближче до закінчення навчання – тоді з великою ймовірністю ноутбук буде використовуватися молодим юристом не тільки у ВНЗ, а й якийсь час після випуску. Тому відмінним рішенням стане тонкий ноут в алюмінієвому корпусі – він буде виглядати презентабельно, та й прослужить довше. Але є і нюанс – металева оболонка здорожчує гаджет.
 • Тиха робота і ергономіка. Ноутбук повинен мати гарну продуктивність, працювати швидко і стабільно, але при цьому не шуміти, щоб не заважати оточуючим. Погодьтеся, якщо під час зустрічі з юристом раптовий рев кулерів в його ноутбуці, скрегіт жорсткого диска і гучний цокіт клавіатури будуть раз по раз привертати увагу всіх присутніх, це буде виглядати несолідно. Тобто нам важливі хороша м’яка клавіатура і ефективна, а, головне, тиха система охолодження.
 • Вбудована відеокарта. Потужна дискретна графіка тут не потрібна, звичайної інтегрованої видушки цілком вистачить і для навчання, і для роботи.
 • Матовий екран. Враховуйте, що молодому юристу з ноутбуком доведеться працювати в різних приміщеннях, і джерела освітлення в них можуть бути абсолютно будь-якими, тому екран повинен мати хороший захист від відблисків.
 • Ємний акумулятор. Чим довше ноутбук може пропрацювати без підключення до мережі, тим краще – ситуації бувають різними, і ноут з хорошою автономністю часто виручає.
 • Ємний HDD-диск. SSD-диски швидкі, але дорогі, а гнатися за надвисокою швидкістю роботи ноутбука нам не потрібно. У студентів юридичних спеціальностей інші пріоритети – жорсткий диск повинен бути дуже містким, щоб на ньому можна було вільно зберігати велику кількість документів, сканів, файли з кодексами законів та інші подібні матеріали.

Корисна стаття по темі: Як підвищити продуктивність ноутбука?

Який ноутбук для студента-медика

Для студентів  медичних спеціальностей ноутбуки потрібні зовсім з іншими параметрами, ніж у архітекторів, інженерів чи журналістів з рекламниками. Якщо там важлива продуктивність, то тут – енергоефективність. Ну, і деякі інші моменти, про які ми зараз розповімо 🙂

Рекомендуємо модель: Ноутбук Acer Swift 3 SF314-56 (NX.H4CEU.014) Silver

Ноутбук Acer Swift 3

 • Хороший акумулятор. Аудиторії, в яких займаються студенти-медики, часто не оснащені достатньою кількістю розеток, тому батарея ноутбука повинна довго тримати заряд. З тієї ж причини оптимальний варіант ноута для студента-медика – це енергоефективні моделі, приміром, ті ж ультрабуки з хорошими енергозберігаючими процесорами.
 • Компактні габарити і невелика вага. Всім студентам доводиться бігати по аудиторіях з лекції на лекцію, а у студентів медичних спеціальностей дистанції і маршрути таких забігів частенько бувають дуже вражаючими. Проїхати через півміста з одного корпусу в інший, а потім повернутися назад або відправитися в лікарню на практику? Та легко! Природно, що з таким форматом навчання тягати з собою громіздкий важкий ноут буде, м’яко кажучи, зовсім незручно. Так що, чим менше гаджет, тим простіше буде жити і вчитися.
 • Проста відеокарта. Шустренько інтегрована графіка – це саме те, що потрібно під час навчання на таких спеціальностях. Ноутбук з вбудованою видушкою дає відразу кілька переваг. По-перше, це все та ж енергоефективність – дискретна відеокарта їсть більше заряду акумулятора. По-друге, це менша ціна гаджета – моделі з вбудованою графікою коштують дешевше, ніж ноути з окремою видяхою. По-третє, це хоч трохи, але все ж менша вага пристрою. Просто, дешево і ефективно.
 • Розумно скромна продуктивність. Тут не потрібні ноутбуки ігрового класу з потужними процесорами і значними обсягами ОЗУ. Студентам-медикам не доводиться працювати з будь-якими складними специфічними програмами, і в більшості випадків найбільш ресурсномістке, з чим їм доводиться стикатися – це софт для створення презентацій і пакет офісних додатків. Так що для роботи цілком вистачить хорошого двоядерного процесора, можна навіть не вище лінійки i3, і 4-8 Гб оперативки. Краще, звичайно, 8, але й 6, і навіть 4 Гб теж буде цілком достатньо.

Наша сьогоднішня стаття була вам корисна? Тоді додавайте Блог Comfy в закладки – тут завжди є корисні статті, огляди і рекомендації. І, звичайно ж, частіше заходьте в наш Telegram-канал – для вас тут є багато цікавих постів. Актуальні новини та свіжі жарти, цікаві факти і круті ідеї на всі випадки життя. І дуже, дуже багато конкурсів, акцій і спеціальних пропозицій для наших читачів. Підписуйтесь, і ви не пропустите жодного розіграшу призів від Comfy. З нами не нудно! 😉

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Підпишіться!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: