search
Підписатися

logo

Як вибрати зовнішній жорсткий диск

02 Січня, 2019, 12:00 7

Ера оптичних дисків добігає кінця, як і флеш-накопичувачів (флешок). Їх виробництво і продажі впали приблизно на 30%, в порівнянні з даними десятилітньої давнини. Зараз перевага за зовнішніми HDD накопичувачами, які здатні зберігати інформацію обсягом до 6 Тб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Що таке зовнішній жорсткий диск
 2. Рейтинг зовнішніх жорстких дисків 1 Тб
 3. Форм фактор hdd
 4. Швидкість жорсткого диска
 5. Об’єм жорсткого диска

Вибір зовнішнього жорсткого диска не обмежується лише ємністю збереженої інформації, є й інші важливі параметри:

 1. Форм-фактор. Визначає розмір пристрою і його конфігурацію.
 2. Швидкість передачі даних. Чим вона вища, тим швидше буде йти процес завантаження.
 3. Кеш-пам’ять (буфер пам’яті). Це проміжне зберігання інформації до повної її завантаження на пристрій. Жорсткі диски реалізуються з оперативною пам’яттю 8, 16, 32, 64 Мб. Цей показник впливає на продуктивність накопичувача.
 4. Обсяг пам’яті. Вибирається в залежності від мети використання.
 5. Швидкість обміну даними. Параметр визначається кількістю обертів шпинделя.
 6. Інтерфейс. Визначає взаємодію жорсткого зовнішнього диска з комп’ютерним пристроєм, а точніше впливає на швидкість обміну даними між двома гаджетами. Якщо накопичувач планується використовувати, як медіатеку, тобто для зберігання і перегляду фільмів і музики через телевізор – переконайтеся, що телевізор підтримує файлову систему нового покоління NTFS.
 7. Виробник. Зрозуміло, що вибираючи китайський “no name”, легко потрапити на дешевий і начебто потужний HDD, які не відповідатиме заявленим характеристикам.
 8. Додатковий захист. Вибираючи зовнішній жорсткий диск, який планується використовувати часто і поза домом/офісу, зверніть увагу на додатковий захист від вологи, пилу і на ударостійкість пристрою.
 9. Матеріал корпусу. Виробляються зовнішні накопичувачі з пластиковим, прогумованим або металевим корпусом (алюмінієвий):
 • Пластик досить міцний, тому якщо купується для дому/офісу і індивідуального використання, то такий корпус цілком підходить.
 • Прогумований корпус більш ударостійкий. До речі, для пластикового HDD можна окремо купити гумовий чохол для підвищення рівня захисту від падіння.
 • Металевий корпус більше захищає від механічних пошкоджень, до того ж володіє високим коефіцієнтом тепловіддачі в порівнянні з іншими матеріалами, тому сам HDD менше нагрівається в такому корпусі.

Нижче розглянемо більш детально, що таке зовнішній жорсткий диск і складемо їх рейтинг за основними критеріями вибору і продуктивності.

Що таке зовнішній жорсткий диск

Зовнішній жорсткий диск – це портативний пристрій. Його головне завдання довгострокове зберігання інформації. Переносний, як і стаціонарний HDD, працює на основі одного або декількох дисків (пластин), покритих феромагнітним матеріалом. Запис і зчитування відбувається за рахунок рухомої голівки, що зчитує. Швидкість передачі даних в пристрої залежить від швидкості обертання шпинделя. Шпиндель – це обертовий елемент HDD на якому і закріплені магнітні диски. Зовнішній накопичувач – це компактний пристрій, який має ударостійкий корпус.

Як працює зовнішній жорсткий диск

Використовується для таких завдання:

 1. Розвантаження пам’яті комп’ютера, ноутбука за допомогою часткового або повного перенесення інформації на зовнішній HDD.
 2. Перенесення важливої ​​інформації з комп’ютера перед перевстановлення операційної системи.
 3. Для роботи з інформацією, розміщеною на різних комп’ютерах.
 4. Для довгострокового зберігання будь-якого виду цифрової інформації: фотографії, відео, музика, документи

Переваги зовнішнього HDD в компактності, мобільності, у великому обсязі пам’яті, в швидкості передачі інформації по відношенню до інших флеш-накопичувачів.

Рейтинг зовнішніх жорстких дисків 1 Тб

 1. Жорсткий зовнішній диск Transcend 1TB TS1TSJ25H3B Storejet 2.5′. Володіє додатковим захистом від удару, тому накопичувач відноситься до найбільш надійних зовнішніх дисків. Модель оснащена інтерфейсом USB 3.0 для швидкісного обміну даними, під час завантаження інформації швидкість досягає 90 Мб / с.

Жорсткий зовнішній диск Transcend 1TB TS1TSJ25H3B Storejet 2.5 '

 1. Додатково до зовнішнього накопичувача йде програмне забезпечення Transcend Elite для зручного зберігання і кластеризації інформації.
 2. Зовнішній накопичувач Western Digital My Passport 1 TB Blue (WDBYNN0010BBL). Жорсткий диск з об’ємом пам’яті в 1 Тб.

Western Digital My Passport 1 TB Blue (WDBYNN0010BBL)

Оснащений інтерфейсом USB 2.0 і USB 3.0 зі швидкістю передачі даних до 480 Мбіт/сек. і до 5 Гбіт/сек. відповідно. У пристрої є автоматичне резервування інформації і захист даних персональним кодом.

 1. Жорсткий зовнішній диск Apacer AC631 1 TB USB 3.1 Blue (AP1TBAC631U-1). Надійний зовнішній жорсткий диск з гумовим корпусом і трьома ступенями захисту від падіння, вологи і пилу.

