search
Підписатися

logo

Як вибрати графічний планшет? Рейтинг ТОП моделей.

12 Жовтня, 2018, 08:33 6

Зміст:

 1. Основні особливості графічних планшетів, які завдання виконує
 2. На що звертати увагу при виборі графічного планшета?
 3. ТОП 10 моделей графічних планшетів
 4. Поради по експлуатації пристрою

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Основні особливості графічних планшетів, які завдання виконує

Графічний планшет – гаджет для оцифровування графічної інформації. Використовується для створення графічних зображень, 3D-анімації, малювання, редагування фотографій, рідше – в системах автоматичного розпізнавання тексту і для оцифровки підписів.

Це та група девайсів, в якій є однозначний лідер ринку. Тому рекомендації, який вибрати графічний планшет, теж можуть бути однозначними – базові планшети Wacom. З ними можна і захоплююче навчатися, і продуктивно працювати.
Чому саме Wacom? Тому що саме слово «Wacom» – вже стало прозивним для цього класу гаджетів (як колись «Xerox» з імені популярного бренду перекочувало в назву для всіх копіювальних машин, а «Jeep» стало означати позашляховик). А ще тому, що у цього виробника широкий асортимент надійної техніки в будь-якому ціновому сегменті, налагоджене ПО для синхронізації з іншою технікою і пір’ям, стабільна робота в графічних редакторах.

 ваком

Ваком досить популярний, тому в Інтернеті знайдете масу навчальних відеооглядів і роликів, як використовувати ті чи інші прийоми на різних моделях планшетів, в яких програмах краще працювати і як пізнавати тонкощі професії. Слідом за великою базою знань слід і ще одна, не менш практична замітка: нормальне сервісне обслуговування та інтерес до продукції бренду на вторинному ринку.

Також на українському ринку останнім часом активно займають свої позиції такі виробники бюджетної техніки, як Genius та Huion.

На їх графічні планшети в інтернеті є огляди.

На що звернути увагу при виборі планшета?

 1. Формат робочої області і комфорт використання.

Оптимальний планшет для початківців – S, він же формат A6 . Крім того, графічні планшети бувають M A5 та L A4 формату – це найпопулярніші варіанти.

Окремий клас техніки – планшети формату A3, їх для роботи вибирають архітектори. Такі девайси зручні для управління елементами креслень і для високої точності роботи з деталями.

Чому саме А6 кращий для новачка, а не звичний зі шкільної парти «альбомний» формат А4? Все просто: принцип роботи з графічним планшетом трохи відрізняється від малюнка на звичайному папері.Малюючи на полі А6, рука не так швидко втомлюється від постійного переміщення. Якщо А6 здається занадто дрібним, беріть А5 – це золота середина з точки зору співвідношення ціна / якість.

Професіоналам краще інвестувати кошти в покупку графічного планшета формату А4. Ці пристрої майже не старіють морально і запросто витримують пару істотних оновлень апаратного забезпечення комп’ютера, не кажучи вже про регулярно оновлення версій програмного забезпечення та драйверів.

Краще, якщо планшет буде аналогічний монітору по співвідношенню сторін. Але якщо раптом вони різні, робочу область планшета можна налаштувати під параметри дисплея програмно. Вся справа в пропорційності. Якщо співвідношення сторін планшета 4: 3, а екрану 16: 9 (і навпаки), то залежність руху курсора від переміщення пера перестає бути лінійною, важко пристосуватися проводити похилі лінії.

 де вушка с планшетом

 1. Спосіб введення інформації.

Одні планшети сприймають введення тільки спеціальним пристосуванням – пером, інші реагують та дотики теж. Що зручніше? Справа смаку і залежить від конкретних завдань. Деяким ілюстраторам / дизайнерам сенсор заважає – під час малювання вони включають тільки пір’яне введення, інші призвичаїлися користуватися обома функціями.

 с пером

З сенсорним екраном (Multi-touch) легко перетягувати, масштабувати, обертати об’єкти. Але в цьому випадку сенсор не робить нічого такого, чого не можна було б зробити стилусом або клавішами на корпусі планшета.

Іноді виробники додають в комплект підставки і бездротову мишу, проте її використання обмежує відносно невеликий розмір робочої області планшета, а без нього вона не функціонує. У залежності від моделі миша продається як додатковий аксесуар.

ваком с мышкой

Максимальна висота зчитування пера – 10 мм. Під «висотою зчитування» розуміють відстань від робочої поверхні планшета до стрижня, при якому курсор буде видно на дисплеї.

