Для навчання та розваг: як вибрати хороший ноутбук для дитини? Перший комп’ютер для школяра!

27 Липня, 2019, 07:11 9

У справі освоєння різних гаджетів сучасні дітки можуть дати фору багатьом дорослим. Вже нікого не дивують малюки дитсадівського віку, які впевнено користуються смартфоном, планшетом або прискіпливо вибирають в YouTube потрібний мультик, сидячи за батьківським комп’ютером. Ну а що стосується дітей старшого віку, то ось де справжні кібер-генії! Для школярів ноутбук або стаціонарний комп’ютер – це просто необхідна річ і для розваг, і для навчання. Тому багато батьків досить рано замислюються над купівлею особистого ноутбука або стаціонарного комп’ютера своїй дитині.

Мама учит пользоваться ноутом

Це хороше рішення, оскільки воно дозволить забезпечити школяреві необхідний як для занять, так і відпочинку доступ до комп’ютера, не побоюючись при цьому, що маленький користувач випадково видалить з загального сімейного компа важливі документи, зіб’є щось в налаштуваннях, запустить в систему злісний вірус або просто зламає комп’ютер фізично. Навіть найвідповідальніші діти можуть зробити щось подібне через незнання або з необережності. І, погодьтеся, якщо через подібні помилки з ладу вийде недорогий ноутбук, на якому не зберігається нічого важливого, це буде не такою вже великою втратою, а ось поломка дорогого геймерського гаджета або потужного дизайнерського комп’ютера стане вже більш болючим для сімейного бюджету подією.

То ж сьогодні в Блозі Comfy ми розповімо, як вибрати перший ноутбук для дитини – в якому віці краще робити покупку, які параметри повинні бути у такого гаджета, на які характеристики звертати увагу при виборі. Розкладемо все по поличках!

Comfy рекомендує: Загляньте за посиланням, щоб познайомитися з різними варіантами відповідних для школяра недорогих ноутбуків – тут ми відібрали гаджети з відповідними параметрами і доступною ціною.

Чому варто купити ноутбук дитині

У наше століття глобалізації з комп’ютерами відбулося приблизно те ж саме, що і з телефонами – якщо раніше вдома був усього один стаціонарний телефон, і всім членам сім’ї цього вистачало з головою, то тепер телефони перетворилися в індивідуальні гаджети, і знайти людину, яка не має мобільного, зараз практично нереально.

З ПК складається дуже схожа картинка. Ці пристрої вже перестали бути загальними, і зараз в більшості сімей у кожного дорослого є власний стаціонарний або портативний комп’ютер. А в останні роки власними гаджетами все частіше обзаводяться і діти – як підлітки, так і малюки молодшого шкільного віку. І зараз це повсюдна тенденція.

Ребенок за родительским компом

Покрокова інструкція: Як підвищити продуктивність ноутбука?

Ми зібрали п’ять найважливіших причин, чому все ж варто купити власний ноутбук дитині:

 • Власний ноутбук для дитини зробить повсякденне життя всіх членів сім’ї набагато простіше – якщо вдома є загальний комп’ютер для сімейного дозвілля, то він зазвичай потрібен всім і кожному. Хтось хоче пограти в свої улюблені «танчики» після роботи, хтось – подивитися нову серію улюбленого серіалу або початитися з друзями, комусь терміново знадобиться знайти в інтернеті якийсь рецепт, огляд або пораду. При таких розкладах часто виявляється, що комп одночасно потрібен всім, причому терміново і надовго. А тепер уявіть собі, що до цієї битви за місце біля комп’ютера приєднається ще й дитина, якій потрібно терміново робити домашнє завдання або новий реферат. Не дуже весело, правда?
 • Дитина може помилково видалити з комп’ютера потрібні дані і документи. Або випадково їх комусь відправити. Якщо на домашньому комп’ютері не зберігається нічого серйознішого сімейних фоток з аквапарку і електронних книг, то подібний казус не заподіє нікому особливих неприємностей. А ось коли домашній комп або ноут використовується кимось із членів сім’ї ще й для роботи, то такі події виходять на новий рівень. Вам ще не доводилося відновлювати видалені 3D-проекти, статті або, наприклад, папки з відретушованими фотосесіями, на які було витрачено багато, дуже багато годин роботи? Або пояснювати начальству, чому комусь із адресатів з вашої пошти була відправлена ​​та чи інша інформація? Дуже цікавий досвід, що допомагає прокачати і комп’ютерну грамотність, і витримку, і навички конфліктології.
 • Ноутбук для дитини дуже корисний в навчанні – багато домашніх завдань вимагають роботи не тільки з книгами і зошитами, а й з комп’ютером. А деяку інформацію в Глобальній мережі знаходити набагато зручніше і швидше, ніж в бібліотеці. Та й різні об’ємні роботи, наприклад, реферати і доповіді, незрівнянно простіше друкувати на клавіатурі, а не писати вручну.
 • Ви зможете зрозуміло і безпечно познайомити малюка зі світом гаджетів і інтернету. Подобається нам це чи ні, але різні сфери життя з кожним роком все щільніше обплутуються нитками Глобальної павутини. Інтернет використовується буквально для всього – покупки і спілкування, роботи і відпочинку. Логічно, що при настільки масштабній інтеграції комп’ютерних технологій в наше повсякденне життя дітей просто неможливо від них ізолювати. Навчати дитину основам комп’ютерної безпеки з раннього віку – це найкраще рішення, яке можуть прийняти батьки.
 • Власний комп’ютер дитині потрібен і для насиченого відпочинку. Фільми, мультики, пізнавальні передачі забезпечать маленькому користувачеві цікаву розважальну програму. А ще не варто забувати, що існує безліч крутих комп’ютерних ігор для дітей – розвиваючих і дійсно корисних.

