search
Підписатися

logo

Для навчання та розваг: як вибрати хороший ноутбук для дитини? Перший комп’ютер для школяра!

04 Серпня, 2023, 10:11 9

У справі освоювання різних гаджетів сучасні дітки можуть дати фору багатьом дорослим. Уже нікого не дивують малюки дитсадкового віку, які впевнено користуються смартфоном, планшетом або прискіпливо обирають у YouTube потрібний мультик, сидячи за комп’ютером батьків. Ну а старші дітки — оце вже справжні кібер-генії! Для школярів ноутбук або стаціонарний комп’ютер — це необхідна річ і для розваг, і для навчання, тому сучасні батьки доволі рано замислюються над покупкою власного ноутбука або стаціонарного ПК своїй дитині.

Мама вчить користуватись ноутом

І це є гарним рішенням, оскільки воно забезпечить школяреві необхідний як для занять, так і відпочинку доступ до комп’ютера, але без ризику того, що маленький користувач випадково видалить із загального сімейного комп’ютера важливі документи, зіб’є щось в налаштуваннях, запустить у систему злісний вірус або просто зламає комп’ютер фізично. Навіть найвідповідальніші діти можуть зробити щось подібне через незнання чи необережність. І, погодьтеся, якщо через це з ладу вийде недорогий ноутбук, на якому не зберігається нічого важливого, то буде не такою вже й великою втратою, а ось поломка дорогого геймерського гаджета або потужного дизайнерського комп’ютера стане вже болючою для сімейного бюджету подією.

Тож сьогодні Блог COMFY розповість, як вибрати перший ноутбук для дитини — у якому віці краще купувати, які параметри повинні бути у такого гаджета, на які характеристики звертати увагу при виборі. Розкладемо все по поличках!

COMFY рекомендує: Загляньте за посиланням, щоби познайомитися з різними варіантами недорогих ноутбуків для школяра — у цьому розділі інтернет-магазину КОМФІ ви знайдете недорогі ноутбуки для навчання школярам та студентам.

Чому варто купити ноутбук дитині

У наш час глобалізації з комп’ютерами сталося приблизно те саме, що й із телефонами. Якщо раніше в домі був лише один стаціонарний телефон, і всім членам сім’ї цього вистачало, то тепер телефони перетворилися на індивідуальні гаджети, тому знайти людину, яка не має мобільного, наразі майже нереально.

І з ПК складається дуже схожа картина — ці пристрої вже перестали бути загальними, тому зараз у більшості сімей кожен дорослий має власний стаціонарний або портативний комп’ютер. А останніми роками власними гаджетами все частіше обзаводяться і діти — як підлітки, так і дітлахи молодшого шкільного віку. І зараз це повсюдна тенденція.

Дитина за батьківським компом

Покрокова інструкція: Як підвищити продуктивність ноутбука?

Ми зібрали п’ять найважливіших причин, чому все ж таки варто купити власний ноутбук дитині:

 • Власний ноутбук для дитини зробить повсякденне життя всіх членів сім’ї набагато простішим — якщо вдома є спільний комп’ютер для сімейного дозвілля, він зазвичай потрібен усім і кожному. А тепер уявіть собі, що до цієї битви за місце біля комп’ютера приєднається ще й дитина, якій потрібно терміново виконувати домашнє завдання чи новий реферат. Не дуже весело, правда?
 • Дитина може помилково видалити потрібні дані та документи з комп’ютера. Або випадково їх комусь відправити. Якщо на домашньому комп’ютері не зберігається нічого серйознішого за сімейні фото з аквапарку та електронних книг, то подібний казус не завдасть нікому особливих неприємностей. А от коли домашній комп’ютер чи ноут використовується кимось із членів сім’ї ще й для роботи, то такі події виходять на новий рівень. Вам ще не доводилося відновлювати віддалені 3D-проекти, статті чи, наприклад, папки з відретушованими фотосесіями, на які було витрачено багато, дуже багато годин роботи? Або ж пояснювати начальству, чому дехто з адресатів у вашій пошті раптово отримав ту чи іншу інформацію? Дуже цікавий досвід, що допомагає прокачати і комп’ютерну грамотність, і витримку, і навички конфліктології.
 • Ноутбук для дитини дуже корисний у навчанні — зараз домашні завдання вимагають роботи не лише з книгами та зошитами, а й з комп’ютером, а деяка інформація в інтернеті є набагато зручнішою та швидше, ніж у бібліотеці. Та й різні об’ємні роботи, наприклад, реферати та доповіді, викладачі зараз вимагають готувати саме в електронному форматі.
 • Ви зможете зрозуміло та безпечно познайомити малюка зі світом гаджетів та інтернету. Подобається нам це чи ні, але різні сфери життя з кожним роком все щільніше обплутуються нитками Глобальної павутини, тож інтернет використовується буквально для всього — покупок та спілкування, роботи та відпочинку. Логічно, що за настільки масштабної інтеграції комп’ютерних технологій у наше повсякденне життя дітей просто неможливо від них ізолювати. Навчати дитину основам комп’ютерної безпеки з раннього віку — це найкраще рішення, яке можуть ухвалити батьки.
 • Власний комп’ютер дитині необхідний для насиченого відпочинку. Фільми, мультики, пізнавальні передачі забезпечать маленькому користувачеві цікаву розважальну програму. А ще не варто забувати, що існує безліч крутих комп’ютерних ігор для дітей, розвивальних і дійсно корисних.