Ще один важливий параметр – рівень чутливості пера. У хороших моделях він становить 2084 рівнів  та вище. Від цього числа залежить, як плавно перо буде малювати і відчувати тиск.

Як показала практика, новачок може навіть не побачити різниці між 2084 рівнями натискання в середніх моделях і 1024  в звичайних (1024 – у більшості недорогих графічних планшетів). Різниця буде відчутною, якщо ви виконуєте, наприклад, складний малюнок штрихуванням і вкрай важливо встежити за обсягом і точністю відтворення кожної лінії при редагуванні.

Крім того, є різниця не тільки в пір’ї, а й в поверхні робочої зони: при інтенсивному використанні і неякісному матеріалі покриття, з часом воно може стертися (як і носик стилуса). У професійних планшетів поверхню для введення часто трохи шорстка, що зменшує тертя між нею і стрижнем стилуса. Стрижні часто змінні – можна докупити нові при пошкодженні або зносі, а також підібрати кілька змінних, з різною товщиною.

ваком с рисунком

 1. Ергономіка.

Дизайн важливий. Особливо, якщо ви збираєтесь постійно працювати за планшетом. Розташування фізичних кнопок управління на корпусі ( «гарячих клавіш»), висота планшета – важливі всі деталі. Наприклад, якщо у моделі похилийкрай, на нього зручніше лягають кисті – пластик не тисне і не подразнює шкіру, руки приймають анатомічно правильну позицію, менше втомлюються. Тим більше, якщо по краях робочої області є місце для зап’ясть (на компактних недорогих моделях таких зон не передбачено).

Якщо є клавіші на корпусі, їхможна перепризначити – задати виконання власних дій, а не стандартних команд. В ідеалі, гарячі клавіші можна перепрограмувати на різні дії в кожному окремому додатку.

Ергономіка пера також важлива: воно має бути легким по вазі і зручним в хваті, щоб не навантажувати кисть і пальці.У стилусів зношуються не тільки наконечники, а й заряд акумулятора. Зазвичай для заряду пера потрібно не більше години, якщо батарея вбудована.

ТОП-10 моделей графічних планшетів

 1. Графічний планшет Oneby Wacom Small (CTL- 472-N)

Легкість, компактність і зручність – ось основні риси графічного планшета OnebyWacom. Нове і поліпшене графічне перо без батарейок, оновлений ергономічний дизайн планшета, простота у використанні і широкі можливості – він чудово впорається з будь-якими творчими завданнями. Бюджетний варіант графічного планшета для новачка.

 1. Графічний планшет Oneby Wacom Medium (CTL- 672-N)

Рідний брат, представленої вище моделі, тільки виконаний у форматі А5. Також стане відмінним варіантом для дизайнерапочатківця.

Базова лінійка графічних планшетів Wacom – негабаритних, недорогих, простих у використанні, але досить функціональних, називається Intuos. У неї входить сім моделей: IntuosArt, IntuosDraw, IntuosComic, IntuosPhoto, Intuos 3D, IntuosPro і він же в версії PaperEdition. За приставці «pro» легко здогадатися, який з них – топовий. Моделі з цієї серії продовжують наш рейтинг.

 1. Графічний планшет Wacom Intuos ArtBlack PT S (CTH-490AK-N) ;.
 2. Графічний планшет Wacom Intuos Comic Black PT M (CTH-690СK-N)

Базові планшети Art і Comic – це моделі невеликого і середнього розміру (з площею робочої поверхні 152 х 95 мм і 216 х 135 мм відповідно), 2048 рівнями натискання пера, чотирма програмованими гарячими клавішами і підтримкою сенсорного введення (Multi-touch введення)

У всіх моделей – трохи шорстка робоча поверхня, але немає полів для кистей рук. Ви отримуєте тільки поле для малювання в корпусі з тонкими рамками. Зате гаджети можуть підключатися без проводів (якщо докупити спеціальний USB-модуль), сумісні з Mac і Windows-комп’ютерами.

Більшість графічних планшетів підходять як для правшів, так і лівшів (ці – не виняток). Універсальне перо IntuosPen також можна налаштувати для комфортної роботи будь-якої з рук.