Урок информатики

В якому віці дитині краще купувати ноутбук

Коли мова заходить про вік, в якому дитині можна довірити власний ноут, то батьки зазвичай відразу ж діляться на два табори. Одні дотримуються позиції, що власний комп’ютер школяреві взагалі не потрібен, оскільки гаджет буде відволікати свого маленького господаря від навчання. Друга ж частина молодих батьків і, треба сказати, велика, вважає, що особистий комп’ютер потрібен дитині вже з першого класу, адже шкільна програма активно модернізується, з’являються нові проекти, змінюється форма навчання в цілому. Так що дітям уже в молодших класах потрібно активно освоювати комп’ютер, як мінімум, щоб готувати різні проекти і презентації за шкільною програмою.

Прискорюємося: Як збільшити швидкість інтернету на комп’ютері або ноутбуці?

Ноутбук

Крім того, в останні роки з’являється все більша кількість дитячих курсів і навчальних програм саме в електронному форматі, а інформатика в школі викладається дітям вже з перших, а не середніх класів. Цей предмет, до речі, теж став більш корисним і цікавим для дітей. Він уже давно перетворився з нудної і, якщо чесно, малокорисної метушні з повільно працюючими стародавніми комп’ютерами в захоплююче вивчення цікавих дитині можливостей комп’ютера. Викладачі на цих уроках навчають своїх підопічних основам мови програмування, роботі з презентаціями та різними корисними програмами. А ще вчать працювати з комп’ютером та інтернетом безпечно, що особливо важливо в наш час.

Ну а дитячі психологи взагалі вважають, що сім років – це оптимальний дитячий вік для початку роботи з власним комп’ютером. Довіряти дитині такий гаджет в цьому віці абсолютно безпечно за умови, що малюк буде користуватися ним під наглядом дорослих.

Важливо! Не можна мінімізувати контакти дитини з комп’ютером – в майбутньому це з великою ймовірністю призведе до труднощів з освоєнням нових технологій. Але і крайнощів зі вседозволеністю теж бути не повинно, інакше замість корисних навичок ви отримаєте проблеми з дисципліною і успішністю. Робота дитини з комп’ютером повинна включати і навчання, і розваги, а й першого, і другого в такій програмі обов’язково має бути в міру.

Проблемы с дисциплиной

Прості корисні поради: Як почистити ноутбук від пилу?

Скільки має коштувати перший дитячий ноутбук

Ціна ноутбука для школяра – один з ключових параметрів, на який слід звернути увагу при покупці. І тут є цікавий момент: дитині не потрібен потужний дорогий ноутбук. Зовсім. Тут якраз чим простіше, тим краще. Чому для дітей краще купувати саме простенькі бюджетні ноутбуки?

По-перше, навіть дорослі люди примудряються час від часу проливати на свої гаджети каву, розбивати їх і навіть губити. Так що ж ми хочемо від дітей? Природно, що дитина, особливо маленька, через необережність може пошкодити свій ноутбук, навіть якщо буде поводитися з ним дуже дбайливо.

Мальчик с ноутом

Підбираємо аксесуари: Як вибрати мишку для ноутбука? Характеристики та особливості мишей

По-друге, ви точно не будете навчати дитину роботі з графікою, анімацією або іншим дизайнерським премудростям в такому віці, тому купувати учням молодших класів дорогий ноут з потужною начинкою абсолютно безглуздо. І брати його «на виріст» теж не можна – поки майбутній дизайнер або фотограф досягне того віку, в якому можна починати знайомство з програмами для такої роботи, його ноутбук встигне розгубити свій запас міцності, трошки застаріти і, швидше за все, навіть пару раз зламатися – в кращому випадку частково.

