search
Підписатися

logo

Матовий або глянцевий? Або антивідблиск? Розбираємося, яким повинен бути екран ноутбука!

22 Березня, 2019, 10:58 11

Отже, ви замислюєтеся про покупку нового ноутбука, але ще сумніваєтеся, яка матриця екрану краще – матова або глянцева? Тоді наша сьогоднішня стаття як раз вам стане в нагоді, адже ми будемо розбиратися в різновидах покриттів екранів лептопів і з’ясуємо, для яких цілей краще підходить матовий екран, а коли все ж краще зупинитися на сяючому глянці.

І ні, ми не будемо брати участь у вічному холіварі між прихильниками ноутбуків Apple, які оснащуються виключно глянцевими екранами, і користувачами, які воліють до гаджетів на Windows. Ми просто розберемося в сильних і слабких сторонах кожної з різновидів і дамо кілька корисних порад, які допоможуть вибрати кращий варіант покриття матриці екрана для ноутбука. Нічого особистого – просто корисний гайд! 😉

Яка матриця краще – глянцева або матова?

Суперечки між прихильниками «мату» і «глянцю» проходять досить жваво. При цьому прихильники як першого, так і другого різновиду покриття матриці досить категорично відстоюють свою точку зору, дотримуючись позиції, що тільки їх варіант є найправильнішим, зручним і безпечним. Але зараз у продажу є просто величезна кількість ноутбуків і в глянсовому, і в матовому виконанні, причому лептопи і з першим, і з другим варіантом покриття матриці екрана можна знайти в модельному ряді практично кожного бренду.

Загляньте сюди: Ноутбуки, які поміщаються в рюкзак. Огляд компактних моделей і нетбуків

Монитор и ноутбук

Так що виникає резонне питання: навіщо всесвітньо відомі виробники ноутбуків оснащують свої гаджети матрицями з такими «підозрілими» типами покриттів? Але ж і матові, і глянцеві матриці присутні в самих різних цінових категоріях! Але відповідь проста. І перші, і другі гарні, просто вибирати ноутбук варто правильно, щоб екран відповідав  потрібним вам завданням. Ну а щоб прояснити цю ноутбучно-екранну інтригу, потрібно розповісти трохи більше про існуючі різновиди матриць для лептопів і розібратися, для яких цілей все ж призначений кожен з видів покриття.

Блики на глянцевой матрице

Матові матриці в ноутбуках

Матові матриці використовуються в ноутбуках найчастіше. Незважаючи на те, що таке покриття все ж має деякі недоліки, воно по праву вважається одним з найбільш зручних рішень для роботи за комп’ютером. Матриці з матовою поверхнею добре себе проявляють у використанні для бізнесу, вони комфортні при роботі з текстами і графічними макетами. Ноутбук з матовою матрицею стане хорошим вибором і для тих користувачів, які просто побагато часу проводять за комп’ютером.

Загляньте сюди: Топ моніторів в недорогому сегменті – кращі моделі бренду LG

Матовый экран ноутбука

Плюси матового екрану Мінуси матового екрану
Мінімальна кількість відблисків та віддзеркалень на поверхні екрану. Присутній ефект легкої розмитості зображення.
Відсутній дзеркальний ефект на темних ділянках. Контрастність картинки слабкіша, ніж на глянцевих екранах, кольори менш насичені.
Якісні матові матриці забезпечують ідеальну читабельність тексту при любому освітленні. Ціна якісних матриць с матовим покриттям висока, тому такі ноутбуки будуть коштувати на порядок дорожче.

У яких випадках варто вибирати ноутбуки з матовими екранами?

Матовий екран ноутбука стане хорошим вибором в більшості випадків. Така матриця виправдає себе, якщо гаджет купується для постійного домашнього використання, для бізнесу або професійного застосування. Ноутбук з матовою матрицею варто купити тим, хто часто подорожує або їздить по відрядженнях, а також користувачам, яким за родом своєї діяльності часто доводиться відвідувати інші офіси, проводити робочі зустрічі і переговори в різних місцях з різними умовами освітлення.

Для подорожей: Легкі і тонкі – кращі ноутбуки для тих, хто постійно в дорозі

Работа вне офиса

Матовий екран дозволить комфортно працювати практично в будь-якій обстановці – хоч у вагоні поїзда, хоч в офісі, не заморочуючись  ховатися від відблисків ламп і вікон з сонячними променями за спиною. Ну а за рахунок більш приглушеної, ніж на глянцевих матрицях, контрастності картинки, при довгій роботі з текстом, очі втомлюються все ж трохи менше.