 1. У графічного планшета WacomIntuosPro M (PTH-660-R)  можливостей куди більше, але і призначення зовсім інше – ця модель призначена для професійної роботи. Тому в підтвердження не тільки дизайн екстер’єру (велика площа активної поверхні, поле для комфортного положення рук на корпусі, більш стримані кольори), але і просунутий стилусWacomProPen 2, підтримка Bluetooth для бездротового підключення та синхронізації, відгук на рух стилуса без затримки, робота стилуса без акумулятора і відсутність необхідності в зарядці.

Корисний комплектний додаток до WacomIntuosPro – підставка-тримач пера з відсіком для зберігання змінних наконечників (їх в комплекті 10 – 6 стандартних і 4 наконечника-фломастера).

с подставкой

Pro-шка доступна в розмірах S, M і L – з площею робочої поверхні 158 х 98 мм (А6), 224 x 148 мм (А5) і 311 x 216 мм (А4) відповідно. Товщина корпусу у всіх версіях – всього 8 мм, вага – 660, 700 і 1300 грам.

 1. Графічний планшет Wacom Intuos Pro Paper M (PTH-660P-R)

Оновлена ​​модифікація сучасного планшета для професіоналів – WacomIntuosProPaper дозволить вам творити як звичними способами, малюючи на самому планшеті, так і на папері.

 1. Якщо не Wacom, то можна спробувати працювати з планшетним комп’ютером Apple iPad Wi-Fi 32GB MR7G2RK / A .

Він не підходить для 3D-моделювання, але для 2D графіки або анімації (чим, швидше за все і будуть займатися новачки), згодиться. Ці пристрої більш зрозумілі і більш функціональні, ніж звичайні графічні планшети, але коштують дорожче.

У наш рейтинг включені моделі й інших виробників, які активно розвиваються, пропонують широкий функціонал, дешевше та користуються попитом.

 1. Графічний планшет Genius Easy Pen i405X (31100061104)

Модель підійде для роботи з графічними і рукописними файлами, як вдома, так і на роботі.

 1. Графічний планшет Huion 680S

Відмінний варіант з хорошими характеристиками і комплектацією, підійде для малювання, редагування фото, роботи файлами.

 1. Графічний планшет Trust Panora design Tablet (21794)

Бюджетний і функціональний гаджет від відомого бренду.

Поради по експлуатації пристрою

До роботи з графічним планшетом потрібно просто звикнути. Взявши гаджет в перший разв руки, займіть зручне положення. Розташувати його можна на столі, але зручніше на спеціальній підставці або на колінах.

Щоб скоординувати свої рухи і відчути силу натискання пера, не поспішайте починати малювати. Влаштуйте собі розминку. Спробуйте різні налаштування і кисті. Після того, як ви освоїте переміщення курсора, перетягування, кліки, обов’язково налаштуйте девайс під себе: встановіть драйвера, запрограмуйте кнопки, встановіть оптимальну чутливість пера графічного планшета. Виберіть зручне в експлуатації програмне забезпечення.

А вже після всього цього можете приступати до створення шедеврів.

Робоча пристрій тримайте в чистоті. Досить протирати від пилу трохи зволоженою тканинною серветкою, не використовуючи агресивні спреї та інші рідини. Або придбайте спеціальний засіб для чищення планшета.

61896 0 cookie-check Як вибрати графічний планшет? Рейтинг ТОП моделей.

Читайте також:

Геймерська миша – перевага в ігровій баталії
Геймерська миша - перевага в ігровій баталії
10 Жовтня, 2018, 01:02 887 7
Зміст: Ігрова миша – особливості та ключові відмінності від звичайної Докладний розбір характеристик важливих саме для ігор ТОП 10 моделей Підписуйтесь на наш Telegram-канал Ігрова...
Смотреть результаты
Ноутбук HP – надійність, доступність, якість. Кращі моделі ноутбуків від ТОП бренду
Ноутбук HP – надійність, доступність, якість. Кращі моделі ноутбуків від ТОП бренду
Зміст: HP ноутбук – основні особливості бренду, ключові фішки та інновації Купити ноутбук hp не складно, коли знаєш на що звернути увагу Ноутбук HP: ігровий,...
Смотреть результаты
Як вибрати хорошу кавоварку? – Огляд кращих гейзерних моделей
Як вибрати хорошу кавоварку? - Огляд кращих гейзерних моделей
Гейзерні кавоварки увійшли в наш побут нарівні з класичними турками. Це недорогі пристрої, завдяки яким кожен може готувати каву з мінімальними зусиллями і витратами часу....
Смотреть результаты