Так скільки ж повинен коштувати перший дитячий ноутбук? Вказати якусь конкретну суму і назвати її єдино вірним орієнтиром, звичайно, не можна, але, як показує практика, школяреві в молодших і середніх класах цілком достатньо бюджетних гаджетів в межах десяти, а то і семи-восьми тисяч, тобто найпростіші недорогі ноутбуки. Така машинка відмінно підійде дитині для навчання, веб-серфінгу, нескладних ігор, перегляду мультиків і фільмів. Але є, звичайно, і винятки, наприклад, якщо портативний комп’ютер купується для дитини постарше, яка вивчає основи програмування, графіки, веб-дизайну – ось тут потрібна вже машинка відповідного рівня.

Обучение графическому дизайну

Розповідаємо про дисплеї: матовий, глянсовий або антиблік? Розбираємося, яким повинен бути екран ноутбука

На що звертати увагу при виборі ноутбука для дитини

Асортимент бюджетних ноутбуків дуже великий, тому вибрати хороший недорогий ноут для дитини нескладно – цікавих варіантів і по продуктивності, і за технічними характеристиками дійсно багато. Ми зібрали список найважливіших опцій ноутбуків для дітей, щоб вам було простіше визначитися з вибором:

 • Розміри і вага гаджета: Ноутбук для дитини повинен бути компактним і легким, тому придивіться до мініатюрних гаджетів з діагоналлю дисплея в межах 14 дюймів. Такі пристрої зручні для маленьких власників, а сумка чи рюкзак з гаджетом не притягатиме увагу оточуючих. Так, це теж питання безпеки дитини.
 • Процесор: Якщо ви купуєте перший ноутбук для школяра, то немає сенсу гнатися за надпотужною продуктивністю. Гаджет з двоядерним або найпростішим, бюджетним чотириядерним процесором відмінно впорається з будь-якими завданнями. Більшого нам і не треба.
 • Відеокарта: Тут теж не потрібно екстремальної продуктивності, так що інтегрованої видушки дитині вистачить з головою. Дискретні карти в ноутах відразу ж відчутно підвищують цінник, але вона потрібна тільки в тих випадках, якщо користувач грає у вимогливі до продуктивності комп’ютера іграшки або працює з графічними програмами. А це не наш випадок.
 • Оптичний привід: Штучка для дитячого ноута дуже корисна. Вона стане в нагоді дитині в навчанні, наприклад, при підготовці тих же шкільних проектів.
 • Оперативна пам’ять: В ноуті має бути не менше 4 Гб ОЗУ – цієї кількості пам’яті вистачить і на роботу операційної системи, і на основні програми, і на легкі іграшки. Подивитися фільм або ролик в браузері без лагів і підвисань теж вистачить. Але якщо бюджет дозволяє, то рекомендуємо все ж придивитися до моделей з 6 або навіть 8 Гб – трохи «на виріст», але в цьому випадку таке рішення виправдане.
 • Підставка під ноутбук: Цей гаджет коштує зовсім недорого, і купити охолоджуючу підставку для маленького ноута можна всього за пару сотень гривень. Але ось користі від такого аксесуара дуже багато – пристрій захистить лептоп від перегріву і допоможе продовжити термін його служби. Загляньте за посиланням, щоб дізнатися більше про те, як вибрати хорошу охолоджуючу підставку – тут є багато корисних порад по цій темі.

Девочка за ноутом

Корисна порада для батьків: Відразу після покупки обов’язково подбайте про блокування небажаного контенту, активуйте опцію батьківського контролю, налаштуйте часовий діапазон для використання комп’ютера, частоту і тривалість сесій в обліковому запису дитини.

Особистий ноутбук для дитини – це дійсно відмінне рішення. Такий гаджет може стати чудовим подарунком для малюка і дуже стане в нагоді йому під час навчання!

84364 0 cookie-check Для навчання та розваг: як вибрати хороший ноутбук для дитини? Перший комп’ютер для школяра!

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як відновити видалені фото з карти пам'яті
26 Липня, 2019, 06:08 2608 15
Якщо ви займаєтеся аматорською або професійною фотозйомкою, вас напевно хвилює питання збереження відзнятого матеріалу. Цифрові фотокамери зберігають зображення на картах пам’яті. І деколи бувають випадки,...
Смотреть результаты
Чому не включається комп'ютер
Комп’ютер – складний пристрій. З ним можуть відбуватися різні неприємності, більшість з яких легко можна виправити. Найстрашніше, що може статися, – комп’ютер не включається взагалі....
Смотреть результаты
Вибираємо надійні вуха. Блог Comfy розповідає, на що звертати увагу при покупці ігрової гарнітури!
Будь-який кіберспортсмен знає, наскільки важливий хороший звук під час гри. Причому бездоганним повинна бути не тільки якість відтворення звуків з гри і прог-говорилок, але і...
Смотреть результаты