Игровой матовый ноутбук

Глянцеві матриці в ноутбуках

Глянцева матриця – вже менш популярне рішення для ноутбуків. Матриці такого типу добре передають кольори, тому картинка виходить соковита, яскрава. Але трохи заважають відблиски – глянцева поверхня ловить і відображає все, що на неї потрапляє. Якщо світло в приміщенні приглушене або ж ви працюєте за комп’ютером в основному вночі, то ніяких відблисків, звичайно, ви не отримаєте, і працювати з таким ноутбуком буде комфортно.

Графические редакторы

Але ось в яскравий сонячний день або при наявності джерела світла десь за спиною розмова про глянцеві монітори вийде вже зовсім іншою. Зате екрани з глянцевим покриттям матриці прекрасно підходять для перегляду фільмів, роботи з зображеннями і мультимедійними додатками. Та й у виробництві вони обходяться трохи дешевше, ніж матові моделі, що таки впливає на кінцеву вартість ноутбуків.

Глянцевый ноутбук

Плюси глянцевого екрану Мінуси глянцевого екрану
Відмінна передача відтінків зображення, а чорний колір на них особливо глибокий. Дзеркальний ефект — на екрані видно відображення самого користувача, що сидить за ноутбуком, оточуючих його людей і предметів інтер’єру.
Хороша контрастність, що зручно при роботі з відеофайлами та зображеннями. Відблиски на глянцевій поверхні можуть серйозно заважати працювати та втомлювати очі.
Вартість ноутбуків з глянцевими матрицями часто трохи нижче, ніж більш просунутих моделей з матовим покриттям. На глянцевій поверхні дуже помітні будь-які забруднення — від пилинок до відбитків пальців.

Мультимедийный ноут

У яких випадках варто вибирати ноутбуки з глянцевими екранами?

Екрани з глянцевим покриттям присутні практично у всіх цінових сегментах ноутбуків, але вибір їх на порядок менший, ніж в матовому виконанні. Прості глянцеві матриці використовуються в недорогих лептопах, більш просунуті – в гаджетах дорожче і «яблучних» моделях. Геймерські і мультимедійні ноутбуки, для яких особливо важливо якість зображення, висока контрастність і точна передача найменших відмінностей у відтінках отримують дійсно високоякісні екрани з відмінними кутами огляду.

Цікаві моделі тут: Прості, але функціональні – бюджетні ноутбуки, які можна подарувати батькам

Глянцевый антиблик углы обзора

Ноутбуки в глянці стануть прекрасним рішенням для користувачів, які шукають портативний комп’ютер для ігор і домашнього дозвілля, а також для тих, кому доводиться часто мати справу з зображеннями і відеофайлами.

Важливо! Ноутбуки з глянцевими матрицями для професійної роботи з фото і відеоредакторами слід вибирати з обережністю, оскільки зображення на такому екрані виглядають яскраво і соковито, але через дуже високу контрастність присутні нюанси з реальною передачею кольору картинки, і ризик отримати спотворені кольори досить великий. Тому при виборі лептопа для таких завдань краще все ж зупинитися на матовому ноутбуці з високоякісною матрицею.

Глянцевый ноут в темноте

Антивідблискові та інші різновиди покриття матриці екрану

Крім чисто глянцевих і матових матриць можуть зустрічатися і інші варіації-гібриди, здатні заплутати непідготовленого покупця, наприклад, напівматові, противідблискові глянцеві і противідблискові матові моделі. Такі екрани передбачають шар додаткового покриття-поляризатора, який трохи розсіює сонячне світло, що падає на поверхню екрану ноутбука. Антивідблискове покриття – це, скоріше, щось середнє між матом і глянцем – зображення на матриці з покриттям-антивідблиском виходить менш контрастним, ніж на глянці, але все ж більш чітким, ніж на матовій матриці. І хоча такий екран відблиски в очі не пускає, на ньому все ж можна очікувати легкого ефекту розмитих світлових плям.

Серед моделей з антивідблисковим глянцевим покриттям, до речі, можна знайти як дуже гідні ноутбуки для геймерів, так і продуктивні універсальні лептопи для виконання різних завдань. Начинка такого гаджета легко впорається з серйозними навантаженнями, а екран забезпечить відмінну читабельність тексту і цілком приємну якість кольорів.

Корисні поради: Чим протирати монітор?

Свет на экране ноутбука

Зверніть увагу: У продажу можна знайти противідблискові плівки, які дають ефект матовості на глянцевих моніторах, але є велика ймовірність, що з таким апгрейдом додасться ефект зернистості або замиленості картинки. Як тимчасовий захід така плівка має право на існування, наприклад, коли вам належить якийсь час працювати за своїм ноутбуком в умовах яскравого освітлення, але повністю перетворити глянець в якісний матовий екран вона все ж не зможе.