Жорсткий зовнішній диск Apacer AC631 1 TB USB 3.1 Blue (AP1TBAC631U-1)

У пристрої передбачене незалежна підсвічування, автоматичне створення копії з попереднім ручним налаштуванням. Зовнішній накопичувач підтримує інтерфейси USB 2.0 і USB 3.0.

 1. Зовнішній жорсткий диск Toshiba Canvio Basics 1 TB Black (HDTB410EK3AA). Швидкісний портативний пристрій, що забезпечує швидку передачу даних через USB 3.0 і на застаріле обладнання через інтерфейс USB 2.0. При підключенні до комп’ютера/ноутбука, працюючого на ОС Windows, не вимагає установку драйверів або іншого ПО перед використанням.

 Зовнішній жорсткий диск Toshiba Canvio Basics 1 TB Black (HDTB410EK3AA)

Зовнішній диск оснащений датчиком удару і власною технологією, яка дозволяє зберегти всю інформацію в незалежності від впливу негативних факторів (Ramp Loading).

Це кращі зовнішні жорсткі диски, які відмінно показали себе в використанні, мають високий рівень захисту і оптимальну швидкість передачі даних.

Форм фактор HDD

Форм-фактор жорсткого диска – це габарити портативної пам’яті. Зовнішні вінчестери випускаються таких розмірів:

 1. HDD 3.5″. Габаритний зовнішній накопичувач, вага якого може досягати 1.5 кг. Оснащений потужною системою охолодження (додатковим вентилятором), щоб уникнути перегріву. Працюють тільки від електричної мережі.

Зовнішній жорсткий диск 3.5"

Використовується, як стаціонарний зовнішній жорсткий диск для роботи в офісі, вдома. Перевага у швидкості обробки даних і великому обсязі пам’яті (6 Тб), якій немає в більш ергономічних моделях.

 1. HDD 2.5″. Універсальні жорсткі диски з компактним розміром і вагою близько 100 гр, які зручно переносити з собою. Їх можна через USB вхід підключати до комп’ютера і ноутбука. Переваги такої конфігурації в малому споживанні електроенергії та низькому рівні шуму. Об’єм пам’яті з форм-фактором HDD 2.5″- до 2 Тб.

Зовнішній жорсткий диск 2.5"

 1. HDD 1.8″. Міні портативні пристрої, які поки не набули широкої популярності. Відповідають за технічними характеристиками всім вимогам, але мають перевагу – малий розмір. Недоліки – ціна вища, ніж на варіанти HDD 2.5″.

Найпопулярніші розміри зовнішнього накопичувального диска 2.5 “за рахунок їх універсальності.

Швидкість жорсткого диска

Швидкість обміну даними з диском залежить від швидкості обертання шпинделя і швидкості обміну даними між HDD і комп’ютером/ноутбуком. Останнє залежить від обраного інтерфейсу підключення.

Швидкість жорсткого диска

Зараз кращу продуктивність можна домогтися, підключаючи зовнішній накопичувач через USB 3.0. Від швидкості обертання шпинделя залежить швидкість знаходження інформації в HDD. Є моделі зовнішніх жорстких дисків з такою кількістю обертів:

 1. Низька кількість обертів – 5400 об/с. Забезпечує безперебійну роботу ноутбуків з малим відсотком відмови. Такі зовнішні диски виділяють менше шуму, практично не перегріваються, енергоекономні.
 2. Від 5400 до 7200 об/с. Основна маса представлених портативних жорстких дисків мають значення обертання шпинделя в таких межах. Продуктивність у них вище, ніж у попереднього варіанту. Енергоспоживання також буде вище, але якщо диск купується для стаціонарного комп’ютера, то цей показник не є основним, якщо вибирати між продуктивністю і поглинанням електроенергії.
 3. Від 7200 до 15000 об/с. Потужні пристрої, що забезпечують велику швидкість передачі інформації. Таку швидкість жорсткого диска можна зустріти тільки в HDD 3.5″. Ставиться під сумнів терміни використання такого пристрою через швидке зношення комплектуючих.

Об’єм жорсткого диска

Якщо раніше фільм об’ємом в 1.2 Гб вважався відмінної якості, то зараз 40 Гб – не межа, і це стосується не тільки розважального контенту. Тому для довгострокового використання зовнішнього накопичувача, рекомендується брати пристрій з пам’яттю не менш 500 Гб. Універсальний розмір, який і за ціною вийде недорого і за обсягом добре – це HDD на 1 Тб. Купити моделі форм-фактора 2.5″можна і на 1.5-2 Тб, а HDD 3.5″ придбати можна з об’ємом в 6 Гб.

66715 0 cookie-check Як вибрати зовнішній жорсткий диск

Читайте також:

Топ кнопкових телефонів за відгуками покупців
Топ кнопкових телефонів за відгуками покупців
01 Січня, 2019, 03:52 1646 7
Кнопкові телефони – це робочі конячки, яким не так страшні падіння. Вони компактні, менш дорогі, до того ж ними просто керувати та налаштовувати. У них...
Смотреть результаты
Як відключити тачпад на ноутбуці
Як відключити тачпад на ноутбуці
Сенсорна панель (touchpad) – незмінний атрибут будь-якого портативного ПК, який замінює мишку. Він незамінний в поїздках і зручний, якщо немає можливості використовувати додаткові пристрої. Але...
Смотреть результаты
Електронна книга або планшет – на чому зупинити вибір?
Електронна книга або планшет - на чому зупинити вибір?
Планшет – це багатофункціональний електронний пристрій, який має великий вибір функцій. Він може використовуватися, як для приємного проведення часу за прослуховуванням музики, переглядом фільму або...
Смотреть результаты