search
Підписатися

logo

Як почистити ноутбук від вірусів

01 Липня, 2019, 04:13 10

Інформація про способи, як почистити ноутбук від вірусів завжди актуальна. Адже багато власників комп’ютерів не замислюються про те, що ідеальних антивірусних програм не існує. І тому часто нехтують правилами кібербезпеки, повністю покладаються на захист такого спеціалізованого ПЗ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Спосіб 1: перевіряємо елементи автозавантаження
 2. Спосіб 2: деінсталяція програм
 3. Спосіб 3: видалення вірусу з реєстру Windows
 4. Спосіб 4: видалення тимчасових файлів
 5. Спосіб 5: виправлення налаштувань і розширень браузера
 6. Як перевірити ноутбук на віруси сторонніми сервісами
 7. Як почистити ноутбук від непотрібних програм

На жаль, але сучасні засоби виявлення вірусного коду не гарантують повну захищеність від кібератаки. Кіберзлочинці не дрімають, і постійно займаються удосконаленням своїх шкідливих програм. В результаті користувачі навіть не помічають момент, коли вірус проникає в систему ноута.

Заражений лист в конверті

Запідозрити дію вірусного коду на операційну систему можна за такими ознаками:

 • Сповільнюється робота ноутбука.
 • З’являються програми, які користувач не встановлював.
 • У браузері вас нав’язливо переслідує реклама або пошукова система замінюється на іншу.
 • Браузер самостійно відкриває вкладки з рекламою.
 • Несподівано всі особисті дані виявляються зашифровані.

Якщо ви запідозрили, що у вашому ноуті “господарює” вірус, то перше, що ви повинні зробити – це перевірити систему антивірусною програмою. На жаль, непоодинокі випадки, коли результат перевірки системи антивірусом нічого не дає. Також, часто вірус після “лікування” таким засобом боротьби швидко відновлює свою діяльність. Якщо ви вважаєте, що з цим уже нічого не поробиш і доведеться встановлювати заново операційну систему, то не квапте події. Адже існують і інші способи перемогти шкідливу програму про які ми вам розповімо.

Дівчина в респіраторі з ноутбуком

Спосіб 1: перевіряємо елементи автозавантаження

Деякі додатки від недобросовісних розробників за характером своєї дії нагадують вірус і змінюють призначені для користувача налаштування. Тому, необхідно перевірити список програм, які автоматично запускаються при завантаженні системи.

Насамперед потрібно перезавантажити систему в безпечному режимі. Для цього натисніть клавішу “F8” на початковому етапі завантаження комп’ютера.

Перейдіть в меню “Пуск” і у рядку пошуку введіть команду “msconfig”.

Як відкрити автозавантаження програм в Віндовс

У віконці переходимо на вкладку “Автозавантаження”. Уважно перегляньте список програм. Це не тільки допоможе запобігти автоматичний запуск непотрібної програми, а й примітити підозрілу. Приберіть галочки навпроти непотрібного процесу. Щоб завершити зміни натисніть “Застосувати”, а після “Ок”.

 Конфігурація системи - Автозавантаження

Примітка: Перезавантажте комп’ютер, щоб зміни вступили в силу.

Спосіб 2: деінсталяція програм

Наступним пунктом у нашій інструкції про те, як видалити віруси з ноутбука буде перегляд списку встановлених програм. Для цього переходимо в меню “Пуск” → “Панель управління”.

Перехід в панель управління

У вікні, серед параметрів для налаштування системи виберіть розділ “Програми” → “Програми та засоби”.

Панель управління - "Програми"

Перегляньте назви комп’ютерних програм. Особливу увагу зверніть на ПО, назви яких вам невідомо і де не вказаний видавець. Запам’ятайте назву і за допомогою правої кнопки миші видаліть.

 Видалення підозрілої програми

Спосіб 3: видалення вірусу з реєстру Windows

Далі вам необхідно переглянути реєстр виндовс. Щоб його перевірити і відредагувати перейдіть в меню “Пуск” і введіть в рядку для пошуку програм і файлів команду “regedit”.

 Як відкрити редактор реєстру Віндовс

У вікні, спершу натисніть на значок з написом “Комп’ютер” – це дозволить провести пошук у всіх розділах реєстру за раз.

 Редактор реєстру

Після виберете вкладку під назвою “Редагувати” і натисніть “Знайти”.

Примітка: Аналогічний спосіб – натиснути на клавіатурі клавіші “Ctrl” + “F”, після чого відкриється вікно пошуку.

Введіть назву підозрілого ПО і трохи почекайте. Якщо результат позитивний, то видаліть знайдені записи.

 Пошук записів в редакторі реєстру

Спосіб 4: видалення тимчасових файлів

Наступне на що необхідно звернути увагу тим, кому цікаво, як почистити ноут від вірусів – тимчасові файли. Нерідко віруси “ховаються” серед цифрового сміття і можуть заново відновити свою шкідливу дію на систему вашого ноутбука.

Отже, спершу відкрийте “Мій комп’ютер”. Як правило, у більшості користувачів він розташований на робочому столі або в меню “Пуск”. Правою кнопкою миші натисніть на “Локальний диск С”, і в меню, виберіть “Властивості”.

 Меню налаштувань локального диска С

Потім натисніть на “Очищення диска” у вкладці “Загальні” і трохи почекайте поки пройде аналіз диска.

Вікно "Властивості: локальний диск С"

У вікні, система запропонує вам список тимчасових файлів, які можна видалити. Натисніть “Ок”.

Запуск очищення диска С від тимчасових файлів

Аналогічним чином поступаємо з системними файлами. Для цього у вікні “Очищення диска” замість угоди з дією вибираємо “Очистити системні файли”, і знову чекаємо поки система сформує список.

Розташування кнопки "Очищення системних файлів"

Переглядаємо перелік, який відкрився і підтверджуємо бажання їх видалити.

Видалення системних файлів з диска С

Також позбутися від тимчасових файлів з вірусами можна при ручному очищенні вмісту папок “Temp”. Одна з них розташована в корені системного диска з операційною системою. Друга – в папці під назвою “Windows”. І остання розташована в системному розділі диска С, де зберігаються призначені для користувача файли (C: \ Користувачі \ НАЗВА ВАШОЇ ОБЛІКОВОЇ ЗАПИСИ \ AppData \ Local \ Temp). Відкрийте “Мій комп’ютер” і в рядок для пошуку введіть “Temp”. Зачекайте поки система сформує результат. По черзі відкрийте необхідні папки і видаліть в них всі що містяться файли.

Результат пошуку папки Temp

Спосіб 5: виправлення налаштувань і розширень браузера

Серед усіх шкідливих ПО також існують віруси, дія яких пов’язана з роботою браузера. Вони запросто можуть замінити пошукову систему або стартову сторінку.

Вірусний монстр стоїть на ноутбуці

Зустрічаються також програми, які, незалежно від бажання користувача, примусово відкривають нову вкладку з рекламою товару або послуги. Крім цього, віруси можуть збільшити кількість рекламних банерів на відкритій сторінці. Або ж використовувати браузер для Майнінг. Поки він працює всі ресурси ноутбука будуть використані для чужого збагачення.

 Цифровий вірус в коді

Тому, якщо ви помітили некоректну роботу свого ноутбука при запуску браузера, то в першу чергу необхідно перевірити його налаштування і розширення.

Для перегляду встановлених розширень в браузері Google Chrome необхідно натиснути на значок трикрапки в правому верхньому куті → “Додаткові інструменти” → “Розширення”. Або просто введіть в адресному рядку: chrome: // extensions /. Перегляньте чи всі розширення були інстальовані вами. Підозрілі і невикористовувані розширення рекомендуємо видалити.

Видалення розширення в Google Chrome

Умисна зміна пошукової системи і стартової сторінки, хоч і не несе шкоду, зате доставляє незручність користувачам. На прикладі Google Chrome покажемо вам правильні настройки.

Переходимо в “Налаштування” → “Пошукова система” або вставляємо в адресний рядок: chrome: // settings / search.

У розділі “Запуск Chrome” рекомендуємо встановити значення “Раніше відкриті вкладки”. Рекламні віруси можуть замінити стартову сторінку на Mail.ru або іншу сторінку, що потенційно може нести загрозу.

Зміна стартової сторінки Google Chrome

На цій же сторінці переходимо у розділ “Управління пошуковими системами”. Перевіряємо, щоб за замовчуванням була встановлена ​​пошукова система Google. Все непотрібне можна видалити зі списку натиснувши на три крапки в рядку з пошуковою системою.

Як перевірити ноутбук на віруси сторонніми сервісами

Якщо стандартні заходи не допомогли, то вам доведеться скористатися сторонніми сервісами. Ми пропонуємо на вибір 2 популярних сканера, які допоможуть почистити ноутбук від вірусів. Хочемо зазначити, що перед запуском антивірусного сервісу слід перезавантажити систему в безпечному режимі.

Dr.Web CureIt

 Антивірус Доктор Веб

На думку багатьох користувачів утиліта Dr.Web CureIt варто уваги і довіри . Адже серед її переваг наступне:

 • Не вимагає оплати.
 • Зрозумілий інтерфейс.
 • Працює без установки.
 • Широкий спектр дії.

Зверніть увагу, що розробник програми регулярно стежить за актуальністю антивірусних баз. Але в самій утиліті відсутня функція їх автоматичного оновлення. Тому, якщо у вас при використанні даного продукту з’являється повідомлення, що бази застаріли, то необхідно заново завантажити нову версію з сайту розробника.

Щоб почати роботу, запустіть утиліту. У вікні, поставте галочку навпроти примітки про згоду на участь у програмі і зборі статистичних даних.

Доктор Веб - "Ліцензія та поновлення"

Після цього не поспішайте натиснути на кнопку “Почати перевірку”. Краще натисніть нижче на “Вибрати дані для перевірки”.

Доктор Веб - "Вибір перевірки"

Поставте галочки навпроти об’єктів, які ви хочете перевірити (рекомендуємо вибрати всі). Після цього зверніть увагу на розташовану нижче списку кнопку “Клацніть для вибору файлів і папок”.

Доктор Веб - "Вибіркова перевірка"

Виберіть об’єкт, що цікавить. Радимо при кожній перевірці вибирати локальний диск С, тому що саме там розташовуються файли операційної системи і багато встановлені програми. Решта об’єктів – за бажанням і необхідності.

Доктор Веб - "Огляд дисків для перевірки на віруси"

Як тільки визначитеся з вибором включайте перевірку на віруси.

Запуск перевірки Доктор Веб

Чекайте результатів. Якщо було знайдено шкідливе ПО, то в кінці виберіть дію по відношенню до нього. Обов’язково перезавантажте ноутбук.

Kaspersky Virus Removal Tool

Kaspersky Virus Removal Tool

Сканер вірусів Kaspersky Virus Removal Tool завдяки своїй ефективності і простоті має не меншу кількість шанувальників .

При запуску перше, що ви побачите – ліцензійну угоду. Після отримання вашого підтвердження про ознайомлення спливе віконце ініціалізації. Почекайте трохи, поки процес завершиться.

Ліцензійна угода Kaspersky Virus Removal Tool

В основному вікні ознайомтеся з основною інформацією про сканер і зверніть увагу на пункт “Змінити параметри”.

Kaspersky Virus Removal Tool перед запуском перевірки

У новому вікні натисніть на значок “+ Додати об’єкт”. Виберіть цікаві для вас об’єкти (обов’язково локальний диск С, або інший, де розташовані файли операційної системи) і підтвердіть вибір.

Kaspersky Virus Removal Tool - "Налаштування"

Почніть перевірку. Чекайте результатів і в кінці виберіть дію по відношенню до знайдених вірусних програм. Для завершення роботи програми необхідно перезавантажити ноутбук.

Результати перевірки Kaspersky Virus Removal Tool

Як почистити ноутбук від непотрібних програм

Нерідко вірусна програма не хоче віддалятися традиційним способом. Також поширена ситуація, коли в ноуті накопичуються програми, які користувач довгий час не використовував через непотрібність. У цих випадках рекомендуємо скористатися допомогою спеціальних програм.

Програма CCleaner

1.CCleaner. Одна з найпопулярніших програм в своєму роді. Дане ПО здатне повністю деінсталювати з вашого ноутбука програму в якій немає потріби. Також утиліта допомагає позбутися від недавніх документів, файлів журналу, звітів та іншого “сміття”, що займає місце. Таким чином ви також підвищуєте і продуктивність операційної системи.

Результати перевірки Kaspersky Virus Removal Tool

2.Geek Uninstaller. Це проста в обігу утиліта, призначена для деінсталяції непотрібного і небажаного ПЗ з вашого ноутбука. На вибір користувача дається більше 40 мов для роботи з інтерфейсом. Сканер не тільки не вимагає попередньої установки і оплати при використанні. Але також ретельно перевірить систему і очистить всі сліди видаленої програми.

Програма Revo Uninstaller

3.Revo Uninstaller. Як і попередня утиліта видаляє всі файли небажаного ПЗ (в т.ч. і вбудованих в операційну систему). Проводить деінсталяцію декількох непотрібних програм одноразово. Крім цього, в сканері реалізована інноваційна функція, що дозволяє “полювати” на ПО по ярлику на робочому столі або в панелі завдань. Це особливо зручно, якщо вірус замінює оригінальні ярлики програм (наприклад, браузера) своїми.

На закінчення хочемо дати вам кілька цінних порад:

 1. Обов’язково використовуйте антивірусне програмне забезпечення, щоб уникнути зараження комп’ютера вірусами.
 2. Не встановлюйте нове ПЗ, якщо воно завантажено НЕ з сайту його розробників.
 3. Ставтеся уважно до процесу інсталяції ПЗ. Багато користувачів часто не помічають, що програма також пропонує встановити додаткові компоненти.
83008 0 cookie-check Як почистити ноутбук від вірусів

Читайте також:

Незамінний кухонний помічник: як вибрати хороший електрочайник і на що звертати увагу при покупці?
Незамінний кухонний помічник: як вибрати хороший електрочайник і на що звертати увагу при покупці?
28 Червня, 2019, 07:29 1578 9
Уявити собі кухню без чайника неможливо – він є в кухонному арсеналі кожної господині, адже це корисний аксесуар, без якого мало хто може обійтися. Ним...
Смотреть результаты
Все ще самі пилососите? Вам давно потрібен робот!
Все ще самі пилососите? Вам давно потрібен робот!
Двадцяте століття дало людству небувалий поштовх у розвитку всіляких технологій. Але на ньому все не закінчилося і, в нинішньому столітті нам стали доступні смартфони, розумні...
Смотреть результаты
Тащимо катку! Як вибрати правильний геймерський ноутбук?
Тащимо катку! Як вибрати правильний геймерський ноутбук?
Що може бути гірше лагів і подвісонів під час улюбленої гри? Слабкий комп, посаджене важкими іграшками залізо, застарілі або несправні компоненти – проблеми з технічною...
Смотреть результаты