Дитина за батьківським компом

У якому віці дитині краще купувати ноутбук

Коли мова заходить про вік, у якому дитині можна довірити власний ноут, то раніше батьки ділилися на два табори: одні вважали, що власний комп’ютер школяреві не потрібен, бо відволікатиме свого маленького господаря від навчання, а інші активно привчали дитину до світу технологій. Ну а зараз, коли навчання в школі переважно складається з віддаленого формату, ноутбук для школяра став просто необхідний.

Поради щодо прискорення інтернету:Як збільшити швидкість інтернету на комп’ютері або ноутбуці?;

Ноутбук

Окрім того, останніми роками з’являється все більша кількість дитячих курсів та навчальних програм саме в електронному форматі, а інформатика у школі викладається дітям вже з перших, а не середніх класів. Цей предмет, до речі, теж став кориснішим та цікавішим для дітей. На цих уроках викладачі навчають своїх підопічних основам мови програмування, роботі з презентаціями та різними корисними програмами, а ще вчать працювати з комп’ютером та інтернетом безпечно, що у наш час э особливо важливиим.

Ну а дитячі психологи взагалі вважають, що сім років — це оптимальний дитячий вік для початку роботи із власним комп’ютером. Довіряти дитині такий гаджет у цьому віці абсолютно безпечно за умови, що малюк користуватиметься ним під наглядом дорослих.

Важливо! Не можна мінімізувати контакти дитини з комп’ютером — у майбутньому це з великою ймовірністю спричинить труднощі з освоєнням нових технологій. Але й крайнощів із вседозволеністю теж не повинно бути, інакше замість корисних навичок ви отримаєте проблеми з дисципліною та успішністю. Робота дитини з комп’ютером повинна включати і навчання, і розваги, але і першого і другого в такій програмі обов’язково має бути в міру.

Ноутбук

Прості й корисні поради:Як почистити ноутбук від пилу?;

Скільки має коштувати перший дитячий ноутбук

Ціна ноутбука для школяра — один із ключових параметрів, на який слід звернути увагу при покупці. І тут є цікавий момент: дитині не потрібний потужний дорогий ноутбук. Зовсім. Тут якраз чим простіше, тим краще. Та чому для дітей краще купувати саме прості бюджетні ноутбуки?

По-перше, навіть дорослі люди примудряються час від часу проливати на свої гаджети каву, упускати їх додолу і навіть загублювати. То що ж ми хочемо від дітей? Природно, що дитина, особливо маленька, може пошкодити свій ноутбук, навіть якщо буде поводитися з ним дуже дбайливо.

Ноутбук

Підбираємо аксесуари: Як вибрати мишку для ноутбука? Розбираємося в характеристиках та особливостях мишей

По-друге, ви точно не навчатимете дитину такого віку роботі з графікою, анімацією або іншим дизайнерським премудростям, тому купувати молодшокласнику дорогий ноут із потужною начинкою буде безглуздим рішенням. І брати його «на виріст» теж не можна — поки майбутній дизайнер або фотограф досягне того віку, у якому можна починати знайомство з програмами для такої роботи, його ноутбук встигне витратити свій запас міцності, трохи застаріти і, швидше за все, навіть декілька разів зламатися — якщо пощастить, то лише частково.