Вибираємо покриття матриці ноутбука для різних завдань

При виборі ноутбука можна, звичайно, орієнтуватися тільки на поєднання продуктивності і вартості гаджета, але якість матриці теж має велике значення. Екран повинен бути зручний для власнику і за своїми параметрами підходити для виконання тих завдань, які користувач ставить перед лептопом – тоді і очі від роботи за комп’ютером будуть втомлюватися менше, і непередбачених ситуацій через спотворення кольорів або втрати дрібних деталей на зображенні не виникне.

Загляньте сюди: Вибираємо ноутбук для дому, роботи та ігор

Какой ноутбук выбрать

  • Для бюджетного ноутбука: Недорогі моделі ноутбуків можуть передбачати як глянсове, так і матове покриття матриці. Але варто відразу враховувати, що матові екрани в таких гаджетах будуть не найвищої якості, тому і картинка на них швидше за все виявиться не ідеальною в плані чіткості і передачі кольору, та й кути огляду не порадують. Так що недорогий глянсовий ноутбук в цьому раунді з великою ймовірністю виграє.
  • Для робочого ноутбука: Якщо гаджет буде інтенсивно використовуватися і в умовах офісу, і вдома, і під час нарад, то тут варто віддати перевагу вже матовим моделям. Така матриця дозволить комфортно працювати при різному освітленні, не дратуючи відблисками та відбитками на своїй поверхні. І ще один важливий момент – хороші кути огляду. Особливо це актуально, якщо пристрій буде задіяний під час презентацій.
  • Для мультимедійного ноутбука: Якщо ноут буде використовуватися в якості домашнього розважального центру для перегляду фільмів, відеороликів і фотографій, для комп’ютерних ігор і веб-серфінгу, то в цьому випадку краще всього підійде саме глянцева матриця.
  • Для ігрового ноутбука: Глянцеві матриці багато користувачів вважають більш зручними для ігор, ніж матові, оскільки таке покриття дозволяє отримати дуже високу контрастність і пристойну деталізацію навіть на темному зображенні. Але і якісні матриці з матовою поверхнею в геймерських ноутбуках теж мають право на існування. Матові ігрові моделі варто вибирати, якщо більшу частину часу за ноутбуком доводиться проводити в яскраво освітлених приміщеннях, а також в разі, коли лептоп використовується не тільки для ігор, але і для тривалої роботи з текстовими документами.
  • Для роботи з графікою: При виборі ноутбука для дизайнера рекомендуємо розглядати моделі з якісним матовим покриттям. Хороша матова матриця забезпечить максимально точну передачу кольорів і запобіжить появі дратівливих світлових відблисків під час роботи.

Нехай ваш новий ноутбук зробить будь-яку роботу комфортною, а відпочинок – приємним! 🙂

Наша стаття була вам корисна? Тоді підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, і безліч інших цікавих статей, корисних порад, смачних рецептів і просто свіжих новин світу техніки завжди будуть у вас під рукою. У нашому блозі ми постимо тільки найкорисніший для наших читачів контент. Тут не нудно! 🙂

73434 0 cookie-check Матовий або глянцевий? Або антивідблиск? Розбираємося, яким повинен бути екран ноутбука!

Читайте також:

Слайдер нового покоління: Xiaomi Mi Mix 3
Слайдер нового покоління: Xiaomi Mi Mix 3
21 Березня, 2019, 11:03 989 7
Щорічно по всьому світу створюється чимало смартфонів різної потужності з різним функціоналом і від різних розробників. Виробляються вони під  різноманітними брендами, багато з яких не...
Смотреть результаты
Lancehead, Kraken, BlackWidow – три крутих монстра від Razer
Lancehead, Kraken, BlackWidow - три крутих монстра від Razer
Давно оновлював своє ігрове залізо? Тоді саме час поповнити твій геймерський арсенал чимось особливим – для комфорту тіла і релаксу душі. Наприклад, гаджетами від бренду...
Смотреть результаты
Як вибрати хорошу кавомолку для дому? Корисні поради та надійні моделі!
Як вибрати хорошу кавомолку для дому? Корисні поради та надійні моделі!
Хто не любить аромат свіжомеленої кави? Один тільки запах цього напою вже починає бадьорити, допомагаючи сонним нам прокидатися і збиратися з думками, наповнюючи навіть сірий...
Смотреть результаты