То скільки ж має коштувати перший дитячий ноутбук? Тут вказати якусь конкретну суму і назвати її єдино вірним орієнтиром не можна, але, як показує практика, школяру в молодших та середніх класах цілком достатньо бюджетних гаджетів у межах 10-13 тисяч гривень, тобто найпростіших недорогих ноутбуків. Така машинка відмінно підійде дитині для навчання, веб-серфінгу, нескладних ігор, перегляду мультиків та фільмів. Але є, звісно ж, і винятки. Наприклад, якщо портативний комп’ютер купується для старшої дитини, яка вже вивчає основи програмування, графіки, веб-дизайну — ось тут потрібна вже машинка відповідного рівня.

Ноутбук

Розповідаємо про дисплеї: Матовий або глянцевий? Або антивідблиск? Розбираємося, яким повинен бути екран ноутбука

На що звертати увагу при виборі ноутбука для дитини

Асортимент бюджетних ноутбуків дуже великий, тому вибрати хороший недорогий ноут для дитини нескладно — є дійсно багато варіантів, цікавих і за продуктивністю, і технічними характеристиками. Ми зібрали список найважливіших опцій ноутбуків для дітей, щоби вам було простіше визначитися з вибором:

 • Розміри і вага гаджета: Ноутбук для дитини повинен бути компактним і легким, тому придивіться до мініатюрних гаджетів із діагоналлю дисплея до 14 дюймів. Такі пристрої будуть зручними для своїх маленьких власників, а сумка або рюкзак з гаджетом не привертатиме увагу оточуючих. Так, це також питання безпеки дитини.
 • Процесор: Якщо ви купуєте перший ноутбук для школяра, то немає сенсу гнатися за надпотужною продуктивністю. Гаджет із двоядерним або найпростішим і бюджетним чотириядерним процесором відмінно впорається з будь-якими завданнями. А більшого нам і не треба.
 • Відеокарта: Тут теж не потрібно екстремальної продуктивності, тому інтегрованої видяшки дитині вистачить із головою. Дискретні карти в ноутах одразу ж відчутно підвищують цінник, але вони потрібні лише тоді, коли користувач грає у вимогливі до продуктивності комп’ютера іграшки або працює з графічними програмами. А це не наш випадок.
 • Оптичний привід: Річ для дитячого ноуту дуже корисна. Вона стане в нагоді дитині у навчанні, наприклад, під час підготовки тих самих шкільних проектів.
 • Оперативна пам’ять: Найкраще вибирати дитячий ноутбук із моделей з 8 ГБ оперативної пам’яті. Так, моделі на 4 ГБ дещо дешевші, але для комфортної роботи школяреві цього буде замало. Натомість 8 ГБ оперативної пам’яті вистачить і на роботу операційної системи, і на основні програми, і на легкі іграшки. Подивитися фільм чи ролик у браузері без лагів та підвисань теж вистачить.
 • Підставка під ноутбук: Такий гаджет коштує зовсім недорого, і купити охолоджувальну підставку для маленького ноуту можна всього за декілька сотень гривень, але користі від такого аксесуару буде багато — пристрій захистить лептоп від перегрівів і допоможе подовжити термін його служби. Зазирніть за посиланням, щоби дізнатися більше про те, як вибрати хорошу охолоджувальну підставку — тут є багато корисних порад щодо цього.

Дівчинка за ноутом

Корисна порада для батьків: Одразу ж після покупки обов’язково подбайте про блокування небажаного контенту, активуйте опцію батьківського контролю, налаштуйте дозволений час використання комп’ютера, частоту та тривалість сесій в обліковому записі дитини.

Особистий ноутбук для дитини — це справді чудове рішення. Такий гаджет може стати чудовим подарунком для малюка і дуже знадобиться йому під час навчання, тому не вагайтеся з покупкою, адже це дійсно потрібна дитині річ.

84364 0 cookie-check Для навчання та розваг: як вибрати хороший ноутбук для дитини? Перший комп’ютер для школяра!

Читайте також: